Connect with us

Featured

מחירי הנדל"ן במחוז לוס אנג'לס נסקו בחודש יוני בכמעט 30 אחוזים!

Published

on

מכירות הבתים והמחירים גדלים בקפיצות מטאוריות ברחבי המדינה, אך מומחים רואים תקווה לקונים עתידיים להיכנס לשוק בקרוב • בתים בעיר נמכרים בממוצע תוך שמונה ימים בלבד • התחזית: ירידה במכירות במחצית השניה של 2021

מחיר הבתים החציוני של מחוז לוס אנג'לס עלה בשיעור עצום של 28.5% ביוני האחרון, כך דיווח השבוע איגוד המתווכים בקליפורניה. זו עלייה מטאורית, המשאירה את המשפחה הממוצעת וצעירים רבים מחוץ לשוק הנדל"ן המקומי. עם זאת, יש תקווה לרוכשי בתים חדשים המנסים להיכנס לשוק הנדל"ן התזזיתי.

"ההיצע הדוק, שיעורים נמוכים של הריבית והשינוי בתמהיל המכירות ממשיכים להיות הגורמים העיקריים המעלים את מחירי הדירות לרמות שיא", אמר הכלכלן הראשי של CAR, ג'ורדן לוין. "עם זאת, אנו צופים כי צמיחת המחירים תואט החל מנקודה זו ואילך כאשר הקצה העליון של השוק יתחיל להתמתן". לוין צופה לירידה במספר הבתים והדירות שימכרו בלוס אנגל'ס במחצית השנייה של השנה.

המחיר החציוני של בית משפחתי במחוז לוס אנג'לס עלה בחודש שעבר ב-9.7%. המכירות מבצעות גם כאשר חוסר הוודאות הכלכלית מהמגפה מתפשט והביקוש העצום מציף את שוק הנדל"ן. מחיר הבתים החציוני ברחבי העיר ביוני היה 796,120 דולר, לעומת 725,680 דולר בחודש מאי ו- 619,320 דולר ביוני 2020, כך עולה מהנתונים.

בכל רחבי קליפורניה, המחיר החציוני בחודש שעבר עמד על 819,630 דולר, לעומת 818,260 דולר בחודש מאי – עלייה של 0.2%. ביוני 2020, המחיר החציוני עמד על 626,170 דולר, המשקף עלייה של השנה בשיעור של 31%. החציון מייצג את הנקודה בה מחצית מהבתים נמכרים מעל מחיר, והחצי השני מתחתיו.

בחודש שעבר עלו מכירות הבתים ברחבי המדינה ב-13.7%, והם עלו ב -42% לעומת השנה שעברה, על פי CAR. מדד המלאי לחודש יוני הצביע על כך שהזמן הממוצע בו נכס היה בשוק לפני שנמכר בקליפורניה היה שמונה ימים, והוא היה זהה במחוז לוס אנג'לס.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות