Connect with us

תחבורה

מכוניות חלום בעיר המלאכים – 2014 Los Angeles Auto Show

Published

on

בעיצומה של תקופת החגים יש לחובבי הרכב בעיר חג רכבי מיוחד בשם תרוכת הרכב של לוס אנגלס 2014. השנה התערוכה מתקיימת מ 21-30 לנובמבר. כבכל שנה התערוכה מרכזת את מבחר הדגמים החדשים שניתן לקנות בתוספת תצוגה של רכבי קונספט הנותנים לנו הצצה לעתיד הקרב ובא. השנה מעל ל25 יצרנים שונים מציגים מבחר של רכבים חדשים לחלוטין כמרצדס GT-S המתחרה ישירות כנגד הפורשה 911 ועד לדגמים פחות ספורטיבים אך יותר פרקיטם כגון המאזדה CX-3 וההונדה HR-V. לחובבי המרוצים בסופי השבוע מאזדה גם מציגה את הגירסה האחרונה (ND) של הMX-5 הWorld Cup series.

דבר נוסף שמיחד את התערוכה השנה זו העובדה שזו פעם ראשונה מזה שנים רבות שאלפא רומיאו מציגה דגם חדש בצד הזה של הפסיפיק ה4C המיוחדת בצבע לבן כחליפה איטלקית אלגנטית. התענוג הבסיסי מתומחר בסביבות ה$50000 ואמור להתחרות ישירות כנגד הפורשה בוקסטר הבסיסית. לצידה של ה4C ה״רגילה״ מוצגת גירסה משופרת של ה4C. הדגם המשופר כולל wide body עם כונסי אויר מוגדלים ושלל תוספות של קרבון פייבר. עלות הדגם המשופר עולה בכ $25000 ל$75000.

אקורה שבשנים האחרונות מתקיימת בעיקר ממכירת SUV לאחר ששלל דגמי הסאדן כשלו ברבותם, משתדלת להחיות את התדמית הספרטיבית בהתמקדות על גרסאות סאדן ספורטיביות שמבוססות על דגמי ההונדה המקבילות. הדגם הראשון בסידרה החדשה היה ה TLX שהוצג לפני כחודש. הדגם השני בסידרה הILX הוצג השבוע ומעיד על תוכניות החברה לבסס עצמם בקטגורית הספורטיבי-מפואר. הILX מבוסס על ההונדה סיביק אבל מציג את תיבת ההילוכים האוטומטית החדשה בעלת שמונה הילוכים שמשפרים את איכות הנסיעה בכבישים מהירים. מבחינת עיצוב הILX ממשיח את קוי האופי החדשים של אקורה שהוצגו ב TLX

במוו בחרו השנה להתמקד על ביצועים לדגמי הSUV הX5 והX6 והציגו את גרסעות הM שלהם אם מנועים משודרגים של הV8 Twin Turbo. הX5 והX6 קיבלו עידכון חזותי קל עם פתחי אויר מוגדלים וצבעים אקסלוסיבים. במקביל במוו מציגים את המכוניות החשמליות i3 והi8 המדהימות מבחינת חידושי הטכנולוגיה שברכב.

קאדילק שעבדים קשה להתחרות במובילי הקטגוריה מיפן וגרמניה מציגים את גירסאות הספורט הATS-V סאדן והATV-V קופה האגרסיבייות במראן. שני הדגמים החדשים חזקים במיוחד ומתחרים בM3 והM4 בעזרת מנוע בעל 455 כוחות סוס שמאיץ ל60mph בכ3.9 שניות ומגיע למיהירות סופית של 189mph.

באזור הדוכן של GM שברולט מציגים את Chaparral 2X VGT (Vision Gran Turismo) – חלום רטוב לכל משחקי המשחק. החדשות הטובות לחובבי משחק המחשב שהרכב יהיה זמין להורדה מהאינטרנט לפני תקופת הקריסמס ברגע שהעידכונים למשחק GT6 יהיו זמינים. בענף הטנדרים שברולט מציגים קונספט של הטנדר קולורדו החדש בגירסת השטח ZR2. בנוסף למראה העדכני של הטנדר, שברולט מחדשת בקטגוריה גם את האופציה למנוע דיזל וגם את האופציות לשידרוגים מפנקים בתוך הרכב כגון מושבים מחוממים ועור. נכון להיום אופציות כאלה לא זמינות אצל המתחרים בקטגוית טנדרים בגודל בינוני אלה מוגבלות אך ורק לטנדרים בגודל מלא או כאופציה של אפטר מארקט. החידוש הזה עלול להשפיע על מכירות המתחרים ובכך לאלץ אותם להוסיף אופציות אלו לטנדרים המקבילים. דבר שכל חובבי הטנדרים הבינונים כגון הTacoma והFrontier יכולים להעריך.

קרייסלר הציגו בגאווה את הגירסאות המשופרות של ה300. הפעם ל300 יש שלושה גירסאות מעודכנות: 300 Limited, 300 C 300Sכל שלושת הדגמים קיבלו עידכון קוסמטי ואלגנטי שכולל פנסים חזקים ומעוצבים יותר, שידרוג לפתחי האויר הקידמים וכו. פרופורציות הרכב הדינמיות בכללותו נותרו דומים לדגם הקודם עם שמירה על אופי העיצוב תוך כדי שידרוג כללי.

קרול שלבי ז״ל שהלך לעולמו לפני כשלוש שנים היה שמח לראות את תצוגת רכבי פורד השנה. הפורד מאסטאנג 2016 הוצגה בגירסת ה 350GT Shelby עם קוי המרוץ הקלאסים שמתחילים בגריל האגרסיבי בחזית הרכב ומסתיימים מאחור. שמו של שלבי מוצג לגאווה לכל רוחבו של הרכב מאחור ודואג להבדילו משאר גירסאות המאסטנג הקיימות. פורד הגאים בקשריהם לשלבי מציגים לצד הרכב החדש גירסה קלאסית של ה350GT Shelby בצבעים תואמים לדגם החדש. ההיתמקדות של פורד בתצוגה היא הקשר הישיר לעברם העשיר ולDNA של השלבי החדש.

קטגורית ה CUV (Compact Utility Vehicle) שלטה בתערוכה השנה. רוב יצרני הרכב הציגו דגימים קריטים בגודל זה לקידום המכירות לשנה הקרובה. קטגוריה זו גדלה בקצב מהיר ביותר מכל קטגוריה אחרת בשוק כיום ומהווה מטרה ומיקוד ליצרנים השונים. קטגוריה זו נוצרה מקורח הנסיבות, עליות מחירי הדלק והצרכים הפרקטיים של האמריקאי הממוצע. כידוע השוק האמריקאי, בנגוד לשוק האירופאי, מתקשה להתקיים עם רכבים קטנים כגון הפיאט 500 והMINI. למעט טנדרים שונים, רכבים גדולים אינם אטרקטיבים לכלל העם האמריקאי ולכן פשרה כלשהי מבחינת גודל מהווה אופציה חדשה לנהג הממוצע.

מאזדה מציגה את הCX-3 רכב המהווה גירסה מוקטנת לCX-5 ולCX-9 ומשלים את מבחר גדלי הSUV מבית. בעזרת ה CX-3 למאזדה יש היצע של שלונה גדלים שונים: קטן, בינוני וגדול. הCX-3 מהווה רכב ספוטיבי, קומפאקטי בעל עבירות שטח בסיסית. המראה החיצוני של ה CX-3 ממשיך את מסורת מאזדה עם עיצוב המבוסס על KODO – Soul of Motion’. קו עיצוב שמאזדה הבטיחה להישתמש במבחר הדגים החדשים שיוצגו בשנתיים הקרובות.

הונדה מציגה את הHR-V אחיו הקטן של הCR-V שמבוסס על הFIT אך מציג מרווח פנימי גדול יותר, שידרוג ברמת הפראקטיות ושימוש ברכב. המיקוד של הונדה היה על יכולת השימוש ברכב בתצורות שונות, דבר שהוכח כאשר הונדה היגדירו את הרכב כ״סכין שוויצרי מתקפל״. דוגמה מענינת לשימוש מרחבי מקסימלי הוא המושב האחורי שמתקפל כלפי מעלה ומאפשר שימוש מקסימלי ברצפת הרכב לצרכי איפסון וכו.

מבית קרייסלר הרינאגייט מהווה גירסה מוקטנת של הגייפ עם גודל דומה למתחרים מבית הונדה ומאזדה כאשר המיקוד הוא על מראה קשוח יותר שמציע עבירות שטח משופרת משאר המתחרים. באותה מידה שמראה הרינאגייט משקף את המראה הקלאסי של גייפ, הרכב אטרקטיבי במראו לקונים הצעירים בגילם וברוחם. עם מבחר צבעים כייפים המיקוד בהחלט על הקהל הצעיר והאקטיבי שמחפש רכב אמריקאי באופיו וביופיו. הרינאגייט מבוסס על השילדה החדשה מבית פיאט.

על אותה השילדה, פיאט היציגו את ה500X שמהווה אלטרנטיבה איטלקית באופיה לשוק האמריקאי. פיאט שזכו להצלחה מסוימת עם ה500 הקטנה ניתקלו בקשיים עם מכירות ה500L המוגדלת. מכיוון שה500 קטנה, הצלחתה מוגבלת מטיבעה בשוק שלנו. למורת כישלונה של ה500L פיאט הבינו שמראה האוונגארדי של 500L הוא הסיבה לכישלונה ולא גודלה. לפיכך, פיאט נאלצו לחזור לשולחן השירטוטים ולעצב רכב שיהיה יותר קרוב באופיו ל500 למרות שעליו לשמר את גודלו של ה500L. על פי מראית העין ניתן לומר שפיאט היצליחו במשימתם. ה500X בהחלט שומר על אופיו של ה500 בצורה אטרקטיבית ועדכנית באותה מידה מציעה פראקטיות ומיחב פנימי משופר. ה500X מוצע בגירסת עיר ושטח ובשני המקרים אופי החברה והעיצוב האיטלקי נשארו אוטנטים לחלוטין.

מיני מבין במוו הבינו לאחר מספר שנים של ירידות במכירות שהפער בין המיני הקלאסית שלוש דלתות לבין יצר הדגמים של היצרן מהוות בעיה לקונה שמעונין ברכב קומפאקי אבל לא מעונין בקלאבמאן המוזר למראה. לפיכך מיני החליטו להפסיק את יצור הקלאבמאן ולהחליפו במיני חמש דלתות שבעצם מהווה גירסה מוארכת של המיני הקלאסית שלוש דלתות. הקאנטרימאן כבודו מונח במקומו והוא ימשיך גם לשנה הבאה עם עיכונים קלים ביותר.

ניסאן התמקדה השנה על קידום מכירות הג’וק בעיקר כלפי הקהל הצעיר יותר. עם פילוסופיה חדשה שממוקדת על שימוש באביזרים ובצבע ניסאן מקווים שמחירות הג’וק יעלו. הצלחת הרכב במזרח הרחוק מהווה מטרה נעלה להנהלת ניסאן ומיקודם על “Color Changes Everything” מוכיח שרצונם להיות אלטרנטיבה כייפית למוצע בשוק כיום. ניסאן דאגו לעדכן את הקהל שמבחר האביזרים החדש יכלול 12 אביזרים שונים שמוצעים בשמנה צבעים שונים כך שאפשרויות השידרוגים רבות ושונות.

בקטגורית היקר והעוד יותר יקר, מרצדס שולטת בתערוכה עם מבחר של 18 רכבים מוצעים למחירה בשוק שמתומחרים מעל ל$100000. השנה הMaybach חוזר למחיה בגירסת ה 600S. נציגות מרצדס הסבירו שקיים שוק של קונים יוקרתים המחפשים את הגירסה היוקרתית יותר ל500S. הMaybach מהווה אלטרנטיבה כשלב הבא מעבר ל500S ומחשש שהקונים היוקרתים יעברו למותגים יוקרתים אחרים מרצדס יעשו כל שביכולתם למנוע זאת. האטרקציה המרכזית לחובבבי נהיגה בדוכן מרצדס היא ה AMG GT-S החדשה לחלוטין. מתחרה ישירה לפורשה 911 ולאודי R8. עם מראה הדומה לSLS המדהימה, הGT-S AMG שומרת על אופי אקסקלוסיבי במחיר אטרקטי יותר. הפרופורציות הקלאסיות של הרכב מאפשרים לאחלס מנוע ש 4.0V8 Twin Turbo מתחת למכסה המנוע המוארך. ה AMG GT-S מזנקת ל60mph תוך 3.7 שניות בעזרת 503 סוסונים בריאים דבר שיעורר דאגה בקרב המתחרים.

גם לפורשה ההיתמקדות בקטגורית הGT עוררה עיניין מכיוון שהCarrera GTS 911 גונבת את הכתר מה Carrera S כרכב המהיר במשפחה. אם תוספת של 30 סוסים ה911 Carrera GTS מתוגברת ל430 סוסים ומאיצה ל60mph ב3.8 שניות, 0.3 שניות מהיר יותר מה S. התחרות בקרב קטגורית הGT מחריפה לנוכח השיפורים בדגימים הקיימים והצטרפות דגמים חדשים כאשר הפער בין המתחרים מצתמצם יותר ויותר.

פולקסואגן בחרו השנה להציג את יכולתם בתחות הביצועים אם מכונית קונספט בשם VW GTI Roadster נבנתה על מכללי הגולף אך מבוססת על חופש העיצוב ומרחב הדימיון ממשחק המירוצים Grand Turismo/ הרכב מהווה הצצה לכיוון העיצובי שהחברה ממקומדת לגבי הרכבים העתדיים הבאים עליו לטובה. בקטגוריה היותר ״פראקטית״ ניתן למצוא את ש Golf R400 שמיצר כ394 סוסים ממנוע 2.0 Turbo שדומה לזה הנימצא בGTI הממוצאת. במקביל הרכב מצויד במערכת ה 4MOTIION שמעבירה את כל כוחות הסוס לארבעת הגלגלים. רכב זה בהחלט מאורר השראה בקרב כל חובבי הVW. למשפחה הספורטיבית VW מציגים את הGolf R wagon בעלת מנוע דומה שמיצר כ 296hp מעביר את זה לארבעת הגלגלים ומאיץ ל60 ב5.1 שניות. כרגע לא ידוע עם דגם זה ישווק בארה״ב למרות ששיווקו באירופה מתחיל באביב הבא.

כבכול תערוכת רכב, החלום או חלומות על רכבי העתיד מהווה מרכיב חשוב. השנה מבחר רכבי הקונספט מרשים ביותר. לקסוס חוגגת 25 שנים לקיומה והעובדה שאנחנו בתקופת החורף לא מנעה ממנה להציג גירסת קונספט עם גג נפתח. לֹא מעשה לרכב אין גג בכלל. הLF-C2, רכב ספורטיבי 2+2 שמשדר מספר דברים חשובים לגבי לקסוס. הרכב נותר תצורה ברורה לכיוון העיצובי שחברה נוקטת בו עם קווי אופי מחודדים וזוייות חדות בנוסף לפרטים גראפים מדויקים להפליא כגון הפנסים קדמים והגריל המוגזם בגודלו ובצורתו. במשך השנים לקסוס קבעה את מקומה בתעשיה מבחינה איכותית ושירות לקוחות. כרגע לקסוס נוקטת קו חדש באופיו ומתמקדת על – עיצוב. הצביעה הבוהקת של ה LF-C2 מעיד על כך שהמסר למתחרים היותר מעוצבים, התחרות בעיצומה.

מאזארטי לא מציגים שינוים קריטים לרכבים הקיימים לשנת הדגם הבאה ולכן בחרו להציג את ה Alfieri הסקסית. אמנם הרכב הוצג במקור בתערוכת ג’ניבה האחרונה, זו הפעם הראשונה שלו בביקור בחוף המערבי. ה2+2 הספורטיבי נבנה כרכב יצוגי לחגיגת ה100 שנה ליוסודה של מאזארטי. קווי האופי החזקים, הפרופורציה הקלאסית והקימורים הסקסים של הרכב מעידים על האופי האיטלקי שמשומר לדגמים הבאים מבית היצרן האיטלקי.

בנוסף למבחר הרחב של דגמים חדשים וחדישים לשנת 2015 ניתן לראות בתערוכה גם מבחר של רכבים משופרים, אביזרי רכב, צעצועים ושאר אטרקציות. יום בתערוכה יהווה יום של כיף למשפחה בכללולתה. נא לא לשכוח נעלים נוחות ומצלמה. תהנו.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים, 
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי‪:‬

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות‪:‬ שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal


תחבורה

3 Row Seats SUV מבחן דרך – פרק ג Road test: NISSAN PATHFINDER vs Kia Sorento

Published

on

MDX בשבוע שעבר השוואתי בין היפנית היקרה והמובילה בשוק, האקורה
לבין הגירסה הגרמנית ברמת הגימור הזולה והתחרותית יותר, הפולקסוואגן אטלס הענק.

השבוע מצטרפות להשוואה יפנית נוספת, הניסן פאטפיינדר כנגד המתמודדת הקוריאנית הקיאה סורנטו . כפי שניתן לראות היצע הררכבים גדול עם אופציות מצוינות ואיכות רכבים גבןהה. התחרות קשה מכיוון שבנתח שוק הזה היצרנים מתמודדים עם מספר שונה של קונים בעלי צרכים שונים ומגוונים. הרכב שמסוגל לספק לקהל רכב יותר את הפתרונות הטובים ביותר במחיר תחרותי זה הרכב שגונב את ההצגה.

NISSAN PATHFINDER PLATINUM 4WD

מחיר רכב המבחן $47840
ה PATHFINDER ממש בוגר עם השנים ועבר מרכב שטח בסיסי לצעירים לרכב משפחתי ממש מפנק. הדור האחרון שומר על העיצוב החיצוני הבסיסי אבל הוסיף מספר אופציות של צבעים ומספר שיפורים טכנולגים לאומת הדגם הקודם. העיצוב הנוכחי קיים כבר כשנתיים מאז העידכון האחרון כך שבפועל הוא באמצע הדור ולכן העידכונים לשנתון הזה בעיקר טכנולוגים במהותם. חיישני חניה שהיו אופציה בדגמים קודמים עכשיו מוצאים כסטנדרט בכל רמות הגימור. המנוע חזק ומציע תאוצה סבירה ביותר בהתחשב במשקל הרכב אבל צריכת הדלק לא ממש חסכנית. לחובבי גרירה, לרכב יכולות גרירה מרשימים בהתחשב שאינו מהגדולים ביותר בקטגוריה. ה PATHFINDER מציע איזון הגיוני מאוד בין ביצועים, יכולות שטח ושימוש יום יומי. איכות החומרים הפנימיים טובה עם עיצוב מעשי שמספק כמות מכובדת של מקומות איחסון. לא ברור לי בדיוק למה כל נוסע בשורת המושבים השנים צריך 3 מחזיקי כוסות לאומת הנוסעים בשורה הראשונה עם שני מחזיקי כוסות לאדם. קצת מוזר לי אבל שיהיה. בדגם המבחן ממש נהנתי מה Dual Panorama Moonroof שנותן הרגשת מרווח פנימי גדול יותר מהקיים בפועל. בעזרת צבעים פנימיים בהירים הרכב מרגיש גדול וקל יותר מהוויותו בפועל עובדה חיובית למדי.

רמת הפינוקים ברכב המבחן כללה גם מערכת שמע Nissan Mobile Entertainment System Package שכוללת שני מסכים DVD שלט רחוק ושתי אוזניות אל-חוטיות. רמת הפינוקים כוללת גם BOSE premium audio system (13 speakers), USB ports (6), a heated steering wheel, and tri-zone
a Automatic Temperature Control. נוסעי המושבים הקדימיים נהנים ממושבים מתחממים ומתקררים בזמן שנוסעי השורה השניה רק ממושבים מתחממים. הכניסה ויציאה משורת המושבים השלישית יחסית קלה בזכות היכולת להזיז את שורת המושבים השניה קדימה ואחורה. אין ספק שבניסן לוקחים בחשבון את השימוש המשפחתי לדגם והתקן בטיחותי למושב האחורי מוצע כסטנדרט בכל הדגמים. ה Rear Door Alert מהווה אלמנט חשוב מאוד למשפחות ולילדים. המערכת לוקחת בחשבון שאם הדלת האחורית נפתחה לפני הנסיעה ולא נפתחה בסיומה, התרעה לנהג מזכירה לבדוק את המושב האחורי לני יציאה מהרכב. לאחר מספר מקרים טראגים שילדים נשכחו, מערכת שכזאת ממש יכולה להציל חיים. כיום האופציה הזאת אינה זמינה בכל הרכבים בשוק אבל אין ספק שזה יהפוך דבר בסיסי בכל רכבים עם מושב אחורי. זה רק ענין של זמן.

ניסן גם לא פסחו על בטיחות אקטיבית ופאסיבית. לרכב יכולת תאוצה ואחיזת כביש מרשימה ביחס לגודלו ומבחינת בטיחות פאסיבית הPATHFINDER מגיע עם מצלמות סריקה של 360 מעלות (Intelligent Around View Monitor), בקרת שיוט אדפטיבית ועוד חיישנים מסביב לרכב שעוזרים עם הנהיגה וחניה.
כל הפינוקים, הטכנולוגיה והביצועים מגיעים עם מנוע מתקדם בנפח 3.5L V-6 שמייצר כ 284 כ״ס ומכויל לתיבת הילוכים רציפה (XTRONIC CVT) שמאפשרת יכולת גרירה של כ 6000 פאונד. אמנם המראה של ה PATHFINDER עדכני עבור הדגם אולם אינו חדשני ביחס למתחרים מאירופה. הרכב שמרני במראו החיצוני אבל מהווה תמורה כספית מרשימה בכל הקטגוריות החשובות לרכב מסוגו.

Kia Sorento SXL AWD

מחיר רכב המבחן $48785
המתחרה מבית קוריאה מיוצגת בכבוד על ידי ה Sorento החדש שבפועל מעוצב על ידי מיטב מעצבי הבית של אאודי שעברו למשרדי קיאה בעיקבותיו של פיטר שראייר הגרמני. בהנהגת והשפעת שראייר אאודי חזרה לצמרת למכירות מרשימה בשנות ה 90 לאחר עשור כושל בשנות ה 80 עם מבחר דגמים חלש ביותר. הצלחת אאודי וחזרת מה״כמעט מוות״ עוררה השראה בהנהלת קיאה ובתמורה לחוזה נדיב ביותר, שראייר עבר לקיאה (למורת רוחם של הגרמנים) ועוזר לבסס את קיאה כיצרן מתחרה במובילות הגרמניות. הצלחת קיאה בשנים האחרונות מקושרת ישירות לשראייר המוכשר וגם ב Sorento החדש ניתן לראות את ה״טעם הגרמני״ בכל חלקי ברכב. העיצוב החיצוני מינימלי, קלאסי ומרשים ומזכיר רבות את אופיו העיצובי של אאודי. איכות החומרים, בכל המרחב הפנימי מרשים ואיכותי. מבחר האופציות והפינוקים מעורר השראה ליתר המתחרים ובהחלט מעלה את הסף בקטגוריה. מבחינה עיצובית אין ספק שה Sportage מהאטרקטיביות שבקבוצה ובעזרת מנוע 3.3 ליטר (290 כ״ס) עם 6 צילינדרים ותיבת הילוכים בת 8 מהירויות, הביצועים בהתאם. לשימור מחיר התחלתי נמוך הדגם הבסיסי מגיע עם גירסת 2×4 אבל אופצית ה 4×4 קיימת לחובבי השטח והשלג. היתרון הגדול של הקיאה זה התמורה הכספית הטובה. כל הפינוקים שמגיעים סטנדרטי או בתור אופציה עדיין מסתקמים במחיר תחרותי ביחס למתחרים השונים עם רמות גימור מקבילות.

רכב המבחן הגיע מאובזר לחלוטין למרות שפע הפינוקים והטכנולוגיה בסביבת הנהג לא הרגשתי עומס כפתורים, לחצנים. הכל ממוקם בצורה הגיונית ונוחה. מעצבי קיאה הקפידו על חווית נהיגה ונסיעה ברכב לא פחות מהתנהגות הרכב. מערכת המצלמות מסביב לרכב סיפקה תמונה ממש ריאליסטית לגבי הנעשה מסביב וההגשה היא שמצלמה ממש מרחפת מעל לרכב בכל הזמן. גם מערכת הניווט משובחת ומציגה את הכביש, את המפה ואת אינפורמצית הניווט בצורה מאוד ריאליסטית ומרשימה ונוחה לשימוש. במספר רכבים היה עלי להתרגל למסך, לתפריט, ולכפתורי התפעול. לא בקיאה שהרגישה טיבעית מהרגע הראשון. מערכת השמע מבית Harmon-Kardon איכותית ומפנקת ומחוברת לעשרה רמקולים עם הספק של 630 וואט – פינוק ממש שווה כאשר המשפחה לא באוטו ואתה תקוע בפקקים.

גודלו של ה Sorento אינו מצוי בגודלו הפיסי, בקבוצת הרכבים שנבחנו קיימים דגמים גדולים ומרווחים יותר. דגמים עם שורת מושבים שלישית הרבה יותר מעשית, עם יותר כוחות סוס ועם יותר מחזיקי כוסות או אחיזת כביש ספורטיבית אבל גודלו של הקיאה מצוי ביכולתו להציע ממוצע כללי גבוהה ומכובד בכל הקטגוריות הנבחנות וכל זאת בתמורה כספית מכובדת עוד יותר.

לסיכום, ניתן לומר שאין ממש מנצחים או מפסידים במבחן דרכים הזה. למעשה כל הרכבים היו טובים בצורה זו או אחרת. כל רכב מספק תמורה כספית שונה ועונה על צרכים אחרים. די מעניין לראות כיצד כל יצרן פתר את הצורך היצוגי בקטגוריה בצורה יחודית לו. מה MDX היקר ועד ל Atlas הזול, כל הרכבים מוצדקים בקיומם ומהווים חלק מהמענה לקטגוריה שהיום גדלה יותר ויותר. לאורך הכתבה השתדלתי לספק הצצה לחווית הנהיגה והשימוש של כל דגם תוך כדי התמקדות על התכונות היחודייות לרכב ביחס למתחריו. ישנם עדיין שני דגמים נוספים, Ford Expedition וה Lincoln Navigator שהשתתפו במבחן הזה אבל כתבה עליהם תהיה שונה מכיוון שהם מייצגים מענה שונה לצרכים שונים בקטגוריה הזו.

Stay Tunes.

לתמונות נוספות (ובצבע), מידע נוסף על רכבים אלו ורכבים נוספים,
שאלות ותשובות אנא עקבו אחרי עמוד פייס שלי:

רכבים – שלמה פתאל / CARS – Shlomo Fattal

כתב: שלומי פתאל / Writer – Shlomo Fattal
תמונות: שלומי פתאל / Photography – Shlomo Fattal
תמונות: Factory PR

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות