fbpx
Connect with us

Featured

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Published

on

הצעת חוק חדשה שנחתמה ביום שישי מעניקה לכל המהגרים הלא חוקיים ההזדמנות להשיג תעודת זהות של מדינת קליפורניה. החוק, שנחתם על ידי המושל גאווין ניוסום, AB 1766, הידוע גם בשם "California ID's For All" הוצג על ידי חבר האסיפה מארק סטון בפברואר 2022. החוק נועד לסייע לתושבים ללא רשיון נהיגה.

"קליפורניה מרחיבה את ההזדמנות לכולם, ללא קשר לסטטוס ההגירה", אמר ניוסום. "אנחנו מדינת מקלט – מדינת רוב-מיעוט, שבה 27 אחוז מאיתנו מהגרים. זו הסיבה שאני גאה להכריז על החתימה על הצעות החוק של היום לתמיכה נוספת בקהילת המהגרים שלנו, מה שמחזק את המדינה שלנו בכל יום".

לפי הצעת החוק AB 60, שהתקבלה ב-2013 על ידי המושל ג'רי בראון, אזרחים חסרי תיעוד יכלו לקבל רישיון נהיגה מוגבל, אבל זה לא היה תעודה מזהה פדרלית ולא איפשרה למחזיקים לעבוד, להצביע או לקבל הטבות חדשות.

פעילים למען מהגרים סברו שהפרמטרים של החוק משפיעים באופן לא פרופורציונלי על אלה שלא הייתה להם גישה לרכב או שהיו להם בעיות פיזיות/בריאותיות שימנעו מהם לנהוג ובתורם, לקבל תעודה מזהה.

הצעת החוק החדשה, AB 1766, תאפשר כעת לכל אחד לקבל תעודת זהות בקליפורניה, ללא קשר לסטטוס הגירה או ליכולת לנהוג. מועמדים יכולים להשתמש בתעודת הזהות כדי להשיג עבודה, לפתוח חשבון בנק, לקבל שירותי בריאות ודיור , לקבל הטבות ועוד.

"חוסר הזדהות הוא אחד המחסומים הגדולים ביותר להצלחה בקהילה מכיוון שתעודות זהות חיוניות להבטחת תעסוקה, דיור ושירותים חברתיים", אמר חבר האסמבלי סטון. "AB 1766 הוא שער חיוני להכלה חברתית וצריך להיות צורך בסיסי שלכל תושב יש גישה אליו."

"יש כ-2.7 מיליון אנשים לא מתועדים בקליפורניה, עם הערכה של 2.6 מיליון אנשים הם מעל גיל 15.1", על פי מרכז מדיניות המהגרים של קליפורניה. "מאחר שיותר ממיליון אנשים השיגו רישיון נהיגה תחת AB 60, ישנם כ-1.6 מיליון אנשים לא מתועדים שזכאים ויכולים להפיק תועלת מתעודת זיהוי שהונפקה על ידי ממשלת המדינה."

ה-DMV צפוי להתחיל בהנפקת תעודות זהות בקליפורניה לאנשים חסרי תיעוד החל משנת 2024. "הצעת החוק הזו מביאה שוויון לאלה שלא הצליחו לגשת לחיים בסיסיים כי אין להם זיהוי חוקי", אמר חבר האסמבלי רג'ינלד ביירון ג'ונס-סוייר. "למה שרבים מאיתנו לוקחים כמובן מאליו – להחזיק תעודת זהות – יהיו השלכות משנה חיים עבור רבים בקהילות המהגרים והנכים".

Featured

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Published

on

הסיוט של משפחת אליהו מלוס אנג'לס: בשעות הצהרייםביום שישי האחרון תקף זאב ערבות (קיוטי)  פעוטה שיראלית בת שנתיים בשכונת וודלנד הילס בקליפורניה. 

בתיעוד ממצלמות האבטחה בבית המשפחה ניתן לראות שאביה של הפעוטה, אריאל אליהו, החנה את הרכב בכניסה לבית והוציא את הבת הקטנה, אותה החזיר מגן הילדים. שניות אחר כך, בעת שניגש להוציא את הצעצועים שלה מהרכב, זאב ערבות התגנב מאחור, רץ במהירות לעבר הפעוטה והפיל אותה על המדרכה. 

הקיוטי נשך את הפעוטה כמה פעמים וגרר אותה על המדרכה בזמן שהיא צועקת ובוכה. אביה שמע את הזעקות ורץ לחלץ אותה, תוך כדי שהוא צועק ומקלל בעברית. 

"בהתחלה אריאל חשב שהיא נפלה, רק אחרי שהוא רץ אליה הוא ראה שם זאב ערבות", שחזרה אמה של הילדה, שירה אליהו. האב אריאל הרים את בתו והבריח את זאב הערבות. הפעוטה סבלה משריטות ברגלה ונלקחה לבית החולים שם קיבלה זריקה נגד כלבת.

בעת הדיווח של תחנת הטלוויזיה המקומית KTLA5 מבית המשפחה, שוב הופיע זאב ערבות במקום – והאב אריאל הבריח אותו. במשפחת אליהו אמרו כי נמאס להם מההגעה הבלתי פוסקת של זאבי ערבות אל קרבת ביתם.

מפקד מחלקת המידע לחיות בר בקליפורניה, פטריק פוי, אמר כי נערכת חקירה משותפת עם בקרת בעלי חיים בלוס אנג'לס כדי לחפש את זאב הערבות. הוא הוסיף כי הם בודקים את סימני הנשיכה בבגדי הפעוטה בחיפוש אחר שאריות DNA. "זאבי ערבות הם בעיה גדולה כאן, כבר היו דיווחים קודמים שהם פגעו בחיות מחמד", אמר פוי.

פוי הוסיף כי במהלך השנה זאבי ערבות תקפו שבעה בני אדם וחיות מחמד רבות נוספות בלוס אנג'לס. לדבריו, מומלץ לתושבים לבנות גדרות גבוהות, וחשוב שהם לא יאכילו את זאבי הערבות או חיות אחרות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות