Connect with us

Featured

מושל קליפורניה: ״ב-15 ביוני הילדים שלכם יוכלו לחזור לבתי הספר״

Published

on

אמש, יום שלישי ה-6 באפריל, נערכה מסיבת עיתונאים בה הודיע מושל קליפורניה, גווין ניוסאם, כי המדינה תעבור לתוכנית כלכלית חדשה כבר בחודש יוני הקרוב. המושל ציין בהתרגשות כי התאריך ה-15 ביוני יסמל את הפתיחה המחודשת של הכלכלה בקליפורניה.

״אנחנו נעבור מהתוכנית כפי שכולנו מכירים לתוכנית חדשה, ללא צבעים ושלבים״, אמר ניוסאם. 

״אם נמשיך בעבודה הטובה ב-15 ליוני נוכל להתחיל בתוכנית כלכלית חדשה״.

קליפורניה בילתה את 31 השבועות האחרונים במתכונת מצומטמת ומוגבלת, בניסיון לעמוד בתוכנית הצבעים שאיתה אנחנו כבר מתחילת המשבר מחודש מרץ 2020. ביום שלישי צייך המושל בטוויטר שלו כי קליפורניה עם שיעור הנדבקים הנמוך בארה״ב, עם כ- 1.6% ועם כיותר מ-20 מיליון חיסונים. 

עוד הוסיף ניוסאם, ״אני רוצה שהילדים יחזרו ללמוד פנים אל פנים, בבטחה אך הגיע הזמן להדרכה ולמידה פרונטלית״. מבחינת המושל, הוא צופה כי ב-15 ביוני יוכלו כל התלמידים לחזור לבתי הספר בבטחה, כולל המוסדות להשכלה גבוהה ומכללות. 

באשר למסכות, המושל היה ברור מאוד, ״אני פתוח לדיונים וויכוחים בנושא המסכות, אך הן לא ירדו עד שלא יתקבלו נתונים מדעיים המוכיחים כי אין בהן כל תועלת, עד אז המסכות איתנו״.

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות