Connect with us

קהילה

מחנה החורף של שבט חן: ורוד וירוק בדם!

Published

on

מאת: שולי לבב

ארבעה חודשים חלפו מתחילת שנת הפעילות של שבט חן ורגע לפני שחניכי השבט מתפזרים לחופשת החורף הארוכה, הם יצאו בסוף השבוע האחרון למחנה חורף ב"קריק קניון" שבלייק קאסטייק.

לאחר התארגנות בבקתות לבושים בחולצות לבנות הגיעו החניכים לחדר האוכל לבושים בחולצות לבנות ויושבים מסביב לשולחנות, כ-250 בני נוער יהודים-ישראלים -אמריקאים קיבלו ביחד את השבת בקידוש על היין ממשיכים את המסורת שאנו ההורים גדלנו עליה וכל חשוב לשמר אותה לילדנו שגדלים פה בגולה.

הקור העז לא מנע מאף אחד להישאר בבקתות המחוממות. כולם יצאו לשחק במרחבים המדהימים בקמפ. ביום שבת החניכים התעוררו ליום שימשי וקר ולמסדר בוקר, לבושים החאקי עם מורלים ושירים. במשך היום החניכים עברו במספר תחנות כגון: טיפוס חבלים,טיפוס על קיר, תחנת חץ וקשת, תחנת פיינטבול, כדורסל,כדורגל ועוד … מסביב למחנה החיוכים האירו את פני החניכים והאווירה בטבע כשמסביב יצרה חוויה מדהימה.

את שעות אחה״צ החניכים קישטו את עצמם כל שכבה והצבע שלה ובעיקר עשו חזרות ל"פסטיחן" תחרות מוזיקלית השנתית של שבט חן המתקיים במחנה החורף כל שנה. בצאת השבת קצת לפני ארוחת הערב חולקו סווצרים לחניכים שהוטבע בו המשפט "ורוד וירוק בדם" שכן אלה צבעי השבט. גדוד אחר גדוד עלה על הבמה והופיע כל גדוד השקיע בתלבושות ותפאורה לבסוף אחרי החלטה קשה גדוד ז׳ זכה בתואר הנכסף. ביום האחרון אחרי פעולות סיכום, התכנסו כל חניכי השבט לטקס סיום בו ניתנו תעודות הצטיינות לחניכים.

עוד מחנה מוצלח הסתיים ובצער רב אנו חוזרים הביתה, עייפים אבל מאד מרוצים. קשה לעכל את מספר הפעילויות ומגוון הדברים שנעשו שם במחנה בו זמנית בכל דקה. רק ילדים מסוגלים לבלוע את הכל ככה בהנאה. למרות הקפור החניכים נהנו כל דקה מהביחד עם עוד חברים ישראלים-אמריקאים כמוהם.

המחנה לא היה כל כך מוצלח ללא המרכזת שלנו, מאי לנציאנו שדאגה לכל פרט קטן בו והדריכה את צוות ההדרכה; למרכזים הצעירים שלנו ניבי מרקוספלד וסול עטיה שלא נחו לרגע במשך המחנה והשגיחו על המדריכים והחניכים בו זמנית; ההורים המלווים אסף, ירון, שי, שמוליק, שגיב ונורית שחשבו שהם יוצאים לחופשת חורף עם הילדים אבל עבדו ועזרו ללא הפסקה; ל-IAC שתורם ותומך בפעילות השבט במשך השנה; ואחרונים חביבים חברי וועד ההורים תמיר, שמוליק, חגית, עדי, יניב ,יובל, מיה ושולי – שנותנים ותורמים שעות וימים כדי שהילדים שלנו יהנו ויגדלו במסגרת יהודית ישראלית.

חופשת חורף מהנה ושנה אזרחית טובה לכולם. ניפגש שוב ב-6 לינואר. מצפים לראותכם – שבט חן, ״הכי ישראלי באמריקה!״

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

קהילה

IAC מציג: קבוצת הישראלים בתעשיית הבידור והקולנוע

Published

on

המשתתפים בסלון של סם גונן, הוליווד נשקפת מבעד

זה היה מתבקש: קבוצה חדשה נוסדה בארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס – IAC Arts & Entertainment Network. כ-40 מוזמנים הגיעו בשבוע החולף לארוע ההשקה – ערב אינטימי ונוצץ בביתו המרהיב של סם גונן, עם נוף פנורמי המשקיף על לוס אנג'לס כולה בהרים של הוליווד. האורחים, רובם ככולם עובדים בתעשיית הבידור בעיר – שחקנים, מפיקים, יוצרים ואנשי מוזיקה. בקרב המשתתפים ניתן לראות כמה דמויות בולטות בתעשייה, כולל השחקנים יהודה לוי, מורן אטיאס ומיטל דוהן, כמו גם את המפיק אהוד בלייברג.

המארח סם גונן והבמאית-מפיקה דנה לוסטיג

הערב נפתח במינגלינג, סושי וקוקטיילים שברקע הנוף עוצר הנשימה של עיר הסרטים. את הדיון והפאנל פתחו יו"ר דירקטריון הארגון בלוס אנגלס, גיא בכר, ומייקי מיכאלוב, חבר הדירקטריון ויו"ר IAC LEAD. השניים שיתפו את הנוכחים בחזון בניית רשת מנהיגים צעירים מתחום הבידור והאמנות, שיתוף פעולה ביניהם והסברת חשיבות התוכנית לקהילה הישראלית-אמריקאית. בהמשך נערך דיון פורה על הופעתם ומעורבותם של ישראלים ויהודים-אמריקאיים בתעשייה והדרכים ליצירת רשת חברתית ומקצועית שמאפשרת את פיתוח הכשרונות והעשייה המשותפת. רבים מהמשתתפים הביעו רצון ונכונות רבה להתנדב ולסייע במה שניתן לארגון באירועים העתידיים של התוכנית.

מארגון ה- IAC נמסר כי "ערב ההשקה היה מוצלח ביותר, מעבר לכל הציפיות, ואנחנו עובדים במרץ על האירוע הבא שיתקיים בחודש מאי הקרוב. אנחנו שמחים ונרגשים לייצור רשת של בידור ואמנות לקהילה שתהייה מוצלחת כמו תוכנית LEADשל הארגון".

מימין: מייקי מיכאלוב, מורן אטיאס, שלומית מלכה, יהודה לוי, גיא בכר, שרונה נומדר

לפרטים על התוכנית והצטרפות ניתן ליצור קשר עם שירי: shiri@israeliamerican.org

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

ערב מוזיקלי למען נפגעי פעולות טרור

Published

on

הפסנתרן אורי שיחור בביתם של דיתי וגדעון ברין בבוורלי הילס

בערב מוזיקלי שנערך בביתם של ד"ר דיתי וגדעון ברין כלל ארוחת ערב והופעה של זמרת האופרה ארה קיילין והפסנתרן הידוע אורי שיחור, שניגן את יצירתו של שוברט סונטה בסי מינור. הכנסות האירוע הועברו לארגון נט"ל (נפגעי טראומה על רקע לאומי) ו- Save A Heart Foundation בראשו עומד ד"ר יזהר חרוזי. ד"ר ברין, פסיכולוגית קלינית שלקחה על עצמה לגייס תרומות למען ארגון נט"ל בלוס אנג'לס, פינתה את כל הרהיטים מסלון ביתה בבוורלי הילס וערכה שולחנות עגולים למוזמנים ליד פסנתר הכנף. מרביתם התוודעו לראשונה לנט"ל, שהוקם ב-1998 על ידי ד"ר יוסי הדר ויהודית יובל רקנאטי. העמותה הוקמה מתוך הזדהות עם אלו שנפגעו נפשית באופן ישיר או עקיף כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה.

ברין: "נט"ל הוקמה לפני 20 שנה בזמן בו לא היה כל ארגון אחר במדינה שישרת את אלו הסובלים מפוסט-טראומה כתוצאה מטרור ומלחמה. בזמן שהמדינה והצבא עשו את מיטב יכולתם, אנשים רבים נפלו בין הסדקים. חלק מהסובלים לא הבינו שהסיוטים שליוו אותם או חוסר יכולתם לתפקד היו קשורים למאורעות טראומטיים שהם חוו. אחרים חששו לבקש עזרה כי פחדו מהסטיגמה, ורבים פשוט לא יכלו לאפשר לעצמם לקבל טיפול".

ד"ר ברין סיפרה על ילדה בת שמונה מאשדוד שהתקשרה למרכז נט"ל; הילדה העבירה שעות ארוכות במקלט הבניין בו גרה ובמצוקתה היא שרה לעצמה על מנת להתגבר על רעש הסירנות ולהרגיע את עצמה. אלא ששאר האנשים במקלט אתה, לא הבינו מדוע היא שרה, כשהם בעצמם היו נתונים במצוקה. בקו החם של נט"ל, הקשיבה המתנדבת לילדה הקטנה ואמרה לה שבכל פעם שהיא פוחדת ורוצה לשיר היא מוזמנת להתקשר ולשיר כמה שהיא רוצה. "המתנדבים בקו החם הצליחו לגרום לה להיפתח ולדבר אתם על מה שהיא מרגישה" סיפרה ד"ר ברין, "וזה הוביל למתנדבים שהגיעו לביתה ואחר כך גם לתראפיה שהוצעה לכל המשפחה. הסיפור מראה עד כמה דינמית וקריטית עבודת נט"ל".

המשך לקרוא

קהילה

"אני אבא לילדים הראשונים של ה-IAC"

Published

on

מייקי מיכאלוב הפך בשנים האחרונות שם נרדף ל- IAC LEAD• מה הסיפור שלו?

אי אפשר לדבר על קבוצת ה-LEAD של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית, על ההנהגה הצעירה והרוח החדשה שנושבת באירגון – מבלי לדבר על מייקי מיכאלוב. אני פוגשת את מייקי לשיחה כדי להכיר את האיש מאחורי התואר ״יושב ראש ההנהגה הצעירה״ ומסתבר שלא ניתן להפריד בין חייו האישיים לבין העשייה הציבורית ופעילותו למען הקהילה, תחת המטרייה של ה-IAC.

אפילו את אשתו הכיר לפני 7 שנים בארוחת ערב שיזמה מירי שפר כאשר החל את פעילותו הציבורית למען ישראל, ומכאן הקשר הלך התחזק והצמיח שורשים וענפים שקושרים את חיי היום יום בעשיה הציבורית למען חיזוק הקשר הישראלי יהודי.

מייקי, בן ,37 נולד וגדל באל.איי, בן להורים ישראלים. יש לו אח ואחות ומעולם לא גר בארץ, ולא חווה חיים בישראל . הוא הצטרף לצופים בגיל 17 וביקר בגיל 22 בארץ במסגרת פרוייקט ״תגלית״, ואז החל להתערבב בקהילה הישראלית.

מייקי: ״בבית אמא שלי אהבה לשמוע זוהר ארגוב ואביהו מדינה. למדתי בבית ספר פרטי לא יהודי והחברים שלי לא בהכרח היו ישראלים, אבל בבית היתה אווירה ישראלית לגמרי, לכן גם ההצטרפות שלי לצופים היתה הליך טבעי שהביא איתו הרבה חברים ישראלים והיה לי לחוויה לחיים עצמם".

מייקי וג׳סיקה מיכאלוב

באופן כללי ניתן לומר כי מייקי בעבר לא היה ממש מעורב ולא חלק מהקהילה הישראלית.

״הייתי מעורב בכל מיני אירגונים אך שום דבר לא היה ישראלי בהגדרתו״, הוא מספר.

לאיי.אס.סי הגיע לפני 7 שנים: ״קיבלתי הזמנה ממירי שפר לארוחת ערב בברנטווד. בדיון שנערך אז, מירי דיברה על החזון שלה ועלתה שאלה איך מקימים תוכנית לחזק את הישראלים הצעירים מתחת למטריה של אי.אי. סי, כי עד אז הניעו את הגלגלים באירגון אנשים מבוגרים יותר ובעלי ממון והיא רצתה למצוא את הנוסחה הנכונה להבטיח שגם בעוד 50 שנים יהיו מי שימשיכו להריץ את פעילות אירגון ושהוא יתחזק מתוך הקהילה עצמה. זה כל כך סימלי ששם באותו הערב גם הכרתי את אישתי, ג׳סיקה, וזו היתה מעיין הבטחה שצומח כאן דור העתיד של אירגון".

טלפון ממירי שפר

אחרי אותה ארוחת ערב מייקי החל לתרום כספים לאירגון, ואחרי חודשיים בערך התקשרה אליו מירי שפר. ״באותה השיחה היא אמרה לי שהיא סומכת עלי שיש לי את היכולת לקחת את 'הויז׳ן' שלה ולהפוך אותו למציאות, להקים את דור העתיד של האירגון. הרגשתי שמעתה זו השליחות שלי״, אומר מייקי בהתרגשות, כמי שמצא את הדרך הנכונה לו לתרום את חלקו לשימור הזהות הישראלית גם בדורות הבאים ולהביא לפעילויות ותובנות מתוך הקהילה עצמה ולא רק מראשי הקהילה, מפילנתרופים ותורמים אלא בעשייה עצמה.

ג׳סיקה אשתו, היא יהודיה חצי פרסיה וחצי אמריקאית מקנטקי. ואם צריך הוכחה לכך שכבר נולד דור ההמשך, למייקי וג׳סיקה נולדו 2 ילדים – ג׳ייקוב בן השנתיים וחצי ודויד בן ה-7 חודשים. ״הילדים שלי הם הילדים הראשונים של ה IAC״ הוא אומר בגאווה, שמוכיחה כי הילדים שלו יונקים את ה״אני מאמין״ שאבא שלהם עובד כל כך קשה לתחזק יום יום.

ג׳סיקה היא מורה לריקוד ובעלת בית ספר לריקוד, בשנים האחרונות היא מתמסרת בעיקר לגידול הילדים. בעבר משפחתה של ג׳סיקה יש סיפור מרגש על סבא רבא שלה, אשר בשנת 1909 הגיע לארצות הברית מאירופה ונחת בקנטקי שם הוא הקים בית כנסת ראשון בלואיסוויל, ובהמשך הוא העביר מאירופה כ-30 אלף יהודים, עוד לפני השואה ולמעשה הוא הציל את כולם מזוועות השואה תודות למעשה הזה והקים את הקהילה
היהודית בלואיסוויל.

מייקי מספר איך הוקם ה LEAD, החזון של מירי שפר, שהפך למציאות, לאחר אותה שיחת טלפון. מייקי גייס חבר ילדות, שאף הוא אישיות קהילתית, גיא בכר )Imperial tile and stone): ״אנחנו חברים מהתיכון וידעתי שגיא שהוא איש של נתינה, מאוד מחובר לישראליות שבו. עוד לפני שנכנס לפעילות באופן רשמי גיא היה עושה אירועים קהילתיים בתוך העסק שלו, והיה ברור לי שיחד יש לנו את הרצון, הכוח והיכולת להקים את ה-LEAD״.

גיא ומייקי החלו לגייס צעירים נוספים עם הניצוץ הישראלי בעיניים ובנשמה והקימו גופים תחת ה IAC. ״הקמנו גופים וחיזקנו את התת-נושאים על מנת לגעת בקהילה מתוך הקהילה עצמה, בכל שכבות הגיל. לפני 3 שנים נולד אירוע 'המסקרייד', כשהרעיון היה לקיים ערב גאלה לצעירים שיוכלו להגיע ולפגוש חבר׳ה כמוהם ולתרום וליהנות באירוע מיוחד במינו שלא מתאים רק לבני שישים ומעלה בעלי אמצעים, אלא מתאים גם לצעירים יותר שרוצים לראות ולהראות ולתרום את חלקם בפיתוח וחיזוק הקהילה הישראלית.

״כולנו יחד מאוגדים ברצון להבטיח שגם הילדים שלנו, יכירו וידעו מה זה להיות ישראלי ושתמיד יגנו על ארץ ישראל, שלא יקום דור שלא יודע מה זה ישראל״, הוא מדגיש ומעביר בי צמרמורת בצורה המרגשת בה הוא אומר את הדברים, מתוך הקרביים של ילד ישראלי שגדל בגולה. ״מטרת העל היא לשמר יחד את המסורת, הדת והתרבות ויחד להמשיך לקיים את הישראליות מחוץ לגבולות ישראל״.

אין כמו אמא

מייקי הוא כאמור יושב ראש ההנהגה הצעירה ה LEAD וחבר בדירקטוריון הארגון בלוס אנג׳לס, אבל את כל זה הוא עושה בהתנדבות. בעבר הוא ניהל מעל מאה סניפים של בנק גדול ומוכר, מייקי, מודה על הזמן שהיה שם ועל הניסיון שצבר: ״הכלים שקיבלתי בעבודה בבנק והדברים שלמדתי מהווים את הבסיס להצלחה שלי היום״, הוא מסבייר.

לפני הרחבת המשפחה, החליטו ג׳סיקה ומייקי לקחת חופש מהחיים האמיתיים ותקופה לניקוי ראש: ״טיילנו באירופה וביקרנו בישראל, זה עשה לנו טוב גם לזוגיות וגם לנשמה, היינו בפסק זמן מהעולם האמיתי, אסקפיזם מוחלט שיכולתי לעשות חישוב מסלול מחדש״.

כל זה קרה לפני כשש שנים וכיום מייקי הוא עצמאי, בביזנס עם שותפים ועוסק ביעוץ השקעות. מייקי הוא הבעלים של 3 חברות נדל״ן, כשברשותו בניינים, סטורג׳ וחברה להלוואות כספים. הוא סיים תואר ראשון בשיווק וכלכלה ובוגר UCLA, עם תואר שני בוהוא בעל רמת Certified Financial Planner בדרגה הגבוהה ביותר בתחומו.

הוא מספר בגאווה על הישגיו האקדמיים ויש לו, לאיש הזה, את כל הסיבות להיות גאה בעשייתו ובהישגיו כי במבט על ילדותו ניתן להצדיע לילד שהגיע מילדות קשה
כמעט ללא סיכוי למקום בו הוא נמצא היום.

מייקי בוחר לספר לי על משפחתו ועל הילדות הלא קלה שעברה עליו כבן להורים גרושים אשר הגיעו בסוף שנות ה 70 לארצות הברית. הוא משבח את אימו החזקה, אשר מהווה דמות להערצה בעיניו על הדרך בה גידלה אותו ואת אחיו. איך הרימה את ילדיה גם כשלא היה קל רק בזכות האהבה והמחויבות שלה להבטיח את עתידם בבריאות נפשית ופיזית.

״אמא שלי תיבלה את חיינו באהבת ארץ ישראל, תמיד גדלנו בידיעה שלמרות שהבית כאן, הלב שם ועלינו תמיד לזכור את זה. לא היתה לי ילדות קלה, לא גדלתי עשיר ומה שאני היום זה לגמרי לא מובן מאליו.

"בתוך הקושי המשפחתי שעבר עלי למרות שהיה מצב קשה ראיתי את כל מה שהיה בבית שלי שבו אני גדלתי ובכל זאת מצאתי את הדרך ללמוד מהמצב ולגדול ממנו, למדתי להתייחס לכולם אותו הדבר, וגם היום אני לומד מהטעויות שלי ושואף בכל יום להיות אדם טוב יותר״. מייקי מיכאלוב – אתה בהחלט מעורר השראה!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות