Connect with us

Featured

מאיר טפר: לא אצא לפנסיה עד שאמות!

Published

on

מפיק הסרטים מאיר טפר מתגורר במאליבו בשכנות לחיים סבן וארנון מילצ'ן * יחד עם שף יפני והכוכב ההוליוודי רוברט דה נירו הוא מנהל את קונצרן האירוח 'נובו' ברחבי העולם, כולל מסעדה מאוד יוקרתית על חופי האוקיאנוס הפאסיפי * פרק מתוך ספרו של מיכה קינן "מעושרי אל-איי"

המשפחה של מאיר טפר מתל אביב. הייתה להם חנות דלי. את הילדות שלו בילה באזור הצפון, קרן קיימת, היום קוראים לזה שדרות בן גוריון ושדרות חן. 

"עברתי ילדות נורמלית בארץ", מספר טפר . "אחר כך הלכתי לצבא ואחרי הצבא הייתי רקדן . הצטרפתי ללהקת כרמון. הופענו באירופה ובדרום אפריקה,  אחרי שנתיים , ב-1962,נסעתי לאמריקה, לניו יורק והצטרפתי ללהקה בשם ״סברס״, בראשותו של גברי לוי". 

טפר רקד עם הלהקה שנתיים, הופיעו במיאמי, ובניו יורק. אחרי שנתיים גברי לוי חזר לארץ וטפר נשאר בניו יורק והופיע במועדון ישראלי ידוע בשם "סברה", עם שתי אחיות  – עדנה ועופרה פוקס. "עופרה התחתנה בניו יורק עם אהוד מנור וגם הוא הופיע לפעמים איתנו כשהיו צריכים רקדן נוסף", מגלה מאיר. "עם הלהקה הופיעו גאולה גיל, עליזה קשי, רן אלירן, ועוד הרבה זמרים ישראלים. אנחנו היינו הרקדנים שפתחו את ההופעה. בניו יורק גרתי 13 שנה. עבדתי 4-5 שנים במועדון. ובשנת 1967 פתחתי עם עוד ישראלי חנות בגדים בגריניץ׳ ווילג'".

שני השותפים ייבאו בגדים לנשים ולגברים מאירופה. טפר: "באחת הנסיעות הכרתי מעצב אופנה בשם טד לפידוס והתקשרתי אתו. הקמנו שותפות ופתחנו חנות של "טד לפידוס" בניו יורק. שנה אחרי זה נסעתי לקליפורניה, לבוורלי הילס, מצאתי חנות להשכרה ולקחנו אותה. הקמנו את חנות הדגל 'טד לפידוס" על רודאו דרייב. כשהגעתי לרודאו דרייב' זה היה רחוב עם 2-3 שמות ידועים  כמו 'ג׳וצי' ו'הרמס', היו מסעדות, תחנת דלק, רחוב רגיל. פתחנו ולאט לאט הרחוב נהיה רחוב של חנויות אופנתיות ומעצבים. 20 שנה הייתי על רודאו דרייב (עד שנת 96׳). 

"בשנת 78׳ פתחתי חנות של טד לפידוס ב'סיזר פאלאס' בלאס וגאס. אז הכרתי את ארנון מיל׳צ'ן. ונהיינו חברים. ארנון השקיע בחנות, בילינו הרבה שנים יחד בנסיעות באירופה, ובאמריקה. דרכו הכרתי את רוברט דה נירו שאיתו הפקתי כמה סרטים ונהיינו חברים טובים. 

"כשהוא היה בא ללוס אנג׳לס הוא לקח אותי למסעדה בשם מצ׳ואיסה, שם  היה שף ששמו 'נובו'. דיברנו איתו לפתוח מסעדה בשם 'נובו' בניו יורק. המשא ומתן אתו לקח שנתיים, בהתחלה הוא לא רצה, אחר כך הסכים, אני ודה נירו השקענו את הכסף ופתחנו מסעדה בשם 'נובו' בניו יורק, זה היה ב-1994. זאת הייתה הצלחה מסחררת, משקיעים מכל העולם התקשרו לשאול אם אפשר לפתוח בלונדון, במיאמי, בלאס וגאס".

בין שלושת השותפים, (דה נירו, נובו וטפר) מאיר טפר היה היחידי שהבין בעסקים. טפר פיתח את המסעדות ולאט לאט התחילו לפתוח בכל העולם. "לפני 10 שנים החלטנו להקים גם מלונות של 'נובו' והיום יש לנו 20 מלונות ו-42 מסעדות בכל חמשת היבשות". בזמני הקורונה הם הספיקו לפתוח סניפים חדשים בוורשה, פולין, ובשיקגו. המסעדות הכי מוצלחות ברשת הן 'נובו מאליבו' 'ונובו '57 בניו יורק. מאיר טפר הוא ה-CEO של החברה ויש להם גם CEO שמנהל את המלונות עם צוות גדול של עובדים, טפר:"אנחנו עדיין מריצים את זה כחברה משפחתית; "יש לנו תוכניות לפתוח את 'נובו' בארץ, יש כבר מקום בשדרות רוטשילד, בין רוטשילד לאחד העם, 

טפר: עם הסרטים התחלתי בערך ב-1992, הייתי מפיק. אלה הסרטים הידועים שהפקתי :MISTRESS (1992),  

 From Dusk Till Dawn (1996), What's Eating Gilbert Grape (1993)  Everybody's Fine (2009) and Crazy in Alabama (1999)

"הייתי נשוי פעם ראשונה ב-1969 ויש לי בן שגר בארץ. התחתנתי שוב ב-2010 ועד היום אני נשוי. מהנישואין האלה יש לי שתי בנות. אני גר במאליבו, ליד חיים סבן וארנון מילצ'ן. 

"לצעירים הישראלים, הייתי ממליץ לעשות מה שאני עשיתי – לעבוד 8 ימים בשבוע. עבדתי בחנויות האופנה שהיו לי, 7 ימים בשבוע בלי לקחת חופש. החופש הראשון שלקחתי היה אחרי 7 שנים. ההצעה שלי זה לעבוד קשה. אני מאוד נהנה ממה שאני עושה, זה חשוב מאוד כי אם אתה עושה משהו שאתה לא נהנה ממנו, אתה לא יכול להצליח. אני קם כל בוקר, מסתכל קדימה ורוצה לעשות עוד ועוד, וזה גם מה שעוזר לי לקבל אנרגיה. למשל עכשיו אני משתגע בגלל הקורונה כי אני רגיל לעבוד ולתור בכל העולם. מה שמחזיק אותי זה האתגר של העבודה, לבנות וליצור. זה נותן לי את האנרגיה. אני לא אצא לפנסיה עד שאמות".

הסיפור מאחורי הקלעים של רוברט דה נירו

מעריצי הקולנוע מכירים את התפקידים הזוכים באוסקר של רוברט דה נירו – אך פחות אנשים יודעים שהוא גם איש עסקים חריף. השחקן והבמאי האמריקני הקים יחד עם שני שותפים את נובו הראשון, מסעדת פיוז'ן יפנית-פרואנית, בשנת 1994.

כיום מחזיקים דה נירו ומייסדיו – שף הסלבריטאים נובויוקי "נבו" מטסוהיסה ומפיק הקולנוע והיזם מאיר טפר – 42 מסעדות ועשרים מלונות יוקרה על פני חמש יבשות. מותג סגנון החיים שלהם 'נובו' אירוח נוסד בשנת 2009.

שלושה בתי מלון 'נובו' הוקמו לאחרונה: בלונדון ב'שורדיץ' 'באיביזה, ספרד,  במרבלה, בספרד. דה נירו מאמין שניתן להשוות בין שתי תשוקותיו – תעשיות הקולנוע והאירוח. "לשניהם יש תקציבים, הם יצירתיים בדרכים שונות. זה כמו כל עסק. הסרטים הם עסק מסוג זה", הוא אומר.

הכל התחיל לפני 31 שנה, כאשר דה נירו צעד ברגל למסעדת Matsuhisa בלוס אנג'לס.

המסעדה הייתה במקורה מיפן, 'נובו מטסוהיסה' עבד כבר בפרו ובארגנטינה לפני שעבר לארה"ב. הוא פתח את Matsuhisa בשנת 1987. 'דה נירו' רצה לשכנע את מטסוהיסה לפתוח בעיר הולדתו. "אמרתי [למטסוהיסה], אם אי פעם תרצה לפתוח מסעדה בניו יורק, תודיע לי". דה נירו, שכבר עסק בעסקי המסעדנות – הוא שותף ב"טרייבקה גריל "בעיר ניו יורק, שנפתחה בשנת 1990 – הוא הציג את התפריט של 'מטסוהיסה' בפני 'טפר'. בשנת 1994 הם פתחו את נבו, בטרייבקה של ניו יורק. משם, "זה פשוט צמח וגדל", אמר דה נירו. "כשלקוח נכנס למסעדה שלי – הם סומכים על איכות המזון שלנו," אומר מטסוהיסה.

מה שהתחיל כאהבת אוכל משותפת התרחב מעסקי המסעדות למלונות. "דחפתי לחפש את הדבר במלון כי זה היה הגיוני – זה היה כל כך פשוט," אומר דה נירו. "בוא פשוט נגיד לאנשים במקומות מסוימים ש … נעשה מסעדה עם מלון, אז אנשים התחילו להסתדר עם זה. לא היה לנו מה להפסיד." קבוצת 'נובו אירוח' מקווה להשיג הכנסות של מיליארד דולר בחמש השנים הבאות, לדברי הקבוצה.

נכון לעכשיו ישנם עוד כמה מלונות בצנרת. הבא ברשימה יהיה" Nobu" מגורים' – בתים משותפים יוקרתיים הממוקמים מעל מסעדת נובו בטורונטו. הפיתוח צפוי להסתיים בקרוב.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

הרשת החברתית החדשה של טראמפ: כישלון ידוע מראש

זה אותו הרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור אבל הפכו לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת

Published

on

מאז שטוויטר ופייסבוק החליטו לחסום את חשבונותיו של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, נשמעת שוב ושוב טענה אחת כלפי כל הביקורת: אם הוא כל כך רוצה להפיץ את הגיגיו ברשת, המיליארדר מוזמן להרים את הכפפה ולהקים רשת חברתית משלו. ובכן, השבוע הודיע טראמפ שזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות. רשת TRUTH Social, שצפויה להתחיל לפעול בקרוב, "תעמוד איתן כנגד עריצותן של ענקיות הטכנולוגיה", אמר הנשיא לשעבר, בין סופרלטיבים גדולים אחרים ולאחר חודשים ארוכים בהם הבטיחו גורמים בסביבתו שההכרזה הזו בדרך.

מהפרטים שפורסמו עד כה, נראה שלפלטפורמה יהיה מימון משמעותי של כמה מאות מיליוני דולרים ולמפעיליה יהיה אינטרס אמיתי בכך שלכל הפחות היא תהפוך מחלום למציאות. אולם האם TRUTH Social תצליח, ותהפוך לשחקנית משמעותית בזירת הרשתות החברתיות?

במבט ראשון, נראה שהתשובה הברורה היא "לא". הרציונל מאחורי הקמת הרשת החברתית הזו דומה לרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות קודמות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור. בשני המקרים הקודמים, הרשתות הללו הפכו כמעט מיד לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת. ואם באתרים האלה הפעילות נצבע הכמעט מיד בצבעים פוליטיים, האם באמת אפשר לצפות שאותו הדבר לא יקרה ברשת שהקים מר מקוטב, דונלד טראמפ?

שני תנאים צריכים להתקיים כדי שהרשת החדשה אולי תצליח להימנע מגורל כזה: ראשית, להימנע מהמותג של טראמפ. אם TRUTH Social תעמוד כרשת בזכות עצמה, שתתפרסם לא בתור "הרשת של הנשיא שאהבתם/שנאתם" אלא "הרשת החברתית החדשה והמהפכנית שאתם רוצים להשתתף בה", זה יעזור למנוע לפחות חלק מהתיוג האוטומטי של הפלטפורמה. שנית, הנהלים והסגנון של הרשת יהיו מוכרחים להיות, או לפחות להיראות, ניטרליים באמת. לא לדבר בלי הפסקה על דיכוי ימנים ועל השטן הפרוגרסיבי ועל חופש הביטוי אצלכם מול הטרור בעמק הסיליקון. אם המוצר טוב, שהמוצר ידבר.

כמובן שהסיכוי ששני התנאים הללו ימולאו קלוש עד אפסי. טראמפ לא בדיוק ידוע בענווה או אנדרסטייטמנט, והעובדה שהוא כינה את החברה שתנהל את הרשת The Trump Media & Technology Group רומזת שהוא מתכנן בדיוק את ההפך: שהרשת הזו תהיה סוג של מרחב בטוח לכל הימנים, הטראמפיסטים, ואלו שנדחו לחלוטין מהרשתות החברתיות שיוכלו לכתוב, להגות, להזות ולהטריל כאוות נפשם.

אולי זה יעבוד. אולי כמו ב-2016-2015, הנשיא לשעבר יפתיע את כולם, יביס את צוקרברג ודורסי ויקים אימפריה חדשה על חורבות הכחול והתכלת של פייסבוק וטוויטר. אבל כרגע, נראה שרוב הסיכויים הם שיקרה בדיוק ההפך. וגם הפעם, דונלד טראמפ, האדם שבנה את ההצלחה שלו על שיח ישיר עם ההמונים, ימצא את עצמו ללא במה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות