Connect with us

קהילה

מוטי, זיו וקים במשתה השנתי של בנק דיסקונט

Published

on

אחרי שנתיים של היעדרות קורונה, הנהלת IDB בעיר חגגה עם יותר מ-300 לקוחות ואורחים בתצוגה קולינרית מדהימה במלון הילטון בוורלי הילס, * והציגה את עמית מקל, סגן הקונסול הכללי החדש בלוס אנג'לס

מדי שנה עורך בנק דיסקונט- IDB בלוס אנג'לס משתה כיד המלך ללקוחותיו. המילים הללו אינן נכתבות כלל בצורה בומבסטית; כל מי שהיתה לו הזכות להיות אורח באירועים אלו, יכול להעיד שמדובר בחגיגה קולינרית מושקעת ביותר, עם קייטרינג ייצוגי וברמה גבוהה של מטבחים שונים: פרסי, ברזילאי, מקסיקני, ישראלי, סושי בר מדהים ושולחן קינוחים מטרף עם עוגות, עוגיות ופירות בשפע.

בשנתיים האחרונות בעקבות מגיפת הקורונה, נאלץ הבנק הישראלי לבטל את האירוע, אולם בחודש יוני השנה, הם ערכו שוב את האירוע – והפעם בחצר האירועים של הילטון בוורלי הילס.

קיון‭ ‬קים

מוטי לוי צדק, שאחראי לפיתוח עסקים בבנק, לקח על עצמו את הפקת האירוע ואת הזמנתם של יותר מ-300 אורחים. בכניסה קיבלו את פני הבאים המנכ"ל הצעיר של הבנק זין בירון, ומנהלת אזור קליפורניה קיון קים. בר משקאות גדול קיבל את פני הבאים שנהנו להיפגש עם לקוחות אחרים של הבנק ועם צוות IDB.

על הקשר המיוחד בין הבנק ולקוחותיו ניתן היה ללמוד מדבריה של קיון על הבמה: "בשנים האחרונות ראינו את העולם מתהפך בעקבות מגפת הקורונה וכשהתחלנו לנווט בזמנים יוצאי דופן אלו ידענו שיותר מתמיד נצטרך לעמוד לצד לקוחותינו. עסקים מקומיים הם עמוד השדרה של הכלכלה שלנו ושל הקהילות שלנו. מכיוון שהלקוחות העסקיים שלנו ראו אתגרים חסרי תקדים החלטנו במהירות לפעול כמלווה SBA בפעם הראשונה בתולדות הבנק שלנו להנפקת הלוואות PPP קריטיות. הצוות שלנו עבד יום ולילה, חלקם אפילו עד אחת או שתיים לפנות בוקר, כדי להבטיח שהלקוחות שלנו יוכלו לקבל את הכספים שהם צריכים".

המנכ‭"‬ל‭ ‬זיו‭ ‬בירון‭; ‬קיון‭ ‬קים‭, ‬מנהלת‭ ‬אזור‭ ‬קליפורניה‭;  ‬מוטי‭ ‬לוי‭ ‬מנהל‭ ‬פיתוח‭ ‬עסקים

קים לא חסכה מחמאות מקהל הלקוחות שלמרות הזמנים הקשים, המשיכו בפעילותם הפילנתרופית ותרומתם לקהילה. "ראינו אתכם הלקוחות שלנו עושים דברים מדהימים למען הקהילה כאשר הפעילות העסקית הרגילה שלכם הופסקה. גרמתם לנו להיות גאים כל כך להיות השותפים שלכם".

לדברי קים, דווקא בשנת הקוביד שהיתה לכאורה צריכה לסמן האטה בגדילה, נרשמה הצמיחה הגדולה ביותר בקליפורניה בכל תחומי העסקים. רבים מלקוחות הבנק הינם אנשי עסקים ומשקיעי נדל"ן. "המשכנו את החזון שלנו להרחיב את טווח ההגעה וההשפעה שלנו תוך הצטרפות פעילה של לקוחות חדשים הזקוקים לפתרונות פיננסיים מותאמים אישית. מיקדנו את זמננו גם בהבאת מוצרים והצעות נוספים כדי לשרת טוב יותר את הלקוחות שלנו".

בסיום דבריה, הציגה קים את השותפים החדשים של הבנק מ- Lido Advisors, חברת ייעוץ להשקעות. לקוחות של הבנק המעוניינים להשקיע בשווקים שונים בארה"ב ומבקשים ייעוץ, מופנים אל לידו, חברה ותיקה בסנצ'ורי סיטי בבעלות משפחה יהודית.

האירוע גם סימן הזדמנות עבור הקהילה להכיר את עמית מקל, סגן הקונסול הכללי החדש בלוס אנג'לס. לפני תפקידו הנוכחי שירת מר מקל בחטיבה הבינלאומית האירופית במשרד החוץ בירושלים והיה מעורב בפיתוח היחסים עם נאט"ו. הוא שימש בבריסל כיועץ לתהליך השלום במזרח התיכון ובסאו פאולו-ברזיל, שם תרם לשיפור היחסים עם קהילות אפרו-ברזילאיות וסוריות לבנוניות ברזילאיות. הוא גם שירת בקונסוליה הישראלית בקהיר כדובר.

עמית‭ ‬מקל‭, ‬סגן‭ ‬הקונסול‭ ‬הכללי‭ ‬החדש‭ ‬

מוטי לוי צדק, שהציג את מקל, סיפר עליו מספר פרטים מעניינים: "עמית נולד בדליית אל כרמל, כפר דרוזי בצפון הארץ ושירת בצבא הישראלי כצנחן. הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת רייכמן בדיפלומטיה וביטחון בינלאומי. דובר עברית, ערבית, פורטוגזית ואנגלית. ולא רק שהוא נראה כמו כוכב קולנוע, הוא גם מחזיק בחגורה שחורה בקראטה. עמית נשוי לקרן ויש להם שלושה בנים: אלון, איתן ואריאל".

בנק IDB הוא כיום הבנק הישראלי-אמריקאי היחיד שפעיל בארה"ב. בנק לאומי שינה מסלול בשנה שעברה לאחר שהתמזג עם בנק אמריקאי. 

אני לא מכירה אף בנק שמשקיע כל כך באירועים עבור הלקוחות שלהם, אני אומרת למוטי כשאני נפרדת ממנו לשלום. למה בעצם אתם עושים את זה מדי שנה בשנה? 

"זאת הדרך שלנו להגיד תודה ללקוחות", עונה מוטי "אנחנו בנק ששומר קשר קרוב עם לקוחותיו והערב נמצאים כאן לקוחות שהם הדור השלישי של לקוחותינו וזוהי גם הזדמנות להגיע לקהל לקוחות שאינו מכיר אולי את הבנק ואת העשיה שלו וגם הזדמנות עבור קהל הלקוחות להכיר אחד את השני".

בדרך החוצה זכה כל אורח למתנה יפהפיה –  מגש עץ יפה לחיתוך והגשת גבינות. כך יעשה הבנק ללקוחות שהוא חפץ ביקרם…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

"התמיכה בישראל אינה דבר מובן מאליו; אנחנו עובדים קשה מאוד להסביר ולשכנע בצדקת דרכנו בכל מקום"

Published

on

עמית מקל, סגן הקונסול הכללי החדש בלוס אנג'לס, נולד בדליית אל כרמל, שירת בצנחנים, דובר ארבע שפות ובעל חגורה שחורה בקראטה * כדיפלומט, הוא הספיק לשרת בשלוש יבשות, לגדל ילדים בינלאומיים ולחזק את הקשר של מדינת ישראל עם אוכלוסיות מגוונות ברחבי העולם* עכשיו בלוס אנג'לס, הוא נהנה מקבלת הפנים החמה לה הוא זוכה, במיוחד לאחר שירותו באירופה הביקורתית כלפי ישראל * ראיון

באוגוסט 2021 כשהקורונה היתה עדיין בעיצומה, עטינו מסכות ונאלצנו להיענות למגבלות המגיפה, נחת בלוס אנג'לס סגן הקונסול הכללי החדש, עמית מקל, סגן ראש הנציגות של הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס. 

מקל כבר רגיל להגיע למקומות שעוברים תהליכים לא רגילים. ֿלמעשה, השליחות הראשונה שלו היתה בקהיר בשנת 2011, אז שימש כדובר השגרירות הישראלית. הוא הגיע לשם ביחד עם אשתו קרן ובנו התינוק אלון שהיה בן חודשיים בלבד. זמן קצר לאחר מכן פרצו המהומות בקהיר. המון מצרי זועם פרץ לתוך השגרירות ואלפי מפגינים הפגינו ליד השגרירות במשך שעות. בשעת הלילה הם מוטטו את חומת הביטחון שהקיפה אותה, נכנסו למתחם, השליכו מסמכים ישראלים רשמיים מחלונות השגרירות והסירו את דגל ישראל ממנה. באותו הזמן, היו נצורים בשגרירות כמה אנשי ביטחון ישראלים וכח קומנדו מצרי חילץ אותם. 

מקל ומשפחתו שהו באותו הזמן בביתם ששכן לא הרחק מהשגרירות, הצטרכו להתארגן במהירות לעזוב את מצרים עוד באותו לילה. הם טסו בחזרה לארץ ובהמשך הוחלט במשרד החוץ למנות שניים מהם לתפקידים חדשים במדינות שונות כי לא ניתן היה להמשיך ולהתנהל בחוסר וודאות במיוחד כשיש משפחה עם ילדים קטנים. מקל היה אחד מהשניים. הוא מונה לתפקיד חדש בקונסוליה הישראלית בסאו פאולו בברזיל. שם נשאר במשך שלוש שנים. בהמשך, הוא הוצב בבלגיה שם שימש כיועץ מדיני לתהליך השלום במשלחת לאיחוד האירופי ונאט"ו. אתגר מורכב בהתחשב במדיניות השלילית של מספר מדינות חברות באיחוד האירופי כלפי ישראל.

לכן, הנחיתה בלוס אנג'לס, הגם שהיתה בשיאה של הקורונה, היוותה שינוי מרענן במיוחד עבור משפחת מקל. 

"כן, זהו שינוי חד לחלוטין" אומר מקל, "יש כאן קהילה יהודית וישראלית גדולה מאוד. הבנתי שיש כרבע מיליון ישראלים באזור לוס אנג'לס ואתה כל הזמן מוצף ברצון לסייע, לעזור ולקדם יוזמות חיוביות, הסכמים, שיתופי פעולה, משלחות שטסות לארץ, אז כן, זה באמת שינוי גדול מהשליחות האחרונה".

איך הילדים מקבלים את השינויים כשבכל פעם מגיעים למדינה אחרת?

"כשהם היו קטנים יותר הם ואנחנו לא הרגשנו את הקושי. אלון היה תינוק כשהגענו לקהיר ובברזיל היה עדיין קטן מדי מכדי להבין את המשמעות שבמעבר מישראל לברזיל. איתן נולד בבלגיה אבל היה תינוק כששבנו לישראל ועבור אריאל בן ה-3.5 זאת הייתה שליחות ראשונה. אז עבור הגדולים החוויה הזאת היא ראשונית אבל עבור אלון זה יותר מורכב כי הוא כבר בן 11 ומתגעגע מאד לחברים שלו בישראל. 

"בכל שליחות יש את האתגרים והקשיים שלה אבל אנחנו תמיד נצמדים למטרה שלשמה הגענו, וזה לייצג את מדינת ישראל".

לא הספקת למצות את השירות שלך במצרים בגלל המהפכה, היית רוצה לחזור לשם?

"בהחלט. זוהי מדינה מרתקת ואני ממשיך לעקוב אחריה גם היום, הייתי שמח לחזור לשם יום אחד".

מקל, נולד בכפר הדרוזי דליית אל כרמל בצפון הארץ ושירת בצה"ל בצנחנים כחמש שנים. הוא דובר ארבע שפות ובעל חגורה שחורה בקראטה. את אשתו קרן, מנהלת חשבונות בקונסוליה, הוא הכיר בזמן הלימודים לתואר ראשון, קרן היא דור שני לניצולי שואה שמעטים ממשפחתה שרדו את זוועות הנאצים. "נושא השואה מלווה אותי בעשייה הדיפלומטית שלי בה המונח NEVER AGAIN הוא לא רק סיסמה אלא כוונה ורצון יום יומי להבטיח שאכן זה לא יקרה. 

לכן זה מדהים שגם עכשיו יש כל כך הרבה שינאה כלפי ישראל באירופה. היית אומר שהיה זה השירות המאתגר ביותר שלך?

"אני מסכים שבמשלחת לאיחוד האירופי האתגר היה מורכב ולא פשוט. עבדנו שם קשה, ממש מסביב לשעון, על מנת לסכל יוזמות שליליות נגד ישראל שהגיעו ממספר מדינות באיחוד האירופי וגם מחלקים מהפרלמנט האירופי".

והצלחתם לחסום אותן?

"לרוב כן, זה היה מאבק יומיומי של הצוות שלנו. זה היה סיכול מדיני על כל המשתמע מכך. ביקורת כלפי מדינת ישראל כן, שנאה ואנטישמיות לא, ואנחנו נאבקים בכל גורם שינסה לפגוע במדינת ישראל מהמקום הזה. משרד החוץ משקיע מאמצים רבים במאבק מול תנועת החרם נגד מדינת ישראל, ואנחנו בדרך הנכונה". 

איך היה השירות בברזיל?

"ברזיל היתה עולם אחר ותרבות אחרת, הם אנשים מאוד חמים ולבביים. בסאו פאולו התעסקתי בתחום הקהילות: הקהילה היהודית, הסורית לבנונית והקהילה האפרו ברזילאית. הקהילה הסורית-לבנונית לבדה מונה כ-10 מיליון איש ויש לה יחסים מאוד חמים עם הקהילה היהודית. היה מרגש לראות את היחסים החמים בין הקהילות".

מהם תחומי העיסוק שלך בקונסוליה בלוס אנג'לס?

"המיקוד שלי כאן הוא בנושאים מדיניים-פוליטיים, בעיקר מפגשים עם נבחרי ציבור פדרליים ומדינתיים. בשנה האחרונה לבדה נפגשנו הקונסול הכללי הלל ניומן ואני עם כ-50 חברי קונגרס וסנטורים פדרליים, ועשרות חברי פרלמנט מדינתיים. בנוסף אני אחראי גם על הקשר עם הקהילות בדגש על הקהילה ההיספנית והאפרו-אמריקאית. הספקתי כבר לבקר במספר מדינות הנמצאות באחריות הקונסוליה הישראלית בחוף המערבי כמו אריזונה, יוטה, נבדה, והוואי. המטרה היא לחזק את התמיכה בישראל, ולהעמיק את הקשרים בין המדינות. תפיסת העבודה של הקונסוליה שהתמיכה בישראל אינה דבר מובן מאליו, ואנחנו עובדים קשה מאוד להסביר, ולשכנע בצדקת דרכנו בכל מקום".

מה הכי הפתיע אותך כשהגעת ללוס אנגל'ס?

"הופתעתי לשמוע עברית בכל מקום, זה מדהים. כדיפלומט, הקהילה הישראלית כאן היא מכפיל כוח משמעותי עבור מדינת ישראל ואנו נעזרים בה".

איך בדיוק?

"אנו רוצים לעבוד עם הדור הצעיר של הקהילה, ולבחון אפשרויות לחזק את הנוכחות הישראלית בקמפוסים".

זה בטח שינוי נחמד להתקבל בסבר פנים יפות לעומת התגובות בהן נתקלת במשלחת לאיחוד האירופי.

"אכן השינוי הוא חד. ממעבר של סיכול מדיני של יוזמות שליליות ממספר מדינות חברות באיחוד האירופי שמטרתן לפגוע במדינת ישראל, למקום בו אתה מוצף ביוזמות חיוביות מכל כיוון להמשיך לחזק ולהעמיק את היחסים בין המדינות".

יש איזו מדינה שהיית מעוניין לשרת בה בעתיד ולמה?

"הייתה שמח לחזור ולשרת כשגריר ישראל בקהיר. זו מדינה מרתקת, עם תרבות והיסטוריה עשירה. היחסים בין המדינות הם עוגן ליציבות האזורית במזרח התיכון, ואני שמח לראות שהיחסים ממשיכים להתפתח ולהתחזק".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured18 שעות ago

טירוף הנדל"ן: המלאי מתרחב אבל המחירים ממשיכים לטפס עם האינפלציה; פורבס ממליץ על טיפים לקניה ומכירה בחלק השני של 2022

Featured19 שעות ago

פרצה בבכי מספר פעמים: ונסה בראינט במשפט התביעה נגד מחלקת השריף על הפצת תמונות של חלקי גופות מהתאונה בקלאבסס

Featured19 שעות ago

אחרי התאונה במאר ויסטה: השחקנית אן הייש "בתרדמת", משטרת לוס אנג'לס לקחה דגימה מדמה בחשד לנהיגה תחת השפעה

חדשות20 שעות ago

אורנג' קאונטי: רופאת עור מואשמת ששפכה בכוונה חומצת "דריינו" ללימונדה של בעלה

טוב לדעת20 שעות ago

"ענק אבל עדין": 'החתול הכי גדול בעולם' מתנשא לגובה של ילד בן שנתיים – ואנשים חושבים שזה כלב…

קהילה22 שעות ago

"התמיכה בישראל אינה דבר מובן מאליו; אנחנו עובדים קשה מאוד להסביר ולשכנע בצדקת דרכנו בכל מקום"

Featured2 ימים ago

אלבקרקי, ניו מקסיקו: המשטרה עצרה מהגר אפגני החשוד ברצח סדרתי של מוסלמים בעיר

Featured2 ימים ago

אחרי שיא של 41 שנים -האינפלציה בארה"ב ירדה ל-8.5%; וול סטריט מזנקת במפתיע

כתבות שבועיות