fbpx
Connect with us

חדשות

מה אנחנו עושים בלוס אנג'לס למען החזרת החטופים? דעה מאת ארי בוסל

Published

on

510

יום ראשון בערב. בירושלים, קתי ליבוביץ', פילנטרופית מלוס אנג'לס, השתתפה בעצרת בכותל. אבי ליברמן, קומיקאי יהודי-אנג'לוסי המופיע דרך קבע למען ארגוני צדקה יהודים וישראלים, היה בדרכו חזרה מהארץ ללוס אנג'לס וסיפר לי על העצרת בכותל. נציגים מקומיים משלנו – כולנו איש אחד. בעוד כאן מתקבלים אי-מיילים במהלך סוף השבוע על תחרות זמר וכשרונות נהדרים, מניו יורק מתקבל אימייל על עצרת תפילה למען שלושת הנערים החטופים. העברתי אות הלאה. נראה היה לי שאנחנו יכולים ללמוד מהקהילה הישראלית בניו יורק,

לא עברו שתי דקות וקיבלתי תשובה מהקונסול הכללי של ישראל בחוף המערבי:  "9:15 בית יעקב" (בית הכנסת בית ג'קוב שעל שדרות אולימפיק בבורלי הילס). לא רק בניו יורק התארגנו מיד לאחר השבת, גם כאן בלוס אנג'לס.

ללא פרטים נוספים שלחתי הודעה לאנשים שגרים בסביבה – מרחק הליכה או נסיעה קצרה. אפילו דובר צה"ל שיפר את יכולותיו התקשורתיות ובשבת בצהרים לפי שעון לוס אנג'לס שלח מסר באי-מייל, שכלל פוסטר של שלושת הנערים החטופים.

מסתבר שארגונים גדולים ומשופעים בכספים עברו את סוף השבוע וחיכו עד יום שני בבוקר, אז הוצפתי באי-מיילים מהימין (עוד מעט יגיעו גם הבקשות לתרומות) ומהשמאל (בעיקר מס שפתיים ריק מתוכן ממשי). אך הם, דומני, קצת באיחור. למה דומה הדבר?  למשטרת ישראל שמשך חמש שעות לא ביצעה את נוהל חניבעל.  סיבות ותירוצים למכביר, העובדות מדברות עבור עצמן. דווקא בשל כך התפעלתי מהיוזמה הניו-יורקית ומצאתי לנכון ליידע רבים עליה.

בשתי דקות לתשע היו במקום שישה אנשים, ואני ביניהם. לא הבנתי למה דווקא תשע ורבע בערב, והוסבר לי שזה יום האב, טקסי סיום בית ספר ומרובות השמחות, והמארגנים נאלצו לקבוע את הארוע לשעת ערב מאוחרת. והנה התחילו לנהור אנשים פנימה. שלוש מאות, ואולי אף יותר, והאולם התמלא כפי שהוא מלא אך ורק בימים נוראים. גברים במרכז, מהבמה עד לשורה העליונה מעלה הגבעה. משני הצדדים עזרת הנשים גם היא מלאה מפה לפה. ובין כולם נערים ונערות, בני אותם הגילאים של החטופים. קהילה שלמה התלכדה לה יחדיו – קהילת הכיפות הסרוגות של פיקו-רוברטסון.

נזכרתי בכאב בעצרת שארגן ידידי שלמה מירויס, שליח בני עקיבא בלוס אנג'לס, לזכר חמשת בני משפחת פוגל הי"ד שנרצחו על ידי שני פלסטינים. נזכרתי באמו של אחד הבחורים-שונאי-היהודים שנשבעה שבנה היה בבית, שאצלם לא מחנכים לרצח בדם קר. דיבורים לחוד ומציאות איומה. באותה עצרת בבית כנסת בני דוד-יהודה שעל שדרות פיקו השתתפו בעיקר אנשי אותו בית הכנסת. חשבתי שהרחוב יהיה סגור לתנועה, ושאלפי אנשים יתקבצו ויבואו. לא כך היה. משפחת פוגל, להזכירכם, היתה משפחה דתית, מתנחלים בשטחים הכבושים, ועל כך יצא קצפה וזעמה של הקהילה היהודית, שכן הם, רק הם וילדיהם, המכשול לשלום.

בתשע ורבע בערב בבית יעקב הייתי מוקף מאות אנשים, ורב אחר רב – כל אחד ראש קהילה אחרת – הוביל בקריאת פרק מתהילים.  אחר כך תפילה לשלום חיילי צה"ל ולשלום מדינת ישראל, ואז זמר, שאחז את כולם ועלה השמיימה. לא היו נאומים. היתה קהילה מאוחדת, מבתי כנסת שונים, שהתקבצה ובאה לאחר יום מלא שמחות למיניהן לתפילה, תחינה ובקשה שכוחות הבטחון יצליחו לאתר ולשחרר את שלושת הנערים החטופים.

הסתכלתי סביבי. גל בן נעים. ברד גרינברג. ד"ר גפט. רבי מסקין. דיויד סיגל, נציגה הבכיר ביותר של מדינת ישראל בחוף המערבי. קהילה אחת. מאוחדת. קומץ ישראלים  אך מלבדנו, כל השאר דתיים, אורתודוקסים מודרנים.  היכן היו הרפורמים והקונסרבטיבים?  היכן היו הישראלים בהמוניהם?

שלושה נערים חטופים, ומחול השדים נגד ישראל כבר החל: אנחנו עכשיו אשמים בתפישתם של מבוקשים ומעצרם של פעילי חמאס. הקהילה הבינלאומית ממתינה בקוצר רוח להתחיל את המתקפה, שתהיה חזקה ואיומה מקודמותיה, נגד הצורר היהודי ומכונת המלחמה הישראלית. הכל מותר, ודם יהודי הפקר. לכל מי שמשתמש במושג "דה-לגיטימציה", בואו נראה איך המושג מוצא אל הפועל בהקשר זה. מי שמטיף לחטיפת חיילים ויודע שיקרה מה שיקרה, ישראל תאלץ לשחרר מאות ואלפים מאנשיהם, יוצא תמיד וידו על העליונה. בואו נצוד לנו ילדים יהודים.  בשאיפה שמנמנים, כאלו נחמדים. ממילא הם נשאי מחלות, וצריך להיפטר מהם. הם והוריהם, ודודיהם ודודותיהם.  הם וכל המתנחלים בפלסטין. הפיתרון הסופי לא עבד עד הסוף.  מתוך 14 מיליון יהודים ערב מלחמת העולם השניה נשארו שמונה, והמספר היום הוא שוב 14 מיליון! הנה – עד היום עומלים ושוקדים על סיום המלאכה.  פעם היו אלו הנאצים. היום אלו הם הערבים המוסלמים, ובראשם אלו הקוראים לעצמם "פלסטינים".

על מדינת ישראל להתלכד, כולנו כאחד.  לא רק הדתיים (כיפות סרוגות, חסידים וחרדים) בעצרת תפילה, בקריאת פרקי תהילים ובהדלקת נרות. כל ישראלי באשר הוא, וכל יהודי לא ישראלי באשר הוא צריך להתמקד בדבר אחד, ואחד בלבד:  ההבנה שהאויב שלנו לא שואף לשלום.  האויב הוא אכזר ומתוחכם מאין כמוהו. עלינו להתעשת ולהשיב מלחמה שערה.

מי יתן שגיל-עד שאער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח ישובו לחיק משפחותיהם, ששיערה לא תגרה מראשם, ושמדינת ישראל והיהודים בתפוצות יבינו – תודות לחטיפתם – שאם ברצוננו לשרוד, עלינו להילחם. שכן הבטחנו הבטחה – "לא עוד", ומזה שנים אנחנו לא מקיימים אותה.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured8 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured8 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured8 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured8 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured8 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות