fbpx
Connect with us

Featured

מחקר: "כל צעיר יהודי רביעי בארה"ב ששמע על תנועות ה-BDS תומך בהן!"

מחקר של קרן רודרמן: מעל 90% מיהודי ארה"ב מודאגים מהאנטישמיות במדינתם

Published

on

מחקר של קרן רודרמן בחן את רמת האנטישמיות לה נחשפים יהודי ארה"ב ואת היחס שלהם למדינת ישראל ולתנועות החרם, ה-BDS. המחקר שנערך בשני שלבים, האחד בשנת 2019 בהשתתפות 2500 נדגמים וחלק השני בסוף 2021 בקרב אלף נדגמים מתוך אותם הקבוצה הראשונה. מהנתונים עולה כי 4 מתוך עשרה יהודים חוו אנטישמיות בעצמם או אצל אדם קרוב אליהם בשנים האחרונות. המספרים עולים בקרב יהודים אורתודוקסיים,

94% מהנשאלים ענו שאנטישמיות קיימת בארה"ב. 55% חושבים שהאנטישמיות בעלת נוכחות רבה בארה"ב ומעל ל-90% מיהודי ארה"ב מודאגים ממצב האנטישמיות במדינתם.  65% חשים שיהודי ארה"ב חולקים גורל משותף, וכי אירוע בו מעורבים יהודי ארה"ב הינו בעל השפעה ישירה עליהם. 

מנתוני הסקר עולה תמיכה של 17 אחוזים מקרב מי ששמע על תנועות ה-BDS בתנועות הללו. אצל צעירי הקהילות האחוזים עולים ל-24 אחוזי תמיכה. עם זאת, 37 אחוזים מקרב יהודי ארה"ב טוענים בסקר שלא שמעו על התנועות הללו. מהסקר עולה כי יהודי ארה"ב מעידים על עצמם כפרו ישראליים ויש עלייה מ-80 אחוזים ב-2019 ל- 84 אחוזים ב-20121 המעידים על עצמם ככאלה, למרות שהם הופכים יותר ביקורתיים כלפי ממשלת ישראל וצעדיה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Published

on

כ-400 ישראלים ויהודים אמריקאים הפגינו בבוקר ביום שישי סמוך לבית כנסת של הקהילה החרדית בני ישורון בניו ג'רזי, שם נשא יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן, נאום על הרפורמה המשפטית בישראל. 

המפגינים קראו "shame on Rothman" ושרו שירים מהמחאה ברחובות ישראל. הם קראו להפגנה "הפגנת UnXeptable". בסיום נאומו הוברח רוטמן דרך השיחים של חצר בית הכנסת השכן כדי להימנע מלהיתקל במפגינים, שכיסו את כל היציאות וקראו "בושה" לעברו.

"מי שמנסה לפרק  את הדמוקרטיה הישראלית ואת העתיד של הילדים שלנו – שלא יצפה לחופשה שקטה בניו יורק", אמרה שני גרנות-לובטון, אחת ממארגנות ההפגנה שמתגוררת בניו יורק. "הבטחנו ואנחנו מקיימים: נגיע לכל מקום. לא ניתן להם להפיץ שקרים. הקהילה פה נחושה למלא את תפקידה בהגנה על ישראל".

רוטמן הגיע לארצות הברית כדי להשתתף, בין השאר, במצעד של "יום ישראל בניו יורק" שיתקיים ביום ראשון הקרוב, שבו ישתתפו נציגים מהקואליציה ומהאופוזיציה. לקראת הצעדה אמר רוטמן: "בימים שבהם האנטישמיות מרימה ראש, חובתנו לשמור שהקשר בין מדינת ישראל ליהודי התפוצות יישאר מעל לכל מחלוקת פוליטית. אני אומר היום לראשי המחאה נגד ממשלת הימין – לא פגעתם מספיק באחדות העם והצבא, הסתתם ופעלתם באלימות בישראל? ביום ראשון, הפרעה שלכם למצעד תהיה עוד פגיעה בערך יהודי וציבורי חשוב". 

גם בטורונטו, קנדה, התקיימה הפגנה מול מרכז יהודי-קהילתי שאליו הגיע שר התפוצות עמיחי שיקלי. כמו כן, מפגינים מחו בפני שר הכלכלה ניר ברקת סמוך למלונו בניו יורק, ובלוס אנג'לס הפגינו עשרות באירועים שבהם השתתף שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Featured3 ימים ago

הפיטשר של לוס אנג'לס דודג'רס מגן על אמונתו הנוצרית ויוצא נגד המועדון על הזמנת ארגון אנטי קתולי 

Featured3 ימים ago

הכלכלה האמריקאית נושמת לרווחה: הסנאט אישר את ההסכם להשעיית תקרת החוב הכולל קיצוץ של 1.5 טריליון דולרֿ

Featured3 ימים ago

ג'ניפר לופז ובן אפלק סוף סוף קנו את בית החלומות בלוס אנג'לס ב"מחיר מציאה"; כמה הוא עלה

Featured3 ימים ago

גל גדות נחשפת: מרגישה את "תסמונת המתחזה" אחרי שיחה מלב אל לב עם במאי "הסנדק" פרנסיס פורד קופולה

Featured4 ימים ago

ריל אסטייט: המחסור בבתים בארה"ב מוביל לעליות מחירים, חודש שני ברציפות; העלייה החדה ביותר – במיאמי

Featured4 ימים ago

דיסנטיס מבטיח: אשמיד את השמאלנות בארה"ב ואשליך את אידיאולגיית ה"ווק" לפח ההיסטוריה; מייק פנס מצטרף למירוץ לבית הלבן

Featured4 ימים ago

כוכב"מופע שנות ה-70" הורשע בלוס אנג'לס באונס; עומד בפני 30 שנות מאסר

כתבות שבועיות