fbpx
Connect with us

כתבות נבחרות

מסיבת יום העצמאות ב״לשון אקדמי״: ילדים רוקדים בוואן נייס לצלילי "כאן נולדתי"…

Published

on

מאת טלי ספיר-קסטלמן

unnamed-1

בית הספר ״לשון אקדמי״ שהינו בית ספר צ׳ארטר/פאבליק סקול, המלמד עברית ולימודי ארץ ישראל, חגג ביום שישי האחרון את יום העצמאות. בית הספר, הממוקם בעיר ואן נייס בוואלי, חרט על דיגלו את אהבת ארץ ישראל והקדיש את יום שישי למסיבת יום העצמאות, מכובדת ומלאת אטרקציות לילדים. במסגרת הארוע, ״צעדו״ הילדים על מפת ישראל ענקית שאיפשרה להם לחוות בצורה אינטראקטיבית את הטופוגרפיה של ישראל.

בהמשך, דגלי ישראל חולקו לילדים וכל ילד קיבל ״ דרכון״ ישראלי שהוחתם על ידי ״ביקורת גבולות בכניסה לאולם.  הרחבה קושטה בדגלי ארץ ישראל והילדים ״קנו״ בשקלים שחולקו להם פלאפל (תודה לענבל) בפיתה ישראלית עם חומוס וסלט ישראלי קצוץ קטן…

כל ילד קיבל קאפ-קייק עם דגל ישראל . הילדים פיזזו על הבמה לשירת ״כאן נולדתי״ ו"סאל" של להקת ״שבע״ ושידרו ציונות מכל עבר. הם גם צפו בסרט על נופי ארץ ישראל מהחרמון המושלג ולדרום החם וברקע שמעו מוסיקה ישראלית עכשיוית מודרנית.

מדברי אחת האמהות: ״זו לא סתם עוד מסיבת יום עצמאות; זה ארוע שמאחד ילדים היסאפנים, ישראלים, אמריקאים וכאלה מכל גווני הקשת שבאים מתרבויות שונות, שפות שונות, ומקומות שונים על פני הגלובוס, והם מתאחדים בבית ספר כל כך מיוחד ושרים בעברית, מניפים דגל ישראל  ורוקדים ריקודי עם. זה מרגש , זה ממש לא מובן מאליו״!

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מכה אנושה לביידן: בית המשפט העליון חסם את מנדט החיסון במקומות העבודה

Published

on

בית המשפט העליון חסם ביום חמישי את תוכניתו של הנשיא ביידן לחייב את רוב העובדים להתחסן נגד קוביד-19 או לעבור בדיקות שבועיות. השופטים, בהחלטה נפרדת, אישרו תקנה קטנה וממוקדת יותר שתחייב את העובדים בבתי החולים ובמתקני סיעוד להתחסן. כלל זה, לאחר שייכנס לתוקף, צפוי לכסות כ-17 מיליון אנשים העובדים בתחום הבריאות, לפי הממשל.

בחסימת הכלל הרחב יותר במקום העבודה, הרוב השמרני של בית המשפט הסכים עם פרקליטי המדינות הרפובליקנים שטענו שהנשיא חרג מסמכותו בכך שדרש מעובדים בחברות וסוכנויות עם יותר מ-100 עובדים להתחסן או להיבדק באופן קבוע. זאת תוך מתן פטורים למי שעובד בחוץ או בבית, או שהיו לו התנגדויות רפואיות או דתיות.

ההצבעה הייתה 6-3. הטיעון של ממשל ביידן למנדט התבסס על חוק בריאות הבטיחות בעבודה משנת 1970, המגן על העובדים מפני רעלים וסכנות אחרות במקום העבודה. השופטים אמרו שהחוק לא מרחיק לכת עד כדי אישור חיסוני חובה נגד הקורונה.

עם זאת, השופט הראשי ג'ון רוברטס הבן והשופט ברט קאוואנו הצטרפו לשלושת הליברלים של בית המשפט כדי לקיים את דרישת הבדיקות של ביידן לבתי חולים ובתי אבות, המבוסס על חוקי Medicare ו-Medicaid, המאשרים לפקידי בריאות פדרליים לקבוע סטנדרטים להגנה על בריאותם ובטיחותם של חולים קשישים וחולים.

השופטים הליברליים סטיבן ג'י ברייר, סוניה סוטומאיור ואלנה קגן תמכו באישורן של שתי התקנות.

כללי החיסונים של ביידן הוכרזו בנובמבר והיו אמורים להיכנס לתוקף בינואר, אך הם הוקפאו לאחר התביעות של תובעים כלליים במדינות רפובליקניות, עד לעתירה שהוגשה לבית המשפט העליון והתקבלה כאמור בחלקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות