Connect with us

כלכלה ועסקים

מוזיקאי הרוק הכי וק הכי עשירים בעולם

Published

on

ג'ון בון ג'ובי, שמופיע השבוע בישראל, הוא הצעיר שבהם, וחיים וייץ מטירת הכרמל התברג במקום ה- 8• קבלו את צמרת הרוקיסטים המורווחים ביותר בהיסטוריה

1. פול מקרטני

הוא נודע בשל 18 אלבומי הסולו אותם הוציא מאז 1970 ועד לשנה שעברה, וחברותו בהרכב "כנפיים". כמו כן, הייתה לו איזו להקה בשנות השישים. המוזיקאי הפעיל והחיוני בן ה-76 (!!) הינו העשיר בהיסטוריה, מבין אלו ששחררו מוזיקה והופיעו עלי במות: נכון ל-2019 השווי העצמי (Net Worth) של מקרתני עומד על 1.2 מיליארד דולר.

2. בונו

סולן ומנהיג U2 ממשיך לפרק קופות עם הלהקה שלו, בקטע מפחיד. הם עדיין נמנים על המרוויחים הבולטים, אם לא ה-, בתחום הטורים בעולם כולו. הרבה מוזיקה טובה הם כבר לא משחררים, תקליטים כבר לא ממש מוכרים, אבל U2 יודעים מאיפה להביא את הקופה, והשווי של בונו נאמד היום ב-700 מיליון דולר.

3. ברוס ספרינגסטין

הבוס מניו ג'רזי עדיין נותן בראש, ובכבוד רב יש לציין. בלי פויילשטיקים, עם האי סטריט בנד. מבין מוזיקאי הרוק העשירים ביותר, גיבור מעמד הפועלים ספרינגסטין מתמקם בגאון במקום השלישי, עם 500מיליון דולר בקייס הגיטרה שלו.

4. אלטון ג'ון

עתידות: אתם הולכים לשמוע שוב, ויותר מתמיד, את המוזיקה של אלטון ג'ון, כשהסרט רוקטמן" מממשיך להציג באולמות הקולנוע. קצת כמו שהיה עם קווין בשנה שעברה. עד אז, עד שיתחיל להרוויח משהו שאפשר לחיות ממנו, אלטון שלנו מהרויאל אקדמי, דרך האבנים הזהובות, הנסיכה דיאנה וכל שאר הקשקושים – יסתפק ב- 500מיליון דולר.

5. בון ג׳ובי

טוב שיש מי שמוכן להופיע בקיץ 2019 בישראל: אתם יכולים ללגלג על מידת הרלבנטיות של ג'ון בון ג'ובי לחייכם, אבל האיש והשמפו הוא הרוקר הפעיל החמישי הכי עשיר בעולם. יאפ. 410 מיליון. לא רע. היידה ניו ג'רזי, פעם שניה.

6. סטינג

הנט וורת' של סטינג עומד כיום על 400 מיליון דולר. חזרנו לאנגלים, ולמרות שלקרוא לסטינג רוקר יהיה קשה, מאז פירק את חללית האם פוליס – ניתן להסכים שמדובר באיש שיודע לתפעל בצורה פנומנלית את העוסק המורשה שעל שמו.

7. מיק ג'אגר

מיק ג'אגר בריא! סרטון ההוכחה התפרסם ממש מהשבועות האחרונים, רוקד לא כמו בן 75 שזהו מניין שנותיו. זה נפלא, כי לא היינו עומדים בעוד קונצים, אחרי דיויד בואי. מי עוד יכול לזוז כמו ג'אגר? ומי יכול להרוויח כמו ג'אגר? ממש לא הרבה אנשים. הוא במקום השביעי במדד הרווחה שלנו, עם 360 נכון לעכשיו. לעוד שנים רבות ומענטזות.

8. ג׳ין סימונס

והנה שם די מפתיע, שממש כיף לראות ברשימה כזו: בסיסט-זמר להקת הגלאם מטאל קיס, שמוכר לחלקנו יותר בתור “The Demon”, הלא הוא ילד טוב חיפה (או יותר נכון טירת הכרמל). בניגוד למה שניתן היה לצפות מההתחלה נטולת הזוהר ומההתנהגות הבימתית – חיים וייץ הסתדר בחיים עם עבודה יציבה, ויושב על סדר גודל של 350 מיליון דולר!

9. רינגו סטאר

נציגות שניה לביטלס במדד. אוקי, אז ג'ון וג'ורג' הגדולים כבר לא בעולמנו, מי נותר? כן, האיש שהותיר חצי אולם ריק בתל אביב בשנה שעברה והופיע עם פול בדוג'רס סטדיום הקיץ. רינגו, החמוד הנצחי, גם עם 350 מיליון דולר. ולמי שחושב שהכל אצלו היה התיפוף הסלופי והכה-מיוחד בחיפושיות, יש לו גם שירי סולו מקסימים.

10. קית' ריצ'רדס

אי אפשר ביטלס בלי סטונס, אז כדי להרגיע את העניינים סוגר את הרשימה שלנו אב הטיפוס של הגיטריסטים של הרוקנרול, האיש שהחליף את הדם לא פעם כדי להישאר אתנו, וכמה טוב שהוא כזה. קול. קית' ריצ'רדס, שהקליט, ניגן והיה מעורב בהפקת 14 אלבומים של הרולינג סטונס – שווה 340 מיליון דולר. ושווה כל פני, אם תשאלו אותנו.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

נדל"ן בדרום קליפורניה: חדשות טובות לבנאים

Published

on

בעוד מכירת הבתים והדירות ברי הקיימא צנחו בכשליש, דיבלופרים ואנשי קונסטרקשן המתמחים בנייה חדשה נהנים מהפאניקה שיצר משבר הקורונה ומשיעורי הריביות הנמוכות 

בנייני דירות ובתים חדשים היוו נקודה מוארת ונדירה באפריל הקודר של שוק הדיור בדרום קליפורניה.

קשה מאוד להיות מעודדים כאשר מכירות הבתים החדשים בשש המחוזות הגדולים של דרום קליפורניה צנחו ב ,11.5% ככל שמשבר הקורונה העמיק את הלחץ על הכלכלה המקומית. לפי דוח מעודכן הושלמו מכירות של 1,226 יחידות מגורים חדשות בחודש שעבר, חודש אפריל האיטי ביותר מאז 2012.

אבל כדאי לשים לב מה קרה בשוק בתים הלא חדשים: רק 12,600 בתים קיימים ודירות נמכרו – ירידה של 33% בשנה. זה היה חודש אפריל הגרוע ביותר של קניית בתים בדרום קליפורניה ברשומות של DQNews המתוארכות לשנת 1988. גרוע יותר מאשר שפל הדיור באמצע שנות התשעים. גרוע יותר מימי המיתון ב-2008-9.

הקרב לסיכול וירוס הקורנה פגע ברוב המשק המקומי, והעלות של קליפורניה – יותר מחמישית ממשרות ומקומות העבודה. סוג כזה של שיבוש עסקי פירושו שלפחות 1 מ- 14 תושבים המשלמים משכנתא בפריסה ארצית ביקשו השהייה של לפחות 3 חודשים בתשלומים. אין זה מפתיע שזו תקופה מפחידה לחפש בה קניית בית, מבחינה כלכלית. ניתן לומר את אותו דבר גם לגבי פחדי הבריאות.

בתים "נקיים" מקורונה

בכל המהומה הזו, תעשיית ותחום הקונסטרשן מהווה ענף קריטי לקראת הבאות. אחת הסיבה המרכזיות לכך שהמכירות הקיימות צנחו בצורה קשה: בעלי בתים רבים – היצע המכירה הקיימת למכירה חוזרת – משכו את נכסיהם מהשוק.

לכן לקבלנים ודיבולפרים המתמחי בבנייה חדשה, למרות שהם מהווים נתח קטן מהשוק המקומי, יש הזדמנויות חדשות: להציג מוצרים ולמכור לאנשים שיש להם עבודות יציבות בשיעורי מימון נמוכים מבחינה היסטורית.

לבנאי יחידות הדיור והבתים החדשים יש כיום יתרון ענק נוסף: הבתים שלהם חדשים-דנדשים, ודיור חדש אטרקטיבי היום במיוחד בעידן הניקיונות וחיטויי הקורונה

דיבלופרים גם יכולים להציע מה שנחשב בדרך כלל להתחייבויות פיננסיות: בתים מוגמרים אך שעדיין לא נמכרו. "בתים מהירים אלה" – או "QMIs" בלינגו בתעשייה – הם בדרך כלל מתכון לגרירת רווחים. "היעדר המלאי בצד השיווק מאפשר לאפשר לבנאים לתפוס נתח שוק קל", אומר עלי וולף, אנליסט בענף הבניין ב- Meyers LLC. "מה שהפך למילה בת ארבע אותיות במהלך המיתון הגדול (QMIs) עבד כעת לטובת הבונים. חלק מהצרכנים מחפשים לנצל את שיעורי המשכנתא הנמוכים להפליא".

נראה שגם האנשים המוכרים בתים חדשים מוכנים להוזיל. באופן קבוע, מחיר המכירה החציוני לבית החדש באזור לוס אנג'לס היה 558,250 דולר, עלייה של 1% בלבד בשנה. המחיר החציוני של דרום קליפורניה לבתים קיימים היה 572,000 $, עלייה של 7% בשנה, והחציון הקיים של דירות קונדו היה 470,000 $, עלייה של 6%.

מחקר של מאיירס מראה כי בערך שני שליש מהבונים מקדמים "ויתורים" – הצעות לסייע בעלויות סגירה, ריביות או שדרוגים. ובשקט, אולי תמצאו כמה מחירים המוזלים בפרויקטים המוכרים יותר.

"אין הנחות עמוקות. אבל מאחורי דלתות סגורות, סביר להניח שתראה תמריצים, 2% או 3%, "אומר לאונרד מילר, מנכ"ל מחלקת הבינוי במחוז אורנג ', New Home Co." אם יש לך מלאי, אתה מקצץ בעסקאות".

כדאי לזכור: אפריל הוא רק חודש אחד. מכירות סגורות מייצגות החלטות קנייה שהתקבלו ברוב המקרים לפני "מגפה" ו"התרחקות חברתית "היו חלק מהמחשבה היומיומית. ההפסדים במכירות הקטנים מהממוצע נבעו בעיקר משתי מחוזות חמים: סן ברנרדינו (עלייה של 41% בשנה) וסן דייגו (עלייה של 8%).

המתמחים בבנייה חדשה איבדו גם הם את שוק השוק ממנו נהנו פעם. חלקם של 9% מהמכירות המקומיות באפריל עלה לעומת 7% לפני שנה. אך לפני המיתון הגדול – בין השנים 1988-2007 – התייצבו בתי המגורים החדשים 15.5% מכלל הבתים שנמכרו בדרום קליפורניה.

סוף עידן ה-"McMansion"

בנאים רבים חלק מאסטרטגיה ארוכת טווח של בניית בתים רבים על שטח מצומצם ולהתרחק מבתים גדולים יותר "McMansion" פופולריים רק לפני כמה שנים. קונים עשירים יותר המחפשים מגורים רב-לאומיים הפכו לחלק קטן בהרבה מהקניות לבית החדש.

הפרויקט של "בתי סטרלינג" בצפון מישן וייהו באורנג' קאונטי הוא דוגמה לכך. הבתים נמצאים על מגרשים צרים, ֿ 4,000 רגל רבועים בסך הכל, במערך קונבנציונאלי עם חניה מסורתית ומוסך דו-מכוני. המגורים בני שתי הקומות מחזיקים עד חמישה חדרי שינה וארבעה חדרי רחצה בשטח של 2,595 רגל מרובע.

המחירים מתחילים "מאמצע 800,000 $" ומגיעים למקום "מתוק ומסקרן" בדרום מחוז אורנג עבור ציידי בית מגורים המחפשים כל דבר שמתחת למיליון דולר. ימי בנייתם של בתים "מיוחדים" כהימור על מכירות עתידיות חלפו מן העולם כרגע. 

במדינת קליפורניה, דיבלופרים הגישו  4,060 אישורים לבתים צמודי קרקע חדשים בחודש מרץ, על פי בנק הפדרל רזרב בסנט לואיס. זו ירידה של 40% מהשיא הגבוה של פברואר לאחר המיתון – והירידה הגדולה ביותר של חודש בחודש הרשומות משנת 1988.

אין מדובר, אם כך, בתור הזהב לבונים בנייה חדשה. עם זאת, ובאופן מפתיע עם הירידה העצומה במכירות, חלק מהדיבלופרים ביישובים יוקרתיים העלו למעשה את המחיר. שוק דיור הוא היום מקומי יותר מתמיד וכמאמר הקלישאה 'הכל תלוי בלוקיישן, לוקיישן, לוקיישן'. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות