Connect with us

Featured

מחירי הנדל"ן במחוז לוס אנג'לס נסקו בחודש יוני בכמעט 30 אחוזים!

Published

on

מכירות הבתים והמחירים גדלים בקפיצות מטאוריות ברחבי המדינה, אך מומחים רואים תקווה לקונים עתידיים להיכנס לשוק בקרוב • בתים בעיר נמכרים בממוצע תוך שמונה ימים בלבד • התחזית: ירידה במכירות במחצית השניה של 2021

מחיר הבתים החציוני של מחוז לוס אנג'לס עלה בשיעור עצום של 28.5% ביוני האחרון, כך דיווח השבוע איגוד המתווכים בקליפורניה. זו עלייה מטאורית, המשאירה את המשפחה הממוצעת וצעירים רבים מחוץ לשוק הנדל"ן המקומי. עם זאת, יש תקווה לרוכשי בתים חדשים המנסים להיכנס לשוק הנדל"ן התזזיתי.

"ההיצע הדוק, שיעורים נמוכים של הריבית והשינוי בתמהיל המכירות ממשיכים להיות הגורמים העיקריים המעלים את מחירי הדירות לרמות שיא", אמר הכלכלן הראשי של CAR, ג'ורדן לוין. "עם זאת, אנו צופים כי צמיחת המחירים תואט החל מנקודה זו ואילך כאשר הקצה העליון של השוק יתחיל להתמתן". לוין צופה לירידה במספר הבתים והדירות שימכרו בלוס אנגל'ס במחצית השנייה של השנה.

המחיר החציוני של בית משפחתי במחוז לוס אנג'לס עלה בחודש שעבר ב-9.7%. המכירות מבצעות גם כאשר חוסר הוודאות הכלכלית מהמגפה מתפשט והביקוש העצום מציף את שוק הנדל"ן. מחיר הבתים החציוני ברחבי העיר ביוני היה 796,120 דולר, לעומת 725,680 דולר בחודש מאי ו- 619,320 דולר ביוני 2020, כך עולה מהנתונים.

בכל רחבי קליפורניה, המחיר החציוני בחודש שעבר עמד על 819,630 דולר, לעומת 818,260 דולר בחודש מאי – עלייה של 0.2%. ביוני 2020, המחיר החציוני עמד על 626,170 דולר, המשקף עלייה של השנה בשיעור של 31%. החציון מייצג את הנקודה בה מחצית מהבתים נמכרים מעל מחיר, והחצי השני מתחתיו.

בחודש שעבר עלו מכירות הבתים ברחבי המדינה ב-13.7%, והם עלו ב -42% לעומת השנה שעברה, על פי CAR. מדד המלאי לחודש יוני הצביע על כך שהזמן הממוצע בו נכס היה בשוק לפני שנמכר בקליפורניה היה שמונה ימים, והוא היה זהה במחוז לוס אנג'לס.

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות