Connect with us

Featured

מועצת עיריית לוס אנג'לס אישרה תהליכי פינוי ל-58 מחנות אוהלים של הומלסים בעיר

למרות ההחלטה, תושבים רבים תוהים אם הדבר יוביל לפעולה רצינית בקרוב

Published

on

מחנות מאהלים של חסרי בית בלוס אנג'לס עומדים כעת בפני פעולות אכיפה משמעותיות יותר, לאחר שמועצת העיר אישרה 58 "אתרים נגד קמפינג" כחלק מהוראת שעה שעברה במקור בקיץ שעבר.

למרות ההחלטה, תושבים רבים תוהים אם הדבר יוביל לפעולה רצינית בקרוב. תהליך פינוי המאהלים יתחיל באזהרה, לאחר מכן בהסברה ולבסוף, אם כל האמצעים האחרים נכשלים, באכיפה.

"הומלסים הם בעיה ענקית בלוס אנג'לס", אמר טוד סטינסון, שעובד ליד פארק מקארתור, שחלק ממנו נסגר באמצע אוקטובר לרגל שיפוצים. לתושבים חסרי בית שהתגוררו אז במאהלי אוהלים בפארק הוצע מגורים.

במסגרת הצבעת המועצה, גם המדרכות מסביב לפארק לא יהיו זמינות להקמת אוהלים. "אני חושב שזה יהיה צעד חיובי", אמר סטינסון.

הוראת השעה נגד קמפינג מהווה תהליך בירוקרטי גדול. היא אוסרת הקמת מאהלים על:

• מדרכות ושבילים

• כבישים עיליים ורמפות

• ליד ספריות, פארקים ובתי ספר

• ומול מקלטים לחסרי בית

עם זאת, כל מקום צריך לקבל תחילה את אישור המועצה.

חבר המועצה מייק בונין היה אחד משני חברי המועצה שהצביעו נגד אישור המיקומים האסורים. "כמו סוכנויות העיר שלנו, המקלטים שלנו סובלים ממחסור בכוח אדם. אחוז קטן בהרבה מאוכלוסיית ההומלסים לעומת האוכלוסייה הכללית לא מחוסן. לכן, לדחוף אנשים למקלט משותף זה דבר מסוכן במיוחד", אמר בונין.

חבר המועצה והמועמד לראשות העיר לוס אנג'לס, קווין דה לאון, אמר כי עם התגברות מקרי אומיקרון, יש קטן לאכיפה מיידית של הוראת השעה החדשה. "אנחנו מודעים לעלייה באומיקרון, ולא תהיה שום אכיפה היום, מחר או מחרתיים. אז, בוא נעשה סוג של הסלמה של הדרמה שמוצגת", אמר.

מועמד נוסף לראשות העירייה, חבר המועצה ג'ו בוסקאינו אמר כי נראה כי יש זרם בלתי פוסק של תירוצים בכל הנוגע לאכיפת החוקים החדשים נגד הקמת המאהלים. "יש עוד תירוצים לא לרצות לעזור לחסרי בית. היום זה Omicron. בחודש שעבר, זה היה שאין מספיק דיור תומך, בעוד אלף אנשים מתו ברחובות שלנו בשנה שעברה", אמר.

הכומר אנדי ביילס, נשיא ומנכ"ל משימת ההצלה של האיחוד ב-Skid Row, נמצא בחזית משבר חסרי הבית כבר שנים. "אני שמח שהם עשו קצת פשרה ועוד דיבור ותכנון על הרבה יותר הסברה, ואני חושב שהם כמעט מגיעים לשם. אני יודע שמבקרים אומרים שהם רוצים יותר דיור, לא מחסה. לומר לכם את האמת, עדיין חסרים לנו מיטות מחסה והייתי רוצה לראות שהעירייה תמציא אפשרויות נוספות למקלט מיידי, אבל אולי גם שם תהיה פשרה", אמר הכומר.

אכיפה תתרחש רק לאחר הודעות נרחבות ופנייה, ברור שלא פתרון מהיר למשבר הולך וגובר. "ראיתי כמה מאמץ לעזור לשפר את המצב הזה עם פרויקטים של בתים זעירים ודברים כאלה שהם עשו, אבל לא נראה שהמאמצים שאנחנו עושים יכולים לעמוד בקצב של כמות חסרי הבית שנראה שהולכת וגדלה", אמר סטינסון.

נכון לעכשיו, אין ציר זמן למועד הפקודה הזו תיכנס לתוקף, אם כי בעירייה טוענים שהדבר עשוי לקרות בעוד מספר שבועות. 

Featured

מחייך כל הדרך אל הבנק: לברון ג'יימס האריך חוזה בלייקרס – יהפוך לשחקן שהרוויח הכי הרבה בליגה

Published

on

ממשיך בלוס אנג'לס לייקרס: לברון ג'יימס חתם ביום רביעי על הארכת חוזה בלייקרס עד סוף עונת 2023/24 עם אופציה להאריך את החוזה בעוד עונה עד סוף 2024/25.

בשנתיים האלה לברון יכניס לכיסו 97 מיליון דולר. ג'יימס יהפוך לשחקן שהרוויח הכי הרבה כסף בקריירה ב-NBA אי פעם עם 532 מיליון דולר הכל, ובכך ישבור את השיא שהיה שייך עד כה לקווין דוראנט. 

לברון היה יכול להפוך לשחקן חופשי בקיץ הבא, ולכן הלייקרס העדיפו לסגור איתו כבר עכשיו ולמרות שבדצמבר הוא יהיה בן 38. על אף גילו המתקדם, בעונה האחרונה הוא רשם ממוצעים של 30.2 נקודות, 8.2 ריבאונדים ו-6.2 אסיסטים. הוא שיחק 56 משחקים בלבד בשל פציעות והלייקרס לא הגיעו כלל לפלייאוף. לברון זכה עם הלייקרס באליפות בעונת 2019/2020 שהייתה הרביעית בקריירה שלו ונבחר 18 פעמים לאולסטאר. 

העונה האחרונה הייתה גרועה מאוד עבור הלייקרס שלא העפילו לפלייאוף. המאמן פרנק ווגל הועזב ובמקומו הוחתם דרווין האם, שהיה עוזר במילווקי באקס בעונת הזכייה שלה באליפות הליגה (2020/21). על אף דיווחים רבים על מהפך גדול בסגל שיכלול בין השאר את העברתו של ראסל ווסטברוק בטרייד, זה עדיין לא קרה ו-ווסטבריק עדיין חלק מהקבוצה. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות