fbpx
Connect with us

כתבות נבחרות

מיטב הנוער: טל פיטלוביץ ושבט חן במפגן תמיכה בישראל

Published

on

"המראות של שני הדגלים, הישראלי והאמריקאי, מונפים אחד ליד השני ברחובות לוס אנג'לס, רק מחזקים בי את הצורך וההכרה בחובתי לשרת בצבא". טל  פיטלוביץ, מרכזת צעירה בשבט חן, צופי לוס אנג'לס בסאן פרננדו וואלי, מספרת על אנרגיות ההתלהבות של מיטב הנוער ללכת ולהפגין למען ישראל

 

כששמעתי לראשונה על המצב בארץ הרגשתי שאני חייבת לעשות משהו, ובתור ילדה שגדלה לתוך קהילה ישראלית ענקית ותומכת, ידעתי גם שאני לא היחידה. זה היה עניין של שעות ספורות עד שהקהילה החליטה על זמן ומקום – להראות את גודל תמיכתה במדינת ישראל.

למרות שבדרך כלל, כדי לקבוע דברים בשבט, צריך להודיע על כך חודשים מראש, כשהודענו על הפגנת התמיכה בישראל בבניין הפדראלי בלוס אנג'לס, ההתגייסות ללכת כשבט לא איחרה. מהר מאוד הידיעה הועברה לכל חברי השכבה הבוגרת והורי השבט ובהתלהבות רבה הוחלט להתייצב בהפגנה ההמונית ולתמוך בישראל. מעולם לא נתקלתי ברמה כזו של אנרגיות ובכזאת רוח התנדבות בין חברי השבט. 

נפגשנו בבוקר יום ראשון בשעה 11, כשעה לפני היציאה להפגנה, בכדי ללמוד מבני, מדריך השכבה שלנו, קצת רקע על השתלשלות האירועים ולעבד את הרגשות שלנו בנושא. האירוע היה אמוציונלי מאוד, ועבורי זאת הייתה חוויה בלתי נשכחת לראות, כמרכזת הצעירה של השבט, את התגייסות בני הנוער מכל רחבי לוס אנג'לס למטרה אחת – תמיכה בישראל והבעת הזדהות במדינתינו האהובה. 

תוך דקות ספורות הרגשתי את התמיכה האדירה של חברי הקבוצה במדינת ישראל ואת גאוותם להיות חלק מהעם היהודי, יחד עם כל הקהילה הגדולה שהגיעה להפגנה. בבת אחת הרגשתי, גם אני, גאווה. כבוד הוא לי להיות חלק מהקהילה המופלאה הזאת של הישראלים שגרים בלוס אנג'לס. כשעמדתי בהפגנה וראיתי את בני הנוער הבנתי שהשבט שלנו עושה עבודה מופלאה בחינוך הנוער והילדים לאהבת המולדת. גם אני אוהבת את מדינתי. המראות של שני הדגלים, הישראלי והאמריקאי, מונפים אחד ליד השני ברחובות לוס אנג'לס, רק מחזקים בי את הצורך וההכרה בחובתי לשרת בצבא.

לאחר ההפגנה, המשכנו ליום הפעילות השבועי שלנו עם חניכי השכבה הצעירה. דווקא ביום כזה (למרות שהוא היה עמוס מבחינה פיזית ורגשית), היה לנו חשוב לפגוש את החניכים הצעירים שלנו, דור ההמשך, וזאת בכדי שיוכלו לרשת מאיתנו את האהבה לזהות שלנו, לקהילה ולמדינת ישראל.   

אין לי ספק שההפגנה והחוויה אותה עברנו – מרכזים, מדריכים וחניכים מחזקת את תחושת השייכות שלנו, השכבה הבוגרת, לישראל ואחד לשני. אני שמחה שהצלחנו להתגייס כשבט ולהגיע להפגנת התמיכה בישראל.

טל פיטלוביץ, שבט חן

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מכה אנושה לביידן: בית המשפט העליון חסם את מנדט החיסון במקומות העבודה

Published

on

בית המשפט העליון חסם ביום חמישי את תוכניתו של הנשיא ביידן לחייב את רוב העובדים להתחסן נגד קוביד-19 או לעבור בדיקות שבועיות. השופטים, בהחלטה נפרדת, אישרו תקנה קטנה וממוקדת יותר שתחייב את העובדים בבתי החולים ובמתקני סיעוד להתחסן. כלל זה, לאחר שייכנס לתוקף, צפוי לכסות כ-17 מיליון אנשים העובדים בתחום הבריאות, לפי הממשל.

בחסימת הכלל הרחב יותר במקום העבודה, הרוב השמרני של בית המשפט הסכים עם פרקליטי המדינות הרפובליקנים שטענו שהנשיא חרג מסמכותו בכך שדרש מעובדים בחברות וסוכנויות עם יותר מ-100 עובדים להתחסן או להיבדק באופן קבוע. זאת תוך מתן פטורים למי שעובד בחוץ או בבית, או שהיו לו התנגדויות רפואיות או דתיות.

ההצבעה הייתה 6-3. הטיעון של ממשל ביידן למנדט התבסס על חוק בריאות הבטיחות בעבודה משנת 1970, המגן על העובדים מפני רעלים וסכנות אחרות במקום העבודה. השופטים אמרו שהחוק לא מרחיק לכת עד כדי אישור חיסוני חובה נגד הקורונה.

עם זאת, השופט הראשי ג'ון רוברטס הבן והשופט ברט קאוואנו הצטרפו לשלושת הליברלים של בית המשפט כדי לקיים את דרישת הבדיקות של ביידן לבתי חולים ובתי אבות, המבוסס על חוקי Medicare ו-Medicaid, המאשרים לפקידי בריאות פדרליים לקבוע סטנדרטים להגנה על בריאותם ובטיחותם של חולים קשישים וחולים.

השופטים הליברליים סטיבן ג'י ברייר, סוניה סוטומאיור ואלנה קגן תמכו באישורן של שתי התקנות.

כללי החיסונים של ביידן הוכרזו בנובמבר והיו אמורים להיכנס לתוקף בינואר, אך הם הוקפאו לאחר התביעות של תובעים כלליים במדינות רפובליקניות, עד לעתירה שהוגשה לבית המשפט העליון והתקבלה כאמור בחלקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured8 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות