fbpx
Connect with us

Featured

מחקר: "כל צעיר יהודי רביעי בארה"ב ששמע על תנועות ה-BDS תומך בהן!"

מחקר של קרן רודרמן: מעל 90% מיהודי ארה"ב מודאגים מהאנטישמיות במדינתם

Published

on

מחקר של קרן רודרמן בחן את רמת האנטישמיות לה נחשפים יהודי ארה"ב ואת היחס שלהם למדינת ישראל ולתנועות החרם, ה-BDS. המחקר שנערך בשני שלבים, האחד בשנת 2019 בהשתתפות 2500 נדגמים וחלק השני בסוף 2021 בקרב אלף נדגמים מתוך אותם הקבוצה הראשונה. מהנתונים עולה כי 4 מתוך עשרה יהודים חוו אנטישמיות בעצמם או אצל אדם קרוב אליהם בשנים האחרונות. המספרים עולים בקרב יהודים אורתודוקסיים,

94% מהנשאלים ענו שאנטישמיות קיימת בארה"ב. 55% חושבים שהאנטישמיות בעלת נוכחות רבה בארה"ב ומעל ל-90% מיהודי ארה"ב מודאגים ממצב האנטישמיות במדינתם.  65% חשים שיהודי ארה"ב חולקים גורל משותף, וכי אירוע בו מעורבים יהודי ארה"ב הינו בעל השפעה ישירה עליהם. 

מנתוני הסקר עולה תמיכה של 17 אחוזים מקרב מי ששמע על תנועות ה-BDS בתנועות הללו. אצל צעירי הקהילות האחוזים עולים ל-24 אחוזי תמיכה. עם זאת, 37 אחוזים מקרב יהודי ארה"ב טוענים בסקר שלא שמעו על התנועות הללו. מהסקר עולה כי יהודי ארה"ב מעידים על עצמם כפרו ישראליים ויש עלייה מ-80 אחוזים ב-2019 ל- 84 אחוזים ב-20121 המעידים על עצמם ככאלה, למרות שהם הופכים יותר ביקורתיים כלפי ממשלת ישראל וצעדיה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות