Connect with us

גוף ונפש

מסביב לסיאטל ב-80 דייטים

Published

on

רנטה לובינסקי, ישראלית תושבת סיאטל, מצאה עצמה לבד לאחר גירושיה אחרי 32 שנות זוגיות * בעל כורחה היא נכנסה לעולם המופלא/הזוי/מבדר של הכרויות באינטרנט, כתבה על זה ספר – והתחתנה מחדש * ויש לה המלצה אחת חמה: גם ב-2020, אל תפחדו מאונליין דייטינג

רנטה לובינסקי, אישה נאה בראשית שנות ה-50 לחייה, מצאה עצמה יום אחד ומקץ 32 שנות זוגיות לאותו גבר, לבד ורחוק מהבית והמשפחה התומכת. היא זוכרת היטב את אותה שיחה גורלית, את שלושת השבועות שלאחריה בהם לא הפסיקה לבכות וגם את היום בו החליטה להקים את עצמה מהמיטה ולהתחיל לצאת. היא זוכרת כל זאת גם בגלל שהיא תיעדה את מה שקרה לאחר מכן בספר  אותו הוציאה בהוצאה עצמית דרך אמזון: Around Seattle in 80 Dates או בתרגום לעברית: מסביב לסיאטל ב-80 פגישות". "היו לי כל מיני מחשבות באותם ימים, כולל המחשבה להצטרף למנזר" היא כותבת בספרה "אבל אני יהודיה וזה לא היה עובד. לפעמים אני מתחילה לחייך בגלל הרעיונות המשוגעים שלי  אבל ראיתי אותם בדרך טובה להפסיק לרחם על עצמי וכהזדמנות לחומר טוב לסטנד אפ שאני יכולה להופיע אתו. החיים נותנים לך לימונים, אתה הופך אותם ללימונצ'לו".

התחנה הראשונה היתה למצוא לעצמה מעגל חברים חדש. "נרשמתי למיט-אפ.קום", נזכרת רנטה, "הבנתי שאני צריכה חברות חדשות. דרך האתר ניתן להקים קבוצה בכל תחום שאת רוצה והקבוצה הזאת נפגשת פעם בכמה זמן ומדברת על הנושאים המעניינים את המשתתפים. חיפשתי נשים מעל גיל 40 שרוצות לבלות יחד. רוב הנשים שנרשמו היו נשואות עם ילדים אבל ביקשו לעשות דברים עם נשים אחרות בנות גילן. למזלי, פגשתי שתי נשים שהפכו לחברות נפש, כאלו שיכולתי להתקשר אליהן ולשפוך בפניהן את הלב והן חברות טובות שלי עד היום".

זה בטח לא קל להתגרש לאחר כל כך הרבה שנים וללא משפחה תומכת.

"נכון, לכן כל כך חשוב להקיף את עצמך בסביבה תומכת וחברות טובות. הייתי עם בעלי מגיל 14 וחצי. נישאנו אחרי שהשתחררתי מצה"ל בגיל 20 אחרי כשנתיים התגרשנו ושנתיים מאוחר יותר נישאנו בשנית. בעלי היה מישהו שחשבתי שהגעתי אתו למנוחה והנחלה ושתמיד נהיה ביחד. נולדו לנו שתי בנות, עברנו בעקבות העבודה שלי למונטריאול, קנדה, ומשם לסיאטל והוא לא מצא את עצמו. זה היה חלק מהטריגר שהוביל לגירושים, הוא גם מצא עצמו בארץ זרה, ללא תמיכה משפחתית, גם לא מצא עצמו מקצועית וגם אחרי כל כך הרבה שנות נישואים אנשים משתנים. אני הסתובבתי, עבדתי ולמדתי והוא נשאר בבית וגם כשהיה בחוץ הוא לא הסתדר. היום, אגב, הוא מצליח מאוד ויש לו עבודה".

טוב, אז החלטת להירשם לאתרי היכרויות ולהתחיל לצאת. בספרך את מתארת 80 דייטים שונים שחלקם מאוד משעשעים אבל גם מאוד חושפניים. לא היית נבוכה שבנותיך יקראו אותו?

"בתי הבכורה כבר קראה אותו והקטנה, הלומדת עכשיו בארץ, קוראת אותו בחלקים. תראי, אין בספר שום דבר מבחינת סקס, שום דבר חושפני או אינטימי בקטע של פורנו. אני משאירה הרבה את הדמיון לקורא. יש נשים שאומרות לי 'איזה מחרמן הספר שלך' כי כשאת קוראת אותו הוא מדליק, אבל אני לא כותבת שום דבר במפורש. הדמיון שלך לוקח אותך אתו. לפני שפרסמתי את הספר, הזמנתי את הבנות לשיחת ועידה בינלאומית, כי אחת מהן אז נסעה להתגייס בארץ והשניה למדה ושיתפתי אותן במה שהולך להתפרסם. אמרתי להן, יתכן שאנשים יגידו דברים ונכון שאני משתפת את הקוראים בדברים אינטימיים ושיקחו את זה בחשבון. הגדולה התחילה לקרוא והיה לה קשה בגלל שהיא הבת שלי אז היא קראה את הספר אחרת מאנשים אחרים ואילו הבת הצעירה קראה חלקים ממנו".

הספר, אותו כתבה רנטה באנגלית, כולל פרקים המוקדשים לדייטים השונים שלה, חלקם הזויים ומפתיעים כמו דייט שהיה לה עם גבר שהתגלה כהומלס, דייט עם גבר שחור בגלל שביקשה לדעת איך זה לצאת עם גבר אפריקאי-אמריקאי, וגבר שהגיע עם הכלב שלו ובסופו של הדייט הקצרצר, נישקה את הכלב לשלום ושכחה להגיד שלום לבעליו. 

ספרי לי, איך יוצאים עם הומלס ולא יודעים שהוא הומלס?

"הוא נראה טוב וגם שילם על הכל. הוא היה איש שיחה מעניין וחכם. לקח לי זמן להבין שהוא הומלס. מה שכן, היה לו ריח מאוד מוזר. בדייט הראשון לא התקרבנו אבל הרחתי משהו. בדייט השני, הרחתי יותר. בגלל שירד גשם זלעפות, הצעתי להסיע אותו לביתו אבל הוא התעקש ללכת ברגל ואמר שהוא אוהב ללכת בגשם. בהמשך התברר לי שהוא ממתין כל לילה בשעה 9:30 בתור לכנסייה כדי לישון שם".

האם חלק מהדייטים התפתחו למערכות יחסים?

"כן, היו כאלו שנשארתי אתם במשך מספר חודשים עד שזה נגמר והיו לי דייטים שלא היו ממש דייטים ונגמרו אחרי חמש דקות".

יש נשים רבות שנכנסות לאונליין דייטינג ומתלוננות שלא פונים אליהן והן מתייאשות. את מספרת על 80 דייטים אליהם יצאת. איך עשית את זה?

"אני שומעת את זה הרבה ולכן גם כללתי פרק שלם עם 50 טיפים לאונליין דייטינג. דבר ראשון, לא תמיד חיכיתי שיפנו אלי. פעמים רבות היתה זו אני שהחלטתי למי לפנות. רבות מאתנו פשוט יושבות ומחכות שמישהו יפנה אליהן, הן פאסיביות וזה לא עובד. דבר שני, יש כאלו שפותחות חשבון באתר הכרויות ובקושי נכנסות אליו. המערכת מזהה מי נכנס ומי לא ומי שנראה אקטיבי המערכת תזהה זאת ותעלה את הפרופיל שלו. לכן, אני תמיד ממליצה להיכנס לפחות פעם-פעמיים ביום לאתר ההכרויות, גם אם לכמה שניות, כך שלפחות המערכת תזהה שאתה עדיין אקטיבי. עברתי הרבה אתרים עד שהגעתי לאו.קיי קיופיד ושם עניתי על 700 שאלות שהוצגו באתר לנרשמים. לקחתי את השאלון בשיא הרצינות ועניתי על כל השאלות שהוצגו שם כי אם אין מספיק תשובות, אז ההתאמה גם לא תהיה טובה, כך גם בחרתי עם מי אני רוצה להיפגש. מי שענה על מרבית השאלות והן התאימו לשלי, החלטתי להיפגש אתו".

טענה נוספת שאני שומעת מנשים רבות: הגברים מפרסמים תמונות ישנות שלהם מלפני עשר ועשרים שנה…

"שמעתי את אותו טיעון גם מגברים לגבי הנשים. שניהם חוטאים בכך וזה עוד דבר שאני מדברת עליו בספר: שימי תמונה עדכנית שלך. ואפרופו תמונות, אני צילמתי רק את התמונה של האוזן שלי עם כמה עגילים וכתבתי שאני לא שמה תמונה כי אני רוצה שתקראו את מה שיש לי להגיד. עד אז הייתי מקבלת כל הזמן תגובות מגברים שהיו אומרים: איזו יפה, איזו סקסית וכדומה. לא רציתי שיתייחסו לאיך שאני נראית אלא שבאמת יקראו את מה שיש לי להגיד".

השיטה של רנטה עבדה עבורה, כי כך היא הצליחה גם להכיר את בעלה הנוכחי, פול. "כשראיתי את התמונה שלו, לא חשבתי עליו משהו מיוחד, הוא נראה לי 'נרד', אבל החלטתי להיפגש אתו כי ראיתי שהוא ענה על מרבית השאלות כמוני ושיש לנו הרבה מן המשותף. שנינו ילידי פולין (אני עליתי לארץ כתינוקת בת שנתיים) ושנינו גרושים עם שתי בנות כמעט באותו הגיל".

מתי התחתנתם?

"התחתנו בינואר 2017, על מעבורת ישנה בסיאטל שהפכה לאולם אירועים צף. זה היה אירוע יהודי-הודי, כי פול ואני היינו אמורים לצאת לרילוקיישן להודו בעקבות העבודה שלי והיינו אמורים להתחתן שם, אבל אז הרילוקיישן נפל. החלטנו שאם כבר אז נעשה חתונה בסגנון הודי. היתה לנו תלבושת הודית, אוכל הודי וריקודים בסגנון בוליווד".

הזמנת מישהו מעשרות הדייטים שלך לחתונה?

"כן, הזמנתי את הדייט מספר 78 שלי שעד היום אנחנו חברים טובים".

האם כמה מהדייטים שאת מספרת עליהם בספר, קראו אותו?

"לא רק שקראו את הספר, שניים מהם אפילו נתנו ביקורת עליו, ואחד מהם נמצא על העמוד האחורי של  כריכת הספר. ומה שמדליק, מייק מספר 1 (רנטה העניקה לכל הגברים עליהם כתבה את השם מייק ומיספרה אותם) מצא את הספר אונליין ושלח אלי אימייל לפני כחודש. הוא הסביר את עצמו, מה בדיוק עבר עליו. הוא גם כתב שחשב שיהיה תיאור של פלייבוי כשהגעתי לתיאור של מה שקרה בינינו בלילה וסיפר כי חייך חיוך גדול על איך שסגרתי את זה באלגנטיות כי לא תיארתי מה באמת קרה אלא קפצתי לבוקר המחרת". 

היה מישהו שכעס עליך בגלל הספר?

"כן, אבל לא בגלל שסיפרתי עליו אלא בגלל שלא סיפרתי עליו. אחד הדייטים שהיו לי היה בן אדם מאוד פרטי, מיליונר שאין לו פייסבוק או לינקדין והוא לא מצטלם ובכלל, מאוד קנאי לפרטיות שלו. אז נמנעתי מלספר עליו בגלל זה. לאחר שנודע לו שהספר עלה לאמזון, הוא התקשר אלי ושאל אותי: איזה מספר מייק אני? אמרתי לו שאני יודעת כמה שהפרטיות חשובה לו ולכן לא כללתי אותו בספר. מאז לא שמעתי ממנו יותר".

מה בעלך הנוכחי חשב על הספר?

"בזכותו בעצם הספר יצא. הוא קרא את הדראפט של הספר ודיברתי אתו על הספר עוד כשהיינו חברים. הוא מאוד אהב. הוא איש של ספרות ותרבות וגם מתרגם שירים בין שפות. הוא אמר שיש לספר פוטנציאל אדיר ולנשים יהיה מעניין לקרוא אותו. הוא גם כתב את הפרק האחרון בספר על הפגישה הראשונה שלנו מנקודת המבט שלו".

אין לך הוצאת ספרים מאחוריך שעושה עבורך את השיווק. איך את מקדמת את מכירות הספר? 

"אני מרצה עליו בקבוצות ה-meet-up בסיאטל. מדברת על מה כדאי ולא כדאי לעשות באונליין דייטינג.  אני רוצה להגיע למצב שאוכל לייעץ לנשים איך למצוא בן זוג באתרי ההכרויות. נשים שכחו כמה כוח יש להן באונליין דייטינג. יש המון גברים על כל אישה אחת באתרים האלו. הגברים פשוט מסכנים. הם שולחים טונות של הודעות לנשים בתקווה שמישהי אחת תענה להן. הרבה אנשים מסתכלים על אונליין דייטינג כמכה ואני מעודדת אותם לקחת את הלימון הזה ולהפוך אותו ללימונצ'לו ולהינות מהתהליך ולהסתכל עליו כחוויה. שום דבר לא יצא מהדייט? לא נורא, הכרת מקום חדש, בר או בית קפה. תסתכלי על מה שקיבלת מהערב ואל תסכלי עליו כבזבוז זמן. אגב, יש נשים גם שמנצלות את האונליין דייטינג למטרות לא טובות, כמו לצאת לארוחות ערב ולא לשלם עבורן. זה משהו שגברים מאוד לא אוהבים ובצדק וצריך להמנע מכך".

אלו עוד טעויות את רואה שנשים עושות?

"לפעמים אני שומעת מנשים רשימת מכולת: הוא צריך להיראות כך וצריך להיות לו כך וכך ואני אומרת לכולן, רק רגע, תרגעו. בואו נסתכל במראה, אף אחת מאתנו לא מושלמת ואנחנו במקום וגיל בו אנחנו יותר חכמות, אז בואו לא נהיה כאלו בררניות".

רבים היום מוציאים ספרים בהוצאה אישית. איך היה התהליך עבורך?

"קודם כל, כתבתי את הספר שלוש פעמים מחדש. שנית, בגלל שאנגלית היא בכל זאת לא השפה הראשונה שלי לקחתי עורכת שערכה לי את הספר מבחינה לשונית. זה היה תהליך ולקח זמן כי לא כל עורך מתאים לך ואתה צריך למצוא מישהו שיבין אותך ויהיה נוח לעבוד אתו. אחרי שהספר עבר את העריכה, העלתי אותו לאמזון. היום להוציא ספר מבחינה טכנית זו בדיחה. יש הוראות כיצד לעשות זאת, את פותחת חשבון באמזון, מעלה את הקבצים לאתר וזהו. פשוט מאוד".

בינתיים, רוב התגובות שהיא מקבלת (למעט אחת נעלבת מגבר שנפגע מהפרק בו היא מספרת על הדייט שלה עם גבר שחור), הן נהדרות. באתר של אמזון כותבים הקוראים על חויית הקריאה המשעשעת ואחד ה"מייקים" עליהם מספרת רנטה בספר כתב: "כאחד שהיתה לו היכרות אינטימית עם רנטה וניסיון רב באונליין דייטינג, אני יכול לומר שהספר הזה הוא גם כנה ומרתק. זהו ספר חובה לכל אחד השוקל אונליין דייטינג, בעיקר נשים".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גוף ונפש

תשעה באב: למה קוראים את מגילת איכה?

Published

on

בתשעה באב יש בכוחנו לסלק את האחיזה של המלאך השלילי עלינו. כאשר לא תהייה לו לו יותר שליטה, נוכל לגלות את היהלום שבתוכנו

השנה תשעה באב יוצא בערב יום רביעי ה29/7 ומסתיים ביום חמישי בערב ה 30/7, יום זה ידוע כיום אשר של חורבן שני בתי המקדש, אולם חכמת הקבלה מלמדת שניתן להפוך את היום הזה ליום חג.

ע״פ המסורת ישנם מנהגי אבלות אשר נוהגים באותו יום, אך לאחר שעות הצהריים של היום למחרת נהוג לקום ולאמר: ״ חג שמח״. מדוע?   כי היום הזה מביא עימו הזדמנות עצומה, לשנות את הגורל שלנו לשנה שלמה.

מלחמת יעקב במלאך השלילי

בתורה מופיע סיפור מרתק, על מלחמתו של יעקב בשטן. יעקב נזכר שבזמן שהוא העביר את המחנה שלו בלילה, על מנת לברוח מאחיו עשיו, הוא שכח פח של שמן מעברו השני של הנהר.

הוא החליט באמצע הלילה לחזור ולחצות את הנהר (מעבר יבק) על מנת להחזיר את פח השמן. באמצע הדרך הוא נתקל בדמות של אדם שעמד מולו, שלאחר מכן התברר כמלאך של עשיו( השטן). יעקב נאבק עימו כל הלילה, עד עלות השחר. ברגע שהמלאך השלילי ראה שהוא לא יכול לנצח את יעקב, הוא נגע לו בגיד הנשה ולאחר מכן ביקש ממנו שישחרר אותו.

יעקב סירב לשחרר אותו וביקש ממנו שיברך אותו. המלאך השלילי אמר ליעקב, כי מהיום הזה והלאה, לא יקרא שמו יעקב כי אם ישראל. (״לא יאמר עוד שמך יעקב כי אם ישראל יהיה שמך״ , פרשת וישלח) שם המורה על מודעות של אור המסוגלת לסלק את כל החושך.( ישראל – לי ראש , הראש מייצג מודעות) ומכאן משמעות השם ישראל, מורה על אנשים אשר מעוררים מודעות על החומר. 

בגוף האדם ישנם שס״ה (365)  גידים, המלאך השלילי נגע ליעקב בגיד הנשה. זהו הגיד אשר דרכו היצר הרע עובר ושולט במחשבות האדם. גיד הנשה מלשון לנשות, להסיט את האדם מדרך האור, לדרך החושך.

כל אחד מהגידים מחובר לאחד מימות השנה. גיד הנשה מקושר ליום התשיעי של אב , יום אשר ניתנה בו הרשות לשטן לעורר כאוס בכל העולם, ע״י שנאת חינם והתנהגות המונעת מאנוכיות.

ע״פ המסורת, המלאך השלילי ( השטן) ביקש מהבורא יום אחד בשנה, שבו הוא יוכל להשיג שליטה מוחלטת במחשבות של האנשים. הוא בחר את היום התשיעי בחודש אב – תשעה באב. הבורא הסכים, ואמר למלאך השלילי שהוא כביכול ייקח יום אחד בשנה שבו השטן לא יוכל להשפיע כלל, והיום שנבחר הוא יום הכיפורים. מכאן שיום הכיפורים הוא יום שכולו אור, ואילו תשעה באב הוא יום שכולו חושך. מדוע הבורא איפשר לשטן לקבל שליטה על יום אחד בשנה? מדוע השטן בחר דוקא בתשעה באב?

אם היום הזה נחשב כיום שכבר נקבע כיום שליטתו של המלאך השלילי, מה אנחנו אמורים לעשות? האם ניתן לשנות משהו שכבר נקבע מראש? כיצד ניתן לסלק את החושך בתשעה באב?

כל מי שלומד קבלה, יודע שיום שלילי מביא עימו הזדמנות להפוך את החושך לאור.

המלאך השלילי הבין את הכוח העצום של חודש אב, מכיוון שהוא החודש היחידי אשר מושפע רק מהשמש. השמש מייצגת את הכוח הזכרי המשפיע, לכן בחודש הזה מתגלה אור עצום.

השטן ידע כי גילוי האור מתגלה בעולמנו, דרך עשר הספירות, ועל מנת למנוע את הגילוי של האור ביום העשירי של חודש אב, הוא החליט להיכנס ולהפריע ביום התשיעי, הידוע לכולנו כתשעה באב.

בתשעה באב, חרב בית המיקדש הראשון, בית המקדש הני, המרגלים חזרו מארץ ישראל והעבירו דיווחים שליליים על הארץ בתשעה באב,  ההחלטה על הפיתרון הסופי קרתה בתשעה באב, מלך ספרד חתם על הצו לגירוש יהודי ספרד בתשעה באב, מסופר כי כריסטופר קולומבוס היה אמור להתחיל את המסע שלו בתשעה באב, אולם ידע את ההשפעה של יום זה, לכן הורה לאנשיו לשבת בספינה ולחכות עד שיעבור היום. הוא השיק את תחילת המסע שלו ב10- באב, ועוד.

מדוע הבורא איפשר לשטן לקבל שליטה על היום הזה? ספר הזוהר מלמד כי ביום הזה הבורא נותן לנו הזדמנות של פעם בשנה, לבטל את השליטה של השטן מעלינו. אותו כוח אשר זורע הרס, חורבן, מגיפות ומלחמות, מתגלה בכל כוחו בתשעה באב וביום הזה ניתן להכניע אותו..

מה כדאי לעשות בתשעה באב?

על מנת לבטל את ההשפעה של השטן מעלינו, ראשית עלינו להבין כי כוחו של השטן ( הפירוש בארמית הוא המבלבל) הוא ביצירת פירוד ביננו לבין אנשים אחרים ופירוד ביננו לבין הפוטנציאל שלנו.

המלאך השלילי – מזריק מחשבות לראשנו, כמו  ״אני לא מספיק טוב/ה, ״אני לא אצליח״, ״אין לחיים שלי משמעות״,  ״איזה שעמום״, ״חסר לי״, ״ אם רק היה לי את זה…..״,  ״אם היה לי את מה שיש לו…״,  ״ לא מעריכים אותי מספיק.".

אלו מחשבות אשר מקורן במלאך השלילי, אשר כוחו הגדול הוא ביצירת תחושה של חיסרון. כאשר אנו חושבים בצורה של חיסרון, אז זה משפיע על הרגשות והדרך שבה אנו מתנהגים. לדוגמא: ״איזה משעמם… בוא נאכל.״.. מרגישים טוב באותו רגע ואז בהמשך רואים כמה שאנו כבדים וכתוצאה מכך לא מעריכים את עצמנו.

דוגמא נוספת: ״זה לא צודק איך שהתנהגו אליי", מעורר תחושה של חיסרון ואז אני צורח/ת על הילדים שלי.

כל סוג  של התנהגות אשר יוצרת פירוד, שיפוטיות ושנאה, מקורה בהשפעת המלאך השלילי עלינו. כמו כל התנהגות המונעת מאגו ורצון לקבל לעצמו הנובעת ממחשבות של חיסרון. אם נצליח לזהות את הקול של היריב(המלאך השלילי) ולהכניס מחשבה אחת של אור באותו רגע – אנחנו נצליח לשנות את המציאות.

מחשבות של אור למשך 5 דקות ביום, מחשבות של וודאות, של הערכה, של נתינה, יכולות ליצור שינוי של המציאות. 

בתשעה באב, הוא יום שליטתו של השטן , כדאי להימנע מאכילה ושתייה וכל סוג של הנאה גופנית, מכיוון שהאוכל, השתייה וכל סוג של הנאה גופנית, מלאים באנרגיה של המלאך השלילי באותו יום.

אלו הדברים שכדאי להימנע מהם בתשעה באב, (הכל כמובן בהתאם למודעות, לא כדאי לעשות דברים כי ככה כתוב, אלא רק אם אני מרגיש את החיבור ומעורר רצון אמיתי לדבר):

1. לא כדאי לאכול ולשתות ( בשום פנים לא לצום למי שלא יכול מבחינה בריאותית)

2. לא כדאי להתקלח

3. לא כדאי להתבשם

4. לא כדאי לקיים יחסי מין

5. לא כדאי לנעול נעלי עור

הימנעות מאכילה, שתייה והנאה גופנית, מנתקת אותנו מהשליטה של הכוח השלילי עלינו. בנוסף, המקובלים נוהגים לקרוא את מגילת איכה אשר נכתבה ע״י ירמיה הנביא, המתארת את חורבן בית המקדש. מדוע לקרוא על חורבן בית המקדש? מכיוון שהחיסון מפני החורבן נמצא במגילה, וכאשר שומעים את המגילה בתשעה באב, ניתן לקבל את החיסון הרוחני מפני השפעת כוחות ההרס מעלינו.

הצום ושמיעת המגילה יוצרים הגנה ממודעות האגו  למשך כל השנה. מודעות אשר גורמת לנו להגיב בצורה רובוטית ולחיות את חיינו בחוסר שליטה מוחלט.

תשעה באב – יום לידת המשיח

חכמת הקבלה מלמדת,  כי ביום של החורבן הכי גדול מתגלה האור הכי גדול.

ע״פ המסורת, תשעה באב הוא יום לידתו של המשיח. היום שבו ניתן להזריק כמות של אור המסוגלת לבטל מהשורש את מודעות השטן מהעולם.

משיח הוא לא אדם אשר יבוא על חמור לבן ויבשר לכולנו שהכל טוב, אלא מודעות גלובאלית אשר תיתגלה בעולם, וכולם יידעו את ההשפעה ההרסנית של הרצון לקבל לעצמו. הבחירה של הרוב  תהייה בלהתנהג כמו האור, במקום להמשיך ליצור פירוד.

מודעות זאת, תביא חופש אישי וחופש גלובאלי שיגרום לשמחה בעל העולם ( משיח אותיות ישמח).

הרב אשלג, אשר כתב את פירוש הסולם על ספר הזוהר, ומייסד מרכז הקבלה, כתב כי הדבר תלוי בהפצת חכמת הקבלה ברבים. מדוע? מפני שתפקידו של השטן זה לגרום לנו להתמקד בחיצוניות, לחפש את הסיבה לכל דבר אשר קורה לנו בחיים בחיצוניות, ואילו חכמת הקבלה מלמדת כי הכל תלוי רק במודעות של האדם. אנו רואים שכל פיתרון חיצוני מביא איתו שינוי זמני ואז כל הכאוס חוזר, גם ברמה האישית וגם ברמה הגלובאלית. מודעות של אור, היא לא דבר מובן מאליו, והיא מצריכה מאמץ והתמדה, לעומת מודעות של חושך, אשר לא צריך לעשות כלום על מנת להתחבר אליה והיא תמיד באה בחינם.

השטן ידע כי בני האדם תמיד יעדיפו את האור על פני החושך, ולכן הוא משכנע אותנו בכמה אנחנו מוגבלים אבל בסה״כ מרוצים ממי שאנחנו. אם היינו יכולים לראות מי אנחנו באמת, ואת האחריות הגדולה שכל אחד מאיתנו קיבל לפני שהוא בא לעולם, לא היה לנו זמן לחשוב מחשבות מגבילות לרגע אחד.

בתשעה באב, יש בכוחנו לסלק את האחיזה של המלאך השלילי מעלינו. ואז, כאשר לא תהייה לו לו יותר שליטה , נוכל לגלות את היהלום שבתוכנו.

מאחל לכם חודש מנחם אב מלא באור וברכות!

==

ניתן לפנות אליי לייעוץ אישי אשר יעורר בכם את הכוח להגדיל את מודעות האור בחייכם. Avner.Madar@kabbalah.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות