Connect with us

Featured

בקרוב אצלנו? מנהטן תפסיק להעמיד לדין בגין עבירות זנות ועיסויים ללא רישיון

Published

on

פרקליטות מחוז מנהטן הודיעה ביום רביעי, 21 באפריל, כי היא לא תעמיד יותר לדין על עבירות זנות ועיסויים ללא רישיון, מה שמשפיע בצורה ישירה לשינוי הגישה הכללית בארצות הברית לגבי מערכת המשפט וכוחות אכיפת החוק בנוגע לתעסוקה בתעשיית המין.

פרקליט המחוז, סיירוס ר.ואנס ג'וניור, חשף את המדיניות החדשה כאשר התייצב בבית המשפט לבקש מהשופט לדחות 914 תיקים פתוחים העוסקים בזנות ועיסויים ללא רישיון, יחד עם 5,080 תיקים שבהם האישום בוטל למטרות זְנוּת.

החוק שגרם לאחרון להאשים פשע, שנודע כחוק "הליכה בזמן טרנס", בוטל על ידי מדינת ניו יורק בפברואר.

ואנס אמר כי עם ההודעה, משרדו העביר לחלוטין את גישתו לזנות. רבים מהמקרים שעבר לדחייה, מתוארכים לשנות השבעים והשמונים, כאשר ניו יורק ניהלה מלחמה נגד זנות במטרה לנקות את תדמיתה כמרכז עוון וסגן.

"בעשור האחרון למדנו מבעלי ניסיון עבר ומהניסיון שלנו בשטח: העמדה לדין בזנות פלילית אינה עוזרת לנו להרגיש בטוחים יותר, ולעתים קרובות מדי משיגה את התוצאה ההפוכה על ידי פגיעה בניו-יורקרים הנמצאים בשוליים של החברה,“ אמר ואנס בהצהרה.

המשרד ימשיך להעמיד לדין פשעים אחרים הקשורים לזנות, כולל התנשאות על עובדי מין וסחר מיני.

מנהטן תצטרף לבולטימור, פילדלפיה ועוד מספר מקומות אשר סירבו להעמיד לדין עובדי מין. ברוקלין גם אינה מעמידה לדין אנשים שנעצרו בגין זנות, אלא מפנה אותם לשירותים הסוציאליים המקומיים לפני שהם נאלצים להופיע בבית המשפט – אלא אם כן פרקליטות המחוז לא מצליחה להגיע אליהם.

בעיר ניו יורק, השיחות בנושא רק התחזקו. בחודש שעבר קראו ראש העיר, ביל דה בלאזיו, ורעייתו, שירליין מקריי, למדינה להפסיק עונשים פליליים לעובדי מין.

"הקהילות שנפגעו הכי קשה בגלל ההפללה המתמשכת של עבודות המין וסחר בבני אדם הם קבילת ה-LGBTQ באופן גורף, הם אנשים צבעוניים והם מהגרים ללא תעודה", אמרה אז מקריי. "עבודות מין הן אמצעי הישרדות עבור רבים בקבוצות שוליית אלו.

הידיעה התפרסמה לראשונה ב"ניו יורק טיימס".

Featured

אסף זמיר נבחר לתפקיד קונסול ישראל בניו-יורק; מאיה ורטהיימר מגיבה לראשונה על המעבר לארה״ב

Published

on

השחקנית תעתיק בקרוב את מגוריה לארה"ב בעקבות מינויה של בן זוגה, אסף זמיר, לקונסול ישראל בניו-יורק • בסרטון שהעלתה הערב עם זמיר הוא נראה משועשע, וביקש מהעוקבים לחזק את מאיה

תגובה ראשונה של מאיה ורטהיימר לעזיבת ישראל: השחקנית וכוכבת הרשת תעתיק בקרוב את מגוריה לארה"ב, בעקבות מינויו של בן זוגה אסף זמיר לקונסול ישראל בניו-יורק. שר החוץ לפיד מינה את זמיר לתפקיד וכמובן שגם המשפחה – מאיה ובתו אסיה יעברו איתו לשם.

בסרטון תגובה קצר שהעלתה היום (שלשי) ורהטיימר לסטורי יחד עם זמיר היא ביקשה ממנו להסביר את העניין. הוא סיפר כי הציעו להם לנסוע לניו-יורק לצורך התפקיד, וסיפר כי הם חשבו על זה יחד והסכימו. ורטהיימר בתגובה פלטה צחוק משועשע ומעט לחוץ מגודל העניין. זמיר חייך וביקש מהעוקבים לחזק את מאיה

בסטורי נוסף שהעלתה היא הבהירה לעוקביה שהיא ממש לא הולכת לעזוב אותם ותמשיך לעדכן בסטורי. אנחנו כמובן מאמינים שנמשיך לראות אותה באזור.

בפוסט שהעלתה ורטהיימר מוקדם יותר היא התייחסה למשימת סקי מים אקסטרימית קשה שעשתה לאחרונה במסגרת תפקידה כפרנזטורית לאחד המותגים וכתבה: "החיים שלי הולכים לעבור תקופה כזו בדיוק. החיים שלי הולכים להשתנות מהקצה אל הקצה. אני הולכת להחליף את הפחדים והחרדות להתמודדות מעשית שתגלה בפניי חוויה מרגשת ובונה. אומרים ש'החיים מתחילים ברגע שאנחנו יוצרים מאזור הנוחות שלנו'. ככה זה מרגיש ואני מאחלת לעצמי שכך זה הולך להיות ובגדול".

באדיבות מערכת ישראל היום

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות