Connect with us

חדשות

מניינים מתחלפים ואוהלים מחוץ לבית הכנסת

Published

on

כך נערכת הקהילה האורתודוקסית בארה"ב לימים הנוראים בעידן הקורונה

בניגוד לבתי הכנסת הרפורמים והקונסרבטיבים בארה״ב, שברובם כבר הוחלט לקיים את תפילות החגים באופן מקוון, בקהילות האורתודוקסיות, אשר אינן מתירות שימוש בחשמל בשבת או חג, התפילות יתקיימו בהשתתפות אישית, בתוך בתי הכנסת. כינוס המתפללים באופן אישי בתקופה של מגיפה עולמית מחייב מציאת פתרון לשמירה על ריחוק בין המתפללים, כדי להימנע מהדבקה. בנוסף, מודעים ראשי בתי הכנסת לכך שרבים מחברי הקהילה עשויים לבחור שלא לבוא לתפילה, מחשש לבריאותם. אפילו האופטימיים ביותר מודעים לעובדה שתקופת הימים הנוראים – החשובה ביותר בלוח השנה היהודי – תהיה שונה מאד מבעבר.

"אלה תפילות, אבל זה לא שוּל", אמרה מהר״ת רות בלינסקי פרידמן מבית הכנסת האורתודוקסי 'אוהב שלום' שבוושינגטון די.סי. "המשמעות של שוּל היא שכולם ביחד במרחב, מתפללים יחד, וזה לא זה". בשנה רגילה, בית הכנסת של פרידמן מארח 700-800 מתפללים בתפילות חגי תשרי. השנה, היא אומרת, רק כמאה חברים הביעו את רצונם להשתתף בתפילות שיתקיימו באוויר הפתוח.

בתי כנסת רבים נמצאים בעיצומן של ההכנות להכשיר את עצמם למציאות החדשה. בחלק מהקהילות יעטו החזנים מסכות. באחרות יותקנו מחיצות פרספקס כדי להגן על המתפללים, להפריד ביניהם ולמנוע הפצת חלקיקים נגועים בנגיף במהלך שירת התפילות. 

בבתי כנסת בפרברים, בהם החללים מרווחים יותר, עוסקים מנהיגי הקהילה בתכנון לוגיסטי מורכב של ריבוי תפילות במהלך היום, בין השאר באוויר הפתוח. בקהילות אחרות החליטו הרבנים לקצר את התפילות.  כמה בתי כנסת הודיעו שיתחילו עם שחרית ולא עם פסוקי דזמרא, שאינן מחייבים תפילה במניין, וכך יחסכו לפחות 20 דקות. בבתי כנסת רבים לא יאפשרו לחברי קהילה לפתוח ולסגור את ארון הקודש או לשאת את ספר התורה סביב בית הכנסת כדי שאנשים ינשקו את ספר התורה, שני מנהגים עליהם ויתרו גם בתפילות השבת מאז נפתחו מחדש בתי הכנסת.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בוורלי הילס: גבר עירום פרץ לבית בבל אייר והרג את חיות המחמד המשפחתיות

Published

on

בעל הבית של הנכס בבל אייר שנפרץ, עדיין בהלם לאחר שנאלץ להתמודד פנים אל פנים עם הגבר העירום והאלים שפרץ לביתו והרג את חיות המחמד של המשפחה.

מאט סאבז היה לבדו בבית ביום חמישי אחר הצהריים כשאשתו התקשרה ואמרה לו שרואים במצלמות האבטחה שלהם כי גבר עירום פורץ לביתם.

"אני רואה גבר למטה, עין בעין. מיד נעמדתי מולו והרמתי את קולי, ‘היי מה אתה עושה?‘", אמר סאבז ל-FOX 11. עם זאת, המפגש הזה לא עצר את הפורץ העירום.

"הוא לא הלך. הוא הביט בי ואמר 'זה הבית שלי, מה אתה עושה כאן' ולפני שהספקתי לומר מילה הוא אמר 'אני הולך להתקשר למשטרה'. ומיד הבנתי שלא מדובר באדם שאתה רוצה להתעסק איתו בכלל,“ קבע סאבז.

הפולש הסתובב בבית כאילו הוא הבעלים, ואף הרגיש בנוח להיכנס לבריכה ואז הלך למדוד בגדים בחדר הארונות. החשוד אז ראה את שני התוכיים של המשפחה.

"תחילה הוא חייך אליהם כמו רוצח סדרתי. הוא קירב את ידיו אליהם, הפיל את אחת מהן, ודרך עליה. התוכי השני כנראה הרגישה מה קורה, והיא החלה לצרוח. ואז עשה את אותו הדבר גם לתוכי השני.” סיפר סאבז. “זה שינה את כל הגישה שלנו אליו כשראינו שהוא הרג את שתי החיות חסרות הישע האלה."

בינתיים, בקומה העליונה נמלט סאבז מהבית, קפץ מהמרפסת אל מכוניתו כשהוא בטלפון עם 911.עד מהרה הגיעו אנשי הביטחון של השכונה ועצרו את הפולש.

"מי ידע מה האיש הזה יכול היה לעשות למשפחתי אם הם היו בבית“, סיכם סאבז.

משטרת בוורלי הילס זיהתה את החשוד כפול קיאן בן ה-34. הם אומרים שהוא קיבל גישה לבית דרך הדלת של חניית המכוניות. קיאן עומד בפני כתבי אישום על פריצה ואכזריות כלפי בעלי חיים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות