Connect with us

קהילה

מולהלנד ברנד: נפלאות האלומיניום

Published

on

אבי בן דוד ואייל סיבורבר מנהלים בקאנוגה פארק את Mulholland Brand – החברה המובילה בדרום קליפורניה, לשערים, גדרות, פרגולות ודלתות גארג', רובם ככולם מאלומיניום  *  ההצלחה מבוססת על ידע וטכנולגיה ישראלית  * שווה בדיקה 

בעלי בתים ועסקים רבים, המבקשים להגן על נכסיהם ובאותה עת להעניק לחזית הבית או העסק מראה מהודר ומרשים, מגיעים בד"כ לבית העסק המוביל בתחום: Mulholland Brand. זאת לאחר בדיקות קפדניות וקבלת המלצות והפניות משכנים וקבלנים ברחבי העיר. החברה מספקת את שירותיה לא רק באזור לוס אנג'לס אלא לכל רחבי ארה"ב. 

ביקשנו לבדוק מה ומי עומד מאחורי אחת החברות המצליחות ביותר בשטח. כך הגענו לאבי בן דוד, שהקים את החברה לפני 25 שנה ומאז הצליח להתקין אלפי גדרות, שערים, פרגולות דקורטיביות ודלתות גראג' ברחבי דרום קליפורניה. 

מפעלי החברה שוכנים בקאנוגה פארק, אליהם עברו לפני שנה וחצי לאחר שהמקום הקודם הפך קטן מדי עבור החברה, שלא מפסיקה לגדול. בשטח של 50 אלף סקוור פיט הכוללים חצר ענקית ומגרש חניה, אני מגלה מפעל מרשים לייצור שערים, גדרות וסורגים, כולם עשויים מאלומיניום, החומר המוביל לשימוש חיצוני. האלומיניום עמיד בפני כל פגעי הטבע האפשריים – חלודה, חום, גשמים עזים – וכזה שגם עוד עשרים ושלושים שנה, יראה כאילו שרק עכשיו יצא מהמפעל.

המעבר לשימוש באלומיניום בלבד בייצור השערים החל לפני שלוש שנים כשאייל סיברובר, חבר ילדות מחיפה, הצטרף לאבי בניהול החברה. ״הוא הגיע לארה"ב לביקור", נזכר אבי. "ישבנו ודיברנו ואייל סיפר לי שבארץ כל השערים עשויים מאלומיניום כי מדובר בחומר שעמיד לכל דבר ודורש תחזוקה נמוכה. הוא סיפר לי שבישראל יש חברה בשם טרלידור, חברה בינלאומית שמייצרת את כל השערים, הגדרות והמעקות ושהיא שולטת בתחום בארץ. זהו מפעל שעובד ללא הפסקה, מערך לוגיסטי ענק עם 500 עובדים שמספק 70 אחוז מהשערים והגדרות בישראל. עליתי מייד לאתר, בדקתי את החברה, יצרנו קשר עם הנרי זימרמן בעל החברה ויו"ר איגוד התעשיינים באזור צפון בארץ והתחלנו לעבוד ביחד. אייל היה מעביר אלי את האלומיניום בטיסות מהארץ".

"כל מה שאנו מייצרים מבוסס על טכנולוגיה שפותחה על ידי טרלידור במשך 30 שנה", מדגיש בן דוד, "מדובר כאן בהינדוס מתקדם שהביא לייצורו של המוצר הזה והביאו אותו לכדי Perfection". 

עלייה במכירות בתקופת הקורונה

עד לפני שלוש שנים מכרה החברה שערים בעיקר מברזל ועץ, חומרים שהם בעייתים בגלל התחזוקה שהם דורשים. ברזל מחליד ועץ דורש הרבה תחזוקה כדי להישאר במצב טוב. האלומיניום סימן מהפך שלם בצורה שמולהלנד ברנד מייצרת את השערים שלה. במפעל החברה, מייצרים ומעצבים הפועלים את השערים, הגדרות, המעקות והפרגולות. כולם מאלומיניום למרות שלפעמים קצת קשה לנחש כי יש כאלו שאפשר להישבע כי הם עשויים מעץ, לטובת הלקוחות שאוהבים את המראה. תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של גדרות דמויי עץ, בצבעים וסטיילים שונים, לשלב זכוכיות בקטעים שונים של השער, ידיות, דוגמאות מודרניות ועוד.

אנשים מבינים את היתרונות שבאלומיניום על פני חומרים אחרים שקיימים בשוק?

"חד משמעית כן, אנשים מבינים את הייחודיות של החומר הזה. הוא לא מתרחב ומתכווץ כמו עץ שהוא תמיד בעייתי, לא דוהה, לא מעלה חלודה, פשוט חומר עמיד מאוד. מה הפלא שיצרני פורד אאודי, ב.מ.וו, מטוסים, משתמשים באלומיניום? כל מה שהוא יוקרתי עשוי ממנו. כל השוק היום עבר לשימוש בו כי מבחינת איכות אין מה שמשתווה לו".

הקורונה לא האיטה את קצב המכירות?

"נהפוך הוא, קצב המכירות עוד עלה, גם בארץ. אנשים יושבים בבית ופתאום מבחינים בדברים שלא שמו לב אליהם קודם לכן. בנוסף, אנשים הבינו שהמוצר שלנו העלה את ערך הבית שלהם. עשינו מחקר עם שמאים וגילינו שבתים עם גדרות או שערים שלנו בחזית הבתים, העלה את הערך שלהם בחמישה אחוז. זאת השקעה כדאית וכמובן גם שמעלה את רמת הביטחון שמאוד נפגעה בשנה האחרונה בלוס אנג'לס".

אתם מעניקים אחריות?

"כן, יש אחריות לשלוש שנים. שירות הלקוחות מאוד חשוב לנו, חשוב לנו שהמוצר יראה טוב גם עוד עשר שנים ולכן לקחנו את שירות הלקוחות עוד צעד אחד קדימה".

מי הם הלקוחות שלכם?

"כולם. הרבה קבלנים, דיבלופרים וארכיטקטים מגיעים לכאן, בעלי בתים פרטיים, מוסדות כבתי כנסת ובתי ספר".

לקוחות מגיעים לכאן פיזית או נכנסים לאתר ועורכים הזמנות?

"גם וגם. יש הרבה שמעדיפים להגיע לכאן, לבדוק את השערים שלנו ולבחור את העיצוב שלהם. מה שיפה אצלנו הוא שאף מוצר אינו דומה לשני. הלקוחות יכולים לבנות את השער או הגדר שלהם כפי שהם רוצים. למשל, את רואה את השער הזה, יש זכוכית בצד המחולקת לחלקים, הלקוח רצה שהזכוכית תהיה תואמת לשער הגראג' שמאחור וכך עיצבנו עבורו את השער. הכל כאן הוא By Design, אנו בלתי מוגבלים כמעט לגבי מה שאנו יכולים לעשות ולספק ללקוח.

כמה זה לוקח מהרגע שביצעתי את ההזמנה ועד שאתם מתקינים את השער?

"בין 4-6 שבועות, אבל אנו מכוונים ומקווים לקצר את פרק הזמן ל-21 יום".

כל תהליך ניסור האלומיניום, צביעה ועיצוב הגדרות והשערים (אתם יכולים לבחור איזה צבע שיעלה על דעתכם) נעשים במפעל על ידי עובדי החברה, עובדה שחשובה לשני השותפים להדגיש. כולם אנשי מקצוע שהוכשרו על ידי החברה ועובדים בה מזה שנים. 

חוזר הביתה בלב שקט 

שני החברים שהכירו עוד כשהיו בני 10 בלבד בחיפה, זוכרים כיצד נהגו לשחק בחצר העסק של אביו של אבי, "תריסי רון" ששכן בעיר התחתית של חיפה. התריסים, הדלתות והחלונות אגב, היו עשויים מאלומיניום. "אני רגיל לשמוע את כל המסורים על האלומיניום מאז שהייתי בבטן של אמא שלי", צוחק אבי, "כשהיינו ילדים, היינו משחקים ביחד בין כל האלומיניום בחנות ועושים ראשיות לסוסים".

גם לאחר שאבי עזב את הארץ והיגר לארה"ב, שמרו החברים על קשר, אך איש מהם לא האמין שיום אחד החברות הזאת עתידה להפוך גם לחברות עסקית. אייל, שכלל לא חשב על מעבר לארה"ב בזמן שהגיע לטיול ביחד עם אשתו איילה, החליט שיש כאן הזדמנות מצויינת והצטרף לחברה. ההימור לעבור ללוס אנג'לס הוכיח את עצמו. היום, כשהוא נוסע ברחבי העיר, הוא מזהה את השערים והגדרות של החברה בכל שכונה כמעט. וקצב ההזמנות הבלתי פוסק, הוכיחו לו שעשה את הבחירה הנכונה.

השערים של מולהנד ברנד, לא רק דקורטיביים ויפים להפליא, אלא מספקים לדיירים ביטחון. עובדה ידועה היא שבית עם שער, פחות קורץ לגנבים ואורחים לא קרואים למיניהם ושיעור מקרי הפריצות לבתים עם שערי כניסה וגדרות מסביב לבית, נמוך בהרבה מבתים שאינם מגודרים. כל גדר/שער/דלת גראג' מותקנים עם מנוע ושלט רחוק. פרגולות יפיפיות עם עיצובים שונים. "מולהלנד ברנד התחיל כחברה לפרזול לדתות ומערכות כניסה אלקטרוניות, כך שהניסיון שלנו בתחום, מאוד רחב". 

אחד הלקוחות של מולהלנד ברנד הוא אילון, בעל חנות אופניים מקצועיות בסנטה מוניקה. לפני שהתקין את הסורגים המתקפלים של החברה, הספיקו גנבים לפרוץ לחנות שלו פעמיים ולגנוב שמונה זוגות אופניים, כל אחד במחירים שנעים בין 5000-12,000 דולר דולר. היום, אף גנב לא טורח בגלל לנסות ולפרוץ לחנות. הסורגים  שהתקינה החברה מבריחים גנבים מהמקום. "הם יודעים שאין טעם והולכים לחפש מטרות קלות יותר".

הסורגים שהותקנו בחנות של אילון, נסגרים ונפתחים בקלות רבה ולא מצריכים כל מאמץ. אחרי שנה מתוחה וחוסר ידיעה אם ישוב לחנות פרוצה בבוקר, אילון אומר שהוא סופסוף יכול להירגע. "אני חוזר הביתה בלב שקט כי אני יודע שהמקום מוגן".

==

רוצים לקבל פרטים נוספים? אתם מוזמנים להיכנס לאתר החברה ולקבוע פגישה עם נציגי החברה: mulhollandbrand.com, .818.450.5119

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

"איבדנו שנה": עוד פורים בזום

Published

on

הקהילות היהודיות בארה"ב התמודדו בשנה האחרונה עם האתגרים שזימנה להם הקורונה – בתפילות, בחגים ובחיים היהודיים בכלל * כעת הן מכינות מסכות פורים ברוח התקופה ומייחלות לשינוי, לפחות בשנה הבאה

מצד אחד, זה נשמע כמו אירוע פורים רגיל לגמרי – מסיבת קישוט מסכות לקראת החג. אלא שהשנה, המסיבה בבית הכנסת ״בית אל-נר תמיד״ בברומול, פנסילבניה, נערכת במתכונת שונה. במקום לקשט מסכות פורים, הילדים יציירו על מסכות ההגנה האישיות שלהם. ובמקום לעשות זאת יחד בבית הכנסת, הם ישבו בבתיהם, מאוחדים על מסך המחשב בזום. המסיבה הזו משקפת את המאמץ שעושה בית הכנסת לשמור על רוח החג, גם כשהחגיגה היא תזכורת אכזרית לכך שחלפה שנה שלמה מאז שנגיף הקורונה הפך את חיי הקהילה היהודית האמריקאית על פיה, כמעט בן-לילה. "זה מצער מאוד שאיבדנו כמעט שנה שלמה של חיים בבית הכנסת, ושל החיים האישיים שלנו", אמרה הרבה ג'נין ג'נקוביץ מ"בית אל-נר תמיד". "אני יודעת שכולם עייפים ועצובים, ואנחנו מנסים לשמח אותם מעט".

בשנה שעברה, נחגג פורים בתשעה במארס, ממש בשבוע שבו ארצות הברית נסגרה בניסיון לעצור את התפשטות הנגיף. עבור חלק מהקהילות היהודיות זה היה החג הראשון שהן חגגו אי פעם בזום. בקהילות אחרות, המסיבות הרגילות פינו את מקומן לטקסים קודרים יותר ואפופי ג'ל חיטוי, ללא ההמולה האופיינית לחג. בשבת שלאחר מכן כבר בוטלו התפילות בבתי הכנסת. היו גם קהילות שבחרו לקיים את החגיגות כרגיל, בנוכחות אישית וללא מסכות הגנה. אירועי פורים אלה זירזו את התפשטות הנגיף בקהילה היהודית וגבו בהמשך מחיר כבד בחיי אדם.

שנה לאחר אותו פורים, הקהילה מאוחדת בהבנה שהמציאות השתנתה. שהחגים, השבתות והטקסים הדתיים הפכו לאירועים מצומצמים, מבודדים ומרוחקים, בהתאם למגבלות שכפתה המגפה. עבור בתי כנסת של הזרמים הלא-אורתודוקסיים, המשמעות היא ניסיון מצטבר של שנה בהפקות זום.

"דה הירש סיני", בית כנסת רפורמי בסיאטל, וושינגטון, הסמוך לאחד ממוקדי ההתפרצות הראשונים – ביטל בשנה שעברה את חגיגת הפורים שהייתה אמורה להיות בסגנון "מלחמת הכוכבים", אך הבטיח לחבריו שחגיגת פורים השנתית "תחזור בשנה הבאה, גדולה ומוצלחת יותר מאי פעם". אלא שהתברר שקשה למלא אחר ההבטחה הזו. באירוע בבית הכנסת ישמרו גם השנה על כללי הריחוק והוא יכלול כמה אירועים מקוונים, כולל חגיגה בהשראת יישומון הווידאו הפופולרי "טיקטוק". אולם יש חלקים בחגיגה, ביניהם קריאת המגילה, שקשה להתאים למעבר לאינטרנט. "איך משתמשים ברעשנים בזום?" תהתה ג'נקוביץ, שהביעה צער על כך שילדים קטנים לא ייהנו מהחוויה. "התחושה שנצטרך לשים את הקהל על 'השתק' בין לבין באמת פוגעת בשמחה ובחגיגיות של פורים".

במרכז היהודי אורנג'טאון, קהילה קונסרבטיבית צפונית לעיר ניו-יורק, יוחלף מצעד התחפושות המסורתי בשיירת מכוניות שתיסע ברחבי העיר. חברי הקהילה יקשטו את המכוניות ורכב כיבוי מקומי יוביל את השיירה. לקריאת המגילה יתכנסו החברים במגרש החנייה ויאזינו במכוניותיהם. הרב קרייג שף מקווה שהסידור הזה יעניק הזדמנות להרגיש חיבור לקהילה תוך שמירה על הכללים. "שיחקנו עם הרעיון של פעילות דרייב-אין כלשהי, שבה אנשים יוכלו להיות להיות במכוניות שלהם ובמרחק בטוח", אמר שף, שהזכיר את הבעייתיות שבתפילת דרייב-אין בשבת. "פורים נראה כמו ההזדמנות המושלמת".

בית הספר לפל, בית ספר יהודי במחוז ווסטצ'סטר, שהיה אחד ממוקדי הקורונה הראשונים במדינת ניו-יורק, עבר ללמידה מקוונת כבר בפורים שעבר. "כיוון שהכול היה חדש כל כך בזום, הייתה התלהבות מאיך שפורים ייראה אונליין", נזכרה הרבה יעל בושלר מבית הספר. בית הספר חזר בספטמבר ללמד בתוך המבנה, כפי שעשו גם בתי ספר יהודיים אחרים, כך שחגיגות פורים שוב ילבשו צורה חדשה. התלמידים יאזינו לקריאת המגילה בסטרימינג בכיתות. הם לא יוכלו לשיר או לצעוק – פעולות המגדילות את הסיכון להעברת רסס טיפתי – ולא תהיה אספה של כל בית הספר יחד. "השנה כולה הייתה חוויה של 'ונהפוכו'", אומרת בושלר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות