Connect with us

כלכלה

מחירי הנדל"ן בארה"ב צמחו בעלייה הגדולה ביותר ב-15 השנים האחרונות

Published

on

מחירי הדיור הפרטי בארצות הברית עשו את הקפיצה הגדולה ביותר ב-15 השנים האחרונות, 13.2% לעומת שנה שעברה. מה הסיבה להתייקרות הדרמטית?

על פי מדד מחירי הדיור האמריקאי, מחירי הבתים הפרטיים בחודש מרץ האחרון היו גבוהים ב-13.2% לעומת אשתקד, מדובר בעליית המחירים הגבוהה ביותר שהייתה בארצות הברית ב-15 השנים האחרונות. הסיבה לכך היא התייקרות במחירי הקרקעות, עבודה וחומרי הבניין השפיעו על הקבלנים בארצות הברית ועל המחירים. 

השנה הייתה שנת קורונה, הרבה אנשים ניסו לעבור לפרברי הערים המרכזיות בארצות הברית, אולם החלום על בית חלומות התפוגג עם זינוק המחירים. בעלי הבתים הפרטיים לא היו מוכנים למכור, היצע הדירות היה נמוך ביותר ואילץ את הקונים להילחם על דירות   עם הצעות יקרות. 

בסוף אפריל האחרון היו בארה"ב 1.16 מיליון בתים בלבד למכירה, ירידה של 20.5% לעומת השנה הקודמת. העלויות גבוהות יותר עבור קרקע, עבודה וחומרי בניין כולל עצים השפיעו גם על בוני הבית. עם ריבית המשכנתא הקבועה ל-30 שנה שמרחפת ליד ביקוש נמוך וחזק של 50 שנה,המחירים הגיעו לשיאים של כל הזמנים.

ג'רי הווארד, מנכ"ל האיגוד הלאומי לבנייני בתים בארצות הברית התבטא בנוגע לעליית מחירי הדיור ואמר: "כולם ציפו שדיור באמת יתייבש עם שאר הכלכלה, ולמעשה, ההפך קרה. אנשים שנפחדו מהערים בגלל המגפה".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות