Connect with us

לוס אנג'לס

מה מריץ את מיקי גרינברג

Published

on

מגילת היוחסין הקצרה שלו לא מגלה טפח מהקשר העקיף שיש לו עם אייל גולן • מיקי גרינברג הוא אחיה החתיך של דניאל היפה מ"האח הגדול" שהתארסה לאחרונה לזמר הלאומי • וכאן זה בעצם מתחיל…

את מיקי גרינברג הצעיר (27) אני פוגש בבית הקפה הקבוע של כל היפים והיפות בבוורלי הילס. כולם לוטשים עיניים בגרינברג ובי חליפות. איך זה שהגבר המזדקן זרוק השיבה שותה קפה עם צעיר מסוקס ויפה? אני מתעלם מהמבטים הננעצים ופותח בשאלת השאלות: מי אתה ומה אתה עושה באל איי?

מיקי: "אני האח הגדול של דניאל גרינברג, במקור מהישוב מיתר שבנגב, שם גם גדלה דניאל אחותי. היא שחקנית ודוגמנית מתחילה, שאתה מכיר בוודאי בגלל ההשתתפות שלה בבית 'האח הגדול', אליו נכנסה במסגרת הכניסה השנייה של הדיירים בעונה האחרונה של הריאליטי המדובר. בגיל 16 היא זכתה בתואר 'מיס באר שבע והנגב'. זה בקשר לאחותי. אני נמצא באל-איי בגלל תשוקתי הגדולה להיות שחקן קולנוע".

איך התגלגלת ממיתר ללוס אנג'לס?

הייתה לי ילדות די רגילה במיתר יחד עם אחיי ואחותי. אחרי התיכון התגייסתי לצנחנים. הייתי בגדוד 101. סיימתי קורס מ"כים והייתי רס"פ טירונים, תפקיד מאתגר. אהבתי מאוד את הצבא אבל רציתי ללמוד משחק מגיל צעיר. מאוד אהבתי קולנוע. יצאתי מהצבא מאוד סגור ולמרות שרציתי ללמוד משחק חששתי מהעולם הזה של שחקנים ואמנים. הייתה לי מעין חרדה שיש להמון אנשים שרוצים ללכת על משהו בגדול אבל מפחדים לעשות את הצעד הזה. לא הרגשתי שאני שייך למילייה הזו. בדיעבד אני רואה שזה מחסום נפשי שאפשר להתגבר עליו. זמן קצר אחרי שהשתחררתי טסתי לנשוויל, טנסי ועבדתי בעגלות. עשיתי ים של כסף אבל ידעתי שזה לא תורם לי אישית ולא מוביל לשום מקום".

מה אמרה המשפחה על הצעד הנועז הזה?

״עזבתי את הכל, ירדתי מהעסק, וטסתי לאל-איי. המשפחה תמיד תמכה בי למרות שהם לא מאמינים במקצוע ששמו משחק כמקור לפרנסה. אחותי דניאל היא מאוד ערכית ועמדה מאחורי ההחלטה שלי. גם היא לא הולכת עם הזרם ועושה דברים אחרת. רציתי להתפתח ולהיפתח, ושמתי בצד את התשוקה שלי והלכתי על פרנסה קודם. למרות שדניאל לא שמה על כסף ועל אנשים שמנפנפים בו היא החליטה להצטרף אלי לנשוויל לעבוד בעגלות. זו עבודה הכי קשה שיש.

לא הרבה מחזיקים מעמד, זה שוחק מאוד. דניאל גם חיה כמה שנים בארצות הברית. בלוס אנג'לס גם ניהלה מערכת יחסים עם בחור אמריקאי בשם מיילס סובורוף – צעיר שהוא בנו של אחד האנשים המשפיעים במדינה סטיב סובורוף). אני מדבר איתה מדי פעם וגם טסתי ליום ההולדת שלה לישראל, חגגנו יחד עם אייל גולן. נשארתי במיתר ארבעה חודשים. לא עשיתי כלום חוץ מלקחת קצת קורסים של משחק באינטרנט. וכל אותה תקופה עשיתי הרבה חושבים והחלטתי לחזור לארה"ב ואז הגעתי חזרה ללוס אנג'לס לקראת הקריירה המיוחלת שלי במשחק. נרשמתי ללימודי משחק בהוליווד".

איך דניאל הכירה את אייל גולן?

״את אייל (שמבוגר ממנה ב-23 שנים) הכירה לראשונה בתחילת העשור, כשעוד הייתה נערה שובבה – בתור זמר אהוב שמיודד עם בני משפחתה. רגע אחרי שסיימה את שהותה בבית האח הגדול שהיה הכי מצולם, היא אמרה לי כי פסלה כל אפשרות לקשר רומנטי עם אייל גולן, הזמיר המסלסל. היא חשבה שהוא בחור מקסים ויש לו קריירה מופלאה, הוא שר מהמם, יש לו שירים יפים והכל, אבל הם יכולים להיות רק חברים טובים. אייל הצליח לשנות את דעתה ואחרי כמה ביקורים שלו בבית משפ' גרינברג במיתר, גם דניאל נשברה וההמשך ידוע…"

כמה זמן אתה כבר בהוליווד?

״כמעט שלוש שנים. שהגעתי ללוס אנג'לס השתכנתי במלון על הבולוורד לחודש ימים. בשבועיים הראשונים באל-איי הייתי בהלם. לא ידעתי מה לעשות. התקשרתי להורים ולאחותי לקבל תמיכה. ידעתי ואני יודע שאני שורף את הכסף שחסכתי ושזה ייגמר באיזה שלב. אבל העיקר שאני בהוליווד .יש לי אנגלית טובה ממשחקי מחשב עם אנשים בכל העולם ואני הולך כל יום לאודישנים. נרשמתי אצל מורה למשחק שלימדה את ליאונרדו די קפריו בסטודיו בנורת' הוליווד. לקחתי אובר לשעור הראשון אבל הוא הלך לאיבוד. חזרתי למלון בהוליווד בעצבים, ונשארתי במיטה עוד שבועיים לחפש את עצמי. אחר כך התאוששתי ונרשמתי לבית ספר אחר, קרוב יות,ר בווסט הוליווד, של מורה שחקנים ששמו מרטי הייבר. הייתה לי הרגשה עילאית. זה כיף לקחת טקסט ולשחק. נשארתי שם וגרתי ארבע חודשים אייר בי אנד בי'".

מה התוכניות לזמן הקרוב?

״אני סופר את החסכונות האחרונים שלי. אני עדיין הולך בעקבות החלומות שלי ומקווה שיתגשמו. אתן לעצמי עוד כמה חודשים בהוליווד ואם זה לא יצלח אצטרך לחזור לישראל. אבל אני אופטימי כי יש לי כמה שפנים בכובע!"

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

הגירה

הקלות ושינויים בחוקי ההגירה

Published

on

קבלת הקהל במשרדי רשויות ההגירה מתחדשת גמישות פעולה לשוהים בארצות הברית ללא ויזה ותנאים חדשים למבקשי גרין קארד עו"ד שני גבאי מעדכנת

ב-18 במרץ, שירותי ההגירה בארצות הברית הושעו זמנית לקהל במשרדי השטח ומרכזי תמיכה COVID-19) USCIS). המשרדים מתכננים לפתוח מחדש אחרי 4 ביוני, כמובן בהתאם להנחיות וכללי הריחוק החברתי . כיום המשרדים סגורים
לקהילות ויהיו פתוחים רק לאחר 06/04/2020 כלומר ללא ראיונות, מבחנים, טקסים וטביעות אצבע -הם יקבעו מחדש באופן אוטומטי לאחר הפתיחה.

העובדים במשרדים אלה המשיכו לבצע שירותים חיוניים שאינם מחייבים מגע פנים אל פנים עם הציבור כמו גם קרי חירום בעוד המשרדים סגורים.

ההגשה עצמה מתנהלת נכון לעכשיו כרגיל ( הגירה ויזות- לא עצרו דבר נכון לעכשיו, הייתה הגבלה זמנית על הגשה בענייני הגירה שאינה בשטחי ארצות הברית.

שירותי ההגירה הודיעו כי אם הוגש תיק וניתן לעשות שימוש חוזר בנתונים מתיק קודם הם יעשו זאת על מנת למנוע עכובים ( טביעות אצבע).

שירותי ההגירה נתנו הארכה של 60 ימים לתגובות לבקשות השונות – רלוונטי לבקשות/הודעות שהונפקו (תאריך ההנפקה הרשום בבקשה, הודעה או החלטה) בין 1 במרץ לבין 1 ביולי 2020.

Requests for Evidence;

Continuations to Request Evidence (N-14);

Notices of Intent to Deny;

Notices of Intent to Revoke;

Notices of Intent to Rescind and Notices of Intent to Terminate regional investment centers; and

• Filing date requirements for Form I-290B, Notice of Appeal or Motion.

זמן התגובה לבקשות

  • שירותי ההגירה ישקלו את התגובות לפני קבלת החלטה לבקשות והודעות המוזכרות למעלה בתנאי שהתקבלו עד 60 ימים קלנדריים מיום ההחלטה.
  • גמישות שהייה לאחר פנייה מפורטת מצד המבקש, לשוהים בארצות הברית ללא ויזה (דרכונים ארופאים שלושה חודשי שהייה) – Visa Waiver Program VWP)): השוהים תחת כניסה כזו אינם זכאים להאריך את שהותם או לשנות סטטוס בארצות הברית.עם זאת ולאור המצב שירותי ההגירה על פי שיקול דעתם ולאחר פניה מפורטת רשאי להעניק 30 ימים נוספים לשהייה (יש להראות כי לא ניתן לעזוב, מצב חירום) על מנת לבצע פנייה כזו יש להתקשר למוקד השירות 1-800-375-5283.
  • ויזת תייר מוארכת באופן רגיל על ידי הגשת ניירת לרשויות ההגירה.
  • גמישות בהגשת חתימות נדרשות במהלך המגפה: שירותי ההגירה הודיעו כי יקבלו חתימות שאינן מקוריות צילומים וסריקה) בשונה מהדרישה הקיימת לחתימות מקוריות.
  • גרין קארד ללא ראיון – לא יצא חוק שכזה, עם זאת יש עורכי דין שמדווחים שבתיקים על בסיסי עבודה או הורים ילדים שביקשו את הוריהם) התקבלו הכרטיסים ללא ראיון – שוב מדובר בהתנהלות בפרקטיקה שלמדים ממנה ולא שינוי או תיקון חוק , רוב מבקשי הגרין קארד בעיקר בתיקי נישואים וכדומה ימשיכו לקבל ראיונות, אלא אם יצא חוק שמעדכן אחרת. בנוסף הודיעו כי נכון לעכשיו הם עוצרים את התהליך המזורז – temporary suspension of premium עד להודעה חדשה בגלל המגפה. – processing service.

טופס חדש לגרין קארד: PUBLIC CHARGE LAW

טופס חדש נוסף להגשת בקשות גרין קארד בארצות הברית:

02/24/2020 I-944, Declaration of Self-Sufficiency- since

החוק החדש הוחל על ניירת עם חותמת דואר המסומנת או לאחר פברואר 24 2020. יש חובה להגיש את טופס הצהרת העצמאות הכלכלית אלא אם אתה עומד באחד
החריגים.

באופן כללי הם רוצים לדעת על כל הכנסה שיש לך בארצות הברית או מחוצה לה, האם אתה או מישהו מבני ביתך לקח או קיבל הטבות ממשלתיות, ציבוריות (רפואי, תלושי מזון, השלמת הכנסה) הם מבקשים לדעת על העבר האקדמי שלך, כמו גם עבר תעסוקתי. מומלץ מאוד לוודא שיש לך ביטוח בריאות לפני ההגשה.

הם מבקשים דוח של הקרדיט, כל הלוואות, חובות, נכסים, מיסים, הכנסה, חסכונות, כל זה בנוסף לדרישת הספונסר הקיימת.

החוק החדש מאפשר לרשויות ההגירה לדרוש ערבות אם הם מוצאים לנכון – posting of Bond.

החוק יקבע כיצד יוחלט על ידי ההגירה האם המבקש בהליך גרין קארד ) קביל ורשאי לעשות כן מתוך ארצות הברית או האם לאור החוק יש מניעה בשל החשש כי
המועמד יהפוך לנטל על המדינה החוק כולל הגדרות ומושגים חיונים לבחינת ההחלטה כמו – מהן ההטבות ומיהו נתמך. כמו כן מסביר איך שירותי ההגירה צריכים להתייחס לכל פקטור ולמכלול הנסיבות בקבלת החלטה.

לבסוף, כלל זה כולל דרישה כי תיירים המחפשים הארכה של שהייה או שינוי הסטטוס להראות כי מאז השגת הסטטוס, שהם מבקשים להאריך או לשנות, הם לא קיבלו
הטבות כפי שהוגדר בכלל זה.

כלל זה אינו יוצר כל עונש או ביטול של הטבות בעבר, בהווה או עתידי של זכויות הציבור של ארהב, הוא אינו חל על אזרחים או אחרים שהקונגרס החריג
מהחוק.

כלל זה אינו חל על אזרחי ארצות הברית, גם אם אזרח ארהב קשור לזר המבקש בבקשה. הכלל אינו חל גם על אחרים אשר הקונגרס החריג מכלל החיוב הציבורי לעניין קבילות (כגון מקלט מדיני, פליטים, או אוכלוסיות פגיעות אחרות ועוד המפורטים כפטור בכלל זה).

שהייה מעבר ל180 מחוץ לארצות הברית עבורי מחזיקי גרין קארד –
הכלל מלמד על כך ששהייה מעל 180 ימים מחוץ לארצות הברית מעלה ספק כי בעל הגרין קארד אינו חי בארצות הברית , זוהי הנחה שבשלב הזה ניתנת להפרכה על ידי הוכחה כי מרכז חייך הוא בארצות הברית או כי השהות הממושכת נגרמה עקב סיבות אחרות ביטול טיסות, מצב רפואי, מצב בטחוני ועוד).

שהייה של למעלה משנה מחוץ לארצות הברית מלמדת על ויתור הגרין קארד – אלא אם הוגשה ניירת על מנת להשהייה לא תחשב ככזו ובעצם סוג של הקפאת גרין קארד
הבעייתיות יכולה להיות בכניסה לארצות הברית לאחר הזמן או בהגשה אזרחות שכן שהייה של למעלה מ180 יום מחוץ לארצות הברית מפסיקה את הספירה לתושבות ממושכת שהיא חלק מהדרישות לקבלת האזרחות.

לפרטים נוספים:
Shani Gabay – ATTORNEY AT LAW

818-961-4861

16027 Ventura blvd Suite 400 Encino CA 9143

Law@shanigabay.com www.shanigabay.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות