fbpx
Connect with us

Featured

מי משלם בימינו 35,000 דולר לשדכנית?

Published

on

בזמן שהרשת מציעה שידוכים זמינים, נגישים וללא כסף, נדמה היה שעידן השדכניות מת מזמן * אז זהו שלא: דווקא לאור האכזבות הגדולות יותר ויותר אנשים מוכנים לשלם עשרות אלפי דולרים על היכרות אמיתית באמצעות שדכנית * זו הנישה של שדכנית-העילית  סופי זינגר מסן דייגו *  מי מגיע אליה ואיך זה עובד? יצאנו לבדוק

את נכנסת לחדר, והמבט שלך מיד פוגש בשלו. לבבך הולם, ואת החיבור שנוצר ברגע הזה עם החצי השני שלך גם המוזיקה שמנסרת ברקע לא תוכלו לחתוך. תמיד ישנו סיכוי שכך תיפגשו את בני הזוג שלכם, השאלה היא עד מתי תוכלו לחכות לזה וכמה חדרים תצטרכו לעבור. למי שרוצה לקצר את הדרך, מסתבר שמעבר לקיומם של אתרי ההיכרויות, קיים עדיין אותו שירות ותיק, שנמצא ממש מתחת לאפינו – שדכניות, ובאופן מפתיע למדי – הוא ממש לא למיליונרים\ות בלבד. נא להכיר את סופי זינגר, שדכנית, משלנו, עם המון תובנות עדכניות בנושא.

סופי, איך התחיל אצלך כל העניין של שדכנות? 

"התחלתי כ'מאמנת דייטים'. בגיל 27, נפרדתי מבן זוג שלא היה מתאים לי, ביטלתי את האירוסין בינינו. התחלתי שוב לצאת לדייטים, זו הייתה תקופה של הכרויות אונליין ואפליקציות שרק החלו להתפתח, לפני 20 שנה. דרך היכרויות אונליין, יצאתי להמון המון דייטים בזמן קצר וכך, התחלתי להתמקצע בתחום. כמובן שבאתרים הללו, חיפשתי בחור יהודי כי אני יהודייה ותמיד רציתי להקים משפחה יהודית. "גיליתי שככל שאני יוצאת ליותר דייטים, זה מתסכל ומאכזב אותי יותר, זו עבודה קשה והייתי צריכה טיפול;  זה היה כבד רגשית והייתי חייבת לפתח לעצמי שיטה לתראפיה, אימון, תמיכה והדרכה ובעצם, כשמצאתי שיטה טובה, יצרתי קבוצה לחברים שלי. משם, חבר היה מביא חבר, שהיה מתייעץ איתי על משהו בנושא הזוגיות והדייטים והחלטתי שאולי כדאי שאגבה תשלום כי אני אוהבת את זה וזה כיף. מלבד העבודה הנוספת שלי במכירות, התחלתי לאמן בתחום הדייטינג ולקחתי תשלום לפי שעה. עשיתי אימונים יומיים לקבוצות, ומאוד הצלחתי. כשפגשתי את מייקל בעלי, אנשים ממש ראו אותי כדוגמא, חשבו שאני זו שפענחתי את הנוסחה ומצאתי את האהבה המושלמת ואת הבעל הנכון בעזרת השיטה. קיבלתי הרבה יחס חיובי ואהבתי את זה. 

"המשכתי עם העבודה הזו שנים רבות. כמה שני אחרי, היינו נשואים והורים לתאומים, בת הדודה שלי שלחה לי הודעה על כך שמחפשים שדכנית למשרד שידוכים וחשבתי שזה נשמע מושלם. התחלתי את העבודה שם, קיבלתי שכר מאד הוגן. תוך שלושה חודשים עשיתי מספר שידוכים שהפכו לנישואין. אהבתי את זה בכל מובן ובעיקר, לשמוע סיפורים של אנשים, להכיר אנשים חדשים ולקשר ביניהם, זה מדהים, לראות כמה קשר טוב אחד יכול לשנות את הפרספקטיבה של אדם לגבי החיים, זה יכול לקרות בכל סוג של קשר: תעסוקתי, חברי, זוגי. אחרי כמה שנים בחברה גדלתי להיות שדכנית בצוות ה- VIP. נהניתי לעבוד בחברה גדולה אבל רציתי לעשות דברים אחרת, לתת יותר תשומת לב ללקוחות ובאמת לקחת חלק במסע שלהם אז פיתחתי את העסק שלי בתחום זה".

איך זה בעצם עובד?

כיום, אם אתה רוצה לשכור שדכן, יש לך מספר סוגי שדכנים ואת האפשרויות הבאות:

1. "שדכן בוטיק" – כמוני. שדכנים של חברות קטנות, צוות קטן של חמישה אנשים וכל שדכנית בקשר עם 10 לקוחות לערך. המאגר שלנו פרטי ואקסלוסיבי וניזון מאנשים שעבדו איתי או משיתוף פעולה עם שדכניות אחרות, כך ללקוחות שלי יש גישה למאגר של אנשים יותר איכותיים.

2. "שדכן חברה גדולה" – זה כמובן יותר זול. הם מעסיקים המון שדכנים וכל שדכן מטפל בכ-35-40 קליינטים בכל פעם, הם עובדים יותר על ״המספרים״ יש יותר נתונים להתאים או, יותר נכון, אנשים לשדך. הם עובדים רק עם מאגר הנתונים של החברה ויש להם במאגר נתונים של עשרות אלפי אנשים שהם מגייסים בדרך כלל דרך מודעות פייסבוק. 

איך מתבצעת פעילות השידוך? 

"בחברות הגדולות השדכנים נותנים פרטים של כל צד לצד האחר וכשהצדדים מאשרים את ההיכרות, מעבירים להם את מספרי הטלפון האחד של השנייה והצדדים מסתדרים ביניהם. אני עושה זאת בצורה אחרת, עם הרבה יותר תשומת לב לפרטים ושליטה על התהליך. אני מכירה את הלקוחות שלי אישית, לומדת את הצרכים שלהם, את המניעים שלהם, מאיפה הם באו ואיך הם גדלו ומחליטה איתם ביחד על השידוך. כך, אני יכולה להתאים את הצדדים כלומר, בני הזוג, טוב יותר. יש לי צוות עיצוב שעורך עבורם פרופיל מקצועי.  צוות אחר עוסק בגיוס וחיפוש. צוות הגיוס אחראי על ההתאמה שנוצרת בין שני אנשים במעקב אחרי אפליקציות היכרויות, שיתוף פעולה עם שדכניות אחרות ופעילויות רבות אחרות שאנחנו עושים כדי למצוא מועמדים לשידוך. כשיש התאמה אני פוגשת את המועמד או מועמדת בזום או אישית ומכירה אותם, אם למשל יש בחורה בת 37 שלא רוצה ילדים, אני צריכה להתאים ולשדך לה גבר בסביבות הגיל שלה, שגם לא מעוניין בילדים. כל מי שרציני/ת מספיק כדי לבנות פרופיל ולשבת איתי לפגישה בזום, יש בו איזשהו פוטנציאל לדייטינג ולמצוא שידוך כי, יש נכונות. 

"אני שואלת את כל השאלות שלא אמורים לשאול בדייט ראשון. האם הוא רוצה ילדים? מה היא מחפשת בזוגיות? משם, אנחנו מודיעים ללקוח על השידוך הפוטנציאלי. אם שני הצדדים הסכימו להיפגש אני מארגנת להם מפגש, דייט במסעדה, בפארק, סיור בעיר או דייט בבר, איפה שהם בוחרים. אני רוצה שהדייט יהיה נפלא, רגוע, הזדמנות להכיר אדם חדש ממקום של סקרנות, בלי הלחץ של דייט ראשון, כי את כל השאלות המביכות כבר שאלתי והלקוח יודע את התשובות. לעתים, הצדדים גרים במרחק רב יותר זה מזו והם מעדיפים לנהל קודם דייט אונליין, עם מצלמות פתוחות. יש לי לקוחה שכרגע נמצאת בישראל ומקיימת דייטים אונליין. כשהיא תחזור לאל.איי, היא תמשיך לקיים מפגשים פיזיים". 

אחרי כל דייט, אני שולחת לשני הצדדים פידבק מהצד השני על הדייט וביחד איתם, בודקת איך זה עבד, ואז אנחנו מחליטים מה לעשות מכאן. איך לעשות או לא לעשות את הדייט הבא, אם ההתאמה לא צלחה, האם לשנות את דרך ההתאמה לפעם הבאה וכו'. לאנשים יש דפוסי התנהגות שהם אפילו לא מודעים אליהם. דבר אחד שממש אהבתי זה לשמוע את הפידבקים של הצדדים אחד על השנייה כי, כאדם, אתה לא מבין איך אתה נראה לצד השני בדייט. פה, אתה יכול לעשות עבודה עצמית על דפוסי ההתנהגות שלך. היה בחור שהתאמתי לו דייטים וכל הבחורות שיצאו אתו אמרו שהוא מתנהג בגסות רוח כלפי המלצרים. הוא לא ראה את זה. היו לו דפוסי התנהגות רעילים כמו למשל, "הסגברה" (הסברה גברית). לפעמים, אתה פשוט צריך שיניחו מולך ראי.

"כשיש התאמה טובה, במיוחד בשבועות הראשונים, הצדדים ממשיכים זה עם זו ואני נמצאת שם כמאמנת, יועצת ותומכת. יש מקרים בהם הזוג יצא לדייט שני ולאחר מכן, אחד מהם 'נעלם' ולצד השני יש צורך בהמשכיות, זה יוצר תסכול ואני שם כדי לתמוך. בשש השנים האחרונות ארגנתי יותר מ-1,500 דייטים אז, ראיתי כל תסריט אפשרי וברוב המקרים, אני יכולה לצפות מה יקרה בהמשך. אני משאירה את הצדדים על הקרקע, מכינה אותם להתמודד עם הרגשות והתחושות שהם חווים במהלך הקשר, מטפלת בהם נפשית, זה חלק מהשירות שאני מספקת. בסופו של דבר, אחרי טיפול ועבודה איתי, כל הלקוחות יוצאים מרוצים ופורחים בתחומים שעבדנו עליהם ביחד.". 

מהו החלק העסקי והממשי של השידוך?

"אני חותמת עם הצדדים על לפחות שלושה חודשים ועד חצי שנה של ליווי, זה חוזה כספי. בד"כ סכום החוזה נע בין 15,000-50,000 דולר אבל, זה תלוי מאוד בכמה החיפוש מסובך. אם למשל מגיע אליי גבר שמחפש רק נשים באיזור מסוים, לעתים, יש דרישות לשידוך עם בני דת או עדה מסוימת, גיל מסוים, יהיה לי מאוד קשה למצוא שידוך שיתאים ולכן המחיר בהתאם יהיה יותר גבוה. מצד שני חשוב לציין, אם אני שמה לב שאחד הצדדים לא רציני ורק רוצה "לכייף" או אם למשל מגיע אליי גבר בן 65 ואומר שהוא רוצה דייט רק עם בחורות בנות 30, או אישה שמחפשת קשר של תמיכה, אלו דברים שאני ממש (אבל ממש) לא עושה. טווח הגילאים שלי הוא הפרש של 5-10 שנים בין בני הזוג, פחות או יותר. אני תמיד מוודאת שאני מדברת עם אנשים אמיתיים. יש לי קשר מאד אישי ומכיל עם הלקוחות שלי, הם סומכים עליי בעיקר מבחינה רגשית וגם כלכלית, סומכים על התהליך ולכן משלמים את מירב כספם. מעולם לא היה לי לקוח עם ההרגשה שדפקו אותו או ניצלו אותו. אם אני לא חושבת שאני יכולה למצוא ללקוח את השידוך שהוא מחפש, אני אומר זאת ואפילו אמליץ לו על שדכנית אחרת שתתאים לא יותר. מבחינתי, לקוח מרוצה זה לקוח שלא חוזר אליי.

"רוב הלקוחות שלנו מגיעים דרך פרסום מפה לאוזן, מלקוח שעבד איתנו מצא את בחירת ליבו ושולח אלינו חברים ובני משפחה. לפעמים מישהו שנמצא במאגר הנתונים שלנו יוצא לדייט עם לקוחה שלנו, אוהב את החוויה ושוכר אותנו לחיפוש פרטי. הרבה פעמים שדכניות אחרות שולחות אלינו לקוחות שהן לא הצליחו לשדך. כדי לגייס אנשים איכותיים אני והעוזרות שלי יוצאות לקאנטרי קלאב, מגרשי גולף, או מועדוני יוקרה וניגשים אישית ללקוחות פוטנציאלים, מדברים איתם, מתחברים איתם, במיוחד עם אלה שאנחנו רואים שהם ללא טבעת, שותים ומפטפטים וכשהם מגלים שאני שדכנית, הם רוצים לשמוע על זה, על ההצלחות והשידוכים".

את גם מזווגת שידוכים בין דתיים?

סופי:" אני פחות עובדת עם יהודים אורתודוקסים. יש להם בתוך הקהילה האורתודוקסית שדכנים משלהם עם חיפושים מאוד ספציפיים. חשוב גם לציין שהרבה מהלקוחות שלי לא יהודים. אני התחתנתי עם בעל יהודי (לא סתם יהודי, אפילו ישראלי) ולי זה היה חשוב. אני חושבת שיש ערך לתרבות ושורשים משותפים. מצד שני, כיום, לחלק מהלקוחות, לאו דווקא היהודים, דת לא מאוד חשובה, הם מאמינים באהבה ומאמינים שדת יוצרת שנאה ומלחמה. אני מכבדת את הרצון של הלקוח ובונה חיפוש בהתאם". 

איך את מפרסמת את שירותיך?

סופי: "אנחנו בעיקר מפרסמים את מאגר הרווקים ורווקות ותמיד מחפשים אנשים איכותיים שיצטרפו אלינו. החברות במאגר היא חינם והיא מאפשרת לאלו שמתקבלים לקבל הצעות לשידוכים עם הלקוחות המשלמים או, אם ירצו, להופיע במייל שנשלח לכל קהילת הרווקים/ות שלנו. כפי שאמרתי, את השירות עצמו אנחנו לא ממש מפרסמים.  אנחנו חברת שידוכים קטנה יותר, יש לנו את הקסם האישי שלנו, והאמת שכרגע אנחנו עסוקים מעל הראש עם לקוחות ששמעו עלינו".

יש שיתופי פעולה בין השדכנים?

"בהחלט. יש שני ארגונים שמסמיכים שדכניות בארה״ב ובעולם. ההסמכה מלמדת את מקצוע השדכנות ואת האתיקה שלו. יש חוקים די ברורים שמאפשרים שיתוף פעולה בין שדכניות ומאפשרים לי לעבוד עם כל שדכנית אחרת בארה״ב ובעולם. פגישה עם מישהו בססטוס סוציו-אקונומי מאוד גבוה או סלבריטי יכולה לעלות אלפי דולרים. זאת אגב הסיבה שחיפושים מאוד ספציפיים הופכים למאוד יקרים, מצד אחד. מצד שני סוכנויות שידוכים גדולות שמשתמשות רק במאגר שלהן לא מקבלות בכלל גישה לאנשים כאלה. אנחנו חולקים את המאגר שלנו, אז חברות בו מאפשרת חשיפה לא רק ללקוחות שלי אלא גם ללקוחות של שדכניות אחרות".

איך את מחליטה האם לשדך או לא?

סופי: "זה לא תמיד קשור לאם המועמד לשידוך מוצא/ת חן בעיני או לא. אני צריכה להבין וללמוד מה הלקוח שלי מחפש בשידוך שלו, מה הצרכים שלו. אין לי את הזכות לשפוט אף אחד. אני אוהבת שהלקוחות שלי יהיו אותנטיים, אני לא לוקחת לקוחות שאני לא מחבבת כי אני צריכה להתנהל מולם בצורה אמיתית כדי להכיר אותם.  אני מעודדת את הלקוחות שלי להיות חיוביים, ברוח ה"כן". מה כבר יכול להיות? צאו, תכירו, תיהנו. אולי הם לא יהיו בני הזוג שלכם לקשר זוגי אבל, אולי הם יהיו החברים הכי טובים שלכם או, הבוסים שלכם או, חבריכם לעבודה ועוד. אין דבר כזה בזבוז זמן בהיכרות עצמה. מצד שני אם יש לי אנרגיה רעה או לא טובה מלקוחות, אני מתנצלת ומסיימת את ההתקשרות עמם ברוח טובה".

מה זה עושה לך באופן אישי ורגשי?

סופי: "זה ממש מדהים לשדך בין אנשים, זו מצווה. כשזוג מזמין אותי לחתונה או שולח לי תמונות של הילדים שלהם הלב שלי מתפוצץ מאושר וגאווה. אני אוהבת להכיר בין אנשים כאנשים, לא רק למטרת זוגיות".

ספרי קצת על עצמך.

"זה נשמע כמו קלישאה אבל אפילו בילדות שלי, תמיד היה לי חלום לשדך אנשים. תמיד הייתי זו שמעודדת קשרים בין-אישיים. מאז היותי ילדה, היו לי הרבה חברים, הפגשתי אנשים. אני כזה אדם, זה האופי שלי. נולדתי בדאלאס, טקסס, הדור הראשון של המהגרים הרוסים לארה"ב. ההורים שלי יצאו מרוסיה כשחלק מהמשפחה שלהם הייתה בכלא. אמי הייתה פסנתרנית מיומנת ואבי היה מהנדס. בבית דיברו רוסית וגם אני דוברת את השפה. בשלב מסוים, עברתי עם משפחתי לסן דייגו ושם גדלתי. שלחו אותי לבית ספר יהודי כדי ללמוד עברית והייתי במחנות קיץ יהודים, הייתי בישראל, עשיתי סמסטר בירושלים ואני גם דוברת קצת עברית. היום אני גרה בסן דייגו היפה. כיום, במקביל לסוכנות השידוכים, אני בונה אפליקציית דייטינג עם יעוץ מבעלי, משקיע מדהים וצוות פיתוח מאוד מוכשר. האפליקציה בנויה על היכרויות בוידאו ומבוססת על כל הדברים שלמדתי כשדכנית. אני מאמינה שמפגשים אותנטיים, פנים אל פנים הם הדרך לבנות מערכות יחסים אמיתיות בין בני זוג ובכלל בין בני אדם. אני רוצה להביא את הידע שצברתי לכל העולם ולהפוך חיבורים בין בני אדם למשהו קל, זמין וכיפי. אולי העולם יהיה טיפה יותר טוב ויותר אנושי.  האפליקציה תצא בקרוב לשימוש הציבור, אנחנו עובדים עליה כבר שנה וחצי ומאוד מקווים שהיא תצליח".

אז לסיכום, מי משלם $35,000 לשדכנית?

סופי: "מי שיכול. אנחנו עובדים עם כל המינים, כל הדתות, כל הגילאים. עורכי דין, רופאים, אנשי מקצוע ואפילו סלבריטאים. המכנה המשותף לכולם, כמו שהם משלמים למאמן אישי, או למעצב או לכל בעל מקצוע אחר, הם מבינים שמערכת יחסים טובה ומכילה היא חשובה ומוכנים לשלם למומחה לעזור להם להגיע למטרה״.

ליצירת קשר:

Executive, High-End Matchmaking Service – www.Sophy.Love

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured9 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured9 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured9 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured9 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured9 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות