מאמין בלמידה מתמדת – שבוע ישראלי
Connect with us

כלכלה

מאמין בלמידה מתמדת

Published

on

למרות גילו הצעיר יחסית, איציק טרבלסי הוא כוכב עולה בתחום רואי החשבון בעיר, עם ניסיון רב במיסוי אמריקאי ובינלאומי * חשיפה אישית וטיפים לקראת שנה המס החדשה

איציק טרבלסי, בן 27, נשוי פלוס ילדה, הוא בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה בישראל ותואר שני במיסוי ישראלי, אמריקאי ובינלאומי מהמכללה למנהל בישראל. בימים אלו הוא מסיים תואר שני נוסף במיסוי אמריקאי ב-CSUN. 

איציק: "התחלתי את לימודיי בראיית חשבון כבר בגיל 15 תוך כדי לימודי התיכון, ניגשתי אפילו למבחנים באוניברסיטה עוד לפני בחינות הבגרות. במהלך התואר הראשון, עבדתי כבנקאי בבנק לאומי (בגיל 18 בלבד) וכמתמחה במשרד רו"ח בישראל. בגיל 19 סיימתי את התואר הראשון (קיבלתי תעודה על כך שאני הסטודנט הצעיר ביותר אי פעם שסיים תואר בחשבונאות), עברתי את מבחני מועצת רואי החשבון בישראל והתגייסתי לצבא כקצין ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל שהיא גם אגף התקציבים של משרד הביטחון.

"בתפקיד הראשון שלי בצה"ל, הייתי אחראי על תקציב ובקרה של תקציב חיל האוויר והדלקים בצה"ל והייתי שותף לעסקאות רכש גדולות מאוד כמו רכישת מטוסי הF-35 מארה"ב. לאחר מכן, הייתי שותף להקמת מחלקת המיסים של משרד הביטחון, שם ייצגתי את משרד הביטחון וצה"ל מול גופי המיסוי השונים בישראל – מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ וכדו'. עסקתי בסוגיות של מיסוי ישראלי, מיסוי אמריקאי (בהיבט רכש מטוסים, מסוקים וכו') ומיסוי בינלאומי (בהיבט רכש הצוללות וכדו'). תוך כדי השירות הצבאי, סיימתי תואר שני בהצטיינות יתרה במיסוי ישראלי, אמריקאי ובינלאומי, הייתי מרצה ומתרגל לתואר ראשון ושני בחשבונאות ובמיסים בכל מיני מוסדות לימוד ברחבי הארץ.

"השתחררתי מהצבא בדרגת סרן בעקבות הצעת עבודה שקיבלתי להתמחות במשרד רואי חשבון בניו יורק. כך עזבתי עם אשתי את ישראל והגעתי להתמחות במנהטן ולאחר מכן במשרד רואי חשבון בהרמוזה ביץ', קליפורניה, במהלכה השלמתי גם רישיון ראיית חשבון אמריקאי. מזה כ-3 שנים אני עצמאי. יש לי משרד ראיית חשבון ב-וודלנד הילס שמספק את השירותים הבאים: הכנת דוחות מס לעסקים ויחידים, הנהלת חשבונות, משכורות, תכנוני מס, ליווי פיננסי אישי שוטף במהלך החודש, ייצוג מול רשויות המס וכדו'.

"אני אומנם צעיר, אבל צברתי ניסיון רב של כ- 9 שנים במהלכם צברתי ידע וניסיון במיסוי אמריקאי, ישראלי ובינלאומי. אני דוגל במתן שירות אישי ללקוח, מטפל עבורו בכל סוגיה ועניין במינימום התעסקות מצידו, תוך מתן השירות הכי מקצועי שיכול להיות. המשרד שלי מספק כיום שירותים לחברות עם מחזורים נמוכים עד לחברות עם מחזורים גבוהים של עשרות מיליוני דולרים בשנה, יחידים, שותפויות וכו' בכל סוגיה של מיסוי אמריקאי ובינלאומי. בין הלקוחות נמצאים לקוחות שהן חברות בנות של חברות ציבוריות ישראליות, חברות הייטק אמריקאיות וחברות נוספות בתחומי הנדל'ן, Construction, Retail, מסעדות ועוד.

"אני מאמין בלמידה מתמדת; בימים אלו אני משלים תואר שני במיסוי אמריקאי, משתתף בהרצאות בנושאים שונים של מיסוי אמריקאי, עושה TAX RESEARCH על כל סוגיה וחוק חדש כדי לספק ללקוחות את השירות המקצועי והאיכותי ביותר. כמו כן, בחודשים הקרובים אני עתיד לקבל Mortgage Broker License, כדי לספק ללקוח פתרונות פיננסים כוללים; המשרד שלי יאפשר ללקוח להגיע להכין דוחות מס וגם לקחת משכנתא לרכישת נכס אישי/מסחרי למטרת מגורים/השקעה. זאת מתוך ראייה שאנו מנהלים עבור הלקוח את המצב הפיננסי שלו, מודעים ליכולות הרכישה שלו ורוצים לצמצם לו את ההתעסקות בין רו"ח לבין הLOAN OFFICER- ולכן אנו נתחיל להציע שירותים כאלו במשרד שלנו. הלקוח לא יצטרך יותר לבקש דוחות מס מרו"ח, מכתבים, אישורים וכו' כדי להעביר לברוקר ההלוואות – הכל יהיה תחת קורת גג אחת אצלנו במשרד. הלקוח שלנו יוכל להגיע להגיש דוחות מס ועל הדרך גם להגיש בקשה למשכנתא תוך מתן ייעוץ מקיף בנושא המשכנתאות, גובה ההכנסה הנדרש, תכנון המיסים לשנים קדימה כדי להגיע למטרה של רכישת נכס וכדו'.

טיפים חשובים לקראת עונת המיסים הקרובה

1. מענק הקורונה הראשון שהתקבל על סך של $1,200 ליחיד/$2,400 לזוג ו$500 לילד אינם מהווים הכנסה חייבת ולכן לא תשלמו על זה מס. יחד עם זאת, צריך לשמור ולהביא לרו"ח שלכם את האישור) על קבלת הכספים שקיבלתם מה-IRS. 

(Notice – 1444). מי שלא קיבל את המענק בגלל שלא הגיש דוחות לשנים 2018/2019 , תינתן האפשרות לדרוש את המענק כחלק מדוחות המס של שנת 2020, במידה והוא יהיה זכאי לכך.

2. תרומות -ייחודי לשנת 2020, ניתן לקבל Deduction של עד $300 לתרומות שנעשו בשנת 2020 לארגונים מוכרים גם אם אתם דורשים Standard Deduction. באופן כללי, בחישוב המס יש מושג שנקרא Standard Deduction ויש Itemized Deduction, כאשר כל אחד מקבל את הגבוה מבין השניים.   ה-STANDARD DEDUCTION בשנת 2020 הינם $12,400 ליחיד/$24,800 לזוג/$18,650 להורה חד הורי עם ילדים.

ה-ITEMIZED DEDUCTION כולל בתוכו – ריבית על משכנתא של דירת מגורים, תשלום PROPERTY TAX, תרומות וכו'.

לכן, אצל רוב האנשים, למרות שהם תורמים כל שנה, יכול להיות שזה לא בא לידי ביטוי כי ה-STANDARD DEDUCTION גדול מהITEMIZED DEDUCTION. השנה, באופן ייחודי, גם אם לוקחים את הSTANDARD אפשר לדרוש הוצאות תרומות של עד $300.

3. משיכות כספים מתוכניות חיסכון לפנסיה -באופן ייחודי לקורונה, ניתן למשוך עד סוף השנה סכום של $100K ללא תשלום קנס של 10% בעת משיכת כספים מחשבונות פנסיוניים (401K ,IRA וכו').

4. קנס בקליפורניה למי שאין ביטוח בריאות – בשנת המס 2019 החוק הזה בוטל גם בIRS וגם בCA, אך הוא חוזר בדוחות המס של שנת 2020. מי שאין לו ביטוח בריאות ומגיש דוח כתושב קליפורניה, יצטרך לשלם קנס של לפחות $750 ליחיד ו$375 לכל ילד עד גיל 18 (הקנס יכול להיות גבוה יותר והוא תלוי בהכנסה). לכן, חשוב להקפיד ליידע את רוה"ח במידה והיה לכם ביטוח בשנת 2020 ולספק לו את האישור על כך מחברת הביטוח שאתם אמורים לקבל במהלך חודש ינואר 2021 ( Form 1095-A/B/C)

5. הכרה בהוצאות עסקיות לעסק שקיבל PPP LOAN ועשה FORGIVENESS – מדובר בהלוואות שניתנו בסבב הראשון, וכנראה יינתנו בסבב השני גם, לעסקים קטנים שנועדו לשלם לעובדים משכורות, שכירויות וכו'. לאחר קבלת Forgiveness "מחילת החוב", ה-IRS הודיע שכל עסק שמחלו לו על החוב, קרי לא צריך להחזיר את ההלוואה, לא יוכל להכיר בהוצאות שהוא השתמש בכספי ההלוואה כהוצאה מוכרת בשנת המס 2020. אך, הקונגרס הפך את ההחלטה בימים האחרונים וקבע שכן ניתן יהיה להשתמש בהוצאות האלו כהוצאות מוכרת בשנת המס 2020. מדובר בהטבה משמעותית שתחסוך עשרות אלפי דולרים בתשלום המיסים הקרוב למי שקיבל הלוואה שכזו.

===

לפרטים נוספים ויצירת קשר: טל': 646-465-1085, 747-208-8114, www.litadg.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות