Connect with us

קהילה

משייטת 13 לאקשן של הוליווד: אמיר פרץ חותר למגע (ומסביר איך להישאר בחיים)

Published

on

הוא כיכב 4 שנים בתוכנית  הטלויזיה הפופולרית בערוץ 'נאשיונל ג'יאוגרפיק', אימן את הלוחמים שלכדו את אוסמה בן לאדן ותרם להנחלת תורת ה'קרב מגע' ברחבי תבל * ראיון היכרות בלעדי עם אמיר פרץ, שרירן צמרת ומאצ'ו-מאצ'ו מן ישראלי-אנג'לוסי * וטיפים לגברים ונשים על איך להישאר עירניים ברחובות לוס אנג'לס המסוכנים * מאת מיכה קינן

ñ

לפני שאתן לאמיר פרץ לספר לנו על הרומן המסעיר שלו עם הוליווד ועם  אומנות הקרב מגע אני חייב לברר אחת ולתמיד למה מתכוונים במונח 'קרב מגע'? אצלי בזכרון יש רק את שיטת הקאפ"פ, תורת לחימה ללא נשק שהייתה ידועה בתקופתי, מהפלמ"ח והלאה. זה היה משהו עצבני ומוזר מלווה במכות יבשות עם חצי מקל מטאטא, יחד עם אגרופים לפנים ובעיטות לביצים שתמיד הסתיים עם סימנים כחולים ומשקפיים שבורות. לשמחתי לא יצא לי לפגוש איזה פאדיון פנים מול פנים, נאלץ להגן על המולדת בעזרת מקל של מטאטא.

אבל בשקט בשקט החלו בהפצה של דוקטרינת קרב חדשה שלימים נקראה 'קרב מגע', שם סקסי בהרבה מהקאפ"פ שמזכיר תמיד את רעש נקישות מקל במקל. זוהי שיטת הגנה עצמית ולא אמנות לחימה כפי שחושבים רבים. כלומר, שיטת לחימה שמדמה מצבים שיכולים להתרחש ב"רחוב" כשהאדם מותקף על ידי גורמים שרוצים להזיק לו או מאיימים עליו. השיטה פותחה למטרות צבאיות עלידי צה"ל והיא מפורסמת בכל העולם.

DSC00543

עם כוכב הסרט מהיר ועצבני פול ווקר

 

במשך עשרים שנה האחרונות מאמן אמיר פרץ את כוכבי האקשן ההוליודיים באומניות לחימה שונות, ולאחרונה נקשר שמו בכמה סרטי פעולה וסדרות טלויזיה בנושא. לפני שנתיים נבחר אמיר פרץ – מדריך ומומחה לאמנויות לחימה, יועץ טכני לסרטים הוליוודיים ועכשיו כבר שחקן – להצטרף להיכל התהילה האמריקאי של אמנויות הלחימה יחד עם אייקונים ידועים כגון ברוס לי וצ'אק נוריס, מועדון מכובד שכיבד המומחיות של פרץ באומנויות הלחימה, כמומחה לטקטיקות קרב. הטקסים נערכים מידי שנה וכל שנה מביאים מועמדים שמשיגים מומחיות בתחום שלהם.

לפיכך החלטתי לגשת למכון של אמיר פרץ ולשמוע מפי הגורו עצמו על מה כל הרעש.

_89B8933[1]

סמינר קרב מגע בגרמניה

כמו במרוץ של סוסים

"הכותרת הגדולה של קרב מגע שזוהי שיטה להצלת חיים, משמעת עצמית, שיפור הביטחון אישי והקניית כלים להגנה עצמית", פוצח פרץ ומקפיץ שריר. "יש  לה ארבעה מימדים; אני משווה אותם לסוסים, ארבע אלמנטים מרכיבים את הבנאדם. יש לך את האלמנט הרוחני, האלמנט הפיזי , האלמנט הרגשי ואת האלמנט המנטלי. אם הסוסים הללו לא רצים יחד, וכל אחד מהם רץ לכיוון אחר, אם אתה באמצע וסוס רץ שמאלה וסוס רץ ימינה וסוס רץ ישר וסוס רץ אחורה אז זה יקרע אותך לחתיכות. אבל אם אתה מכוון את כל הסוסים האלו ביחד לרוץ לאותו כיוון אז יש לך את כל הכוח המרוכז לאן שאתה רוצה ללכת.

פרץ: "קרב מגע הוא לא רק ספורט, קרב מגע הוא יותר שיטה להגנה עצמית. אומניות הלחימה המשולבות, של אגרוף תאילנדי, קארטה, ג'יוג'טסו, היאבקות, ג'ודו רגיל וכו'. כל אומנויות הלחימה היום נקראות: "Mix Martial Arts" שזה שילוב של אומנויות לחימה. זה דבר מאוד פופולרי היום ואני מתמחה בהן. בתחום ההגנה העצמית, אנחנו חייבים להצליח לתת מענה לכל איום אפשרי. אם לצורך ההמחשה, נתקלת במצב שבו אתה צריך להגן על עצמך ושני אנשים מנסים לתקוף אותך, אתה לא תגיד להם: 'חבר'ה מה קרה? אני רגיל להילחם נגד בנאדם אחד!'…

"אם מישהו מהם שולף עליך סכין אתה לא תגיד: 'מה זה סכין? אני רגיל להילחם בידיים!'; או אם מישהו בועט בך אז אתה תגיד לו שאתה רגיל להיאבק רק עם הידיים, או אם מישהו מפיל אותך על הרצפה אז אתה אומר שאתה לא יודע להילחם על הרצפה. המטרה היא לתת מענה הכי טוב לכל סוגי האיומים של היום, שזה אומר: מספר תוקפים, עם כלי נשק, עם אקדח, רובה, מקל, סכין. חניקה, על הקרקע, על הגב… אתה לומד לקום, אתה לומד האם יש לסגת, או להילחם להגן על עצמך. המטרה הראשית היא לא להיפגע! אם אפשר למנוע את זה אז זה מצוין, הדגש העקרי בתחום ההגנה העצמית הוא מניעה. האסטרטגיה הכללית היא מניעה, שבעים וחמש עד שמונים אחוז זה מניעת סיטואציה. רוב האימון היא היכולת לראות איום פוטנציאלי ולהימנע ממנו מלכתחילה.

RKB_5496_Copy

תרגיל בשמירת נשק אישי ליחידה משטרתית מיוחדת

"בשלב הבא אם אתה איש מאומן ואתה יכול לראות כמה צעדים קדימה, הנה אתן לך דוגמא.  נניח סיימנו פה את הראיון ועכשיו לילה, ואתה חונה במגרש החנייה מאחורי המכון ואתה הולך ואיך שאתה נכנס לסמטה אתה רואה ליד האוטו שלך שלושה ארבעה חבר'ה, עומדים עם הקפישונים האלה על הראש מדברים ביניהם. אין אף אחד לידך, אתה לבד. האוטו שלך הוא האחרון שנשאר בחניה ואתה הולך לשם ואתה אומר לעצמך: 'לא הכל בסדר, אני רק הולך לאוטו שלי'. לעומת זה, שאיך שאתה עושה את הפנייה  לתוך הסימטה, אתה מסתכל ואומר: 'זה לא נראה לי טוב'. אתה עושה פרסה מיד, חוזר חזרה, אפילו תופס אותי ואומר לי שאתה רוצה שאני אבוא איתך לרכב, אתה אומר: 'בוא תקפיץ אותי רגע לרכב אני ראיתי משהו שנראה לי חשוד'. זוהי מניעה.

"עוד דוגמה: בחורה יוצאת ממעלית בערב, סוף היום, והיא רואה שהאוטו שלה אחרון במגרש החניה ורואה כמה אנשים ליד המכונית והדלת של המעלית עדיין פתוחה. אז היא יוצאת מהמעלית והולכת לרכב ומקווה שכלום לא יקרה… או כשהיא חוזרת למעלית וניגשת לשומר ומבקשת ממנו שילווה אותה. זאת אומרת, היכולת לצפות דברים עוזרת, מניעה זה דבר מאוד חשוב. אנחנו קוראים לזה מודעות למצב, עירנות סביבתית. להיות עירני, לא רק לסיכון פוטנציאלי, אבל בכלל, להיות עירני לסביבה שלך.

_MG_1609

הדרכת קרב מגע והגנה עצמית בכל רחבי העולם

"כמו ששמת לב, אני יושב עם הפנים לרחוב, למה? לא שחס ושלום מישהו יבוא וייתן לי מכה על הראש. אני עכשיו יושב קרוב לכביש, אם חס ושלום משהו קורה, מישהו עכשיו נוהג ברכב שתוי אולי, איבד שליטה על הרכב שלו ואני יושב עם הגב לרחוב, אין לי סיכוי בכלל לזהות רבע שנייה לפני ולראות מה קורה. כשאתה יושב עם הפנים לרחוב זה נותן לך טיפ טיפה יותר סיכוי לראות מה קורה סביבך, זה לא חייב להיות דבר כל כך דרמטי. חוץ מזה שנותן לך קצת יותר ראייה מרחבית, ושזה דבר נכון לעשות, לא להיבהל, רק להיות טיפונת יותר עירני.

לבצע במאה אחוז, לחיים ולמוות

"הדבר השני בקרב מגע, בהגנה עצמית, היא המשמעת הרגשית והמנטלית. אם מישהו מותקף, נניח אם זו אישה שמותקפת, מישהו מנסה לאנוס אותה, או אם מישהו מנסה לשדוד אותך. הוכחנו ב'נאשיונאל ג'אוגרפיק', בתוכניות הטלויזיה שלי, במשך ארבע שנים ברציפות, שהטכניקות עובדות. אז מה בכל זאת הבעיה? הרי אם הטכניקות עובדות אין בעיה, יבוא עלינו איום ונפתור אותו. אבל שיש סיכון גבוה, זה עושה את כל ההבדל. מה זאת אומרת? אם אני עכשיו אלמד אותך להתגונן נגד איום באקדח ואני מביא עכשיו אקדח לא אמיתי, אתה עושה את  כל התנועות והכל מצליח לך, פתאום כשאני מביא לך אקדח אמיתי שיש בו כדור אמיתי, הסיכון הוא כל כך גבוה שאין מקום לטעויות, אבל אתה מאבד את העשתונות מרוב פחד.

"או אם אני עכשיו לוקח קרש ארוך ושם אותו  בגובה שני מטר מעל שתי נקודות ואני אומר לך ללכת בשיווי משקל, לא תהיה לך בעיה ללכת עליו. כי אין לך מה לדאוג, זה לא כזה גבוה. אתה הולך עליו מצד לצד מצחקק וגם מדלג. אם אני לוקח את אותו קרש בדיוק ושם אותו מעל שתי בניינים גבוהים, פתאום אתה משקשק מפחד ולא מוכן לעלות על הקרש. אבל אתה אומר, רגע זה אותו דבר, עשית את זה עכשיו בלי בעיה, עם חיוך. מה קרה פה?

"הסיכון כל כך גבוה שפתאום האלמנטים הנפשיים, הרגשיים והמנטליים נכנסים לתמונה, אנחנו משלבים גם את הרוחני שייתן לך את הכוח להביא את האמונה ביכולת שלך ולעשות את ההחלטה הנכונה ולתת את הפקודה לגוף, לבצע במאה אחוז, לא חצי ולא רבע ולא אולי, בלי להסס, לדעת לקבל את הפקודה, לעשות את ההחלטה הנכונה ולעשות את זה במאה אחוז. לחיים ולמוות.

RKB_5540_Copy

תמונה קבוצתית עם יחידת אנטי טרור משטרתית

"כשאתה מתעסק בהגנה עצמית ובאומנות לחימה אז באופן טבעי אתה מתעסק בטכניקות שבנויות על מנת לפגוע, אז כמובן שפציעות זה דבר שבא עם המקצוע וזה דברים שקורים, אבל אנחנו מנסים להיות מאוד מקצועיים ומשתדלים לצמצם את זה לכמה שפחות.

"אין פייר ולא פייר בניסיון להגן על עצמך, או מישהו שאתה אוהב. במצב מסוכן אתה צריך לעשות את המקסימום כדי להציל את עצמך. אם אני עכשיו נכנס אליך הביתה מהרחוב ואני יותר חזק ממך. ונגיד חס ושלום, ישבתי חמש שנים בבית סוהר, רבתי מכות,קיבלתי מכות,עשיתי פשעים,אני לא פוחד,אז אתה לא תעצור אותי עכשיו עם הידיים, אתה לא מיומן. אתה חייב להשתמש בכל כלי נשק שאתה מוצא בכדי להגן על עצמך ועל מי שבבית, אין חוקים. אתה לא יכול להיות קורבן, צריך להתגונן קצת ולהעביר את ההתקפה ליריב, חייבים להתגבר על המצב.

IMG00945

On set "Human Weapon" of National Geographic

משמעת, התמדה ועקביות

 איך הגעת לתחום הזה?

"כנער בן חמש עשרה התחלתי להתענין בכושר גופני, הגנה עצמית ואומנויות הלחימה. לקחתי קורסים והשתלמויות בקרב מגע ובאומנויות הלחימה בכלל. מגיל צעיר קסמו לי אומנויות הלחימה. זה התחיל מסרטים של ברוס לי וכל הצ'מפיונים של אז . זה היה מאוד מרתק, ג'ודו ולחימה ביד פתוחה ומגע מלא. כבר בגיל שמונה עשרה הייתי אלוף ישראל בהישרדות ובקרב מגע למשקל כבד.

"כשהתגייסתי לצבא נהייתי מדריך 'קרב מגע' לכושר קרבי, בקורסים בהכשרת מדריכים לכל יחידות הצבא. ב-1992 העבירו אותי לשייטת 13, לקומנדו הימי.  בניתי להם את תוכנית 'קרב המגע' ליחידה, תוך שבועות, השתפרו החבר'ה והרמה עלתה בצורה בלתי רגילה, והם תפקדו טוב יותר במסלולים ובקורסי טרור. כשסיימתי את השירות בשייטת, נסעתי לתאילנד להתאמן באיגרוף תאילנדי".

מה תובנות החיים שלך בעקבות מעורבותך בקרב מגע?

scan0021

יחד עם אלוף העולם בס רוטן עם זכיתו בתואר

"קרב מגע', מתפתח בצורה מדהימה וממשיך להתפתח עם השנים. ולשמחתי אני אחד מהדמויות שעזרו לפרסם את המותג. יחד עם התוכנית המצליחה שלי ב'נאשיונל ג'אורפיק', עם כל השנים שאני מדריך, לימדתי ביותר מארבעים מדינות. בצבאות, משטרות , יחידות ללוחמה בטרור , אזרחים וקורסים משולבים. אני כבר 24 שנים בתחום. אחת ההבנות שגיבשתי שזו דרך חיים והיא קשורה בבניית הרוח, בבניית המשמעת וזה יופי של מודל לחיקוי בשבילי. כל המדריכים הגדולים שלי החל מהמדריך שהדריך אותי במתנ"ס בטבריה בשם אלון תמיר, הם היו פשוט מודל לחיקוי. אני חושב שהיום מודל לחיקוי לנוער זה 'הדבר' הכי חשוב בחינוך. לתת לנוער מודל לחיקוי; איך עושים, מה עושים, ההחלטות הנכונות, על משמעת, על היכולת לקבלת החלטות, על כבוד הדדי, על התמדה, על עקביות. כל האלמנטים האלו הם אלמנטים מאוד חשובים שיכולים לשקם כל אחד לרבות נוער במצוקה או קשה חינוך. אני תמיד אומר שאומנויות הלחימה ומוזיקה הצילו לי את החיים, גם מילולית וגם מעשית.

"כל כך הרבה דברים יכלו להשתבש, כל כך הרבה דברים יכלו לקרות, אם זה פשע ואם זה בסמים, כל הדברים האלה קורצים לאורך כל הדרך, אתה יודע שההורים עובדים קשה ועסוקים ואתה ברחוב משחק ורץ ומסתובב ומתערבב וכו'. יש הרבה דברים, תמיד משהו בפנים, מנגנון פנימי שאמר לי: 'לא! לך להיכן שיותר קשה, תנסה לעקוב אחרי החלומות שלך, תנסה להגיע, תנסה להסתכל לדברים בעיניים, היישר מבט'. יש דוגמאות בחיים, אם מישהו מנסה לתת לך מכות בפנים, אם אתה עוצם את העיניים. אתה לא רואה מהיכן באות המכות בחיים. גם אם אתה חוטף, עדיף להסתכל ולראות מה מגיע, לזוז בהתאם להתחמק או להתמודד. בחיים אותו דבר, הסתכל על הפחדים, הסתכל על האתגרים ורכוש אותם אחר כך זוז איתם קדימה.

"לאורך הדרך בחיי, היה עניין של משמעת, התמדה ועקביות, אני ידעתי שהמרוץ לא בהכרח למי שהכי מהיר,  אלא למי שמתמיד.

איך הגעת לאמריקה ומה קרה לך מאז?

"אחרי השירות בקומנדו הימי, נסעתי לתאילנד להתאמן באגרוף תאילנדי, חזרתי לארץ והחלטתי לנסוע לאמריקה ולנסות את מזלי. ב-1996 טסתי לארצות הברית. הגעתי לכאן, והמשכתי לחתור לכל העניין של אומנויות הלחימה, כדי להמשיך להתקדם, ללמוד, וללמד.

"כמובן כמו כל דבר זה לוקח זמן, לא דיברתי אנגלית. למעשה גם לא ממש התחלתי להדריך מיד, קצת לקח זמן לאנשים להכיר אותי. התחלתי קצת להדריך, קצת להילחם, קצת להראות את היכולות, להראות את הכישרון. התחלתי בשכר מינימום, למזלי הרב אבא שלי היה פה באותה תקופה, אז גם עזרתי לו וככה זה עזר לי קצת לתמרן ולהמשיך לעקוב אחרי החלום שהתפתח.

DSCN0184

עם דארין לוין והיחידה למלחמה בטירור של חיל האויר האמריקאי

"התחלתי לראות אנשים שצריכים את הידע ושזה עוזר מאוד לאנשים. לאחר כמה שנים כבר פתאום הדברים התהפכו וזה כבר התחיל להיות הקטע של לעזור לאנשים, לגעת בחייהם, לתת כלים ולהתקדם קדימה, להדריך, לעבוד עם קבוצות מאוד מתקדמות. היום אני עובד בין היתר עם השייטת האמריקאית, עם יחידות עילית, יחידות לוחמה בטרור המתקדמות בעולם, אנשים שהם גם יותר מנוסים ממני בתחומם. זה כבר הפך לשלב של לחלוק את הידע שלי בכל נושא של הגנה עצמית, המעצר, בטיחות, אבטחה, וייעוץ.

"במהלך כל השנים, הרבה אנשים שעבדתי איתם שהיו מפקדים זוטרים והתקדמו להיות מפקדים יותר בכירים או חניכים שהתקדמו להיות מפקדים ועבודה רבת שנים ואתה יודע איך אמר שלמה: 'טוב שם משמן טוב'. לשמחתי הרבה ראו את ההתמדה, את הדינמיקה, את האנרגיה, את המחויבות האישית בתחום, לתחום של הצלת חיים ושל ביטחון ושל הגנה עצמית. דבר הולך לאחר, אנשים פשוט מדברים. יש גם את תוכניות הטלוויזיה או סרטים או דברים שעזרו להמשיך לגדול ולהתקדם".

בדרך לעיראק ואפגניסטן

במה מתבטאת ההדרכה המיוחדת שאתה נותן לכוחות הביטחון?

"בתור מומחה לטקטיקות הגנה והשתלטות, אני יכול ללמד את השוטר איך לשמור על הנשק שלו בצורה יותר טובה. איך להתמודד עם מישהו שמפעיל עליו כוח בצורה יותר טובה.  למשל- Arrest and Control, מה זה אומר? זו היכולת לעצור ולהשתלט בצורה מסודרת, לא להשתמש ביותר מידי כוח ולא להשתמש בפחות מידי כוח. השימוש בכוח הוא לפי מה שצריך, אלה הדברים שאני מתמחה בהם וכמובן שאתה צריך ללמוד את הכללים של כל המשטרות באופן כללי. את זה השוטר יודע כבעל מקצוע, בזה הוא משתמש. הוא לומד טכניקות, טכניקות ההגנה, לדוגמא איך להתמודד עם מישהו שמנסה לתקוף אותו עם סכין, או במצב שהוא מופל לקרקע או מנסים לקחת לו את האקדח.

"בצבא זה מגיע  למצב של להרוג או להיהרג, במשטרה זו היכולת להשתמש בכוח המתאים. אם לימדתי להתגונן נגד איום באקדח, אז אני הולך להגדיל את הסיכויים שלו מול האיום הזה, אין מאה אחוז, זה  רק מגביר את הסיכויים. אין לי מה להפסיד, זה מגדיל לי את הסיכויים אולי להצליח ולהציל את עצמי. הפילוסופיה שלי אומרת, אם נקלעת למצב ואין לך מה לעשות, אין משהו אחר, לא הצלחת לברוח, אז אם לא תעשה כלום, נכשלת מלכתחילה, אבל אם תנסה לעשות משהו, תגדיל את הסיכויים שלך להתגבר על המצב, מה תעדיף? מפה אני מתחיל.

"אנשים באים אלי לסמינרים ובצדק ואומרים לי: 'אמיר, אונס, סכין, איזה פחד!' והם פוחדים ואני אומר להם שפחד זה דבר טבעי, צריך לקבל אותו, גם אני פוחד, אתה מבין? יש הרבה מה להפסיד, יש לך חששות, אף אחד לא רוצה להיפגע. הפחד הוא דבר טבעי, צריך לקבל אותו, צריך לדעת לנהל אותו.

"זאת אומרת שאם עכשיו אני קופץ עליך עם סכין ואתה לא יודע מה לעשות, ואתה לא עושה כלום, הרמה של הפחד מגיעה למצב שאתה יכול לקפוא. דרך הבנה ובנייה נפשית, רגשית, ופיזית, אתה יכול להתמודד עם הסיטואציות האלה בצורה קצת יותר טובה, לזהות אותן קצת יותר מוקדם, אולי למנוע אותן אפילו, עוד פעם, אין מאה אחוז, אבל אתה מגדיל את הסיכויים שלך להתגבר ולמנוע את המצב, שוב, לא עשית כלום, נכשלת מלכתחילה. אז זה כבר נותר כוח לאנשים להתחיל להתמודד.

"ההדרכה שלי תלויה באופי היחידה. זאת אומרת, שאם שולחים שוטר רגיל שלא התמחה בפיזור הפגנות להתמודד מול קהל, הוא הולך להכשל עם הקהל. הוא צריך יחידה שמתמחה בהתמודדות עם הציבור כדי שבציבור יהיה מינימום נפגעים. דוגמה נוספת: יחידה מיוחדת אחרת, המומחיות שלה היא להתמודד עם אדם שיורה, מה זה אומר? אם עכשיו נכנס ילד שקיבל שיגעון לבית ספר ופותח באש, אם אני שולח שוטר רגיל שלא התאמן על מבנים של בתי ספר, שלא מכיר את השיטות של הכניסה המהירה, את הזיהוי של המטרה, הרי נשקפת לו סכנה ולחיי אדם נוספים. ואם מדובר בבני ערובה, זאת צריכה להיות יחידה שיודעת את השיטות ובקיאה בתורה הספציפית.

 "הדרכתי קורס מדריכים ליחידה של סוכנים מיוחדים  של חיל האוויר האמריקאי. הם היו בדיוק לפני היציאה לעיראק ולאפגניסטן, וכשהגעתי אליהם הם שאלו אותי את השאלה, מדובר בו באנשים מאוד מנוסים וחבר'ה ממש על הכיפאק. אמרו לי, 'אמיר, מה  אפשר ללמוד תוך  שבוע ימים?' אמרתי להם: 'הגנות עם רובים, חטיפות רובים, ואקדחים. יש לנו שבוע ימים, חבר'ה! תעשו לי טובה תשאלו אותי את אותה שאלה בסוף השבוע'.

"אלה חבר'ה מיומנים, באמת ברמה הכי גבוהה. אחרי שבוע ימים של הדרכה, ממש מהבוקר עד הלילה, בסוף השבוע כמובן שהגענו ליעדים ממש גבוהים. כיסינו את כל הנושאים וכמובן שלא הגענו למצב אופטימלי, אבל כשהשאלה עלתה שוב, אז אמרתי להם, 'עכשיו אתם תענו לי אתם! מה עדיף? שיהיו לי מדריכים כמוכם לכוחות המיוחדים ברמה שאתם נמצאים בה עכשיו, או שלא יהיה דבר?' התשובה הייתה מובנת מאליה.

IMG_0255EE

עם צוות הקומנדו סיל טים 6 , אלוף העולם בס רוטן והכוכב מייק קלארק דונקן ז"ל

"כל יחידה צריכה להתמחות בכל מיני סיכונים פוטנציאליים שעומדים לפניה, אז אנחנו עושים את האימונים בתחום שלנו בטקטיקות הגנה בהתאם למה שהיחידות עושות ולמה הם מיועדות. באופן כללי כולם עוברים את הקורס הבסיסי של היכולת בשימוש בגוף ככלי נשק, כארגז כלים, השימוש ברגליים, השימוש בידיים ככלי נשק, ובכלי הנשק האמיתיים כתוספת לאברי הגוף. האקדח או הרובה או הסכין, הם המשכיות של הגוף שלך, כל אלה כלים שאתה שם בארגז הכלים שלך ואתה תבחר את הכלי המתאים בהתאם לסיטואציה.

"אני מאמין שכדי לדעת מה הסיכויים שלך להגן נגד אקדח, אתה בהחלט צריך לדעת איך האקדח עובד, אז אתה צריך להגיע משני הכיוונים. זאת אומרת שאנחנו נמצאים במטווחים, אנחנו יורים, אנחנו מתפעלים את הנשק, עובדים תחת לחץ, אנחנו מתרכזים בפגיעות מדויקות. בנאדם צריך להכיר את האקדח, אם אתה הגעת למצב שאתה עכשיו נטרלת בנאדם עם אקדח,  אם אתה לא יודע איך להשתמש באקדח, איך תשתמש בו?  אולי זה אקדח צעצוע?

"יש דברים שצריך לדעת, ללמוד, איך להפעיל את הנשק. אולי הגעת למצב שבו ראית אקדח על הרצפה ואתה היחידי שיכול לעצור ולטפל בזה. לדוגמה נוספת היא הגנה נגד מישהו שרוצה לתת לך מכה. צריך לדעת איך לתת מכה, אז אני מאמין שצריך ידע, עוד פעם, ברמות מסוימות צריך ידע משני הכיוונים, גם בנשקים, גם ידע בסיסי, ברובה, באקדח, בסכין, בגרזן, במקל".

GTA # 4

on set of Grand Theft auto iv

משחק וידאו, סדרת טלוויזיה וסרט

על איזה פרוייקטים אתה עובד כיום?

 "יש לי אתר באינטרנט, http://amirperets.com שמתי על האתר שלי משהו שנקרא E. training. אתה יכול לקחת קורס אינטראקטיבי. אתה מוריד את כל הקורס למחשב שלך. אדם סקרן רוצה לדעת איך מתגוננים מחניקה מאחור, הוא נכנס אלי לאתר, והוא רואה שם 'איך להתגונן נגד חניקה מאחור'. מוריד את זה ישר למחשב והוא יכול לראות את כל הדינאמיקה. כמובן הוא צריך להתאמן אבל שלב-שלב, איך עומדים יציב, איך נותנים מכה ישרה, איך מבצעים הגנה, איך מתמודדים מול איום מסוכן, איך מתגוננים מול חביקה בפנים, חביקה מאחור.

"אני יכול עכשיו לשאול אותך איך מתגוננים נגד חניקה מאחורה, אז אתה תגיד, אמיר אני לא יודע, השלב הבא הוא שאני אראה לך לדוגמא את הסרט ואת ההדגמה ,מה אתה צריך לעשות? מראים לך ש- 'צריך לשים את הידיים על שורש כף היד וככה מתגוננים'. אחר כך צריך לתרגל, ושוב לתרגל תחת לחץ. אז הפילוסופיה שלי בין היתר היא, ' תראה לי מה שצריך לעשות ואני אתרגל בעצמי '.

"אני באופן אישי מאוד אוהב את המדיה ושואף להמשיך להופיע בסרטים ובתוכניות טלוויזיה. הפרוייקט על הפרק כרגע הוא PAY DAY שזה משחק וידאו, סידרת טלוויזיה ובקרוב סרט קולנוע."אימנתי גם את האקרובטים של CIRQUE DE SOLIEL למעבר מהופעה חיה להופעה בקולנוע.

IMG00004-20100304-1630EE copy

עם כוכב הסרט 'טרנספומרס' ג'וש דוהמל

מה ההבדלים בין הקומנדו הישראלי והקומנדו האמריקאי?

"SEAL TEAM 6, הם אלה ששיתפתי איתם ידע בשנים אחרונות והם היו אחראים לחיסול של בן לאדן. עבדתי  גם עם האנשים אמיתיים שעשו את המבצע וגם עם השחקנים של הסרט  ZERO DARK 30 על המבצע וגם הסרט הידוע על הנייבי סיל האמריקאי ACT OF VALOR.

 "אני עובד עם מגוון רחב של יחידות ב-20-15 שנה האחרונות, ואני מקבל את השאלה הזאת ששאלת כל הזמן. שתדע שכשהייתי בצבא היו תוכניות שת"פ באימונים בין הזרועות. החומר האנושי פה ברמה גבוהה, מאוד טובים. מהניסיון שלי עם כולם,  אתה בא ללוחם ואומר לו שנתקע או נחטף חייל באיזה מקום והם הולכים לחלץ אותו. בנאדם מן השורה יגיד לך רגע, בוא נשב, נחשוב נתכנן, נראה האם אנו עושים ההחלטות הנכונות? הלוחם אומר: !"  "roger that "         ומוכן ללכת, בוא נלך! אתה אומר לו: 'רגע תגיד לי, למה לסכן חיים ככה בקלות כזאת עבור חבר שלך ביחידה. הוא לא דופק חשבון ,זה אוטומטי אצלו, הוא הולך לחלץ, למה? ואתה יודע מה שתשובה שאתה מקבל? 'הוא היה עושה את זה גם עבורי!' או כי, 'אני אוהב אותו!'… המסר שלו, האנשים הקשוחים של הקשוחים, מה המסר? אהבת חינם, מה זו הקלות הזאת, לסכן את החיים שלך, האנשים כל כך מחויבים, לצאת לשטח ולתפוס את האנשים הרעים שפוגעים באנשים חפים מפשע ושגורמים פחד לאוכלוסייה ומאיימים על האוכלוסייה, זה פשוט מדהים.

 "ההבדל הקיים בין השייטת האמריקאית לשייטת הישראלית. באופן טבעי האופי והאופן של הפעולות של היחידות השונות. הקומנדו האמריקאי צריך להגיע מאמריקה לאיזשהו יעד רחוק מאוד מהבית. הוא צריך לקפוץ על מטוס ואז לצנוח, זאת צניחה גבוהה, סופר גבוהה מעשרת אלפים רגל  וליפול ללב ים ולדעת איך להסתדר שם, להיאסף על ידי צוללת ,שפולטת אותך במרחק רב מהחוף לנווט כמה ימים רק כדי להגיע לאיזשהו יעד בסוף העולם. זה הענין של אופי הפעולות שאני רואה.

"בנוסף יש ענין של ניסיון. למשל,  בשייטת 13, חבר'ה משכמם ומעלה,  הם היו עשר שנים יותר צעירים מהאמריקאים. אצל האמריקאים להגיע לשלב ל'Development Group' זה לוקח  יותר שנים. ליחידה המיוחדת שבמיוחדת שבשייטת האמריקאית. אתה צריך נסיון של חמש  עד לשמונה שנים. אתה צריך להפגין רמה של המקצועיות, מחויבות, משמעת, השראה, ויכולת מדהימים"

פרץ פורץ להוליווד

DSC_2048

על הסט של סידרת Car Science-Fox Sport

בגלל המוניטין שלו כמומחה ומאמן להגנה עצמית וגם  בגלל האופי  הנוח שלו הצליח פרץ להרחיב את חוג הלקוחות שלו גם למשטרות וליחידות צבאיות מכל העולם. למועדון שלו התחילו להגיע לקוחות פרטיים, ביניהם אנשי תעשיית הבידור ההוליוודיית. לפני עשר שנים פגש במכון שלו את מנהל חברת 'מנדליי אנטרטיינמנט' שהתאמן במכון וסידר לו הדגמה ואודישן אצל פיטר גובר, בעל חברת הפקות שהפיק להיטים כמו 'באטמן' ו'איש הגשם'. הוא  החתים אותו על חוזה לשלושה סרטים בשיתוף עם אולפני פרמאונט. אבל זה לא התממש.

_GLY2657

על הסט של מבחן סיבולת של נשיונל ג'יאוגרפיק

אמיר: "החלטתי לא לוותר על החלום ההוליוודי שלי והלכתי ללמוד משחק ועשיתי הרבה אודישנים. יום אחד התקשרו אלי מ'מנדליי אנטרטיינמנט' ושכרו את שירותי כמומחה. בהתחלה  התבקשתי לאמן את פול ווקר (מכוכבי "מהיר ועצבני") לקראת הופעתו בסרט האקשן Into the Blue (לצידה של ג'סיקה אלבה). בהמשך עבדתי בדרמת אמנויות הלחימה 'Never Back Down'. גם עזרתי בליהוק שני כוכבי הסרט הצעירים והאנונימיים יחסית ואימנתי אותם יחד עם דג'ימון הונסו ("לגעת ביהלום"). הוא גילם את מאמנם של שני המתאבקים, הם ביססו את הדמות שלו עלי.

אחר כך גם תרמתי את דמותי (בגרסה הדיגיטלית) למשחק הווידאו הפופלרי "4 Grand Theft Auto" ועזרתי לשחקן הישראלי יאיר לוטן, להתכונן לתפקידו בסדרה "דור מזוין" ("Generation Kill"). גם אימנתי את רמון רודריגז לסידרת טלויזיה חדשה שמצולמת כעת".

בשלב הזה התהפך עלי המזל לטובה והצלחתי להשתלב בסדרת הטלוויזיה של 'נשיונל ג'אוגרפיק', הממליצים שלי היו חברים מתחום אמנויות הלחימה, רנדי קוטור ובאס ראטן.

איך זה בדיוק קרה?  מה יש בסידרה הזאת?

"רנדי קוטור אמר למפיקים, 'אתם חייבים לעשות אודישן לאמיר', אחרי שבוע הם נתקלו בבאס רוטן וגם הוא המליץ עלי. הם החליטו ששווה להם לראות אותי ועשו לי אודישן. השכבתי את הבוחן על הרצפה, הצמדתי לו אקדח לראש ושאלתי אותו 'מה תעשה עכשיו?'. וככה קיבלתי את התפקיד.

"הפרק הראשון מסביר התגוננות מפני תוקפים ואני מופיע בו לצד מומחים אחרים, שאת חלקם אני אימנתי. בפרק השני מדובר ביחידות מיוחדות ושם אני מדגים את כושר הסיבולת שלי בתנאים קשים של חום ומאמץ. עשרות מיליונים צופים ברחבי העולם ואינספור תגובות של מעריצים הציפו את הטוקבקים של הערוץ. בפרק השלישי בסדרה, מדובר במודעות סביבתית להגנה עצמית ומדגים את השיטות שלי למניעת חטיפות ומעשי שוד. בפרק הרביעי, יש התמודדות עם אימונים וכלי רכב.

"מיד בעקבות הסדרה הגיעה אלי הצעה לשחק בקומדיה 'שומר ראש במבצע' ("Drillbit Taylor"), בה גילמתי סוכן מוסד המגיע לראיון עבודה אצל ילדים חנונים שסבלו מהטרדות.

_GLY2610

על הסט בסדרה 'לוחמי-על' של נשיונל גיאוגרפיק

 

 

"לסרט השני שלי-"Warrior" גויסתי על-ידי הבמאי גאווין אוקונור, חניך שלי לשעבר. כאן גם הייתי יועץ טכני ועזרתי בליהוק. ערכתי את אודישן פיזי לג'וש דוהמל, כוכב "רובוטריקים". עשיתי לו מבחני קואורדינציה והוא היה מצוין, . הסרט ה היה דרמת הפעולה , שעוסקת בבנו של אלכוהוליסט ומתאגרף לשעבר (ניק נולטה) ששב  הביתה כדי להשתתף בתחרות אמנויות לחימה, כשמאמנו הוא אביו ויריבו הוא אחיו. הסרט זכה להרבה תשבוחות וגם הצליח קופתית. גילמתי בו את דמות עוזר המאמן הישראלי.

DSC01376

עם כוכב הסרט 'וורייר' ו'זירו דארק '30 ג'ואל אדגרטון

 בזמן האחרון  הוא הספיק גם להופיע בתוכנית הטלוויזיה הפופלרית של ד"ר פיל וכן בתוכנית החדשות הבינלאומית INSIDE MMA על אומניות הלחימה.

פרץ מסכם: " התבקשתי להסביר בתוכנית את עיקרי תורת ההגנה העצמית שלי. אני מלמד עקרונות ולא סיטואציות. אתה לומד איך להתמודד עם  כל מצב, להגיב הכי מהר שאפשר וכמובן אני מצדד במניעה. כלומר, להשתמש במשמעת עצמית ושיקול דעת, כדי לא להיכנס בכלל לסיטואציות הללו."כמו שנאמר על ההבדל בין פיקח לחכם: פיקח יודע לצאת ממצבים שחכם נמנע מהם מלכתחילה".

scan0003

 

להלן קישוריות לאתר של אמיר פרץ וקטעי וידאו נבחרים:

 

קרב מגע: הבייבי של אימי שדה

שורשי השיטה מקורם באימי שדה אור ליכטנפלד בשנות השלושים של המאה הקודמת. ליכטנפלד שהתגורר בצ'כוסלובקיה הושפע בעיקר מאביו, שהיה בלש משטרתי בכיר ומדריך להגנה עצמית. אימי לימד לראשונה קבוצות יהודיות, טכניקות לחימה ללא נשק על פי השקפת עולמו בברטיסלאבה במטרה להגן על הקהילה היהודית מפני התקפות פשיסטיות של בריונים מקומיים.

בשלב מאוחר יותר של חייו שירת אימי בצבא הבריטי שם כנראה למד את טכניקות הלחימה ברובה מכודן וטכניקות נוספות של לחימה ללא נשק שהיו נהוגות שם. כאשר הגיע ליכטנפלד ליישוב היהודי בארץ (טרם קום המדינה), הוא החל ללמד בהגנה קרב פנים אל פנים והתבססה בעיקרה על לחימה במקל שהייתה ידועה אז בשם "קפא"פ". לאחר הקמת המדינה והקמתו של צה"ל, מונה אימי לתפקיד מדריך כושר גופני ראשי של צה"ל. עם חלוף הזמן, הבחין אימי שישנם חיילים וחיילות שאינם מסוגלים לבצע חלק מטכניקות הלחימה ללא נשק שהיו בשימוש בזמנו ולכן גרע את חלקן או התאימן ליכולתו של חייל ממוצע בצה"ל. לאחר התבססות הז'רגון הצה"לי החל השימוש במושג 'קרב מגע' כדי לתאר את תחום הלחימה הלא חמושה ובכך נדחק המושג קפא"פ אל דפי ההיסטוריה.

עם פרישתו משירות הקבע פתח אימי מכון קרב מגע "אזרחי" שם התאים את שיטת הקרב מגע לצורכי האוכלוסייה האזרחית. בתחילה ביסס אימי את הלחימה בשיטת הקרב מגע על טכניקות שונות מתחום הג'ו ג'יטסו והאגרוף המערבי, לצד אלמנטים נוספים מתחום ההיאבקות והקפא"פ.

עם גדילתו של דור המתאמנים הראשונים, החלה שיטת הקרב מגע להתבסס על טכניקות מקוריות שהתפתחו מתוך צורך לתת מענה לאיומים עכשווים ברחוב ובשטח. אימי פיתח את השיטה בהתבסס על עקרונות הפעולה הבאים: "לא להיפגע", "פעל לפי יכולתך, אך פעל נכון", "השתמש בידע לפי הצורך", "הדרך הפשוטה שהיא הדרך הקצרה ביותר והמהירה ביותר".

קרב מגע הוא קרב חופשי, הוא כולל אגרופים, בעיטות, חניקות והפלות למיניהן האפשריים והמטרה היא ניטרול היריב בזמן הקצר ביותר, וזאת על מנת לדמות כמה שיותר מצב שיכול לקרות ב"רחוב". בניגוד לאמנויות לחימה תחרותית (או בכינוי אחר לחימת זירה, ביצוע תחרות קרב מגע ללא הגבלות אלו עלול לגרום לפציעות קשות ואף מוות בקרב היריבים) בהן יש לרוב הגבלה על פגיעה ביריב באזור המפשעה, פנים וצוואר, קרב מגע עקב ייעודו, אינו כפוף להגבלות אלו ולכן גם אינו מתאפיין בתחרויות או ייצוג אולימפי.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

‭"‬אני‭ ‬חש‭ ‬בר‭ ‬מזל‭ ‬להיות‭ ‬חלק ממשפחה‭ ‬אחת‭ ‬גדולה‭"‬ ‭ ‬

Published

on

בראין‭ ‬מאן‭, ‬יהודי‭-‬אמריקאי‭ ‬שגדל‭ ‬במשפחת‭ ‬שוטרים‭ ‬בלונג‭ ‬איילנד‭, ‬ניו‭ ‬יורק‭, ‬משמש‭  ‬כסגן‭ ‬נשיא‭ ‬לענייני‭ ‬תביעות‭ ‬של‭ ‬חברת‭ ‬שמאות‭ ‬הביטוח‭ .‬Avner Gat, Inc‭ ‬•‭ "‬התחלתי‭ ‬כשמאי‭ ‬עד‭ ‬שאבנר‭ ‬הושיב‭ ‬אותי‭ ‬והצהיר‭ – ‬אתה‭ ‬כמו‭ ‬הילד‭ ‬החמישי‭ ‬שלנו‭. ‬אני‭ ‬רוצה‭ ‬שתנהל‭ ‬את‭ ‬החברה‭ ‬באופן‭ ‬יום‭ ‬יומי‭" ‬•‭ ‬למה‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭ ‬הם‭ ‬לא‭ ‬חברים‭ ‬שלכם‭, ‬מדוע‭ ‬כל‭ ‬עסק‭ ‬או‭ ‬נכס‭ ‬חייב‭ ‬להיעזר‭ ‬בשמאי‭ ‬שהוא‭ '‬אדבוקט‭', ‬ממש‭ ‬כמו‭ ‬עורך‭ ‬דין‭, ‬ומהן‭ ‬הסיבות‭ ‬שהוא‭ ‬ימשיך‭ ‬את‭ ‬הקריירה‭ ‬העכשווית‭ ‬שלו‭ ‬עד‭ ‬יום‭ ‬מותו‭ – ‬ראיון‭ ‬חשוף‭ ‬

לביל‭ ‬הנדל‭ ‬מאזינים‭ ‬בכל‭ ‬בוקר‭ ‬יותר‭ ‬ממיליון‭ ‬בני‭ ‬אדם‭, ‬רובם‭ ‬ככולם‭ ‬מדרום‭ ‬קליפורניה‭. ‬הנדל‭, ‬עורך‭ ‬דין‭ ‬שסבא‭ ‬וסבתא‭ ‬שלו‭ ‬נספו‭ ‬בשואה‭ ‬ושתוכנית‭ ‬סוף‭ ‬השבוע‭ ‬שלו‭, ‬Handel on the Law‭, ‬היא‭ ‬הוותיקה‭ ‬ביותר‭ ‬בתולדות‭ ‬הרדיו‭ ‬המסחרי‭ ‬בארה‭"‬ב‭, ‬משדר‭ ‬מדי‭ ‬בוקר‭ ‬בין‭ ‬5-9‭ ‬בתחנת‭ ‬הרדיו‭ ‬הפופולרית‭ ‬KFI 640am‭ ‬ומספק‭ ‬למאזינים‭ ‬אינפורמציה‭ ‬רבה‭, ‬דעות‭ ‬בלתי‭ ‬שגרתיות‭, ‬זוויות‭ ‬אישיות‭ ‬על‭ ‬הקורה‭ ‬במשפחתו‭ ‬וסביבתו‭ ‬וייעוץ‭ ‬ממקור‭ ‬ראשון‭ ‬בענייני‭ ‬חוק‭ ‬ומשפט‭. ‬בין‭ ‬לבין‭, ‬ניתן‭ ‬לשמוע‭ ‬את‭ ‬הנדל‭ ‬משמיע‭ ‬בקולו‭ ‬הסמכותי‭ ‬והמוכר‭ ‬את‭ ‬התשדיר‭ ‬הבא‭:‬

היי‭, ‬חברים‭, ‬כאן‭ ‬ביל‭ ‬הנדל‭. ‬הרשו‭ ‬לי‭ ‬לספר‭ ‬לכם‭ ‬על‭ ‬משהו‭ ‬שאני‭ ‬שומע‭ ‬עליו‭ ‬לעתים‭ ‬קרובות‭ ‬מדי‭ ‬מהלקוחות‭ ‬והחברים‭ ‬שלי‭: ‬אנחנו‭ ‬משלמים‭ ‬את‭ ‬פרמיית‭ ‬הביטוח‭ ‬על‭ ‬הבית‭ ‬או‭ ‬הדירה‭ ‬שלנו‭ ‬במשך‭ ‬20‭ ‬שנה‭, ‬בלי‭ ‬לשאול‭ ‬שאלה‭. ‬אף‭ ‬פעם‭ ‬לא‭ ‬מאחרים‭ ‬בתשלום‭ ‬ועכשיו‭ ‬כשיש‭ ‬לנו‭ ‬נזק‭ ‬מהצפת‭ ‬מים‭ ‬בבית‭, ‬הם‭ ‬מציעים‭ ‬לנו‭ ‬סכום‭ ‬כסף‭ ‬זעום‭ ‬שאפילו‭ ‬לא‭ ‬מתחיל‭ ‬לכסות‭ ‬את‭ ‬עלות‭ ‬השיפוץ‭ ‬של‭ ‬הנזק‭. ‬הניסיון‭ ‬שלי‭ ‬הוא‭ ‬שאתה‭ ‬יכול‭ ‬לנסות‭ ‬לנהל‭ ‬משא‭ ‬ומתן‭ ‬עם‭ ‬חברת‭ ‬הביטוח‭, ‬אבל‭ ‬אם‭ ‬עשית‭ ‬זאת‭ ‬אי‭ ‬פעם‭, ‬אתה‭ ‬יודע‭ ‬שזה‭ ‬יותר‭ ‬גרוע‭ ‬מלהתמודד‭ ‬עם‭ ‬ההצפה‭ ‬עצמה‭…‬

מה‭ ‬שאתם‭ ‬צריכים‭ ‬לעשות‭ ‬זה‭ ‬להתקשר‭ ‬לאבנר‭ ‬גת‭. ‬אבנר‭ ‬הוא‭ ‬שמאי‭ ‬ביטוח‭ ‬ציבורי‭ ‬פרטי‭ ‬שנמצא‭ ‬בצד‭ ‬שלכם‭. ‬אבנר‭ ‬מנהל‭ ‬בשמכם‭ ‬משא‭ ‬ומתן‭ ‬כדי‭ ‬לוודא‭ ‬שאתם‭ ‬תקבלו‭ ‬את‭ ‬התגמול‭ ‬האפשרי‭ ‬הטוב‭ ‬ביותר‭. ‬הוא‭ ‬והצוות‭ ‬שלו‭ ‬מתמודדים‭ ‬עם‭ ‬חברות‭ ‬ביטוח‭ ‬במשך‭ ‬17‭ ‬שנים‭ – ‬יש‭ ‬להם‭ ‬את‭ ‬הניסיון‭ ‬והידע‭ ‬בענף‭, ‬ואתם‭ ‬צריכים‭ ‬אותם‭ ‬לצידכם‭! ‬אבנר‭ ‬שומר‭ ‬את‭ ‬הראש‭ ‬שלכם‭ ‬מעל‭ ‬המים‭ – ‬אפילו‭ ‬בתרחישים‭ ‬הגרועים‭ ‬ביותר‭. ‬התקשרו‭ ‬ישירות‭ ‬לאבנר‭ ‬בטלפון‭:  ‬818-917-5256‭ ‬או‭ ‬בקרו‭ ‬באתר‭  ‬www.avnergat.com‭ ‬עשו‭ ‬את‭ ‬הצעד‭ ‬הנכון‭ ‬הראשון‭, ‬התקשרו‭ ‬לאבנר‭ ‬‮–‬‭ ‬שמאי‭ ‬ביטוח‭ ‬ציבורי‭ ‬פרטי‭ ‬מקצוען‭!‬

התשדיר‭ ‬מהווה‭ ‬עליית‭ ‬מדרגה‭ ‬משמעותית‭ ‬עבור‭ ‬גת‭, ‬בעלי‭ ‬חברת‭ .‬Avner Gat‭, ‬Inc‭. ‬

גת‭ ‬נודע‭ ‬בעבר‭ ‬בפרסום‭ ‬הנרחב‭ ‬שלו‭ ‬בראש‭ ‬החוצות‭ ‬של‭ ‬הקהילה‭ ‬הישראלית‭ ‬בלוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ – ‬עיתונים‭, ‬טלוויזיה‭, ‬מסעדות‭, ‬ארגונים‭ ‬קהילתיים‭, ‬חסויות‭ ‬ועוד‭; "‬הצפה‭? ‬שריפה‭? ‬הפך‭ ‬למנטרה‭ ‬שגורה‭ ‬כאן‭ ‬אצל‭ ‬כל‭ ‬מי‭ ‬שחי‭ ‬ודובר‭ ‬עברית‭ ‬בעשור‭ ‬וחצי‭ ‬האחרונים‭. "‬כשהתחלתי‭ ‬את‭ ‬העסק‭ ‬כשמאי‭ ‬ביטוח‭ ‬פרטי‭, ‬המייצג‭ ‬בעלי‭ ‬רכוש‭ ‬שניזוק‭ ‬מול‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭, ‬90%‭ ‬מהלקוחות‭ ‬שלי‭ ‬היו‭ ‬ישראלים‭", ‬אומר‭ ‬גת‭ ‬במשרד‭ ‬הביתי‭ ‬שלו‭ ‬בוודלנד‭ ‬הילס‭. "‬היום‭ ‬מדובר‭ ‬בכ‭-‬10%‭ ‬מהקהילה‭ ‬אבל‭ ‬אנחנו‭ ‬אף‭ ‬פעם‭ ‬לא‭ ‬שוכחים‭ ‬שהם‭ ‬אלה‭ ‬הביאו‭ ‬אותנו‭ ‬לאיפה‭ ‬שאנחנו‭ ‬כיום‭. ‬התרחבנו‭, ‬גדלנו‭, ‬בנינו‭ ‬לעצמנו‭ ‬מוניטין‭ ( ‬5‭ ‬כוכבים‭ ‬וביקורות‭ ‬נהדרות‭ ‬ב‭-‬Yelp‭ ‬למשל‭) ‬ואנחנו‭ ‬מעסיקים‭ ‬12‭ ‬שמאים‭ ‬מומחים‭ ‬בעלי‭ ‬רישיון‭, ‬כך‭ ‬שמטבע‭ ‬הדברים‭ ‬רוב‭ ‬הלקוחות‭ ‬הם‭ ‬אמריקאים‭".‬

המטרה‭: ‬סביבה‭ ‬עסקית‭ ‬תומכת

גת‭ ‬ואשתו‭ ‬נירה‭, ‬הכירו‭ ‬בעת‭ ‬השירות‭ ‬הצבאי‭, ‬התחתנו‭ ‬ב‭-‬1989‭, ‬חיו‭ ‬בקיבוץ‭ ‬הגושרים‭ ‬עד‭ ‬1990‭ ‬ואז‭ ‬היגרו‭ ‬לאמריקה‭. ‬אחרי‭ ‬קריירה‭ ‬קצרה‭ ‬כאיש‭ ‬אחזקת‭ ‬בתי‭ ‬דירות‭ ‬לחברות‭ ‬ניהול‭ ‬בניינים‭ ‬והקמת‭ ‬חברת‭ ‬הובלות‭ ‬בשם‭ '‬Camel Moving and Storage‭', ‬הגיעה‭ ‬ב‭-‬1994‭ ‬רעידת‭ ‬האדמה‭ ‬הגדולה‭ ‬בלוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ (‬Northridge Earthquake‭). ‬כבר‭ ‬אז‭ ‬גילה‭ ‬גת‭ ‬שאנשים‭ ‬שבתיהם‭ ‬ניזוקו‭ ‬לא‭   ‬מקבלים‭ ‬פיצוי‭ ‬הולם‭ ‬מחברות‭ ‬הביטוח‭, ‬והקים‭ ‬את‭ '‬Elite Restoration‭', ‬חברה‭ ‬קבלנית‭ ‬שעסקה‭ ‬בשיפוץ‭ ‬מבנים‭ ‬אחרי‭ ‬אסונות‭. ‬הוא‭ ‬עבד‭ ‬במשך‭ ‬כעשר‭ ‬שנים‭ ‬מול‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭ ‬וניסה‭ ‬לוודא‭ ‬שהן‭ ‬משלמות‭ ‬ללקוחות‭ ‬סכומים‭ ‬הגיוניים‭ ‬כדי‭ ‬שיוכל‭ ‬לשפץ‭ ‬את‭ ‬ביתם‭ ‬לאחר‭ ‬קטסטרופה‭ ‬זו‭ ‬או‭ ‬אחרת‭. ‬ב‭- ‬2004‭, ‬מצויד‭ ‬בידע‭ ‬ובניסיון‭ ‬הרב‭ ‬שצבר‭, ‬הוא‭ ‬פתח‭ ‬חברת‭ ‬שמאות‭ ‬פרטית‭, ‬המייצגת‭ ‬כאמור‭ ‬בעלי‭ ‬רכוש‭ ‬שניזוק‭ ‬מול‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭.‬

לאבנר‭ ‬חשוב‭ ‬להדגיש‭ ‬שמדובר‭ ‬בחברה‭ ‬משפחתית‭; ‬הרעייה‭ ‬נירה‭ ‬היא‭ ‬מנהלת‭ ‬המשרד‭. ‬רוני‭, ‬הבת‭ ‬הגדולה‭ (‬27‭), ‬ועדי‭ (‬21‭) ‬מתגוררות‭ ‬בישראל‭, ‬אבל‭ ‬הבן‭ ‬נדב‭ (‬25‭), ‬עובד‭ ‬בחברה‭ ‬כשמאי‭ ‬ובן‭ ‬הזקונים‭ ‬עומר‭ (‬18‭) ‬עובד‭ ‬בחברה‭ ‬כשמאי‭ ‬ומנהל‭ ‬הכספים‭. ‬

אל‭ ‬לואי‭, ‬הכלב‭ ‬הלבנבן‭ ‬והרעשני‭ ‬מצטרפים‭ ‬12‭ ‬השמאים‭ ‬הנוספים‭ ‬ולמרות‭ ‬המספר‭ ‬הגדול‭ ‬יחסית‭ "‬אנחנו‭ ‬שומרים‭ ‬על‭ ‬צביון‭ ‬של‭ ‬חברה‭ ‬משפחתית‭; ‬זה‭ ‬מתבטא‭ ‬בדרך‭ ‬בה‭ ‬אנו‭ ‬מאפשרים‭ ‬לעובדים‭ ‬שלנו‭ ‬להתנהל‭ ‬מול‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭ ‬והלקוחות‭", ‬אומר‭ ‬אבנר‭. "‬מאוד‭ ‬חשוב‭ ‬לנו‭ ‬שהם‭ ‬יהנו‭ ‬מעבודתם‭ ‬ויהיו‭ ‬מרוצים‭ ‬בסביבה‭ ‬עסקית‭ ‬ותומכת‭".‬

‭"‬מעכשיו‭ ‬אתה‭ ‬אבא‭ ‬שלי‭"‬

הדוגמה‭ ‬המוחשית‭ ‬ביותר‭ ‬למשפחתיות‭ ‬של‭ ‬העסק‭ ‬מתגלמת‭ ‬בדמותו‭ ‬של‭ ‬בראין‭ ‬מאן‭, ‬יהודי‭-‬אמריקאי‭ ‬שנולד‭ ‬וגדל‭ ‬בלונג‭ ‬איילנד‭, ‬ניו‭ ‬יורק‭ ‬ועבר‭ ‬לקליפורניה‭ ‬ב‭-‬1988‭ ‬בעקבות‭ ‬מזג‭ ‬האוויר‭ ‬והחלום‭. ‬בריאן‭, ‬40‭, ‬הוא‭ ‬גבר‭ ‬גבוה‭ ‬ושרירי‭ ‬ובעל‭ ‬חתך‭ ‬דיבור‭ ‬מהחוף‭ ‬המזרחי‭; ‬אבל‭ ‬כשהוא‭ ‬מדבר‭ ‬על‭ ‬אבנר‭, ‬נירה‭ ‬והחברה‭ ‬שבה‭ ‬הוא‭ ‬משמש‭ ‬כסגן‭ ‬נשיא‭, ‬העיניים‭ ‬שלו‭ ‬צוברות‭ ‬לחלוחית‭: ‬כ‭"‬כשאבא‭ ‬שלי‭ ‬נפטר‭ ‬בשנה‭ ‬שעברה‭ ‬בניו‭ ‬יורק‭, ‬באתי‭ ‬לאבנר‭ ‬והודעתי‭ ‬לו‭: ‬מעכשיו‭ ‬אתה‭ ‬אבא‭ ‬שלי‭"…‬

לפני‭ ‬שהצטרף‭ ‬ל‭-.‬AVNER GAT INC‭ ‬בראין‭ ‬עסק‭ ‬במספר‭ ‬עבודות‭ ‬ומיזמים‭. ‬הוא‭ ‬פתח‭ ‬עם‭ ‬בן‭ ‬דודו‭ ‬דלי‭ ‬בסגנון‭ ‬ניו‭ ‬יורקי‭ ‬בלונג‭ ‬ביץ‭', ‬עבר‭ ‬לעבוד‭ ‬בחברת‭ ‬שיפוצים‭ ‬וקונסטרקשן‭ ‬ושם‭ ‬פגש‭ ‬לראשונה‭ ‬את‭ ‬אבנר‭, ‬פגישה‭ ‬שלדבריו‭ ‬שינתה‭ ‬את‭ ‬חייו‭: "‬זו‭ ‬הייתה‭ ‬הפעם‭ ‬הראשונה‭ ‬שנתקלתי‭ ‬במושג‭ ‬הזה‭, ‬שמאי‭ ‬ביטוח‭ ‬פרטי‭, ‬Public Insurance Adjuster‭, ‬לא‭ ‬ידעתי‭ ‬שזה‭ ‬קיים‭. ‬אבנר‭ ‬הרשים‭ ‬אותי‭ ‬בכנות‭ ‬שלו‭, ‬בידע‭ ‬הנרחב‭ ‬שסיפק‭ ‬ובאמינות‭ ‬שהקרין‭. ‬מילה‭ ‬שלו‭ ‬הייתה‭ ‬מילה‭. ‬גילינו‭ ‬שיש‭ ‬לנו‭ ‬את‭ ‬אותה‭ ‬מנטליות‭. ‬ראיתי‭ ‬במו‭ ‬עיניי‭ ‬איך‭ ‬הוא‭ ‬משנה‭ ‬לאנשים‭ ‬את‭ ‬החיים‭".‬

הכימיה‭ ‬בין‭ ‬השניים‭ ‬התבטאה‭ ‬מאוחר‭ ‬יותר‭ ‬במפגש‭ ‬חטוף‭ ‬בפינת‭ ‬טופנגה‭ ‬וה‭-‬101‭ ‬פריוויי‭. ‬בראין‭ ‬הגיע‭ ‬לוואלי‭ ‬מלונג‭ ‬ביץ‭', ‬חנה‭ ‬מאחורי‭ ‬הרכב‭ ‬של‭ ‬אבנר‭ ‬שהגיש‭ ‬לא‭ ‬את‭ ‬המסמכים‭ ‬הדרושים‭ ‬להיכנס‭ ‬לעסק‭ – ‬ומאז‭ ‬הוא‭ ‬מפתח‭ ‬קריירה‭ ‬שכאילו‭ ‬נועדה‭ ‬לו‭ ‬מלמעלה‭: "‬לא‭ ‬היה‭ ‬לי‭ ‬שמץ‭ ‬של‭ ‬מושג‭ ‬שאהיה‭ ‬בתחום‭ ‬הזה‭"‬‭, ‬הוא‭ ‬מתוודה‭, "‬התחלתי‭ ‬כשמאי‭ ‬בחברה‭ ‬ואחרי‭ ‬מספר‭ ‬שנים‭ ‬אבנר‭ ‬הושיב‭ ‬אותי‭ ‬והצהיר‭ – ‬אנחנו‭ ‬מרגישים‭ ‬שאתה‭ ‬כמו‭ ‬הילד‭ ‬החמישי‭ ‬שלנו‭. ‬אני‭ ‬רואה‭ ‬איך‭ ‬אתה‭ ‬מדריך‭ ‬שמאים‭ ‬חדשים‭. ‬אני‭ ‬רוצה‭ ‬למנות‭ ‬אותך‭ ‬כסגן‭ ‬נשיא‭ ‬שאחראי‭ ‬על‭ ‬קבוצת‭ ‬השמאים‭ ‬שלנו‭ ‬באופן‭ ‬יום‭ ‬יומי‭". ‬וכך‭ ‬היה‭.‬

מה‭ ‬זה‭ ‬אומר‭ ‬להיות‭ "‬פאבליק‭ ‬אינשורנס‭ ‬אדג‭'‬סטר‭? ‬מה‭ ‬נדרש‭ ‬לשם‭ ‬כך‭?‬

‭"‬כדי‭ ‬להיות‭ ‬כאן‭ ‬שמאי‭ ‬מוסמך‭ ‬צריך‭ ‬לקבל‭ ‬רשיון‭ ‬ממחלקת‭ ‬הביטוח‭ ‬של‭ ‬קליפורניה‭. ‬צריך‭ ‬להיות‭ ‬מתמחה‭ ‬במשך‭ ‬שנה‭ ‬ואז‭ ‬לעבור‭ ‬מבחן‭ – ‬וזה‭ ‬לא‭ ‬מבחן‭ ‬קל‭,‬‭ ‬ממש‭ ‬לא‭. ‬צריך‭ ‬לקרוא‭ ‬ולהתעמק‭ ‬בהמון‭ ‬נושאים‭ ‬שבחיים‭ ‬לא‭ ‬תשתמש‭ ‬בהם‭. ‬חברות‭ ‬הביטוח‭ ‬בארה‭"‬ב‭ ‬זה‭ ‬נושא‭ ‬ענק‭ ‬ומורכב‭. ‬כדי‭ ‬לייצג‭ ‬את‭ ‬הציבור‭ ‬אתה‭ ‬חייב‭ ‬לדעת‭ ‬ולהפנים‭ ‬המון‭ ‬פרטים‭ ‬שיעזרו‭ ‬לך‭ ‬להשיג‭ ‬תשואה‭ ‬מקסימלית‭ ‬ללקוחות‭ ‬שלך‭".‬

יש‭ ‬הרבה‭ "‬פוילעשטיק‭" ‬בתחום‭ ‬שלכם‭? ‬

‭"‬גדלתי‭ ‬בניו‭ ‬יורק‭ ‬בקרב‭ ‬משפחה‭ ‬של‭ ‬שוטרים‭. ‬אצלנו‭ ‬לא‭ ‬מקבלים‭ ‬בולשיט‭. ‬אם‭ ‬יש‭ ‬סיבה‭ ‬מוצקה‭ ‬לתביעה‭ ‬מחברת‭ ‬הביטוח‭ – ‬נקבל‭ ‬אותה‭. ‬אם‭ ‬לא‭ – ‬נגיד‭ ‬תודה‭ ‬ושלום‭. ‬אסור‭ ‬לשקר‭. ‬תביעה‭ ‬זו‭ ‬תביעה‭. ‬אם‭ ‬יש‭ ‬לדוגמה‭ ‬חור‭ ‬בכביש‭ – ‬משלימים‭ ‬ומשטיחים‭ ‬את‭ ‬האספלט‭ ‬ולא‭ ‬בונים‭ ‬מעליו‭ ‬גבעה‭".‬

לקוחות‭ ‬מסן‭ ‬דייגו‭ ‬עד‭ ‬ונטורה

למה‭ ‬בעצם‭ ‬כל‭ ‬בעל‭ ‬נכס‭ ‬או‭ ‬איש‭ ‬עסקים‭ ‬נזקק‭ ‬לשירות‭ ‬שלכם‭?‬

‭"‬ביקרתי‭ ‬בעשר‭ ‬השנים‭ ‬האחרונות‭ ‬באלפי‭ ‬בתים‭, ‬יחידות‭ ‬דיור‭ ‬ועסקים‭. ‬אף‭ ‬פעם‭ ‬לא‭ ‬קרה‭ ‬שחברות‭ ‬הביטוח‭ ‬שילמו‭ ‬בדיוק‭ ‬את‭ ‬מה‭ ‬שחברת‭ ‬הביטוח‭ ‬התחייבה‭ ‬בפוליסה‭. ‬כל‭ ‬אחד‭ ‬שיש‭ ‬לו‭ ‬ביטוח‭ – ‬חייב‭ ‬פאבליק‭ ‬אדג‭'‬סטר‭. ‬אנחנו‭ ‬כמו‭ ‬עורכי‭ ‬דין‭. ‬הרי‭ ‬מה‭ ‬רוצות‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭? ‬לרשום‭ ‬לך‭ ‬את‭ ‬הסכום‭ ‬הכי‭ ‬נמוך‭ ‬שאפשר‭ – ‬ושתצא‭ ‬להם‭ ‬מהווריד‭. ‬אנשים‭ ‬לא‭ ‬יודעים‭ ‬זאת‭ ‬אבל‭ ‬גם‭ ‬אחרי‭ ‬שמקבלים‭ ‬את‭ ‬הכסף‭ ‬והסכום‭ ‬לא‭ ‬נראה‭ ‬הגיוני‭ ‬ולא‭ ‬מכסה‭ ‬את‭ ‬הנזק‭ –   ‬אפשר‭ ‬עדיין‭ ‬לפעול‭ ‬כדי‭ ‬לקבל‭ ‬את‭ ‬מירב‭ ‬הפיצוי‭.‬

‭"‬אנחנו‭ ‬עובדים‭ ‬עם‭ ‬חברות‭ ‬שיפוצים‭, ‬ניקיונות‭ ‬וריסטוריישן‭. ‬כמעט‭ ‬בכל‭ ‬מקרה‭ ‬הלקוח‭ ‬נמצא‭ ‬בחסר‭. ‬תמיד‭ ‬חסר‭ ‬כסף‭. ‬יש‭ ‬לך‭ ‬לדוגמה‭ ‬הצפה‭. ‬באה‭ ‬חברה‭ ‬ומייבשת‭ ‬לך‭ ‬את‭ ‬הבית‭ ‬עם‭ ‬מיכשור‭ ‬במשך‭ ‬שבוע‭. ‬בינתיים‭ ‬חשבון‭ ‬החשמל‭ ‬שלך‭ ‬יעלה‭. ‬ההוצאות‭ ‬מסביב‭ ‬יתפחו‭. ‬אנשים‭ ‬לא‭ ‬חושבים‭ ‬על‭ ‬הדברים‭ ‬האלה‭".‬

מה‭ ‬שבעצם‭ ‬אומר‭ ‬שאף‭ ‬פעם‭ ‬לא‭ ‬מומלץ‭ ‬לסמוך‭ ‬על‭ ‬הערכות‭ ‬מחיר‭ ‬של‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭. ‬

‭"‬חברות‭ ‬הביטוח‭, ‬מטבען‭, ‬מנסות‭ ‬עד‭ ‬כמה‭ ‬שאפשר‭ ‬לחתוך‭ ‬פינות‭ ‬ולא‭ ‬לעמוד‭ ‬בכל‭ ‬התנאים‭. ‬רוב‭ ‬הלקוחות‭ ‬החדשים‭ ‬חוזרים‭ ‬על‭ ‬אותה‭ ‬תלונה‭: "‬אני‭ ‬20‭ ‬שנה‭ ‬עם‭ ‬אותה‭ ‬חברה‭, ‬משלם‭ ‬לה‭ ‬דמי‭ ‬ביטוח‭ ‬כמו‭ ‬שעון‭ – ‬למה‭ ‬הם‭ ‬מונעים‭ ‬ממני‭ ‬את‭ ‬מה‭ ‬שמגיע‭ ‬לי‭?‬

‭"‬אנשי‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭ ‬הם‭ ‬לא‭ ‬החברים‭ ‬שלכם‭. ‬נקודה‭. ‬מה‭ ‬שקורה‭ ‬זה‭ ‬שהשמאי‭ ‬שלהם‭ ‬יכתוב‭ ‬הערכת‭ ‬מחיר‭, ‬וכשאנחנו‭ ‬נכנסים‭ ‬לתמונה‭ ‬אנחנו‭ ‬מפעילים‭ ‬חברות‭ ‬שמתמחות‭ ‬בשיקום‭ ‬ושיפוץ‭ ‬ומגישים‭ ‬להם‭ ‬את‭ ‬החשבון‭. ‬או‭ ‬שיקבלו‭, ‬או‭ ‬שינהלו‭ ‬איתנו‭ ‬משא‭ ‬ומתן‭, ‬שזה‭ ‬מה‭ ‬שקורה‭ ‬ברוב‭ ‬המקרים‭. ‬אנחנו‭ '‬אדבוקטס‭' – ‬ניצבים‭ ‬תמיד‭ ‬לצד‭ ‬הלקוח‭ ‬ומנהלים‭ ‬את‭ ‬הקייס‭ ‬שלו‭ ‬בצורה‭ ‬הכי‭ ‬מקצועית‭ ‬והכי‭ ‬ישרה‭ ‬כדי‭ ‬שהאינטרסים‭ ‬שלו‭ ‬ייוצגו‭ ‬על‭ ‬פי‭ ‬החוק‭. ‬

‭"‬היה‭ ‬לנו‭ ‬מקרה‭ ‬אחד‭ ‬שחברת‭ ‬הביטוח‭ ‬הציעה‭ ‬ללקוח‭ ‬פיצוי‭ ‬בסך‭ ‬60,000‭ ‬דולר‭. ‬בעזרתנו‭, ‬אחרי‭ ‬שהסיפור‭ ‬נגמר‭, ‬הוא‭ ‬קיבל‭ ‬350,000‭. ‬מדובר‭ ‬אמנם‭ ‬במקרה‭ ‬נדיר‭ ‬אבל‭ ‬כזה‭ ‬שמעיד‭ ‬על‭ ‬הכלל‭".‬

אתה‭ ‬ממליץ‭ ‬לכל‭ ‬בעל‭ ‬נכס‭ ‬או‭ ‬עסק‭ ‬להתעמק‭ ‬בחוזה‭ ‬שלו‭ ‬עם‭ ‬חברות‭ ‬הביטוח‭?‬

‭"‬בהחלט‭. ‬חובה‭. ‬אנחנו‭ ‬מציעים‭ ‬שירות‭ ‬חינמי‭ ‬לעשות‭ ‬את‭ ‬זה‭ ‬יחד‭ ‬איתו‭. ‬הרבה‭ ‬פוליסות‭ ‬ביטוח‭ ‬שאנחנו‭ ‬נתקלים‭ ‬בהם‭ ‬הם‭ '‬אנדר‭ ‬אינשורד‭'. ‬עם‭ ‬כל‭ ‬הניסיון‭ ‬שצברנו‭ ‬אנחנו‭ ‬יכולים‭ ‬תמיד‭ ‬לייעץ‭ ‬מה‭ ‬להוסיף‭ ‬ואיפה‭ ‬שאפשר‭ ‬לגרוע‭. ‬

‭"‬מה‭ ‬שחשוב‭ ‬לזכור‭ ‬שאנחנו‭ ‬זמינים‭ ‬24/7‭. ‬מומלץ‭ ‬לפנות‭ ‬אלינו‭ ‬מייד‭ ‬אחרי‭ ‬שהנזק‭ ‬התגלה‭. ‬קשה‭ ‬לעזור‭ ‬ללקוח‭ ‬אחרי‭ ‬שהשיפוצים‭ ‬מהנזק‭ ‬כבר‭ ‬הושלמו‭. ‬פרצה‭ ‬אצלכם‭ ‬שריפה‭? ‬אתם‭ ‬סובלים‭ ‬מהצפה‭? ‬נקבע‭ ‬איתכם‭ ‬פגישה‭ ‬באותה‭ ‬יום‭. ‬גם‭ ‬אם‭ ‬לא‭ ‬תחתמו‭ ‬איתנו‭ ‬תקבלו‭ ‬בכל‭ ‬מקרה‭ ‬ייעוץ‭ ‬מקצועי‭ ‬שיעזור‭ ‬לכם‭ ‬בהמשך‭ ‬הדרך‭. ‬באופן‭ ‬כללי‭ ‬אנחנו‭ ‬ננהל‭ ‬עבורכם‭ ‬את‭ ‬התהליך‭ ‬מא‭' ‬עד‭ ‬ת‭' ‬ונשחרר‭ ‬אתכם‭ ‬לעסוק‭ ‬בדברים‭ ‬אחרים‭".‬

‭"‬אני‭ ‬גאה‭ ‬בצמיחה‭ ‬של‭ ‬החברה‭ ‬ומרגיש‭ ‬שותף‭ ‬מלא‭ ‬להתקדמות‭ ‬שלה‭. ‬אנחנו‭ ‬משרתים‭ ‬היום‭ ‬לקוחות‭ ‬בכל‭ ‬דרום‭ ‬קליפורניה‭, ‬מסן‭ ‬דייגו‭ ‬עד‭ ‬ונטורה‭, ‬ממערב‭ ‬הוואלי‭ ‬ועד‭ ‬פאמדייל‭ ‬וריברסייד‭.   ‬השירות‭ ‬שאנחנו‭ ‬מספקים‭ ‬עובר‭ ‬מפה‭ ‬לאוזן‭ ‬ואנחנו‭ ‬מקבלים‭ ‬המון‭ ‬הפניות‭ ‬מלקוחות‭ ‬מרוצים‭".‬

אתה‭ ‬בן‭ ‬40‭, ‬פחות‭ ‬או‭ ‬יותר‭ ‬באמצע‭ ‬החיים‭. ‬עד‭ ‬מתי‭ ‬תמשיך‭ ‬במקצוע‭ ‬הזה‭?‬

‭"‬בשיא‭ ‬הכנות‭, ‬עד‭ ‬יום‭ ‬מותי‭! ‬למזלי‭ ‬אני‭ ‬עובד‭ ‬בתחום‭ ‬שיש‭ ‬בו‭ ‬כל‭ ‬כך‭ ‬הרבה‭ ‬סיפוק‭ ‬ועשייה‭. ‬אם‭ ‬יש‭ ‬הצפה‭ ‬או‭ ‬שריפה‭ ‬בעסק‭ ‬או‭ ‬במפעל‭, ‬בבית‭ ‬עם‭ ‬משפחה‭ ‬‭- ‬החיים‭ ‬משתבשים‭ ‬ללא‭ ‬היכר‭. ‬ברוב‭ ‬המקרים‭ ‬השמאים‭ ‬של‭ ‬חברת‭ ‬הביטוח‭ ‬לא‭ ‬מודעים‭ ‬לכך‭ – ‬זה‭ ‬חיים‭ ‬של‭ ‬אנשים‭! ‬

‭"‬אני‭ ‬גם‭ ‬חש‭ ‬בר‭ ‬מזל‭ ‬להיות‭ ‬חלק‭ ‬ממשפחה‭ ‬אחת‭ ‬גדולה‭. ‬משפחת‭ ‬גת‭. ‬אנחנו‭ ‬נוסעים‭ ‬כל‭ ‬שנה‭ ‬לחופשות‭ ‬משפחתיות‭ ‬משותפות‭. ‬ביליתי‭ ‬לפני‭ ‬כמה‭ ‬שנים‭ ‬עם‭ ‬נדב‭ ‬גת‭ ‬במשך‭ ‬שבועיים‭ ‬וחצי‭ ‬בישראל‭. ‬הוא‭ ‬הראה‭ ‬לי‭ ‬את‭ ‬הארץ‭ ‬לאורכה‭ ‬ולרוחבה‭. ‬טיול‭ ‬של‭ ‬החיים‭! ‬מה‭ ‬גם‭ ‬שסוף‭ ‬סוף‭ ‬קיבלתי‭ ‬הזדמנות‭ ‬לשפר‭ ‬את‭ ‬העברית‭ ‬שלי‭, ‬בה‭ ‬השתמשתי‭ ‬לאחרונה‭ ‬בבר‭ ‬מצווה‭…‬‮"‬

לפרטים‭ ‬נוספים‭ ‬ויצירת‭ ‬קשר‭:‬

Bryan Mann

Public Insurance Adjuster

VP. Claims

Avner Gat, Inc.

‭(‬562‭) ‬755-5365

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות