Connect with us

Featured

בלאגן בנתב״ג, שוב: מאות נוסעים עזבו את הארץ מבלי שנבדקו לקורונה

Published

on

עומס, והקרבה לכניסת השבת, הובילו את משרד הבריאות לאשר לנוסעים להיכנס ארצה, גם ללא בדיקה בנמל התעופה • המשוחררים היו מחוסנים והגיעו ממדינות שלא מהוות סכנה

תורים לבדיקות הקורונה בנתב"ג, צילום: גדעון מרקוביץ

מאות נוסעים, שהגיעו היום (שישי) לנתב"ג, עזבו את נמל התעופה מבלי שעברו בדיקת קורונה וזאת בשל עומס שנותר בתור לבדיקות. את ההחלטה קיבל משרד הבריאות, והנוסעים שלא נבדקו הגיעו ממדינות שאינן מוגדרות כמסוכנות ומחזיקים בתעודת מתחסן.

כזכור, החברה שמפעילה את בדיקות הקורונה לנכנסים לארץ בנתב"ג הוחלפה במהלך השבוע האחרון וכעת, חברת פמי פרימיום היא זאת שמבצעת את הבדיקות תחת המותג test&go.

החברה החדשה שהחליפה את אומגה שפעלה תחת המותג check2fly, מתמודדת עם מספרים גדולים של נוסעים, במקביל לצוותים חדשים שמנסים להסתגל לעבודה, ובעקבות כך נוצרו תורים ארוכים שנמשכו גם יותר משעה.

חשוב לציין כי התורים הארוכים נמשכים כבר שלושה ימים, מאז הוחלפה החברה שמפעילה את מערך הבדיקות בנמל התעופה ונכון לעכשיו לא ברור כיצד תיפתר הבעיה, כאשר בשבוע הבא מספר הנוסעים אמור להגיע לשיא ביום ראשון ובמהלך השבוע השיא צפוי להישבר שוב. בקיץ צפויים לעבור עשרות אלפי נוסעים בנתב"ג, מה שמדאיג בכירים בענף שטוענים שבמידה וההתנהלות תימשך, זה יפגע בפעילות הסדירה של השדה.

רק אתמול, עוכבו מזוודות של נוסעים כדי לא ליצור תורים בעמדות בדיקות הקורונה לחוזרים לארץ, כך מספר נוסע שנחת אתמול בנתב"ג.

"כמות עמדות הבדיקה תוגדל"

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: המתחם שב לפעילות, כאשר מוקדם יותר היום, עקב הגעת טיסות רבות, במקביל הצטברו תורי ענק בנתב"ג ונוצרה צפיפות רבה. כמובן שהתקדמות לקראת כניסת השבת הוסיפה למורת הרוח של המגיעים ארצה.

בהתייעצות עם הנהלת משרד הבריאות והנהלת נתב"ג הוחלט באופן חריג לפטור מבדיקה נוסעים מחוסנים בארץ, ששבו רק מארצות שאינן מוגדרות ברמת סיכון גבוהה. כמו כן הוזעקו צוותים נוספים לשם פתיחת עמדות נוספות. בתחילת שבוע הבא תוגדל כמות עמדות הבדיקה וצוותי הבודקים.

באדיבות מערכת ישראל היום

Featured

מחקרים: 20% מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב מתנגדים לחיסונים!

93 מיליון אמריקאים שזכאים לקבל את החיסון טרם חוסנו. מתברר שיש קשר בין סרבנות חיסון להזדהות כמצביע למפלגה הרפובליקאית אבל גם על תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים

Published

on

ארה"ב מתמודדת לאחרונה עם עלייה בתחלואת הקורונה, אך נאלצת להשקיע מאמצים במאבק גם בחזית אחרת — סרבני החיסונים. כ–93 מיליון אמריקאים הזכאים לקבל את החיסון נגד הנגיף — שגבה את חייהם של יותר מ–600 אלף אזרחים במדינה — בחרו שלא להתחסן. הם נמצאים בסיכון להידבק ולפתח תסמינים קשים כתוצאה מווריאנט דלתא, וכן להדביק אנשים נוספים, כותב "הניו יורק טיימס". סקרים שנערכו בארה"ב מסייעים לעמוד על טיבם של הסרבנים, שבאופן כללי נחלקים לשתי קבוצות.

בראשונה נמצאים סרבני החיסונים האדוקים. לפי הסקרים, זו קבוצה שבה שיעור גבוה של לבנים, תושבי אזורים כפריים, נוצרים אוונגליסטים המחזיקים בעמדות פוליטיות שמרניות. החברים בקבוצה השנייה הביעו נכונות להתחסן, אך אינם ממהרים לעשות כך ומעדיפים לראות את השפעת החיסון על אחרים. לפי הסקרים קבוצה זו מגוונת יותר והחברים בה הם לרוב תושבי ערים, צעירים, שחורים, היספאנים ודמוקרטים.

עם העלייה בתחלואה, אנשי מערכת הבריאות בארה"ב מתמקדת בחיסון הקבוצה השנייה. הסקרים הראו כי חבריה הם פחות ממחצית האוכלוסייה הבוגרת הלא מחוסנת במדינה. כלומר, קבוצת הסרבנים "העקשנים" גדולה בהרבה — וחבריה מהווים כ–20% מכלל האוכלוסייה הבוגרת בארה"ב. פירוש הדבר הוא כי מבלי שאלה ישתכנעו להתחסן, ישנה עוד דרך ארוכה עד למיגור המגפה במדינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות