fbpx
Connect with us

Featured

מאמאנט לוס אנג'לס: ממשיכות לפרוץ גבולות

Published

on

ליגת הנשים הישראלית סוגרת עונה חמישית מוצלחת ומביטה אל מעבר לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס: כבר השנה מספר השחקניות הלא ישראליות גדל וימשיך לגדול גם בעונה הבאה * סיכום העונה ומבט לעתיד 

עונת המשחקים של ליגת מאמאנט לוס אנג׳לס הגיעה השבוע לסיומה. העונה החמישית הייתה מאתגרת הקורונה לא ממש נעלמה מחיינו וההנחיות השתנו מיום ליום. העונה הרביעית של הליגה הייתה בעיקר מפגשים חברתיים ואימונים אבל השחקניות רצו לחזור גם לשחק ולאתגר את עצמן על המגרש. למרות המגבלות, הצליחה מנהלת הליגה לפתוח את העונה בטורניר מרהיב ולקבץ את הקהילה והמשפחות שבאו לצפות במשחקים בימי ראשון במהלך השנה.

משחקי הפלייאוף  של הליגה החלו ב"יום האם" באולם הJCC בעיר. האולם היה חגיגי וסגנוני לציון יום האם, שהוא יום עוצמתי להתחיל את משחקי  ליגת הנשים. האולם היה הומה במשפחות מפרגנות וההתרגשות היתה גדולה. השחקניות של הקבוצות של ליגת הבית התחתון גם קיבלו מתנה ממנהלת מאמאנט לכבוד יום האם.

מקום ראשון מאמאדונה

מאמאסיטי וסופרמאמא הן הקבוצות שהעפילו לגמר בבית התחתון. המשחק היה מלא אנרגיה השחקניות הפגינו נוכחות על המגרש ועודדו אחת את השניה. לאחר שתי מערכות מאמאסיטי הגיע למקום הראשון סופרמאמא למקום השני ולאלאנט למקום השלישי .

אל משחקי  הבית העליון העפילו מאמאדונה ומאמאממבה. הפלייאוף  ארך כשלושה משחקים מאתגרים. המשחק הראשון והשני נערך  באולם הספורט של בית הספר דה טולדו. שחקניות שתי הקבוצות נתנו מעצמן מעל 100% והשוו בין שתי הקבוצות את התוצאה ומשחק שלישי ומכריע     נערך באולם הספורט 1st Place בצ׳סטוורת'. השחקניות של שתי הקבוצות שיחקו בחכמה עם הגנה טובה ולא פחות גם התקפה מצוינת. הן ביצעו מהלכים ותרגילים שלא היו מביישים שחקנים מקצועיים, הפגינו רוח ספורטיבית ופירגנו אחת לשניה.

הקהל הרב עודד  הריע ולאחר שתי מערכות מאמאדונה הניפו את גביע האליפות לעונה החמישית של הליגה. מאמאממבמה הגיעה למקום השני והמכובד ופאצ׳המאמא למקום השלישי .

גם השנה הליגה איחדה את השחקניות להיות כמשפחה אחת לשניה והמבטים הגאים שהילדים שלנו שולחים בנו משחקות ומכבדות אחת את השניה, זה משהו שהם יקחו איתו לכל החיים. ההבנה שלהם מה זה להיות חלק מקבוצה המסירות ומה זה אמא שלוקחת זמן לעצמה .

פעילות על הפרקט ובקהילה

מאמאנט כאן כדי להשאר והיא מתחילה לפרוץ גבולות מעבר לקהילה הישראלית בלוס אנג׳לס. כבר השנה מספר השחקניות הלא ישראליות גדל בליגה וימשיך לגדול גם בעונה הבאה.

מקום שני ממבהמאמא

לליגה הוותיקה נוספה העונה  ליגת צעירות Mamanet Rising. עדי פלד, שחיה ונושמת את ליגת מאמאנט דרך הוריה שחר ועדי, לקחה  את היוזמה והתחילה לגייס חברות חלקן בנות של שחקניות שראו את האמהות שלהן משחקות על המגרש. הן עצרו  את העיסוקים שלהן ונפגשות לאימונים אבל מעבר לזה הן הכירו חברות ישראליות יהודיות הן חוגגות חגים ביחד ותורמות חזרה לקהילה.

בשנה האחרונה מאמאנט היתה פעילה לא רק על המגרש אלא גם בקהילה אם זה בטורניר ״גם אני מודעת״ שהעלה את המודעות בקהילה לבדיקה ממוגרפית מוקדמת. בין משחק לטורניר השנה נוצר שיתוף פעולה מקסים בין ארגון מעגלים למאמאנט עם קבוצת סטארנט עם נוער מתבגר אשר חבר בארגון מעגלים. שיתוף פעולה שמוציא את היופי מכל נער ומתנדב שבא ליהיות חלק מסטארנט את כוכבי הקבוצה הנפלאה הזאת מאמנים בהרבה סבלנות ואהבה רונן גלעד ושחר פלד .

מקום שלישי פאצהמאמא

העונה אולי הסתיימה אבל שחקניות מאמאנט מתכוננות לשחק ולהדביק שחקניות חדשות בחיידק הנפלא הזה. גם במשך פגרת הקיץ השחקניות שרוצות להמשיך להתאמן מוזמנות בימי שלישי לאימונים פתוחים לכל הקבוצות והקהילה בבית הספר דה טולדו מנהלת הליגה מבטיחה שכל אימון יפתח בהפתעה לשחקניות.

למי התודה, למי הברכה

אנט רייזינג

אנחנו רוצים להודות לכל נותני החסות של קבוצות מאמאנט LA השנה:

The Bincho Grill, Epic Textile, Sun Developers Inc., Ultimate Floors Inc., D tax Settled, Brella OPE, Julia Dvir & Jessica Chen Realtors, Touch Wood Design, Avner Gat and Creative Sound & Vision

תודה למנהלת מאמאנט שעבדה במשך כל השנה כדי שלנו השחקניות יהיו מגרשים, מאמנים, אירועים והכי חשוב שיהיה לנו אחת את השניה. 

אנחנו קהילה אחת שכולן מכירות יש לנו חברות בכל הקבוצות, אם זה כי הכרנו עוד מלפני מאמאנט או שהתחברנו במסגרת האימונים המשותפים או בפעילות החברתית וקהילתית שעשינו ביחד. אנחנו תמיד זוכרות שאנחנו קהילה אחת גדולה ומחוברת. מאמאמנט המשפחה של כולנו.

זכרו – אמא מביאה משפחה, משפחה יוצרת קהילה וקהילה מביאה שינוי! 

לעידכונים על ליגת מאמאנט בפייסבוק ובאינסטגרם: Mamanet L.A,

 או שלחו מייל mamanet.la.ca@gmail.com.

Featured

סקר מטריד בארה"ב: רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים נשיא שלא יתמוך בסיוע צבאי לישראל

Published

on

סקר שפרסמו ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס ומכון הסקרים איפסוס מעלה נתונים מדאיגים ביותר מבחינת ישראל, ולפיהם רוב המצביעים הדמוקרטים מעדיפים כעת מועמד לנשיאות שאינו תומך בהעברת סיוע צבאי לישראל. לפי הסקר, שנערך לאורך שלושה ימים השבוע, 56% מהנשאלים שהזדהו כדמוקרטים אמרו כי תמיכה של מועמד בסיוע צבאי כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו, ורק 40% אמרו כי תמיכה שכזו דווקא תגדיל את הסיכוי שיתנו לו את קולם.

נתוני הסקר החדש משתלבים במגמה מדאיגה ממילא מבחינת ישראל במחנה הדמוקרטי. בשנים האחרונות התחזק מאוד כוחו של הפרוגרסיבי הרדיקלי במפלגה, ודמויות קולניות ביותר כמו אלכסנדרייה אוקטבו קורטז ואילהאן עומר וחברת הקונגרס ממוצא פלסטיניי רשידה טאליב משכנעות המוני בוחרים דמוקרטים לדרוש מהממשל הדמוקרטי לעצור את הסיוע המסורתי של ארה"ב לישראל בשל ה"התעללות" שלה לכאורה בפלסטינים.

למרות הלחץ עליו מצד מחוקקים דמוקרטים ומצד נתח גדול מהמצביעים של מפלגתו, הנשיא ביידן ממשיך לתת אור ירוק לפעולה הישראלית בעזה. השבוע התקבלה תזכורת לסכנה הפוליטית הטמונה בכך מבחינתו, כשיותר מ-100 אלף מצביעים בפריימריז הרפובליקנים במדינת המפתח מישיגן בחרו באפשרות לא מחוייב" במקום להצביע לביידן, כדי להביע את מחאתם על תמיכתו בישראל.

לפי הסקר מהיום, שיעור הולך וגדל של הדמוקרטים, גם אם מדובר עדיין במיעוט, מטיל על ישראל את האשמה למלחמה בעזה – 23% מהדמוקרטים מאשימים את ממשלת ישראל, בניגוד ל-13% בנובמבר. 46% מהדמוקרטים אמרו שהם מאשימים את חמאס, ירידה מ-54% בנובמבר. רוב מוחץ מהדמוקרטים גם מצהיר כי הוא רוצה מועמד לנשיאות שיקרא להפסקת אש.

מהצד השני של המתרס הפוליטי, המצב כצפוי הפוך. כ-62% מהרפובליקנים שהשתתפו בסקר הצהירו כי הם מעדיפים מועמד לנשיאות שיתמוך בהעברת סיוע צבאי לישראל, בעוד 34% אמרו כי תמיכה בסיוע כזה תפחית את הסיכוי שיצביעו לו.

לפי הסקר של רויטרס, בין ביידן ליריבו הצפוי בבחירות דונלנד טראמפ יש שוויון בתמיכה בדעת הקהל, וכל אחד מהם זוכה לתמיכת 36% מהבוחרים – שיעור נמוך ביותר.  בארה"ב מוכרעות הבחירות בשטית האלקטורים, ובהיבט הזה מצבו של ביידן ממשיך להיות רע. לפי סקר שפרסמה היום רשת "בלומברג", טראמפ מוביל על ביידן בשבע מדינות מפתח שהנשיא חייב לנצח כמעט בכולן אם ברצונו לזכות בכהונה נוספת בנובמבר: טראמפ מוליך ביתרון של 9% בצפון קרוליינה, 6% באריזונה, ג'ורג'יה, פנסילבניה ונבאדה, 4% בוויסקונסין ו-2% במישיגן. אם אלה יהיו התוצאות בבחירות, פירוש הדבר יהיה תבוסה מהדהדת לביידן.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות