Connect with us

תרבות ובידור

מסע בין כוכבים

Published

on

ג'וני דפ תובע את העיתון "סאן" אחרי שתיאר אותו כ"מכה נשים" *  במשפט המתקיים בלונדון יש את המרכיבים של שערורייה הוליוודית עסיסית: זוג כוכבים הוליוודיים אקסצנטרים, צהובון פרובוקטיבי והמון פרטים פיקנטיים

אחד הקרבות המשפטיים הכי מטונפים שראתה תעשיית הבידור בשנים האחרונות נכנס ביום ראשון האחרון לשבוע השלישי שלו. המשפט בין ג'וני דפ לגרושתו אמבר הרד, שמתנהל בימים אלו בלונדון, מסוקר לפרטי פרטים ברחבי העולם. יש בו כל המרכיבים של שערורייה הוליוודית עסיסית: זוג כוכבים הוליוודיים אקסצנטרים, צהובון פרובוקטיבי והמון פרטים פיקנטיים. עד כה כלל המשפט עדויות על ריבים אלימים וחפצים מעופפים, צריכת סמים ואלכוהול בכמויות שלא היו מביישות להקת פאנק־רוק והמון קללות. בין הכוכבים שמעורבים במשפט בעל כורחם גם וינונה ריידר, פול בטאני, ונסה פאראדי וג'יימס פרנקו.

דפ, בן 57, תובע את הצהובון "הסאן" ואת העורך הראשי שלו דן ווטון מאחר שתיארו אותו כ"מכה נשים" בכתבה מאפריל 2018 שעסקה בהחלטת אולפני האחים וורנר ללהק את דפ לסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד". המשפט נהפך במהרה לזירת קרב מדממת במלחמה ארוכת השנים בין דפ להרד, שבמסגרתה מנסה כל צד להכפיש את השני ולהוכיח שהוא זה שאחראי למערכת היחסים האלימה.

לתוצאות המשפט עשויות להיות השלכות הן על הקריירה של השניים — שמככבים בסדרות שוברי קופות הוליוודיים לכל המשפחה כמו "אקוומן" ו"חיות הפלא" — והן על האופן שבו התקשורת בבריטניה ובכלל מסקרת מקרים של פגיעה מינית ואלימות במשפחה. הרד, בת 34, צפויה לעלות השבוע לדוכן העדים כעדה מטעם "הסאן". היא מאשימה את דפ כי היכה אותה 14 פעמים בהתקפי זעם כשהיה שיכור ומסומם, מאז שנהיו זוג ועד שהתגרשו ב–2017. דפ מכחיש בתוקף את ההאשמות וטוען כי הרד היא זו שהתעללה בו, והיא זו שסובלת מהתקפי זעם בעת שכרות.

בשבוע שעבר הוקראה במשפט עדותו הכתובה של ראש מערך האבטחה של דפ, שון בט, שאמר כי הרד התעללה בדפ מילולית ופיזית לאורך כל מערכת היחסים ביניהם. "ראיתי אותה פעמים רבות צועקת על דפ. הוא עצמו סיפר לי פעמים רבות שהיא הכתה אותו", מסר בט. "הרד התנהגה בצורה כזו לעתים קרובות אחרי ששתתה אלכוהול. למדתי די מהר לזהות את הסימנים, ודאגתי שנתרחק לפני שהסיטואציה החלה להידרדר". 

יום לאחר מכן הוקראה עדותה של השחקנית ופעילת "מי טו", קתרין קנדל, שצוטטה בכתבת "הסאן" מ–2018 שבגינה תובע דפ את הצהובון. קנדל טענה כי "הסאן" ציטט אותה לא נכון ועשה שימוש לא ראוי בדבריה כדי להכפיש את שמו של דפ. "לא האשמתי את דפ כי פגע באמבר הרד, כי זה דבר שאין לי עליו שום ידע ממקור ראשון… שמעתי כמה פעמים שהרד היא זו שפגעה בדפ", אמרה קנדל והוסיפה כי כל הציטוטים שלה שפורסמו בכתבת "הסאן" היו שקר.

ארוסתו לשעבר של דפ, וינונה ריידר, וגרושתו ואם ילדיו, ונסה פאראדי, לא באו להעיד לטובתו. עם זאת, השתיים פרסמו הצהרות לעיתונות ובהן מסרו כי דפ אינו אדם אלים. "באמת ובכנות, אני מכירה אותו כאדם ממש טוב", אמרה ריידר, שהיתה בת זוגו במשך ארבע שנים. "הרעיון שהוא אדם אלים להחריד הוא הדבר הכי רחוק מהג'וני שהכרתי ואהבתי. אני לא מסוגלת להבין את ההאשמות נגדו. הוא מעולם לא היה אלים כלפיי. הוא מעולם לא ניסה להתעלל בי. הוא מעולם לא היה אלים כלפי אף אחד שהכרתי".

גם שמו של השחקן פול בטאני, חבר קרוב של דפ, עלה במשפט כשהוקראו התכתבויות גסות בינו לבין שחקן, שבהן התלונן האחרון על אשתו והתייעץ עמו בנוגע לצריכת הסמים שלה. עוד העידה במשפט מנהלת הנדל"ן של דפ, שסיפרה כי שמעה את הרד צורחת עליו שהוא "שמן" ש"ימות בודד". היא הוסיפה כי פעם ראתה חבלה על פניו, והוא סיפר לה שהרד זרקה עליו פחית של חומר ניקוי.

עורכת הדין של "הסאן" שאלה את דפ על הדוכן על תקרית שבה הוא סטר לכאורה להרד אחרי שזו לעגה לקעקוע שלו ב–2013. במקור, הקעקוע היה הכיתוב "וינונה לנצח" — מחווה לארוסתו אז. מאז שינה דפ את הקעקוע ל"וינו לנצח". לדברי עורכת הדין, הרד לעגה לקעקוע ודפ, שהיה שיכור, סטר לה שלוש פעמים. "לא הכיתי את הרד", ענה דפ.

הצוות המשפטי של "הסאן" הקריא קטעים ממיילים שהרד כתבה לדפ מייל — שמעולם לא שלחה — ובהם כתבה: "זה כמו דוקטור ג'קיל ומיסטר הייד. חצי ממך — אני אוהבת. החצי השני — מפחיד אותי". במקרה אחר שהרד מתארת, דפ התנפל עליה בזמן טיסה ב–2014 כי חשד שהיא מנהלת רומן עם ג'יימס פרנקו. לדברי הצוות המשפטי של "הסאן", דפ זרק על הרד קוביות קרח, סטר לה וצרח עליה שהיא "שרמוטה" ו"זונה". דפ אמר בתגובה כי הרד היא זו שצרחה עליו בזמן הטיסה. 

תקריות אחרות שתוארו במשפט מתייחסות לכלב של הרד. היא טוענת שדפ נתן לו לאכול כמות גדולה של חשיש, וכי בהזדמנות אחרת הניף אותו מחלון מכונית נוסעת. דפ הכחיש את הדברים.

הרד הוציאה נגד דפ צו הרחקה בלוס אנג'לס ב-2016 זמן קצר אחרי שהחלו בהליך הגירושים. השניים הכירו באתר הצילומים של הסרט "יומן הרום" ונישאו זמן קצר לאחר שדפ נפרד מפאראדי. מאז נהפכה הרד לסמל של "מי טו" ולדוברת בולטת נגד אלימות כלפי נשים. בסוף 2018 פירסמה מאמר דעה ב"וושינגטון פוסט" שבו סיפרה כי היא ניצולה של מערכת יחסים אלימה ומתעללת, כולל רמזים עבים לכך שהתוקף שלה הוא דפ. השחקן הגיש נגדה תביעת דיבה בשווי 50 מיליון דולר בשל מאמר הדעה, והמשפט צפוי להתקיים מול מושבעים בווירג'יניה שבארה"ב בהמשך השנה.

בפברואר האחרון ספגה הרד ביקורת חריפה אחרי שפורסמו ב"דיילי מייל" הבריטי תמלילי שיחה של בני הזוג בעת טיפול זוגי שהתקיים ב–2015, שבהם מודה הרד שהכתה את דפ בשלל דרכים, ובין השאר הטיחה בגופו מחבתות וסירים.

המשפט בלונדון עתיד להסתיים השבוע. בינתיים, מעריציו של דפ מרחבי העולם באו לתמוך בו מחוץ לכותלי בית המשפט. אחד מהם השקיע במיוחד והתחפש לדמותו האיקונית של דפ מ"המספריים של אדוארד".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

השיא החדש של בילי אייליש: "My Future"

Published

on

לכבוד יום ההולדת של אחיה הגדול, המוזיקאי פיניאס, בילי אייליש שחררה סינגל חדש ואישי במיוחד בשם "My Future", אותו יצרה בתקופת הסגר בלוס אנג'לס * תוך זמן קצר השיר הפך ללהיט וכבש עשרות מצעדים ברחבי העולם * זמן עתיד

בסוף השבוע האחרון בילי אייליש חשפה את הסינגל החדש שלה, "My Future", אותו היא שחררה לכבוד יום ההולדת של אחיה ושותפה המוזיקלי – פיניאס. מדובר בשיר הראשון שבילי מוציאה מאז "No Time to Die", שיצא בתחילת השנה וקידם את הסרט החדש בסדרת הסרטים "ג'יימס בונד".

זמן קצר לאחר יציאתו, "My Future" הצליח לכבוש עשרות מצעדים ברחבי העולם, ובראשם מצעד הלהיטים העולמי ומצעד הלהיטים האמריקאי של שירות הסטרימינג ספוטיפיי. קליפ האנימציה שמלווה את השיר צבר כבר יותר מ-20 מיליון צפיות ביוטיוב.

בהסתמך על נתוני ההשמעות הגבוהים, בילי נכנסה עם "My Future" היישר למקום הראשון של מצעד הלהיטים הרשמי של ארצות הברית (Billboard Hot 100). עד כה היא הצליחה לעשות זאת רק פעם אחת בקריירה שלה עם הלהיט "Bad Guy".

על "My Future", אייליש סיפרה: "(אני ופיניאס) כתבנו אותו בתחילת תקופת הסגר בלוס אנג'לס. זה שיר מאוד אישי ומיוחד עבורי. הוא מתאר באופן מדויק את מה שעבר לי בראש כשכתבתי אותו – תקווה, סערת רגשות והשתקפות עצמית. עכשיו זה מקבל משמעות אחרת בגלל מה שקורה בכל העולם". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות