fbpx
Connect with us

Featured

מחירי הנדל"ן במחוז לוס אנג'לס נסקו בחודש יוני בכמעט 30 אחוזים!

Published

on

מכירות הבתים והמחירים גדלים בקפיצות מטאוריות ברחבי המדינה, אך מומחים רואים תקווה לקונים עתידיים להיכנס לשוק בקרוב • בתים בעיר נמכרים בממוצע תוך שמונה ימים בלבד • התחזית: ירידה במכירות במחצית השניה של 2021

מחיר הבתים החציוני של מחוז לוס אנג'לס עלה בשיעור עצום של 28.5% ביוני האחרון, כך דיווח השבוע איגוד המתווכים בקליפורניה. זו עלייה מטאורית, המשאירה את המשפחה הממוצעת וצעירים רבים מחוץ לשוק הנדל"ן המקומי. עם זאת, יש תקווה לרוכשי בתים חדשים המנסים להיכנס לשוק הנדל"ן התזזיתי.

"ההיצע הדוק, שיעורים נמוכים של הריבית והשינוי בתמהיל המכירות ממשיכים להיות הגורמים העיקריים המעלים את מחירי הדירות לרמות שיא", אמר הכלכלן הראשי של CAR, ג'ורדן לוין. "עם זאת, אנו צופים כי צמיחת המחירים תואט החל מנקודה זו ואילך כאשר הקצה העליון של השוק יתחיל להתמתן". לוין צופה לירידה במספר הבתים והדירות שימכרו בלוס אנגל'ס במחצית השנייה של השנה.

המחיר החציוני של בית משפחתי במחוז לוס אנג'לס עלה בחודש שעבר ב-9.7%. המכירות מבצעות גם כאשר חוסר הוודאות הכלכלית מהמגפה מתפשט והביקוש העצום מציף את שוק הנדל"ן. מחיר הבתים החציוני ברחבי העיר ביוני היה 796,120 דולר, לעומת 725,680 דולר בחודש מאי ו- 619,320 דולר ביוני 2020, כך עולה מהנתונים.

בכל רחבי קליפורניה, המחיר החציוני בחודש שעבר עמד על 819,630 דולר, לעומת 818,260 דולר בחודש מאי – עלייה של 0.2%. ביוני 2020, המחיר החציוני עמד על 626,170 דולר, המשקף עלייה של השנה בשיעור של 31%. החציון מייצג את הנקודה בה מחצית מהבתים נמכרים מעל מחיר, והחצי השני מתחתיו.

בחודש שעבר עלו מכירות הבתים ברחבי המדינה ב-13.7%, והם עלו ב -42% לעומת השנה שעברה, על פי CAR. מדד המלאי לחודש יוני הצביע על כך שהזמן הממוצע בו נכס היה בשוק לפני שנמכר בקליפורניה היה שמונה ימים, והוא היה זהה במחוז לוס אנג'לס.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות