fbpx
Connect with us

Featured

"מושחתים נמאסתם": המועמדת לראשות העיר קארן באס מקושרת לתיק שוחד והונאה באוניברסיטת קליפורניה 

Published

on

חברת הקונגרס הדמוקרטית קארן באס, המתמודדת המובילה במירוץ לראשות העיר לוס אנג'לס, היא אחת משני הפוליטיקאים המשפיעים שקיבלו מלגות שכר לימוד מלא בשווי של כמעט 100,000 דולר מתוכנית העבודה הסוציאלית של USC, כך דיווח הלוס אנג'לס טיימס.

הפוליטיקאי השני שקיבל מלגה מ-USC הוא בנו של המפקח לשעבר של מחוז לוס אנג'לס וחבר מועצת העיר מארק רידלי-תומאס, נגדו הוגש כתב אישום באשמת שוחד והונאה.

התובעים הפדרליים לא ציינו שבאס נמצאת בחקירה פלילית. עם זאת, התובעים הכריזו כי המלגה של באס וההתנהלות שלה עם USC הם "קריטיים" לתיק השוחד שלהם ולתיאור הרחב יותר של שחיתות בתוכנית העבודה הסוציאלית של האוניברסיטה, דיווח ה"טיימס".

מרילין פלין, הדיקנית לשעבר של התוכנית לעבודה סוציאלית של USC, הואשמה גם היא בפרשה עם רידלי-תומס.

לפי התובעים, על ידי הענקת שכר לימוד חינם לבאס בשנת 2011, פלין קיווה לקבל את סיועה של חברת הקונגרס בהעברת חקיקה. באס נתנה חסות להצעת חוק בקונגרס שתרחיב את הגישה של USC ואוניברסיטאות פרטיות אחרות למימון פדרלי לעבודה סוציאלית, "בדיוק כפי שהנאשם פלין רצתה".

פלין מואשמת במה שהתובעים טוענים כי היה מתנה מול רידלי-תומס, הכוללת החלפה של חוזים מחוזיים משתלמים עבור מלגה שהוענקה לבנו. התובעים הצביעו על דוא"ל מפלין שבו היא ציינה שהיא עושה "אותם" חילופי דברים עם באס, דיווח ה"טיימס".

פלין ורידלי-תומאס יעמדו למשפט בנובמבר. הפרטים של התואר השני החינמי של באס מ-USC עשויים להפוך לחלק שנוי במחלוקת בתיק, דיווח ה"טיימס". על פי עותק של הזמנה לדין שהוגשה באוגוסט, עורכי הדין של פלין זימנו את USC ביוני בגין התכתבות הנוגעת למלגה של באס וכל כיבוד או הטבות שניתנו לבאס.

באס נמצאת בשבועות האחרונים של הקמפיין שלה לראשות עיריית לוס אנג'לס מול היזם והמיליארדר ריק קארוסו. באס, באמצעות דובר, הכחישה שדיברה עם פלין על מימון פדרלי לתוכניות עבודה סוציאלית באוניברסיטאות פרטיות. כשנשאלה האם ברור שלפליין יש אג'נדה חקיקתית בהצעת המלגה, אמר באס, "לא", לפי הטיימס.

"כולם יודעים שרווחת הילדים והמשפחות הייתה מוקד התשוקה והמדיניות שלי במשך עשרות שנים", אמרה באס ל"טיימס". "הסיבה היחידה שלמדתי לילות וסופי שבוע לתואר שני הייתה כדי להפוך לתומכת טובה יותר עבור ילדים ומשפחות – נקודה".

Featured

חבר הקונגרס היהודי משרמן אוקס מזהיר את נתניהו: אל תשתף פעולה עם בן גביר!

Published

on

בדרך למשבר מדיני? חבר הקונגרס הדמוקרטי הבכיר בראד שרמן, המייצג חלקים נרחבים של סן פרננדו ואלי בלוס אנג'לס, קרא ביום שלישי השבוע בפומבי לכל המנהיגים הפוליטיים בישראל שלא לשתף פעולה עם גורמי ימין קיצוני כמו ח"כ איתמר בן גביר בממשלה עתידית – והזהיר מנזק ליחסים בין ישראל לארצות הברית. 

שרמן אמר את הדברים בהמשך לאזהרה של יו"ר ועדת החוץ של הסנאט רוברט מננדז לראש האופוזיציה בנימין נתניהו בנושא הזה, בפגישה בין השניי בירושלים לפני מספר שבועות.

לטענת הכתב המדיני של וואלה! ברק רביד, מספר סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים העבירו בשבועות האחרונים מסרים שקטים לישראל בנושא הזה, אבל שרמן הוא חבר הקונגרס הראשון שקורא בפומבי לא לשתף פעולה עם בן גביר.

"בשעה שישראל מתקרבת לבחירות בנובמבר, אני קורא למנהיגים מכל קצות המפה הפוליטית להחרים קיצונים כמו איתמר בן גביר, שדעותיו המקוממות מנוגדות לעקרונות היסוד של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", כתב שרמן בטוויטר. שרמן הוסיף: "הקיצונים הללו חותרים תחת האינטרסים הישראלים ותחת מערכת היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית, שאני וחבריי עבדנו קשה כדי לחזק".

שרמן מכהן כחבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית מאז 1997, מייצג חלקים נרחבים מסן פרננדו ואלי ומקבל קהל במשרדו בשרמן אוקס. הוא יהודי ונחשב לאחד התומכים הגדולים של ישראל בקונגרס. במהלך השנים הוא קידם יוזמות להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, להגדלת הסיוע האמריקאי לישראל עבור פיתוח מערכות הגנה מטילים, למתן פטור מוויזה לישראלים לארצות הברית, ועוד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות