Connect with us

כלכלה

מספר המשתמשים הפעילים בפייסבוק עלה ל-2.83 מיליארד!

Published

on

הרשת החברתית (למעשה מעצמה חברתית) סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 9.5 מיליארד, כמעט מכפול מהרווח ברבעון המקביל

פייסבוק, הרשת החברתית הפופולרית בעולם שהיא למעשה מעצמה חברתית, סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 25.4 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 17.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל ורווח נקי של 9.5 מיליארד דולר לעומת רווח נקי של 4.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. מספר המשתמשים הפעילים מידי חודש גדל ברבעון הראשון ל-2.853 מיליארד לעומת 2.79 מיליארד ברבעון הרביעי של השנה. עיקרן המשתמשים בפייסבוק הם ממדינות אסיה פסיפיק כשבארה"ב וקנדה הסתכם מספר המשתמשים הפעילים מידי חודש ב-259 מיליון לעומת 258 מיליון ברבעון הרביעי של השנה. 

עיקר ההכנסות של פייסבוק באות מפרסום ממוקד והחברה ניצבת כיום בפני אתגרים משמעותיים: המודעות לפרטיות ושינוי הגדות ברירת המחדל של אפל, כך שמי שמשתמש בפייסבוק באייפון הפופולרי יצטרך לאשר באופן פוזיטיבי ואקטיבי לפייסבוק לאסוף נתונים עליו, מה שעלול להביא למצב שחלק ניכר ממשתמשי האייפון יסרבו לאשר והרשת תאבד כוח בכל הנוגע לפרסום ממוקד. האתגר השני הוא הדרישה ההולכת וגוברת של מדינות בעולם מפייסבוק (אבל לא רק) לשלם בעד הפצת תוכן כך למשל באוסטרליה נאלצה פייסבוק לשלם למוציאים לאור כדי שלא להפר זכויות יוצרים שיש למו"לים על התוכן שהם מייצרים. ויש את נושא עולמות המס: ענקיות האינטרנט מצליחות לחמוק מתשלומי מס מלאים על הרווחים שלהם ברחבי העולם וכעת הן נוצרה אווירה ציבורית שמאפשרת לממשלות להגביר את הלחץ על הענקיות מה שישחוק את הרווחים שלהן בהמשך.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות