Connect with us

חדשות ואקטואליה

מלוס אנג'לס למלבורן: ריק בצ'יינה טאון

Published

on

העולם פוחד מנגיף הקורונה, ובמעוזי הקהילות הסיניות מדווחים שהתיירים הפסיקו להגיע. גם עמדות חיטוי וצוותים במסכות לא עוזרים

שקט מוזר ירד בשבועות האחרונים על הרבעים הסיניים בערים גדולות בעולם, הסואנים בדרך כלל מהמון אדם. ממלבורן עד לוס אנג'לס, בתי עסק במעוזי הקהילות הסיניות מנסים לשרוד, בימים שבהם הלקוחות הפוטנציאליים מתרחקים מריכוזי האוכלוסין הסיניים בשל החשש מנגיף הקורונה הסיני, או בשמו הרשמי: COVID-19. 

יש זריעת פחד מטורפת", מתלונן מקס הואנג, הבעלים של מסעדת Juicy Bao ברובע הסיני ההיסטורי של מלבורן, אוסטרליה. "לקוחות לא באים אם יש להם אפשרות לא להגיע". המסעדה של הואנג שוכנת בין עשרות מסעדות אחרות בצ'יינה טאון הוותיקה ביותר של אוסטרליה. הריכוז הסיני כאן קיים עוד מאמצע המאה ה-19. אף שמוקד ההתפרצות של נגיף הקורונה נמצא במרחק של יותר מעשר שעות טיסה ממלבורן, ואף שבאוסטרליה נרשמו רק מעט מאוד מקרי הידבקות, הסטיגמה הנלווית לנגיף נותנת פה את אותותיה.

בתי עסק מדווחים שההכנסות שלהם ירדו ביותר מחצי ושנאלצו להפחית דרמטית את מספר שעות העבודה של אנשי הצוות.

על מצב דומה מדווחים גם בצ'יינה טאון של ערים אחרות בעולם. בריצ'מונד, פרבר של ונקובר שבקנדה, במסעדת Empire Seafood קל מאוד עכשיו להשיג שולחן, שלא כבימים כתיקונם. "בדרך כלל היה לנו תור המתנה ארוך של משהו כמו חמישה-עשרה שולחנות, אבל היום אין תור בכלל", אומר איבאן יאונג, סגן מנהל המסעדה. "יש אנשים שכבר ביטלו את המסיבות והארוחות החגיגיות שלהם. אותו דבר קורה בהרבה מסעדות אחרות. אנחנו מקווים שנחזור לשגרה בקרוב".

האיסור שהטילו מדינות שונות על כניסת תיירים מסין פגע באופן קשה-במיוחד בשכונות רבות שבהן מרוכזים מהגרים סינים. "בדרך כלל בעונה הזו יש תיירים סינים, אבל עכשיו אין כלום", אומר טוני סיו, מנהל המסעדה הקנטונזית R&G Lounge בסן פרנסיסקו.

בניסיון להרגיע חלק מהלקוחות הפוטנציאליים יש בתי עסק שתלו מודעות שבהן כתבו כי הם דואגים לחטא כל העת את השטח שלהם כדי למנוע התפשטות מחלות. אחרים הגדילו לעשות והציבו חומרי חיטוי לשימושם של האורחים וציידו את אנשי הצוות במסכות מגן לפנים ובכפפות גומי.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featured

הרופא היהודי שהלהיב את טראמפ: "ריפאתי 700 איש מקורונה"

Published

on

הטיפול שאינו מגובה במחקר של הרופא מניו־יורק, שטוען כי בזכותו החלימו 700 חולי קורונה, מלהיב את ממשל טראמפ. "זה ישנה את המשחק"

ממשל טראמפ החל לבחון בשבוע האחרון תוכנית שהציע רופא יהודי אורתודוכסי בשם ולדימיר זלנקו (46) מניו־יורק, מאוקראינה במקור, שטוען, ללא הוכחות, כי הצליח לרפא כ־700 חולי קורונה על ידי שימוש בתרופה לטיפול במלריה בשם hydroxychloroquine בשילוב עם חומרים אחרים. טראמפ טען בשבוע שעבר כי ה־hydroxychloroquine "תשנה את המשחק".

זלנקו פירסם את ממצאיו במכתב פתוח. מגיש "פוקס ניוז", שון האניטי, הקריא את המכתב בראיון עם סגן הנשיא מייק פנס. בהודעה בפייסבוק קרא זלנקו לטראמפ "להמליץ לאמריקאים לקחת את התרופה". זמן קצר לאחר מכן קיבל זלנקו טלפון מהבית הלבן. התרופה מנוסה על אלפי חולים במצב קשה. זלנקו סיפר כי טיפל במאות חרדים מניו־יורק וכי כולם היו במצב בינוני וכמעט כולם החלימו. סגן הנשיא אף הכריז כי הנחה את ה־FDA לזרז את האישורים כדי שאפשר יהיה לטפל במרשם שפירסם זלנקו, הכולל שילוב של כדורים נגד קדחת, תוספות ויטמין, אבץ ואנטיביוטיקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות