מחלקת הבריאות של מחוז לוס אנג'לס: "אל תגיעו לחדרי המיון בבתי החולים – הם מלאים בחולי קורונה!" – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

מחלקת הבריאות של מחוז לוס אנג'לס: "אל תגיעו לחדרי המיון בבתי החולים – הם מלאים בחולי קורונה!"

בתי חולים ברחבי לוס אנג'לס התחילו לקבל את המינונים הראשונים של חיסון Pfizer COVID-19, הצעד הראשון בתוכנית שאפתנית לחיסון של שישה מיליון מתושבי לוס אנג'לס בחצי השנה הקרובה

Published

on

מחוז לוס אנג'לס ראה יום שיא נוסף של אשפוזי נגיף קורונה ביום שני, 14 בדצמבר, כאשר גורמים רשמיים במדינה דיווחו כי 4,403 אנשים מטופלים בנגיף בבתי החולים במחוז. ברחבי אזור דרום קליפורניה רק 2.7% ממיטות הטיפול הנמרץ למבוגרים היו זמינות.

ביום שני 48 בני אדם נוספים מתו מסיבות הקשורות לנגיף במחוז לוס אנג'לס והביאו את מספר המתים ל-8,345. והמחוז דיווח על 7,344 מקרים נוספים ביום שני; 532,730 מקרים דווחו במחוז לוס אנג'לס מאז שהמגפה החלה. המספרים לא כללו מקרים חדשים או מקרי מוות מלונג ביץ 'או מפסדינה, המפעילות מחלקות בריאות משלהם. 

מנהלת בריאות הציבור במחוז ברברה פרר אמרה המחוז חווה עיכובים מאחת המעבדות הגדולות ביותר שלה, כך שלמרות 7,344 המקרים שדווחו היו גבוהים, סביר להניח שהוא נמוך ממספר המקרים בפועל. הידיעה הגיעה על מה שפרר כינה "יום מונומנטלי" עבור המחוז. לדבריה, בעוד שהפצת החיסון הן חדשות טובות, עדיין אנו עומדים בפני הזינוק הגרוע ביותר של המגפה כולה. "המציאות שלנו מפחידה כרגע," אמרה. "כמעט מחצית ממיטות הטיפול התרופתי שלנו מאוכלסות על ידי חולי COVID. בסוף השבוע הבא, ככל הנראה יש יותר מ-5,000 חולים המאושפזים עם COVID-19, ומעל 50% ממיטות ה- ICU שלנו יאוכלסו על ידי חולי COVID-19 שלנו".

בגלל היעדר משאבים זמינים, מנהלת שירותי הבריאות במחוז, ד"ר כריסטינה גאלי, דחקה בתושבים שאינם זקוקים לטיפול חירום להימנע מחדר המיון ובמקום זאת לבקר אצל הרופא הראשי שלהם או במרפאות "ארג'נט קר". "הם לא יכולים לעמוד בקצב העלייה הזה", אמר גאלי על בתי החולים במחוז. "מיצינו את הצוות שלנו פיזית ונגמרו לנו המיטות המאוישות".

במונחים של מה שתושבי מחוז לוס אנג'לס יכולים לעשות כעת בכדי לסייע במניעת מתיחה נוספת של מערכת בתי החולים, גאלי אמר שחשוב שכולם יישארו בבית ככל האפשר כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף.  "אנחנו לא יכולים לחזור אחורה בזמן, אבל אנחנו צריכים לשמור על המיקוד שלנו במה שאנחנו מסוגלים לעשות," אמרה. "מה שאנחנו צריכים לעשות זה להישאר בבית כמה שיותר כדי שכולנו נוכל לשבור את מעגל ההדבקה האכזרי הזה."

במקביל, בתי חולים ברחבי לוס אנג'לס התחילו לקבל את המינונים הראשונים של חיסון Pfizer COVID-19 ביום שלישי, הצעד הראשון בתוכנית שאפתנית לחיסון של שישה מיליון מתושבי לוס אנג'לס בחצי השנה הקרובה.

אחות קיבלה אתמול את אחד מחיסוני הנגיף הראשונים של המדינה במתקן קייזר פרמננטה בהוליווד, והרשויות מקוות לחזור על התהליך עבור אלפי אנשי מקצוע בתחום הרפואה בתשעה בתי חולים ברחבי המחוז השבוע. החיסון של פייזר מהווה אתגר ייחודי מכיוון שהוא חייב להיות מאוחסן במתקני אחסון קרים במיוחד. תשעה אתרים ברחבי המחוז המצוידים במתקני האחסון הקרים במיוחד יעבדו את החיסונים ל 83 בתי חולים אקוטי ברחבי הארץ.

המצב קשה כבר לעובדי בית החולים בלוס אנג'לס, מאות מהם חלו לאחרונה עם עלייתם של אשפוזים. כמה אחיות מקומיות נפטרו במהלך ההתפרצות. פקידי המדינה לא צופים שיש מספיק חיסונים לכל 2.4 מיליון אנשי מקצוע בתחום הבריאות לפני סוף השנה. חיסון Pfizer COVID-19 דורש שתי זריקות בהפרש של שבועות, כך שאנשי מקצוע בתחום הבריאות המקבלים את החיסון השבוע לא יהיו בעלי חסינות מלאה עד לשנה הבאה.

החיסון, שקיבל אישור פדרלי בסוף השבוע לשימוש מיידי, אמור להיות יעיל ב 95% במניעת הנגיף. גורמים במרכז הרפואי סידר-סייני הודיעו ביום שלישי כי "הגעתו של החיסון ל- COVID-19 מסמל שינוי משמרת חזק וחיובי עבור הקהילה שלנו לאחר חודשים של פחד, תשישות ומחלות", כך ד"ר ג'ף סמית', מנהל התפעול הראשי של סידר-סיני. "עד היום החיסון היה הכלי החסר בערכת הכלים ההולכת וגדלה שלנו של טיפולים ושיטות מניעה נגד הנגיף".

המרכז הרפואי יכול לאכלס יותר מ-450,000 מנות של החיסון במקום בכמה מקפיאים קרים במיוחד, ועובדי שירותי בריאות ביחידות לטיפול נמרץ בסידר-סייני ובמיון החירום יהיו בין הראשונים שיוצעו להם חיסונים.

ביום שני קיבלה אחות היחידה לטיפול נמרץ בלוס אנג'לס, קייזר פרמננטה, הלן קורדובה, אחת המנות הראשונות במדינה. ארבעה עובדי קייזר אחרים חוסנו גם הם ביום שני. כ- 17,000 מנות מהתרופות התקבלו בקייזר. "אנו עובדי החזית עבדנו מסביב לשעון במהלך תשעת החודשים האחרונים, והקרבנו כל כך הרבה ממה שאנחנו עושים ואוהבים לטפל בחולים שלנו", אמרה אחות חדר המיון של קייזר, קים טיילור, לאחר שקיבלה מנה. "עשינו את זה כשניסינו לדאוג למשפחות שלנו ולשמור על ביטחונם. מה שאני רוצה שתדעו שעזרה בדרך. היום זה רק שלב ראשון. בקרוב יחולקו חיסונים נוספים לעובדי קו החזית והאוכלוסיות היותר פגיעות שלנו".

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות