fbpx
Connect with us

בריאות

מחקר בלוס אנג'לס: כמעט חצי מהאנשים שנדבקו באומיקרון – כלל לא ידעו שהיו חולים

Published

on

החוקרים בסידר סייני מקווים שהנתונים יניעו אנשים להיבדק לאחר שנחשפו לחולים בנגיף

נראה כי מספר הנדבקים בקורונה היה גבוה ממה שחשבנו: מחקר חדש מגלה כי מרבית אלה שנדבקו בזן האומיקרון, לא יודעים על כך שנדבקו. ״לפחות אחד משני נדבקים לא ידעו על כך", כתב ראש צוות החוקרים מבית החולים סידרס סיני, סנדי יאנג, ״המודעות היא המפתח להתגבר על המגפה״.

המדענים ערכו מחקר שבדק את השפעת החיסונים על 2,479 דגימות דם שנלקחו ממטופלים קצת אחרי תחילת התפשטות האומיקרון. מכל אדם נלקחו שתי דגימות, הראשונה נלקחה לפני ה-15 בדצמבר 2021 לאחר תחילת התפשטות האומיקרון, והשנייה בין 15 לדצמבר 2021 ל-4 במאי 2022, תקופה בה הגיעה הדבקת האומיקרון לשיא. מתוכם זוהו 210 אנשים שבדמם נמצאו נוגדנים לאומיקרון.

המשתתפים רואיינו ונמצא כי 44 אחוזים מאלה שבדמם הייתה עדות לנגיף, ידעו שנדבקו בו וכי היתר, שבדמם נמצאו נוגדנים המעידים על הדבקה – לא ידעו כלל שנדבקו באומיקרון. רק 10 אחוזים מאלה שאמרו שלא ידעו על כך שנדבקו, דיווחו על תסמיני קורונה, פירושו של דבר ש-90% מאלה שנדבקו ולא ידעו על כך – לא לקו בתסמינים. 

"אנחנו מקווים שאנשים יעיינו בממצאים ויחשבו לגשת לבדיקה מהירה", אמרו החוקרים מ"סידרס סיני", "ככל שנבין טוב יותר את הסיכונים, כך נצליח להגן יותר על בריאות הציבור". החוקרים כעת מתכוונים לבדוק את שכיחות ההדבקות מחדש של החולים והחסינות שלהם מפני נגיף הקורונה, מה שיוכל לסייע לדבריהם, לחולים, לבצע את ניהול הסיכונים וכיצד למנוע הדבקות חוזרות. הממצאים עומדים בקו אחד עם מחקרים קודמים שהעריכו שבין 25 ל-80 אחוזים מאלה שנדבקו בקורונה, לא חווים תסמינים. החוקרים הוסיפו כי נדרשים מחקרים נוספים כדי לאמת את התוצאות, אך בינתיים הם מקווים שהממצאים יניעו אנשים להיבדק לאחר שנחשפו לחולים, גם אם היו ללא תסמינים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

קליפורניה – בירת ההפלות האמריקאית: תקצה 200 מיליון דולר לשירותי הפלות בחינם 

Published

on

בעוד מדינות ברחבי ארה"ב ממשיכות לאסור הפלות בעקבות החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את רו נגד ווייד, המושל גאווין ניוסון חתם ביום שלישי על חוק 13 להגנה על הפלות ובריאות פוריות.

הצעות החוק שנחתמו בחוק מגדילות את מספר נותני שירותי הבריאות, מרחיבות את הגישה למניעת הריון ומספקות הגנה מפני חבות פלילית ואזרחית לתושבים במדינה ומחוצה לה. לצד הצעות החוק שהתקבלו היום, המדינה השיקה לאחרונה אתר אינטרנט במימון ציבורי שמקל על המבקשים לבצע הפלות למצוא סיוע.

"האתר החדש הזה", אמר נשיא שותפי הורות מתוכננת של קליפורניה, ג'ודי היקס, "הוא משאב קריטי, המספק מידע חיוני לחולים בקליפורניה ומחוצה לה, ובתקווה יכול לשמש מודל לשאר המדינה."

המושל ניוסום הצהיר על תקוותו להפוך את קליפורניה למדינת מקלט עבור אנשים בתוך ומחוץ לקליפורניה המבקשים להימנע מהאשמות פליליות או אזרחיות – מרחיק לכת עד כדי קידום האתר על גבי שלטי חוצות בשש מדינות עם האיסורים המגבילים ביותר להפלות.

"מספר מדאיג של מדינות ממשיכות להוציא מחוץ לחוק הפלות ולהפליל נשים, וחשוב מתמיד להילחם עבור אלה שזקוקים לשירותים החיוניים האלה. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להגן על אנשים מכל נקמה על גישה לטיפול בהפלות, ובמקביל הופכים את זה למשתלם יותר לקבל אמצעי מניעה", אמר ניוסום בהודעת יום שלישי. "בית המחוקקים שלנו היה בחזית המאבק הזה, ואף גוף מחוקק אחר במדינה לא עושה יותר כדי להגן על זכויות היסוד האלה – אני גאה לעמוד איתם שוב ולחתום על הצעות החוק הקריטיות האלה לחוק".

חבילת החשבונות, הכוללת למעלה מ-200 מיליון דולר במימון חדש, נועדה לעזור לאנשים המחפשים טיפול בקליפורניה ולתמוך בארגונים ובספקים הקהילתיים. בנוסף, חבילת החוק השיקה התחייבות מרובת מדינות חדשה, ביטלה את התשלום עבור שירותי טיפול בהפלות ותאפשר לבוחרים לתקן את חוקת המדינה, תוך הבטחת הזכות להפלה.

"קליפורניה מחויבת לקיים ולהרחיב את ההגנות המבטיחות שטיפול רפואי הוא זכות ולא פריבילגיה", אמר ד"ר מארק גאלי, מזכיר סוכנות הבריאות ושירותי האנוש בקליפורניה. "חבילת החקיקה שנחתמה בחוק מחזקת את פעולות התקציב שנקט המושל מוקדם יותר הקיץ כדי להגן ולהרחיב את טיפול הרבייה בקליפורניה, תוך שבירת המחסומים שגרמו לחוסר שוויון היסטורי בגישה ולתוצאות הבריאותיות של הקהילות הפגיעות ביותר שלנו. אנו מוכנים להגשים את החזון הזה של קליפורניה בריאה לכולם, המגינה על הבריאות והרווחה של כל מי שמחפש שירותי רבייה קריטיים בקליפורניה."

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות