Connect with us

Featured

"מוחזקת שלא בצדק": מאמץ דיפלומטי לשחרור הכדורסלנית מלוס אנג'לס הכלואה ברוסיה

הבית הלבן הקים צוות מיוחד להביא לשחרורה של השחקנית המוחזקת כבר 75 ימים בכלא הרוסי באשמת אחזקת סמים. בעוד שבועיים: פסק הדין

Published

on

הממשל האמריקאי ידוע ביחסו כלפי אזרחים שנמצאים במעצר במדינות אחרות, אך כעת נראה שנעשים שינויים במדיניות על מנת לשחרר ממעצר את שחקנית ה-WNBA בריטני גריינר, שעצורה ברוסיה לאחר שלכאורה נמצא בחזקתה שמן קנאביס.

אחד השינויים המשמעותיים ביחסה של ממשלת ארצות הברית הוא הצהרה חד משמעית בנושא, שבה נאמר כי גריינר “מוחזקת שלא בצדק” בידיי הממשל הרוסי שעל פי ההערכות מחזיק בה כקלף מיקוח מול האמריקאים. 

על פי הדיווח ב-ESPN, הבית הלבן הקים צוות נשיאותי מיוחד לענייני בני ערובה בין-לאומיים, שאמור לפעול במישורים דיפלומטיים בשביל להביא לשחרורה של השחקנית, שמוחזקת כעצירה מאז ה-17 בפברואר השנה. בזמן שניסתה לעלות על טיסה חזרה לארצות הברית אחרי סיומו של קמפיין קבוצתה האירופית, אוגמ"ק יקטרינבורג, נעצרה גריינר ורק בחודש מרץ נודע לאמריקאים על מעצרה. על רקע היחסים המתוחים בין רוסיה לארצות הברית. השחקנית כרגע מחכה למשפטה שאמור להתרחש ב-19 במאי, והיא עלולה לקבל עונש מאסר של עד 9 שנים.

“הצוות הנשיאותי לענייני בני ערובה בין-לאומיים, יוביל מאבק משותף של כל הסוכנויות הנוגעות בדבר על מנת להביא לשחרורה של בריטני גריינר”, אמר דובר משרד החוץ האמריקאי לגבי שחרורה של השחקנית. הסוכנת של השחקנית, לינדזי קגאווה קולאס, שיתפה בראיון: “בריטני מוחזקת כבר 75 ימים ואנחנו מלאי תקווה שממשלת ארצות הברית תעשה כל מה שאפשר בשביל להחזיר אותה הביתה”.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות