Connect with us

כלכלה

מדהים: זול יותר לרכוש בית חדש בארה"ב מאשר יד שנייה!

Published

on

הסיבה: הפרמיה המתלווה מסורתית לרכישת בית חדש נמחקה בחודש שעבר, ברקע היצע נמוך ועלייה במחירים בשוק – שביטלו את ההנחה לרכישת נכס ישן יותר

לראשונה מאז יוני 2005 זול יותר לרכוש בית חדש בארה"ב מאשר בית יד שנייה – כך לפי סוכנות בלומברג שציטטה את נתוני האיגוד הלאומי של סוכני הנדל"ן. 

הסיבה לכך היא שהפרמיה המתלווה מסורתית לרכישת בית חדש נמחקה בחודש שעבר, זאת ברקע היצע נמוך ועלייה במחירים בשוק הכללי שביטלו את ההנחה שמתלווה בדרך כלל לרכישת נכס ישן יותר. לפי נתוני איגוד סוכני הנדל"ן, מחיר המכירה החציוני של בית קיים טיפס בחודש מרץ ל-334,500 דולר, עלייה בשיעור שנתי של 18.4%, זאת לעומת מחיר חציוני של 330,800 דולר לבית חדש. 

זו הפעם הראשונה מאז יוני 2005 שחל היפוך בנתונים הללו. המחירים, העשויים להשתנות משמעותית בכל חודש בהתבסס על תמהיל הנכסים שנמכרו, עלו בהשוואה לשנה שעברה, אך העליות היו גבוהות בהרבה עבור בתים קיימים. 

העלייה החדה משקפת את ההיצע הנמוך במיוחד של נכסים. בחודש שעבר עמדו למכירה 900 אלף בתים קיימים, ירידה של מעל 30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, זאת בעוד מספר הבתים החדשים שנמכרו וממתינים לתחילת הבנייה טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז ספטמבר 2006. פירוש הדבר, שקבלנים יצטרכו להגביר את הקצב על מנת לצמצם את הפער בין הביקוש להיצע. בהתאם, במרץ נרשמה עלייה של 19.4% בהתחלות בנייה לשיעור מותאם עונתית של 1.74 מיליון – הנתון הגבוה ביותר מאז 2006. הנתונים אף היו גבוהים ב-37% לעומת מרץ 2020.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

כמעט מיליון דולר: מחירי הבתים בסן פרננדו וואלי זינקו ב-26 אחוזים!

Published

on

כדי להרשות לעצמם את בית ממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה * החדשות הטובות: המחיר החציוני של דירות קונדו יורד

המחירים החציוניים של בית בעמק סן פרננדו בלוס אנג'לס הגיעו לשיא האחרון בחודש מאי, וזינקו ב 26% בשנה לכדי -945,000 דולר, כך לדברי "האגודה האזורית סאות'לנד". במקביל, המכירות בעמק הוכפלו יותר מהשנה שקדמה לה.

כדי להרשות לעצמם את הבית הממוצע בעמק סן פרננדו כיום, הקונים יצטרכו להרוויח 178,187 דולר בשנה.

"מחירי הנדל"ן מתגמלים את המוכרים, אך עם זאת מחירים גבוהים מקטינים את הנגישות לרכישת נדל"ן באזור ומאיימים על קיימות שוק המגורים כולו", אמר טים ג'ונסון, מנכ"ל אגודת המתווכים האזורית סאות'לנד.

"אנחנו מקווים שלבעלי בתים יהיה יותר נוח והם יהיו מוכנים  למכור, לאחר שהמשק ייפתח מחדש לחלוטין ואיום המגפה יוסר. אם זה יקרה, זה עשוי לשחרר חלק מהלחצים על המחירים ויתן למשפחות אפשרויות לרכישת בתים נוספות".

מכירות החודש עלו על השיא הקודם שנקבע באפריל, כאשר מחיר המכירה החציוני עמד על 935,000 דולר, והיתה זו רק הפעם השלישית ברשומה שהמחיר החציוני של בית משפחתי בעמק סן פרננדו הגיע למעל 900,000 דולר.

המחיר החציוני לדירות קונדו בעמק סן פרננדו בחודש מאי היה 530,000$, עלייה של 18.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, אך ירידה של 1.9% לעומת אפריל, אז הגיע המחיר החציוני ל540,000$. כדי לקנות דירה בעמק, אדם יצטרך להרוויח כ- 100,000 דולר בשנה, על פי העמותה.

העמותה דיווחה כי במהלך חודש מאי נמכרו 497 בתים ו-174 דירות קונדו, עלייה של 108.8% ו -163.6% בהתאמה, בהשוואה לשיא באותה תקופה בשנה שעברה, כאשר המגיפה הובילה לסגר לעסקים והישארות בבית.

"אנו גאים באופן שבו מתווכים מקומיים הגיבו לפני שנה לנוכח מצוקה ומאושרים כאשר ההתאוששות הכלכלית נמשכת, עם פתיחה מוחלטת של ממש," אמרה דיאן סידל, נשיאת העמותה המונה 10,300 חברים.

"אין מספיק נכסים למכירה וביקוש אדיר למגורים דוחף את מחירי המכירה מחדש ומעלה אותם בכל חודש", הוסיפה.

בעוד שמחירי המכירה בעמק עלו, והאזור חווה ביקוש כבד של קונים, המכירות היו מוגבלות בגלל חוסר מלאי, כך דיווחה העמותה. העמותה דיווחה על סך 685 רישומים פעילים בסוף מאי, ירידה של 34.1% לעומת השנה שעברה. מספר הרישומים עלה משפל השיא שנקבע באפריל, אז היו באזור 620 רישומים בלבד.

בתים הנמצאים באסקרו, שלדברי העמותה הם מדד לפעילות עתידית, עלו ב 43.4% בחודש מאי בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, עם סך של 715 בתים בפיקדון.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות