fbpx
Connect with us

קהילה

מטיילים .L.A: מכייפים בסולסטיס קניון

Published

on

נחל‭ ‬זורם‭ ,‬צמחיה‭ ‬סבוכה‭ ‬וירוקה‭,‬ שרידי‭ ‬מצודת‭ ‬פאר‭ ‬ותצפית‭ ‬מדהימה‭ ‬על‭ ‬האוקיאנוס‭ ‬הפאסיפי‭ ‬•‭ ‬קבוצת‭ ‬המטיילים‭ ‬העבריים‭ ‬של‭ ‬העיר‭ ‬בעוד‭ ‬מפגש‭ ‬חווייתי‭ ‬ומאתגר

פעם‭ ‬או‭ ‬פעמיים‭ ‬בחודש‭, ‬ בימי‭ ‬ראשון‭, ‬יוצאת‭ ‬קבוצת‭ ‬מטיילים‭ .‬L.A‭, ‬בניצוחם‭ ‬של‭   ‬מייסדי‭ ‬הקבוצה‭ ‬אייל‭ ‬שמש‭, ‬גל‭ ‬מאירי‭, ‬שמוליק‭ ‬לב‭-‬ארי‭ ‬ואיציק‭ ‬חקימוביץ‭, ‬לטיול‭ ‬כייפי‭ ‬באחד‭ ‬מאתרי‭ ‬הטבע‭ ‬באזור‭. ‬

היעד‭ ‬שנקבע‭ ‬ליום‭ ‬ראשון‭ ‬האחרון‭ ‬היה‭ ‬סולסטיס‭ ‬קניון‭, ‬לא‭ ‬רחוק‭ ‬מחוף‭ ‬הים‭ ‬במאליבו‭. ‬המסלול‭ ‬מתפתל‭ ‬לאורך‭ ‬נחל‭ ‬שעדיין‭ ‬זורם‭, ‬הצמחיה‭ ‬הסבוכה‭ ‬מצילה‭ ‬חלקית‭ ‬את‭ ‬המסלול‭ ,‬והפריחה‭  ‬הצבעונית‭ ‬עדיין‭ ‬בעיצומה‭. ‬

במעלה‭ ‬המסלול‭ ‬מצאנו‭ ‬שרידי‭ ‬אחוזה‭ ‬מפוארת‭ ‬ומפל‭ ‬מים‭ ‬שיוצר‭ ‬בריכה‭ ‬צלולה‭. ‬זה‭ ‬היה‭ ‬מיקום‭ ‬אידאלי‭ ‬להפסקת‭ ‬קפה‭, ‬ארוחה‭ ‬קלה‭ ‬ומינגלינג‭ ‬בין‭ ‬חברי‭ ‬הקבוצה‭, ‬שחלקם‭ ‬כבר‭ ‬מרגישים‭ ‬כמשפחה‭ ,‬והילדים‭ ‬רוקמים‭ ‬חברויות‭. ‬

למי‭ ‬שבכושר‭ ‬סביר‭, ‬מומלץ‭ ‬להמשיך‭ ‬במעלה‭ ‬המסלול‭ , ‬שקצת‭ ‬מאתגר‭ ‬אבל‭ ‬בפסגה‭ ‬מתגלה‭ ‬האוקיינוס‭ ‬הכחול‭ ‬בכל‭ ‬הדרו‭, ‬והנוף‭ ‬היפהפה‭ ‬שמלווה‭ ‬את‭ ‬הירידה‭ ,‬מהווה‭ ‬סיומת‭ ‬הולמת‭ ‬למסלול‭ ‬המקסים‭ ‬הזה‭.‬

אורך‭ ‬המסלול‭: ‬כ‭-‬3‭ ‬מייל‭ ‬הלוך‭ ‬ושוב‭ .‬רמת‭ ‬הקושי‭: ‬קל‭ ‬עד‭ ‬בינוני‭, ‬ מתאים‭ ‬למיטיבי‭ ‬לכת‭ ,‬ומשפחות‭ ‬עם‭ ‬ילדים‭ ‬מעל‭ ‬גיל‭ ‬שש‭. ‬הכתובת‭: ‬

3455‭ ‬Solstice Canyon‭  ‬Rd‭, ‬Malibu‭, ‬CA 90265‬

הוראות‭ ‬נהיגה‭: ‬מכביש‭ ‬החוף‭, ‬ה‭- ‬PCH‭ ‬נוסעים‭ ‬צפונה‭ ‬לכיוון‭ ‬מאליבו‭, ‬עד‭ ‬לצומת‭ ‬של‭ ‬קוראל‭ ‬קניון‭, (‬תחנת‭ ‬הדלק‭ ‬76‭) ‬פונים‭ ‬ימינה‭ ‬וממשיכים‭ ‬עד‭ ‬לכביש‭ ‬הגישה‭ ‬לפארק‭.‬

להתראות‭ ‬בטיול‭ ‬הבא‭!‬

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

מתחברים למתנות שיש בעולם

Published

on

סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום

חג הסוכות הינו החג היחידי בלוח השנה העברי שנאמר עליו: "בחג שמחתנו". מה בדיוק השמחה שמדברים עליה? הרי בבניית הסוכה דרוש גם לא מעט מאמץ. יש גם לקנות לולב אתרוג, ערבה והדס. יש כאלו שאף ישנים בסוכה שזה גם לא הדבר הכי נוח במיוחד כשמדובר בשבעה ימים. המילה 'שמחה' כאן משמעותה אחרת. אבל קודם כל, בואו ננתח מה זאת שמחה באמת. 

שמחה בעולמנו המודרני מתפרשת כמילוי משאלותנו ורצונותינו מדברים קטנים כמו מציאת המפתחות שהלכו לאיבוד ועד מציאת בן/בת זוג. אז כדי לשמוח, צריך להיות חוסר מסויים וכשאנו ממלאים אותו, אנו שמחים. 

כשאנו יוצאים מהבית לסוכה, אנו חשופים להשפעות מבחוץ. המילה סוכה מורכבת משני שמות של הקב"ה: אדני שמייצג את החוסרים ויהוה שזו מילה שבגימטריה היא: 26 שזה פעמיים 13. 

המספר 13 מצביע על מידות של רחמים וגם מעיד על המילה אהבה = 13. כששני אנשים אוהבים אחד את השני יש לנו את השם המפורש. כשאנו לוקחים את השם המפורש: יהוה (26) ואת המילה: אדני (65) אנו מקבלים: 91 שבגימטריה זה: סוכה.

מפגש של אנרגיות

כאשר אדם נכנס לסוכה מתקיימים מייד שני הדברים: הרצונות ומילוי הרצונות. המקובלים מלמדים אותנו שהעולם עובד בצורה של שיווי צורה. כשאתה פוגש את האנשים שמתאימים לך באותו רגע, אתה מושך אותם בגלל סיבה מסוימת. והדבר נכון גם כשאתה פוגש בן אדם שמרגיז אותך. הסיבה היא שהאנרגיות שלך ושלו התאימו באותה נקודת זמן אחת לשניה. אותו הדבר הוא גם בעולם החיובי, כשאנו חיוביים, אנו נפגשים באנשים דומים. 

בסוכה יש כמה מצוות שיש למלא. לשבת בסוכה, לסעוד בה ואף לישון בה. מי שמקפיד אף יותר יכול לנענע את ארבעת המינים בסוכה. הסוכה עצמה היא למעשה חיפוש של הדברים שיעניקו לנו אף יותר ממה שאנו מבקשים. כשאדם מקיים את הרצון הקיים שלו מזמן הילדות שלו, הוא אינו מתקדם ונשאר באותו מקום שהיה בו. אבל אם האדם מגדיל את רצונו (כאשר אדם נכנס לסוכה הוא מגדיל את רצונו)  וממלא אחר המצוות שיש לעשות בסוכה, הוא ממלא את אותם רצונות. 

לכן רצוי לחשוב על הדברים שאתם עדיין לא ביקשתם עבורכם. לדוגמא אם טרם מצאתם בן זוג ואתם רוצים להתחתן, לסוכה יש את הסגולה למלאות את משאלתכם. בנוסף, גם אם לא חשבתם על דבר שהייתם מבקשים לעצמכם, כמו למשל, ילדים. סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום.

כשאנו מנענעים את ארבעת המינים, הלולב, האתרוג, ההדס והערבה, זה אומר שאני מנענע לשישה כיוונים (ארבע כיוונים הרגילים וגם למעלה ולמטה) ואלו ממלאים את רצונותינו. לכן ראוי עבור כל יהודי לנענע את הלולב והאתרוג בסוכה מדי יום (למעט שבת).

חשיבות ניסוך המים

ארבעת המינים מייצגים 4 סוגים של אנשים. הערבה: אדם בלי טעם ובלי ריח. הדסים: להדס יש ריח טוב והכוונה היא לאדם שמתנהג עם מידות אבל אין לא מספיק פנימיות, הלולב הוא עץ תמר, הוא טעים אך אין בו ריח. מה שאומר כי הוא צריך לעבוד על המידות שלו. והאחרון זה האתרוג שמעיד גם על פנימיות וגם על חיצוניות. 

הסיבה לנענוע ארבעת המינים היא על פי הקבלה שבעצם הנענוע אנו מתחברים למתנות שיש בעולם. כאשר אנחנו אומרים את הפסוק ״אז ירננו עצי היער״ אנחנו בעצם מזיזים דברים על מנת שיתגלו דברים חדשים, רבדים חדשים. ללילה האחרון של סוכות קוראים: ניסוך המים. הזוהר מדבר על חשיבות ניסוך המים, כדאי לבקר בבית כנסת או רב כדי לסייע בניסוך המים.

הלילה האחרון של הושענה רבא הוא גם הלילה של מסירת הפתקים. בראש השנה נקבע מה יקרה עם כל אחד מאתנו בשנה הקרובה. ביום כיפור ניתנת הזדמנות נוספת לשנות את הגזרה הרעה ובהושענה רבא (תושיע אותנו), יש לנו את האפשרות לקרוע את פתקת הגזרה הרעה. לשם כך נשארים ערים כל הלילה ולומדים. יש סוד נוסף להושענא רבא: כאשר אדם מתבונן בצילו לאור הלבנה אחרי חצות הלילה, זה צריך להעשות רק ע״י רב מקובל. התבוננות בצל תחשוף מה יקרה עם אותו איש במהלך השנה. 

לאחר סוכות אנו חוגגים את שמחת תורה: הזיווג או החיבור עם הקדוש ברוך הוא אחרי שעברנו את כל הימים האלה מראש השנה ועד שמחת תורה. 

לסיכום: מקור השמחה נמצא בסוכות וכמה שתקפידו על סוכות יותר, כך תוכלו להיות שמחים כל השנה!

אליהו‭ ‬ג‭'‬יאן‭ ‬ישמח‭ ‬לענות‭ ‬על‭ ‬שאלותיכם‭. ‬כיתבו‭ ‬אל‭:‬

eliyahu@vitalkabbalah.org

Debbie@vitalkabblah.org‭. ‬

לשיעורים‭ ‬במנהטן‭, ‬ימי‭ ‬שני‭ ‬ב‭-‬7:30‭ ‬בערב‭ ‬צרו‭ ‬קשר‭.‬

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featuredשבוע 1 ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות