Connect with us

Featured

תגובת מלכת בריטניה להאשמת בנה בתקיפה מינית

Published

on

מלכת בריטניה, אליזבת השנייה, נישלה את בנה הנסיך הבריטי אנדרו מכל תאריו הצבאיים על רקע התביעה שמתנהלת נגדו בבית משפט בניו יורק בגין תקיפה מינית. "באישור המלכה ובהסכמתה, התארים הצבאיים והחסויות המלכותיות של דוכס יורק הוחזרו למלכה", נמסר בהודעה שפרסם ארמון בקינגהאם בלונדון. "דוכס יורק ימשיך שלא לקחת על עצמו שום מטלות ציבוריות והוא מתמודד עם התיק הזה כאזרח פרטי". מקור בבית המלוכה הבריטי מסר שאנדרו לא ישתמש עוד בתואר "הוד מלכותו" בשום אירוע רשמי ויתר תפקידיו יחולקו בין שאר בני משפחת המלוכה.

בשבוע שעבר ביקשו פרקליטיו של הנסיך אנדרו משופט פדרלי בארה"ב לדחות את תביעתה של וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, הטוענת שאנדרו בן ה-61, ידידו של איש העסקים המנוח ועבריין המין המורשע ג'פרי אפשטיין, אנס אותה כשהיתה בת 17. אלא שביום רביעי השבוע דחה בית המשפט את טענתם וקבע שהנסיך הבריטי יועמד לדין בגין תקיפה מינית. המלכה, בת 95, כבר הרחיקה את אנדרו מהחיים הציבוריים, והתהליך צבר תאוצה לאחר ריאיון קטסטרופלי שהעניק לרשת BBC ב–2019, ובו ניסה להסביר את ידידותו עם אפשטיין, הכחיש כל התנהגות מינית פסולה מצדו ואמר שאינו זוכר כי פגש אי פעם את ג'ופרה. אנדרו כבר אינו מופיע באירועים פומביים או בטקסים צבאיים, והסיקור התקשורתי שלו בבריטניה נחשב עוין למדי.

כאמור, הנסיך הבריטי לא הצליח לשכנע שופט אמריקאי לדחות את התביעה של וירג'יניה ג'ופר אשר האשימה אותו בהתעללות מינית בה כשהייתה נערה. בהחלטה שפורסמה ביום רביעי, ציין השופט המחוזי של ארה"ב, לואיס קפלן, שג'ופר בת ה-38 יכולה להמשיך בהליך התביעה לפיה אנדרו היכה אותה וגרם לה למצוקה רגשית בכוונה בזמן שבעל ההון המנוח, ג'פרי אפשטיין סחר בה. השופט במנהטן אמר שזה מוקדם מדי להעריך את מאמציו של אנדרו "להטיל ספק" בטענות אלו, אם כי הנסיך יכול לעשות זאת במשפט.השופט לא הביע התייחסות בהקשר לצדק טענותיה של ג'ופר. דייויד בויז, עורך הדין של ג'ופר, אמר בהצהרה שמרשתו הייתה מרוצה ו"מצפה להכרעה שיפוטית" לגבי הצדקת טענותיה.

אנדרו, בנה השני של המלכה אליזבת, הכחיש את ההאשמות של ג'ופר לפיהן הכריח אותה לקיים איתו יחסי מין לפני מעל לשני עשורים בביתה של מקורבתו של אפשטיין לשעבר, גיסלין מקסוול, והתעלל בה בשני בתים בבעלותו של אפשטיין. החלטתו של קפלן שומרת את התיק על מסלול משפט שלדבריו יכול להתחיל בין ספטמבר לדצמבר 2022 אם לא תושג פשרה.בהסדר 2009, אפשטיין שילם לג'ופר 500,000 דולר, מבלי להודות באחריות, על מנת לסיים את התביעה שלה בפלורידה, לפיה התעלל בה מינית כשהייתה קטינה.

טענותיה של ג'ופר נגד הנסיך אנדרו טרם הוכחו, והנסיך אינו מואשם בעבירה פלילית.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

דירוג פורבס: מרים אדלסון היא הישראלית העשירה בעולם

הונה של אדלסון מוערך ב-30.6 מיליארד דולר | רומן אברמוביץ' במקום השני בעשירי ישראל עם הון שמוערך ב-14.3 מיליארד דולר

Published

on

ד"ר מרים אדלסון, הבעלים של "לאס וגאס סנדס" ו"ישראל היום" היא האישה הישראלית הכי עשירה בעולם. בשבוע האחרון אדלסון הגדילה את הונה בשיעור של כ-2.6 מיליון דולר ועלתה עשרה מקומות למקום ה-45 בדירוג עשירי העולם כשהיא עם הון המוערך ב-30.6 מיליארד דולר.

רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי והאוליגרך הרוסי-ישראלי, במקום השני בעשירי ישראל עם הון המוערך ב-14.3 מיליארד דולר, הונו קטן בשבוע האחרון בכ-200 מיליון דולר. אייל עופר במקום הרביעי עם הון מוערך ב-11.6 מיליארד דולר.

פטריק דרהי הצרפתי-ישראלי במקום החמישי עם הון מוערך של 7.6 מיליארד דולר. צמוד אליו, עידן עופר עם הון מוערך של 7.5 מיליארד דולר. סטף ורטהיימר במקום השישי עם הון המוערך ב-6.2 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות