Connect with us

ארה"ב-ישראל

מחבל פלסטיני מורשע יגורש מלוס אנג'לס

Published

on

וולמו שקיר השתתף בפיגוע נגד אוטובוס בישראל, ריצה מאסר בארץ עד 1994 – ולמרות שעברו אמור היה למנוע ממנו להיכנס לארה"ב, הוא קיבל אזרחות ב-2008

שקיר. התחתן פיקטיבית פעמיים, הונה כרטיסי אשראי

מחבל שניסה לפוצץ אוטובוס בישראל ונכלא לשנים רבות, הצליח לקבל אזרחות אמריקאית – כך חושפת רשת CNN. וולמו שקיר נעצר ב-1988 והוגדר כמחבל מוסלמי קיצוני שפעל בהשראת אש"ף. עובדה זו אמורה הייתה למנוע ממנו אפילו כניסה לארה"ב לאחר שחרורו, אך לא זו בלבד שהוא נכנס לארה"ב – אלא שגם התאזרח בלוס אנג'לס בנובמבר 2008. הרשויות הפדרליות ידעו לפחות מאז 2010 על עברו של שקיר, אך לא עשו דבר במשך תשע שנים.

רק בספטמבר שעבר הוגש כתב אישום נגד שקיר, בטענה שהסתיר את עברו הטרוריסטי כאשר ביקש וקיבל אזרחות אמריקאית. הוא הורשע וגזר דינו אמור להינתן השבוע; נכון לעכשיו, שקיר משוחרר בערבות ומתגורר באיזור לוס אנג'לס. על פי הסדר הטיעון עימו, שקיר יאבד את אזרחותו ויגורש מארה"ב – וייתכן שקודם לכן יישלח לכלא.

על פי כתב האישום נגד שקיר, בדצמבר 1988 תכננו הוא ומחבל נוסף לפוצץ אוטובוס באמצעות מטען צינור. שקיר היה הצופה ותפקידו היה להודיע לחברו מתי מגיע האוטובוס. המטען התפוצץ, אך איש לא נפגע. שקיר טען שנים רבות לאחר מכן, כי הודאתו הייתה תוצאה של עינויים ומעצר שווא של אביו. התביעה האמריקאית מציינת, כי אין כל ראיה להוכחת טענות אלו, אם כי היא לא הסתמכה על הודאתו באישום נגדו.

שקיר נדון בשנת 1991 בישראל לעשר שנות מאסר, אך בערעור הופחת עונשו לשבע שנים. הוא ריצה ארבע שנות מאסר בלבד ושוחרר אחרי הסכמי אוסלו. הוא ביקר לראשונה בארה"ב ב-1999 והתחתן בנישואין פיקטיביים עם אזרחית אמריקאית, לה שילם 500 דולר, במטרה לקבל אזרחות. הבקשה נדחתה משום שהשניים התגרשו ב-2002, אך שקיר התחתן שוב באותה שנה והפעם הצליח לקבל אישור שהייה קבוע.

בשנת 2010 נחקר שקיר בחשד להעברת כספים לרמאללה, ושנה לאחר מכן הוא הוגדר כ"נושא לעניין" מצד כוח המשימה ללוחמה בטרור בלוס אנג'לס. הוא לא הורשע בעבירות הקשורות לטרור, אך בשנת 2011 הורשע במעורבות בהונאת כרטיסי אשראי ונדון לחמש שנות מאסר על תנאי וריצה ארבעה חודשי מאסר בפועל.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

אל על דוחה את חידוש הטיסות המסחריות עד ל-20 ביוני לפחות

Published

on

חברת אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות עד ל-20 ביוני. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסמו הנחיות של משרד הבריאות שהאריכו את האיסור על כניסת זרים לישראל והאריכו את חובת הבידוד לשבועיים שחלה על הנכנסים ארצה. סיבה נוספת להארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים המסחריות היא הביקוש הנמוך.

אל-על הודיעה עוד כי בכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך – במתכונת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל בימי הקורונה שבוצעו בחודשים האחרונים.

במקביל חברות התעופה קיבלו הודעה על הארכת ההנחיות של ממשלת ישראל לחוזרים מחו"ל: לפי ההודעה המעודכנת עד ל-15 ביוני לא תותר כניסת זרים לישראל. 

בתוך כך נזכיר כי הנכנסים לארץ, בעלי דרכון ישראלי נדרשים להיכנס ל-14 ימי בידוד. ההקלה היא שהנוסעים החוזרים יוכלו להיכנס לבידוד ביתי ולא לשהות במלוניות. ההודעה שקיבלו חברות התעופה עשויה כמובן לשנות את התכניות שלהן – בזו אחר זו מצהירות החברות על חזרה להפעיל טיסות לישראל כולל אייר קנדה, דלתא איירליינס, לופטנזה ואחרות. עם האיסור על כניסת זרים לישראל ייתכן שלו"ז החזרה של החברות ישתנה בהתאם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות