fbpx
Connect with us

Featured

מלונדון עד לוס אנג'לס: "לעגו ללא רחמים" – המערכון של ארץ נהדרת על צביעות  הבי.בי.סי תופס כותרות בעולם. צפו בסרטון

Published

on

העיתון הבריטי "דיילי מייל" פרסם כתבה על המערכון של "ארץ נהדרת" ששודר השבוע ועקץ את רשת ה-BBC, אשר דיווחה על ההפגזה "הישראלית" על בית החולים ברצועת עזה – בעוד שהאשם היה בכלל טיל פלסטיני שנחת עליו בשוגג. "קומיקאים ישראלים לעגו ללא רחמים על הדיווח של BBC בנוגע לתקיפה על בית החולים 'אל-אהלי' שבעזה".

העיתון היוצרא לאור בלונדון דיווח בהרחבה ובפרוטרוט מה נאמר במערכון, שבו על אף שהכתב בשטח הבהיר פעם אחר פעם שיש הוכחות לכך שחמאס הוא זה שירה בשוגג על בית החולים בעזה, המגישה באולפן בלונדון ממאנת להאמין לו ומבהירה שוב ושוב כי "זו הולכת להישאר תעלומה".

המערכון עצמו הפך ויראלי גם ברשתות החברתיות בבריטניה, כאשר אחר הגולשים כתב: "רק כדי להדגיש כמה BBC מגוחכים – תוכנית סאטירה ישראלית עשתה מהם צחוק וזה בול".

גם במגזין ההוליוודי "וראייטי" התייחסו למערכון וראיינו את מולי שגב, העורך הראשי של "ארץ נהדרת", שסיפר: "כמו רוב הישראלים, אנחנו מאוד מאוכזבים מהאופן החד-צדדי שהמלחמה הזו מדווחת על ידי התקשורת הבינלאומית, וה-BBC תמיד היה הדוגמה הקיצונית ביותר של הגישה הזו. אז כשהחלטנו לעלות לאוויר עם תוכנית מיוחדת על המצב הנוכחי, היה ברור שאנחנו צריכים להתמודד עם זה, ותקרית הפיגוע בבית החולים הייתה דוגמה טובה לאופן שבו אפילו קבוצות תקשורת מבוססות כמו 'הניו יורק טיימס' או ה-BBC ממהרות להסיק מסקנות כשישראל על הפרק".

עוד הוסיף שגב: "במהלך 20 שנות התוכנית שלנו היינו באוויר במהלך אירועים טראומטיים, אפילו במהלך מגפת הקורונה. מעולם לא החמצנו תוכנית כי אנחנו באמת מאמינים שהומור הוא התרופה הטובה ביותר לפחד וחרדה. זה הסוד היהודי הישן: לצחוק מול המוות. אבל אני מודה שהפעם זה קשה מתמיד. כולם עדיין באבל, כל אחד ואחד מאיתנו איבד מישהו, או מכיר מישהו שאיבד. זה היה האירוע הנורא ביותר בהיסטוריה של האומה הזו, ועברנו הרבה לאורך השנים, כפי שאתה יודע. אבל עדיין, אנשים צריכים סוג של הקל

לפני מספר ימים הודיעה רשת BBC הבריטית על שינוי מדיניות בעקבות הלחץ והביקורת שנמתחה עליה, ולפיו תתייג כעת את חמאס כ"ארגון טרור שהוצא מחוץ לחוק". תאגיד השידור הבריטי סירב בתחילת הלחימה להשתמש במונח בסיקור המלחמה בין ישראל לעזה ונמנע מלהתייחס לחמאס כאל טרוריסטים.

השינוי בגישה של BBC בא בעקבות פגישה עם נשיאת מועצת שליחי הקהילות, מארי ואן דר זיל. "הדגשנו את זעמנו על סירובו של ה-BBC לתאר את פעולותיו הברבריות של חמאס כטרור ועל הדיווח המזיק והכוזב על הרקטה שהרגה אזרחים חפים מפשע. שנינו נמשיך בדיאלוג וגם נפעל לאפיקים משפטיים", אמרה ואן דר זיל. 

גם ראש ממשלת בריטניה, רישי סונאק, מתח ביקורת על הטרמינולוגיה שבה בחרה רשות השידור הבריטית להשתמש. גורם במעונו בדאונינג 10 מסר כי "ראש הממשלה אמר פעמים רבות כי חמאס הוא ארגון טרור, זה קריטי שה-BBC יכירו בעובדות".

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות