Connect with us

Featured

מסתמן: קליפורניה תאריך את הגנת הפינוי לאחר יוני, וגם תשלם את החוב עבורכם!

Published

on

המושל גאווין ניוסום הצהיר כי קליפורניה תשלם את כל דמי השכירות שהצטברו במהלך המגיפה. אם כך, המדינה המאוכלסת ביותר, קליפורניה, תדאג לשלם לבעלי הדירות את כל החובות שהצטברו מהדיירים שלא שילמו שכר דירה בתקופה זו, זאת בכדי לתת לשוכרים דף נקי להתחיל ממנו. 

אז האם קליפורניה תמשיך לאסור פינוי בגין אי תשלום שכר דירה מעבר ל-30 ביוני, ככל הנראה שכן. צו החירום שיצא לאור עוד בתחילת המגיפה שנועד היה להיות זמני עקב המצב, מתגלה כאחד שקשה ביותר לבטלו. 

הגנות הפינוי הפדרליות אמורות להסתיים ב-30 ביוני. קליפורניה העבירה את חוק הגנות שלה עם הקריטריונים רחבים הרבה יותר בגדי לאפשר לאנשים רבים יותר להישען על המדינה ולא לקרוס בזמן במגיפה. 

ניוסום ומנהלי החקיקה במדינה נפגשו באופן פרטי בכדי להחליט מה לעשות, כחלק מהמשא ומתן על תקציב המדינה המונה בערך 260 מיליארד דולר. נראה כי הארכה של איסור הפינוי תיתן לקליפורניה יותר זמן לבזבז את כל הכסף לכיסוי שכר דירות שלא שולם. אך קבוצות זכויות של בעלי הדירות והדיירים מתווכחים כמה זמן אמורה להימשך הארכה זו.

"הציפייה מאנשים להיות מוכנים לשלם את דמי השכירות כבר ב-1 ביולי היא לא הוגנת ואינה יכולה להיות בלב שלם", אמרה קלי לויד, אם חד הורית בת 43, שלדבריה לא עבדה באופן עקבי מאז תחילת המגיפה במרץ 2020.

לויד – חברה בקבוצת ההסברה Alliance of Californians for Community Empowerment – אמורה לשלם 1,924 דולר לחודש עבור דירה עם שני חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה בשכירות ברובע קרנשו בדרום לוס אנג'לס. אבל לדבריה, היא פיגור של 30,000 דולר לאחר שלא עבדה במשך רוב השנה האחרונה לטיפול בשני ילדיה כשבתי הספר והגנים היו סגורים לאורך זמן ממושך והם נאלצו ללמוד מרחוק. 

חוב זה ככל הנראה יכוסה על ידי הממשלה. אך לויד אמרה כי לאחרונה איבדה עבודה בתיווך נדל"ן ועדיין לא מצאה עבודה נוספת. היא חוששת שאפשר יהיה לפנות אותה אם ההגנות יפוגו.

לקליפורניה 5.2 מיליארד דולר לתשלום שכירות של אנשים, כסף מחבילות סיוע מרובות שאושרו על ידי הקונגרס. נראה כי זה די והותר בכדי לכסות את כל דמי השכירות שלא שולמו במדינה, על פי ג'ייסון אליוט, היועץ הבכיר של ניוסום בנושא דיור וחסרי בית.

אך המדינה ממהרת לחלק את הכסף הזה, ולא סביר שתוכל לבזבז את כל זה עד ה-30 ביוני. דו"ח של מחלקת השיכון ופיתוח הקהילה של מחלקת קליפורניה הראה כי מתוך 490 מיליון דולר בבקשות לסיוע בשכירות עד 31 במאי, רק 32 מיליון דולר שולמו. וזה לא כולל את 12 הערים ועשר המחוזות שמפעילים תוכניות סיוע משלהם לתשלום השכירות.

"שוק המניות יהיה בסדר, הוא אולי נפתח מחדש מבחינה טכנית, אבל, אותם אנשים במשרות עם שכר נמוך – שהם לרוב אופן בלתי פרופואציונלי קבוצות המיעוטים (אנשים ״בצבע״) – עדיין לא חזרו", אמרה מדלין הווארד, עורכת הדין הבכירה של המרכז המערבי לענייני משפט ועוני.

כמה תומכי דיור מבקשים מהמדינה לשמור על איסור הפינוי עד ששיעורי האבטלה בקרב האוכלוסיה שמשתכרת בשכר נמוך ירדו למספרים של לפני המגיפה. זה דומה לאופן שבו פקידי המדינה הטילו מגבלות על עסקים במחוזות שבהם שיעורי ההדבקה בקורונה היו גבוהים יותר, בעוד שאלה עם שיעורי התחלואה הנמוכים ביותר יכלו להיפתח מהר יותר.

עורכי הדין אומרים שעודדו אותם כאשר ניוסום אמר לאוניוויז'ן בתחילת החודש כי הוא "באופן סופי" רוצה להאריך את הגנות הפינוי מעבר ל-30 ביוני.

"אנחנו באופטימיות זהירה," אמר פרנסיסקו דואנס, מנכ"ל ‘Housing Now California’. "אנחנו בהחלט זקוקים להגנות האלה כחלק מההחלמה שלנו."

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות