Connect with us

חדשות ואקטואליה

מלוס אנג'לס למלבורן: ריק בצ'יינה טאון

Published

on

העולם פוחד מנגיף הקורונה, ובמעוזי הקהילות הסיניות מדווחים שהתיירים הפסיקו להגיע. גם עמדות חיטוי וצוותים במסכות לא עוזרים

שקט מוזר ירד בשבועות האחרונים על הרבעים הסיניים בערים גדולות בעולם, הסואנים בדרך כלל מהמון אדם. ממלבורן עד לוס אנג'לס, בתי עסק במעוזי הקהילות הסיניות מנסים לשרוד, בימים שבהם הלקוחות הפוטנציאליים מתרחקים מריכוזי האוכלוסין הסיניים בשל החשש מנגיף הקורונה הסיני, או בשמו הרשמי: COVID-19. 

יש זריעת פחד מטורפת", מתלונן מקס הואנג, הבעלים של מסעדת Juicy Bao ברובע הסיני ההיסטורי של מלבורן, אוסטרליה. "לקוחות לא באים אם יש להם אפשרות לא להגיע". המסעדה של הואנג שוכנת בין עשרות מסעדות אחרות בצ'יינה טאון הוותיקה ביותר של אוסטרליה. הריכוז הסיני כאן קיים עוד מאמצע המאה ה-19. אף שמוקד ההתפרצות של נגיף הקורונה נמצא במרחק של יותר מעשר שעות טיסה ממלבורן, ואף שבאוסטרליה נרשמו רק מעט מאוד מקרי הידבקות, הסטיגמה הנלווית לנגיף נותנת פה את אותותיה.

בתי עסק מדווחים שההכנסות שלהם ירדו ביותר מחצי ושנאלצו להפחית דרמטית את מספר שעות העבודה של אנשי הצוות.

על מצב דומה מדווחים גם בצ'יינה טאון של ערים אחרות בעולם. בריצ'מונד, פרבר של ונקובר שבקנדה, במסעדת Empire Seafood קל מאוד עכשיו להשיג שולחן, שלא כבימים כתיקונם. "בדרך כלל היה לנו תור המתנה ארוך של משהו כמו חמישה-עשרה שולחנות, אבל היום אין תור בכלל", אומר איבאן יאונג, סגן מנהל המסעדה. "יש אנשים שכבר ביטלו את המסיבות והארוחות החגיגיות שלהם. אותו דבר קורה בהרבה מסעדות אחרות. אנחנו מקווים שנחזור לשגרה בקרוב".

האיסור שהטילו מדינות שונות על כניסת תיירים מסין פגע באופן קשה-במיוחד בשכונות רבות שבהן מרוכזים מהגרים סינים. "בדרך כלל בעונה הזו יש תיירים סינים, אבל עכשיו אין כלום", אומר טוני סיו, מנהל המסעדה הקנטונזית R&G Lounge בסן פרנסיסקו.

בניסיון להרגיע חלק מהלקוחות הפוטנציאליים יש בתי עסק שתלו מודעות שבהן כתבו כי הם דואגים לחטא כל העת את השטח שלהם כדי למנוע התפשטות מחלות. אחרים הגדילו לעשות והציבו חומרי חיטוי לשימושם של האורחים וציידו את אנשי הצוות במסכות מגן לפנים ובכפפות גומי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

הסוף לטיק טוק באמריקה? ארה"ב שוקלת לאסור שימוש באפליקציה הסינית הפופולרית

Published

on

ברקע המתחים הגוברים בין סין לארצות הברית, מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו אמר השבוע בריאיון לרשת פוקס ניוז כי ארצות הברית שוקלת לאסור שימוש באפליקציות סיניות, כולל האפליקציה הסינית הפופולרית "טיקטוק", בשל חשש מדליפת מידע של המשתמשים האמריקאים לממשל הסיני. 

"טיקטוק" מצידה, פועלת גם היא במקביל לצמצום חשיפת המידע האישי, והודיעה שהיא תוציא את פעילותה מהונג קונג בגלל חוק הביטחון הסיני החדש שמאיים על פרטיות הגולשים.

דבריו של פומפאו באים בתקופה של מתחים גוברים בין ארצות הברית לסין, אשר התפשטו לאחרונה במספר זירות, כולל ביטחון, סחר וטכנולוגיה. חברת טיקטוק הסינית, ספגה ביקורות חוזרות ונשנות מפוליטיקאים אמריקאים שטענו שהיא מסכנת את הביטחון הלאומי האמריקאי בגלל קשריה לסין. לטענתם, ניתן יהיה לכפות על החברה "לתמוך ולשתף פעולה עם עבודות מודיעין בשליטת המפלגה הקומוניסטית הסינית".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות