Connect with us

Featured

מהו ה-Metaverse ואיך מגיעים לשם?

Published

on

בטוח שמעתם את המונח "מטא-וורס", שאומץ ע"י חברות טכנולוגיה רבות. החברה שבעבר נודעה כפייסבוק כל כך מחוייבת לרעיון, עד כדי כך שהיא שינתה את שמה ל"מטא" כדי לסמל את קפיצתה לעולם המקוון החדש.

בצורתו הפשוטה ביותר, המטא-וורס מייצג מציאות וירטואלית מוגברת (לפעמים בשילוב תחת המונח "מציאות מורחבת"). עוד לפני שינוי השם שלה, פייסבוק הביעה את נוכחותה בעולם המקוון ע"י רכישת אוקיולוס, שבונה אוזניות VR. למטא יש כעת חטיבה בשם Reality Labs, עם מכשירים כמו אוזניות VR, משקפיים חכמים ובסופו של דבר צפויה להציע משקפי "מציאות מוגברת".

למטא-וורס יש השלכות נוספות, כולל היכולת להיות מיוצג ע"י אווטאר אחד או יותר על פני הפלטפורמות. בדיוק כמו חיי היומיום שבהם אנחנו יכולים ללכת לסטארבאקס יום אחד, למקדונלדס למחרת ולביסטרו מפואר בשלישי, האווטאר שלך עשוי יום אחד לעבור ממשחק שמופעל ע"י חברה אחת לאירוע חברתי שמארח אחרת.

המטא-וורס עוסק גם במסחר, וחלקם קשרו אותו למטבעות קריפטו כמו ביטקוין. לאווטאר – שהוא לא באמת אדם אבל יכול להתנהג כמו אחד – אולי יום אחד יהיה ארנק מלא בקריפטו, שהוא לא באמת כסף, אבל מתפקד כמוהו. לא רק שהאווטאר יכול לבזבז את הכסף הזה, הוא יוכל אולי להרוויח אותו ע"י אספקת סחורות ושירותים בתוך המטא-וורס, ובדיוק כפי שאנו יכולים לנהוג באותה מכונית או ללבוש את אותם הבגדים למקומות שונים, אווטארים שונים במטא-וורס יוכלו לקחת איתם את הסחורה הדיגיטלית שלהם בזמן שהם נוסעים מפלטפורמה לפלטפורמה.

איך המטא-וורס מתפתח עדיין לא ידוע במדויק, אך אנחנו כן יודעים שכמה חברות גדולות מאוד יוציאו מיליארדים בהצגת רעיונות משלהן לגבי איך זה ייראה.

שילוב המטא-וורס במדיה החברתית פירושו טשטוש נוסף של הקווים בין המציאות למציאות אלטרנטיבית. במובנים מסוימים, זה יכול להיות טוב. אנשים יכולים לחקור השקפות חלופיות על עצמם, להתנסות במגדר, יכולות פיזיות וכוחות שהם מעבר לאלו של בני תמותה. עם זאת, ניתן להגיד שזה מעט מפחיד כרגע בהתחשב באופן שבו מספר האנשים החיים במציאות חלופית הולך וגדל – כמו מי ניצח בבחירות ותיאוריות קונספירציה אחרות.

עם הספקות ואי הוודאות לאן המטא-וורס הולך, אנשי מקצוע מאמינים שהמטא מייצג שינוי פרדיגמה חזק באותה מידה כמו הופעת המדיה החברתית בתחילת שנות ה-2000. סביר להניח שהמטא-וורס הוא דבר שנוכל לבנות באופן נכון ובטיחותי, אבל זה יקרה רק אם כולם – תעשייה, ממשלות, ארגוני הסברה, והמשתמשים – יעשו את שלהם.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות