"מספר הקשישים יוכפל ואנו לא ערוכים לכך" – שבוע ישראלי
Connect with us

כלכלה

"מספר הקשישים יוכפל ואנו לא ערוכים לכך"

Published

on

מנכ"ל משרד הבריאות הזהיר מפני מחסור בתקציבים לבתי החולים הציבוריים • "חסרים 3 מיליארד שקלים והאוצר מודע לכך"

מאת: זאב קליין // ישראל היום

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, אמר היום בדיון בוועדת הכספים כי אוכלוסיית הקשישים בישראל צפויה להכפיל את עצמה בעשור הקרוב, ומערך הבריאות אינו ערוך לכך.

בר סימן טוב התייחס למחסור בתקציב לבתי החולים הציבוריים, במהלך לדיון של ועדת הכספים ואמר כי: "למערכת הבריאות חסרים שלושה מיליארד שקלים, לא חייבים להינתן בשנה אחת – אבל האוצר חייב לתת אותם. יש 'פיל בחדר' והפיל הזה זה המחסור של שלושה מיליארד שקלים".

הדיון המהיר בוועדת הכספים נקבע נוכח המחסור בתקציב בבתי חולים ציבוריים בנצרת ובשערי צדק בירושלים. מנכ"ל משרד הבריאות גילה כי פקידי האוצר יושבים על זה יום יום – אבל לצערו, עוד לא הגיעו להכרעות.

במערכת הבריאות הציבורית טוענים זה זמן רב כי חסרים מיליארדי שקלים לתקציבי בתי החולים הציבוריים, הסובלים, לטענת המשרד, מאפליה אל מול בתי החולים הממשלתיים.

כלכלה

התלקחות המנוע בבואינג 777s: ביונייטד מקרקעים עשרות מטוסים

Published

on

מטוס של יונייטד מדגם 777s ביצע נחיתת חירום  לאחר שהמנוע שלו, מתוצרת פראט אנד וויטני, התלקח;  ברחבי העולם יש 69 מטוסים פעילים כאלה

חברת התעופה יונייטד הודיעה כי היא מקרקעת באופן זמני 24 מטוסי בואינג 777s, לאחר שמנוע התלקח במהלך טיסה. ההחלטה התקבלה לאחר שרשות התעופה האמריקאית, ה-FAA, הורתה לחברה לבצע בדיקה מקיפה של כל צי המטוסים שלה מהדגם האמור.  בשבת, טיסה של יונייטד להונללו נאלצה לבצע נחיתת חירום בשדה התעופה הבינלאומי בדנבר, לאחר שהמנוע הימני, מתוצרת חברת פראט אנד וויטני, התלקח מיד לאחר ההמראה. על הטיסה היו 231 נוסעים ו-10 אנשי צוות. אף אחד מהם לא נפגע.

בבואינג המליצו לחברות התעופה להימנע באופן זמני מטיסות במטוס 777s עם מנועים מתוצרת פראט אנד וויטני מדגם PW4000, עד להשלמת הבדיקה של ה-FAA. לפי החברה, יש כרגע בשירות בעולם 69 מטוסים מדגם 777s עם המנוע של פראט, לצד 59 מטוסים באחסון. לפי הדיווחים, יונייטד היא חברת התעופה האמריקאית היחידה שבה נעשה שימוש במנוע מדגם זה. ליונייטד יש עוד 44 מטוסי 777s עם מנוע של ג'נרל אלקטריק, ואלה ימשיכו לפעול כרגיל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות