fbpx
Connect with us

Featured

מחקר חדש חושף: שליש מתושבי מדינת ישראל חוששים ממלחמת אזרחים; אשכנזים מוחים נגד הרפורמה פי שניים ממזרחיים

Published

on

המכון הישראלי לדמוקרטיה פרסם ביום שישי מדד חדש ממנו עולים נתונים מדאיגים: שליש מתושבי המדינה חוששים ממלחמת אזרחים, ורוב המשיבים מתנגדים לרפורמה המשפטית.

בנוגע לרפורמה במערכת המשפט, השיבו 43% כי הם סבורים שהרפורמה אינה טובה, לעומת 31% הסבורים שהיא טובה. כ-13% מהמשיבים העידו על עצמם שלקחו חלק בפעילות מחאה כלשהי נגד הרפורמה במשפט. שיעור המשתתפים ממוצא אשכנזי במחאות נגד הרפורמה המשפטית כפול משיעור המזרחים (20% ו-10% בהתאמה). 

השיעור של מי שאמרו שהשתתפו במחאה מבני 65 ומעלה, גבוה פי שלושה משיעור בני 18-24 שהעידו כי שהשתתפו בפעולת מחאה כלשהי (26% ו-8% בהתאמה). 63% מסכימים שכדאי יתקיים דיאלוג בין הצדדים. 

בקרב אלה שהצביעו למפלגות האופוזיציה התמיכה במהלך זה גבוהה יותר מאשר מקרב המצביעים לאחת ממפלגות הקואליציה (77.5% לעומת 60%).

באשר למתח בין ימין לשמאל נמצא במדד כי הוא החזק ביותר בחברה הישראלית – 42.5%, לעומת ממוצע רב-שנתי של 27.7% בעשור האחרון. מדובר בשיא של כל הזמנים. התחזקות משמעותית הייתה גם בהערכת חוזקו של המתח בין דתיים לחילונים, 18% במדידה הנוכחית לעומת 6% באוקטובר 2022.

עוד נמצא כי 55% סבורים כי הסיכויים למלחמת אזרחים נמוכים, אבל כשליש בכל זאת צופים שהיא עלולה להתרחש. הצפי הזה בקרב מי שהשתתפו במחאה עולה במידה ניכרת על שיעורם בקרב מי שלא נטלו בה חלק.

עורכי המדד, פרופ' תמר הרמן וד"ר אור ענבי, מציינים כי: "הנתונים מראים על פילוג עמוק בציבור הישראלי, כאשר מי שמשתתפים במחאה שונים ממי שאינם לוקחים בה חלק גם בעמדותיהם וגם ברקע הסוציו-דמוגרפי שלהם. מצב כזה, של שסעים חופפים, ידוע כמסוכן מאוד ליציבות הדמוקרטית".

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות