Connect with us

חדשות

מכה לביידן: בית משפט פדרלי השעה את מדיניות החיסונים החדשה בחברות של מעל 100 עובדים

Published

on

דרישת החיסון של ממשל ביידן הורתה לחברות של 100 עובדים או יותר להפעיל מדיניות חיסונים חובה לצוות שלהם או בדיקות קורונה שבועיות, עם מועד אחרון שיועד ל-4 בינואר 2022

בית משפט פדרלי לערעורים השעה את דרישת החיסונים החדשה של ממשל ביידן לחברות פרטיות, והנחית מכה קשה לאחד מניסיונות הבית הלבן להגדיל את מספר החיסונים במטרה לבלום את מגיפת הקורונה ביבשת. ההחלטה ניתנה על ידי פאנל של שלושה שופטים בבית המשפט לערעורים בארה"ב. השופטים כתבו כי יש "עילה להאמין שיש בעיות סטטוטוריות וחוקתיות חמורות עם המנדט", תוך עיכוב הצו בזמן שבית המשפט בוחן אותו יותר לעומק. פסק הדין הגיע בתגובה לתביעה שהוגשה ביום שישי על ידי קבוצת תובעים, כולל התובע הכללי הרפובליקני של לואיזיאנה, ג'ף לנדרי, כחלק מגל של תביעות משפטיות נגד הצו מקבוצות ופוליטיקאים. לנדרי כינה את ההחלטה "זכייה גדולה לחירותם של יוצרי מקומות עבודה ועובדיהם. פעולת בית המשפט לא רק עוצרת את ביידן מלהתקדם אלא גם מצווה על הביקורת הנבונה שביקשנו".

הצו הלא חתום, בן ארבע פסקאות, מפסיק באופן זמני את המנדט של ביידן, אך אינו מהווה פסיקה לגופה של המדיניות. משרד העבודה הנהיג את ההוראה החדשה באמצעות מינהל הבטיחות והבריאות: "משרד העבודה האמריקאי בטוח בסמכותו החוקית להנפיק את התקן הזמני לשעת חירום על חיסונים ובדיקות. חוק הבטיחות והבריאות בעבודה מעניק ל-OSHA במפורש את הסמכות לפעול במהירות במצב חירום שבו הסוכנות מוצאת שעובדים נתונים לסכנה חמורה ויש צורך בתקן חדש כדי להגן עליהם", אמרה סימה ננדה, פרקליטת משרד העבודה.

דרישת החיסון, שפורסמה על ידי ממשל ביידן בשבוע שעבר לאחר שבועות של ציפייה, הורתה לחברות של 100 עובדים או יותר להפעיל מדיניות חיסונים חובה לצוות שלהם או בדיקות שבועיות, עם מועד אחרון שיועד ל-4 בינואר 2022. הדבר יצר התנגדות עזה מצד גורמים במדינה המתנגדים לצווי הקורונה כמו אכיפת חבישת מסכות, הגבלות עסקיות וחיסוני חובה. מושלים ותובעים כלליים במדינות הנשלטות ברובן על ידי רפובליקאים נשבעו להילחם בהן בתוקף בבית המשפט; 11 הצטרפו לתביעה נפרדת שהושגשה בבית המשפט הפדרלי במיזורי. שתי חברות במערב התיכון, המיוצגות על ידי קבוצת הסברה שמרנית, הגישו גם הם תביעה בנושא.

שמרנים רבים מאמינים שהדרישה היא חריגה בסיסית של הסמכות הפדרלית.

דרישות החיסון מממשלות מקומיות ומדינות וחברות פרטיות צלחו במידה רבה עד כה בבית המשפט, אך המנדט הפדרלי של ממשל ביידן רחב יותר מהאמצעים הללו.

התומכים בצו החדש טוענים כי בגלל אפשרות הבדיקה שהצו מעניק למעסיקים,  לא מדובר במנדט חיסון אמיתי, והוא רך יותר מהדרישות שמציבות חברות פרטיות, בהן עובדים הבוחרים שלא להתחסן בחברות המאפשרות בדיקות נדרשים ללבוש מסכות. 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות