Connect with us

כתבות נבחרות

מחוף אל חוף: אריאל הילמן ושון פייגה מעופפים בחופי הרמוזה וסנטה מוניקה בדרך לריו

Published

on

חשיפה: צוות אתלטי ושרירי מישראל מתאמן פעמיים ביום בחופי סנטה מוניקה והרמוזה ביץ' * המטרה: העפלה לטורניר כדורעף החופים באולימפיאדת 2016 * נא להכיר את שקד חיימי, אריאל הילמן ושון פייגה – התקווה הלאומית שלנו בחופי קליפורניה וריו דה ז'ינרו * מאת: מיכל מבצרי

photo mivtzari

שקד חיימי, אריאל הילמן, שון פייגה ומאמנם הקליפורני סטיין מצגר בסנטה מוניקה. אימונים מפרכים (צילום: מיכל מבצרי)

הספורט בארץ תופס תאוצה בשנים האחרונות, במיוחד שמדובר במשחקים האולימפיים. יותר ספורטאים מייצגים את ישראל באולימפיאדה, ויותר משאביםכספיים ותדמיתיים, מושקעים באתלטים ישראלים מוכשרים.

אבל עדיין יש מקום גם כאן למקצה שיפורים, מינוף נוסף של הספורט, והשקעה בספורטאים מבטיחים. כך למשל כדורעף החופים – ספורט חדש יחסי בארץ, שעדיין לא הגיע למימוש הפוטנציאל העצום הטמון בו.

עכשיו מתחילים לזוז דברים: בוועד האולימפי מקווים שישנו פוטנציאל רציני לייצוג ישראלי בענף באולימפיאדה הבאה, בריו דה ז'נרו ברזיל ב- 2016. לשם כך הגיעו לפני כחודש וחצי ללוס אנג'לס שני כדורעפנים מצטיינים: אריאל הילמן ושון פייגה. הם מלווים ע"י המאמן שקד חיימי, ושוהים כאן לתקופת אימונים בת שלושה חודשים.

מדובר במערכת מפרכת של אימונים אינטנסיביים הנערכת בחופים היפים שבסנטה מוניקה, ודרומה יותר בהרמוזה ביץ', כשאלו מקנים להם טעם ונסיון חדש בכדורעף חופים.

בראיון עם שקד חיימי, מספר המאמן על האימונים הסיזיפיים, התחרויות הבילאומיות, תקוות ומשאלות לעתיד.

DSC01309

הנחתה כחול-לבן בחופי סנטה מוניקה (צילום: שקד חיימי)

חיימי בן ה-34 הוא המאמן הלאומי של כדורעף חופים בישראל, בוגר יחידה קרבית מובחרת, היה בעצמו שחקן כדורעף אולמות וחופים. בתום השיחרור מהצבא החל לעסוק באימון שחקנים ומאז הוא שוקד חזק בתחום זה.

שקד היה ממייסדי כדורעף אולמות בכוכב יאיר, וכמאמן נחל הצלחות ולקח אליפות ארצית בכמה תחרויות. לדבריו, יש לענף כדורעף החופים פוטנציאל טוב בארץ, שכן ישראל הינה מדינה קטנה, חמה יחסית מבחינת מזג האוויר, אוכלוסייה לא גדולה ביחס לשאר המדינות, ולאורכה המערבי משתרעת רצועת חוף  – יתרון המאפשר תנאים טובים יותר מאלו של המתחרים האירופאים או האוריינטלים.

מגשימים פרויקט לאומי

שקד: "לפני כחצי שנה הביעו אריאל ושון, שחקני כדורעף אולמות מצטיינים, את רצונם לעבור לתחום של כדורעף חופים. עבורם זוהי הזדמנות טובה, במיוחד לאור העובדה שהם נחשבים לשחקנים עם פוטנציאל בעלי יכולת גבוהות שיש, בשילוב החזון שישראל צריכה להיות מדינת כדורעף חופים.

"כל הנסיבות האלו הביאו אותנו לצאת לפרוייקט הלאומי הזה  ולקדם אותו באמצעות כדורעף חופים בקליפורניה, כשהיעד הנכסף הוא העפלה למשחקים האולימפיים בריו בריו ברזיל 2016.DSC01318

"ברמת העיקרון, ישנו פער אדיר בין רמת כדורעף החופים הבינלאומית לבין זו שקיימת בישראל. ההעפלה למשחקים האולימפיים אינה פשוטה כלל ועיקר,  גם לשחקנים המנוסים ביותר; שלא נדבר על כך שצמד השחקנים שלנו שעושה את צעדיו הראשונים בכדורעף חופים. השהייה בדרום קליפורניה מאפשר לנו המקום לערוך אימונים אינטנסיביים ולהתמודד עם צמדים יריבים ברמה גבוהה".

איך מתנהלים האימונים עצמם?

"אנו מתאמנים עם סטיין מצגר, מאמן אמריקאי מקומי, כוכב בכדורעף חופים, וצוברים ממנו ידע רב. הוא גם היועץ המקצועי שמלמד אותנו שיטות שלא הכרנו קודם לכן. אימונים ופעולות אלו אמורים לעזור לנו להשלים ולהתגבר על הפערים הקיימים בין ישראל ונבחרות אחרות בעולם.

"בתום שלושת החודשים, בסוף חודש מרץ, נצא לסבב תחרויות בינלאומי המתפרש על פני 18 טורנירים ברחבי העולם. ראוי לציין שזו הפעם הראשונה שישראל משתתפת בתחרויות אלו".

מה סדר היום שלכם?

"מתאמנים פעמיים ביום , בחדר כושר, בחוף, על יסודות המשחק, ובתחרויות אימון. כל אימון נערך כ-3 שעות. האימונים נערכים בסנטה מוניקה בפיר, באושן פארק, ובהרמוזה ביץ'. יש לנו 11 יחידות אימון שבועיות. הלו"ז צפוף והשחקנים עובדים קשה. זהו ספורט שדורש זמן רב וניסיון.

אחרי האימון רצים הביתה לאכול. הארוחות המורכבות מפרוטאינים ופחמימות, מה שמתאים לספורטאים המסייימים פעילות גופנית אנינטנסיבית.

מרדף אחרי כספי המימון

שקד: "אני מאוד מתרשם מתרבות הספורט שיש כאן, בדרום קליפורניה. כל יום עושים כאן פעילות גופנית, תרבות הצריכה שונה לגמרי מזו שיש בארץ, סגנון החיים הרבה יותר בריא ונכון. שני הספורטאים שאני מאמן כאן הם אריאל הילמן, בן 27, מהמועצה האזורית עמק חפר, ושון פייגה , בן 24 ממושב מולדת בעמק יזרעאל.

"פרוייקט הבאתם לקליפורניה ממומן ע"י שלושה גופים בישראל: מינהל הספורט, איגוד הכדורעף, והיחידה לספורט הישגי. לצערנו זה לא מספיק, ואנו נמצאים במרדף מתמיד לתומכים ונדבנים. נשמח אם בקהילה המקומים יהיו תורמים שמתחברים למטרה שלנו, ושייתרמו לעזור לספורטאים שלנו. אחרי הכל הם מקדישים את כל זמנם ומרצם לאימונים בשלוש השנים הקרובות, כשהמטרה האולטימטיבית להגיע לאולימפיאדה.

"בהזדמנות זו הייתי רוצה להודות לצוות הקונסוליה הישראלית ובמיוחד מיכל וייסבורד, נציגת משרד הביטחון ומחלקת המשפחות השכולות בדרום קליפורניה שאימצו אותנו כמשפחה, ומספקים הרבה חום ויחס נהדר".

DSC01327

רק חול וחול. אתגר של שלוש שנים (צילום: שקד חיימי)

דבר המעופפים

 שון פייגה: "לוס אנג'לס היא המקום הכי מתאים להתחיל כשחקן כדורעף חופים. ישנן כמובן ציפיות להיות הכי טוב ולהפיק את המיטב מהתקופה שאנחנו שוהים כאן. המטרה הסופית שלנו כמובן  להגיע לאולימפיאדה".

אריאל הילמן:  "האימונים הללו מהווים עבורנו  חוויה חדשה, מעניינת ומרתקת.  אנחנו רגילים לכדורעף אולמות ששונה מכדורעף החופים, וזה בהחלט מאתגר.

"המסורת של הספורט הזה מעניינת אותנו במיוחד, כספורטאים ישראלים שמגיעים לחו"ל. לאיזה חוף שלא נגיע – יש שם כדורעף חופים. היעד שלנו, כאמור, הוא להעפיל  למשחקים האולימפיים בריו בקיץ 2016.  ברור לנו שניצבת בפנינו עוד הרבה הרבה עבודה".

מי שמעונין לתמוך ולסייע בשהיית הספורטאים בלוס אנג'לס מוזמן ליצור קשר עם שקד חיימי באימייל: shaked.volley@gmail.com

או בטל': 310-251-9331

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מכה אנושה לביידן: בית המשפט העליון חסם את מנדט החיסון במקומות העבודה

Published

on

בית המשפט העליון חסם ביום חמישי את תוכניתו של הנשיא ביידן לחייב את רוב העובדים להתחסן נגד קוביד-19 או לעבור בדיקות שבועיות. השופטים, בהחלטה נפרדת, אישרו תקנה קטנה וממוקדת יותר שתחייב את העובדים בבתי החולים ובמתקני סיעוד להתחסן. כלל זה, לאחר שייכנס לתוקף, צפוי לכסות כ-17 מיליון אנשים העובדים בתחום הבריאות, לפי הממשל.

בחסימת הכלל הרחב יותר במקום העבודה, הרוב השמרני של בית המשפט הסכים עם פרקליטי המדינות הרפובליקנים שטענו שהנשיא חרג מסמכותו בכך שדרש מעובדים בחברות וסוכנויות עם יותר מ-100 עובדים להתחסן או להיבדק באופן קבוע. זאת תוך מתן פטורים למי שעובד בחוץ או בבית, או שהיו לו התנגדויות רפואיות או דתיות.

ההצבעה הייתה 6-3. הטיעון של ממשל ביידן למנדט התבסס על חוק בריאות הבטיחות בעבודה משנת 1970, המגן על העובדים מפני רעלים וסכנות אחרות במקום העבודה. השופטים אמרו שהחוק לא מרחיק לכת עד כדי אישור חיסוני חובה נגד הקורונה.

עם זאת, השופט הראשי ג'ון רוברטס הבן והשופט ברט קאוואנו הצטרפו לשלושת הליברלים של בית המשפט כדי לקיים את דרישת הבדיקות של ביידן לבתי חולים ובתי אבות, המבוסס על חוקי Medicare ו-Medicaid, המאשרים לפקידי בריאות פדרליים לקבוע סטנדרטים להגנה על בריאותם ובטיחותם של חולים קשישים וחולים.

השופטים הליברליים סטיבן ג'י ברייר, סוניה סוטומאיור ואלנה קגן תמכו באישורן של שתי התקנות.

כללי החיסונים של ביידן הוכרזו בנובמבר והיו אמורים להיכנס לתוקף בינואר, אך הם הוקפאו לאחר התביעות של תובעים כלליים במדינות רפובליקניות, עד לעתירה שהוגשה לבית המשפט העליון והתקבלה כאמור בחלקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות