Connect with us

קהילה

לתפארת מדינת ישראל – טקס הדלקת משואות אלטרנטיבי בלוס אנג'לס

Published

on

בית משפחת אהרן בוודלנד הילס  אירח ביום העצמאות תשפ״א 12 מדליקי משואה מקומיים התורמים בכל ימות השנה לקהילה שמסביבם. זה הסיפור שלהם

את הטקס המסורתי לרגל יום העצמאות בבית משפחת אהרן אירגנו יאיר גבריאלי ורן יניב. את שירת ״התקווה״ ביצעו ללא רבב רועי ומיקה ביבלה הצעירים והחמודים. יאיר הודה בדברי הפתיחה ל"הנהלת המתנ״ס, הזוג המלכותי, רקפת ואריה אהרן על האירוח, לסער ולמיכל על הבנייה ליפה יפרח על הקישוטים, ולכל הקבוצה שלנו על הבישולים ועל ההשתתפות". רן ציין ש"המדינה הקטנה שלנו כבר בת 73. עדיין קצת סובלת ממחלות ילדות, וכבר סובלת קצת גם ממחלות של זיקנה. בשלל תחומים היא ממש אור לגויים, וזו גאווה גדולה לכולנו להיות חלק מהפרוייקט המופלא הזה". לארוע נבחרו 12 נציגים של מגזרים, קבוצות, עדות וענפים בקהילה שנבחרו בקפידה:

דנה ושמעון לבני: "דנה היא המנכ״לית של העולם כפי שאנחנו מכירים אותו. פעילותה בקהילה לאורך השנים משתרעת על פני כל הקשת מבני הנוער בתנועת הצופים, בה פעלה בשנות הנעורים של ילדיה וגם לאחריהן; ועד לבני גיל הזהב הליבניז תמיד נמצאים בשטח לארגן ולסדר, לעזור ולארח, לפנק ולשמח". דנה ושמעון: "אנו מרימים משואה לכבוד העיר הלבנה  מרכז תרבות, אמנות ובידור שאין כמוהו בעולם; לכבוד הגליל, הריאה הירוקה של ישראל; לכבוד הדור של הורינו שהיו שותפים לנס הקמת המדינה ובניינה; לכבוד הצופים ולתפארת מדינת ישראל!"

פאני עטיה לבנון ואבישי לבנון: "פאני היא האקונומית של הקהילה בקיבוץ העירוני של חיינו בלוס אנג׳לס. עברה מבית דתי ממוצא מרוקאי בבית-שמש לקיבוץ חילוני בעמק יזרעאל, ומשלבת בחייה ובחיי כולנו, פנים שונים של הרקעים ההפוכים שלה". פאני: "אני, בת רוחמה ושמעון אטיאס מבית-שמש, אחות ל-10 אחים ואחיות נוספים  ואבישי, מתכבדים להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל לכבוד ההורים והמשפחות שלנו, ולתפארת מדינת ישראל!"

מירי שוהם אלפרסון ודורון אלפרסון : מירי אלפרסון היא אלופת הצחוק (באמצעות יוגה) והשמחה במחוזותינו…" מירי: אני ודורון מתכבדים להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, לכבוד ההנאה!"

מיכל טל וסער ביבלה: "מיכל וסער הם הזוג שהם לא רק כמו משפחה. ידיהם של סער ומיכל תמיד נטויות לעזור בעצה, בעיצוב. הם גם מכירים את כל השירים הישראליים… סער הוא נציג של שתי עדות הופכיות ומשלימות". מיכל וסער: "אני, מיכל טל בת גדעון טל ודידי לבית מימון (וסרמן); בת המושבה יקנעם ואני, סער ביבלה בן זאב וובה מבוכום בגרמניה ובת-שבע לבית נדב מנווה צדק, מיוצאי תימן; יליד ערד, מתכבדים להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, לכבוד החיבורים בין העדות ובין המקומות הגיאוגרפיים; לכבוד ענף ההיי-טק שהוא העתיד של ישראל ושל העולם; לכבוד ענף התמיכה והרפואה שתמיד חיוני".

מירב בר וקארין וינגרטן: "מירב בר וקארין ויינגרטן הן פעילות חברתיות שידיהן בכל בקהילה הישראלית המקומית ומנהלות ביד רמה את נשות וליגת הכדורשת בעיר". מירב: "אני, מירב בר ואני, קארין ויינגרטן בת ויקי ודויד גבאי מתכבדות להשיא משואה זו של יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, לכבוד הספורט העממי שמשלב הנאה, ולתפארת מדינת ישראל!"

שרונה ודייויד קופר: שרונה קופר-חלף נולדה ברחובות, בת לאם מורה ולאב איש ענף הבנייה. היא אשת עסקים שלקחה על עצמה לפני יותר השני עשורים משימה קשה, נועזת, והקימה את "שבוע ישראלי". שרונה מעורבת מאוד בחיי הקהילה, ושותפה לארגון אירועים תרבותיים וחברתיים". שרונה: "אני מתכבדת להשיא משואה לכבוד הקהילה התוססת והפעילה שלנו בלוס אנג׳לס, לכבוד הפעילים והיוזמים בארגונים להמשך הזיקה הקרובה בין אל-איי וישראל ולתפארת מדינת ישראל!"

ד״ר איתי כהנא: "טטיס לשעבר בחיל האוויר, הגיע לארה"ב ללימודי פסיכולוגיה, וסופו שנשאר כאן, השלים דוקטורט והפך לפסיכולוג קליני. הוא מעורב בגופים שונים בקהילה, ומרבה להרצות בהתנדבות על ענייני הנפש. איתי מטפל בנפגעי טראומה, בסובלים מהתמכרויות, ובכל מי שזקוק לסיוע נפשי ופסיכולוגי". איתי: "אני, איתי כהנא, בנם של דפנה ודני, בן מושב גבעת שפירא, מתכבד להשיא משואה זאת לכבוד לוחמי חיל האוויר וצבא ההגנה לישראל; לכבוד כל מי שסבלו או סובלים מטראומה והתמכרויות ובכל זאת מנסים למצוא את דרכם בעולם; לכבוד אלו הזקוקים לתמיכה נפשית וחוששים לבקש אותה; לכבוד הארגונים השונים בקהילה הנותנים מענה לכל-כך הרבה צרכים, ולתפארת מדינת ישראל!"

שי דיאמנט: "שי דיאמנט הוא איש שכולו לב. שי פעיל מזה שנים ארוכות במכבי, בארגוני ספורט יהודיים וישראליים ובעמותתגדולים מהחיים. שי הוא גם חיפאי גאה". שי: "אני מתכבד להשיא משואה זאת כבוד חוסנה של הקהילה הישראלית בלוס אנג’לס, צמיחתה וגיבושה; לכבוד תמיכתה במדינת ישראל ובארגונים הרבים כאן; לכבוד ״גדולים מהחיים״ ושאר העמותות הנפלאות שצמחו בקהילה;  לכבוד הורינו והוריהם ששבו ממרחקים לבנות את ארץ ישראל;  ולתפארת מדינת ישראל!"

ניר גיאת: "נשא בתפקידים מיוחדים ורגישים בעת שירותו הצבאי ניר הוא היזם האולטימטיבי ניר הוא נציג נוסף לעדה התימנית בין מדליקי המשואות, אבל גם נציג העיר האנגלוסקסית ביותר בארץ, רעננה…" ניר: "אני, ניר בן אסתר ושלום גיאת מתכבד להשיא משואה זאת לכבוד אנשי הצללים של מערכת הביטחון, לכבוד אנשי העסקים והיזמים המקדמים ומפתחים את הכלכלה ואת העולם ולתפארת מדינת ישראל!"

פרי (פרח) סטארק: "פרי בנתה עסק מפואר של אופנה, נישאה למייקל סטארק מאיי בהאמה ומהווה ייצוג נפלא של מיזוג עדות המזרח והמערב". פרי:  "אני מתכבדת להשיא משואה זאת לכבוד כל הנשים האמיצות, לכבוד התקווה לשלום בתוך עמנו ועם השכנים, לכבוד בעלי ושלושת בני; ולתפארת מדינת ישראל!"

ליאת ואורי: "מייצגים הערב את דור העתיד, הם צאצאים למשפחות ישראליות שחיות את התרבות הישראלית בכל יום". ליאת ואורי: "מתכבדים להשיא משואה זאת לכבוד הרוח הנצחית של עם ישראל;  לכבוד הורינו וקרובינו שעלו לארץ מכל קצווי העולם והקימו חברה פורחת הממזגת את כל הגלויות והתרבויות; לזכר קרובינו שנספו בשואה; לכבוד רוח היצירה והיזמה המאפיינים את הישראלים בארץ ובכל העולם; לכבוד הקסם של ים כינרת והיופי של חיפה; לכבוד החברוּת האמיתית; ולתפארת מדינת ישראל!"

יאיר גבריאלי ורן יניב: רן הוא מקור הידע והמידע הבלתי נדלה, גוּגל המהלך; מדריך הטיולים המושלם; ודובר כל שפה, כולל שפת פמפקין. יאיר הוא ועדת התרבות של החבורה; המחבר והמקשר בין כל מי שצריך עזרה או שירות למי שיכול לספק אותם; חובב הספורט האולטימטיבי; והדוד האהוב של דני.  וביחד אנחנו הבוּביז".

רן ויאיר:  רןלכבוד העזרה ההדדית והחברות האמיתית; לכבוד אהבה וכבוד לאדם באשר הוא, ללא הבדל מין, דת, גזע לכבוד ההיסטוריה המפוארת וההישגים המופלאים של עמנו לאורך הדורות ושל מדינת ישראל; לכבוד ארבעת הדורות של משפחתי האהובה והאוהבת; ולזכר בני משפחתי שנספו בשואה, וכל חללי עמנו בשואה, ברדיפות ובמערכות ישראל. יאיר"לכבוד השוויון בין אדם לאדם; לכבוד תנועות ההתיישבות העובדת שבנו את הארץ; לכבוד הקיבוץ בו נולדתי, דברת; לזכר אבי ואמי לכבוד משפחתי הגדולה והמחוברת היטב בכל רחבי הארץ, מגבול לבנון בצפון עד גבול הרצועה בדרום, שאותם אני אוהב ומעריץ; ולכבוד החבורה שלנו כאן שהיא משפחתנו השנייה ולתפארת מדינת ישראל!״

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

הכובעים של יונה לוי: אמא וסבתא סטייליסטית ומאפרת וסוכנת נדל"ן

Published

on

יונה‭ ‬לוי‭, ‬אם‭ ‬לשבעה‭ ‬וסבתא‭ ‬לשבעה‭ ‬נכדים‭ ‬‭ ‬‮"‬את‭ ‬כל‭ ‬כולי‭ ‬נתתי‭ ‬לילדים‭. ‬הם‭ ‬קיבלו‭ ‬חוגי‭ ‬העשרה‭, ‬פסנתר‭, ‬שחייה‭, ‬מחשבים‭, ‬גיטרה‭, ‬ריקוד‭, ‬מה‭ ‬לא‭" ‬‭ ‬‮"‬בעלי‭ ‬אמר‭ ‬כן‭ ‬בטעות‭ ‬לא‭ ‬בטעות‭, ‬זה‭ ‬הבן‭ ‬שלך‭ ‬וזה‭ ‬הנכד‭ ‬שלנו‭ ! ‬יש‭ ‬לי‭ ‬נכד‭ ‬סיני‭ ‬בן‭ ‬שש‭ ‬והרווחתי‭ ‬אותו‭"‬

יונה היא אשת אשכולות ואמא ברמ״ח איבריה כי מלבד ילדיה שלה רבים מהקהילה רואים בה אמא של אוזן קשבת, חיבוק אוהב ועצה טובה. 

ידיה של יונה מלאות (כל טוב), כי מלבד היותה אמא וסבתא גאה היא סטייליסטית, מאפרת וסוכנת נדל״ן.

ללימודי נדל״ן היא התפנתה לאחר שבתה הקטנה הפכה לעצמאית אז יונה התפנתה לתחום לפני 14 שנה והוציאה רישיון.

בארץ היא למדה איפור מקצועי והיא עוסקת בכך, מלבד שאר העיסוקים.

היא עובדת כיד ימינה של המאפרת מירה טל ומסתובבת עם מזוודת האיפור ברחבי ארצות הברית באתרי צילום של סרטים ומאחורי הקלעים של תצוגות אופנה והצגות. לא מעט מפורסמים עברו תחת מברשת האיפור שלה. יונה היא תמיד עם הרגליים על הקרקע והלב שלה והידיים תמיד פתוחות לחיבוקים ואהבה.

גיל : או-טו-טו 60.

מספר ילדים (בלי עין הרע בן פורת יוסף): שבעה. 2 בנים וחמש בנות הקטנה בת 22 והבכור בן 39 וסבתא לשבעה נכדים.

בגיל 20 הפכה יונה לאמא בפעם הראשונה .

על סדר היום כאמא למשפחה רחבה קל לה להסתכל במבט לאחור והכל ניראה לה פשוט, ומתגמל בדיעבד .

״תמיד היתה לי ליב אין אבל היא לא לקחה ממני את תפקיד האמא, ושני דברים היו שלי ואף אחד לא נגע לי בהם וזה הסעות לחוגים וזמן השכבה בלילה, לשבת ליד כל אחד ולתת זמן איכות לפני השינה, זה היה הזמן שלי״ היא נזכרת.

כשמדברים על חוגים והסעה לחוגים מדובר על פול טיים ג׳וב וזמן איכות עם הילדים באוטו, תחשבו על שבעה ילדים עם מלא חוגים. ״את כל כולי נתתי לילדים כולם קיבלו חוגי העשרה מגוונים, פסנתר, שחייה, מחשבים, גיטרה, ריקוד ומה לא ?!״ היא אומרת

יונה מספרת כי היא הקפידה על בישול אוכל טרי כל יום וחשוב היה לה שיהיה של אוכל באוויר (ריח של בית)  ובשישי היה ברור שכל הילדים יושבים לשולחן ותמיד הבית מלא באורחים. ״שולחן שישי אצלנו זה חגיגה מאז ומעולם ולמרות שהידיים מלאות אף פעם לא ויתרתי על ארוחות שישי עם חברים על חיי חברה בכלל, חברים זה כמו דלק לנשמה וזה ככה גם היום״ היא מספרת.

לפני מעל ‏20 שנה יונה, בעלה ושישה ילדים עשו עלייה לארץ וגרו בירושלים את הבת הקטנה השביעית במספר ילדה יונה בארץ. ״הבת שלי גאה להיות בעלת תעודת לידה ישראלית ועוד יותר מכל היא מספרת תמיד בגאווה שנולדה בירושלים.

כשהקטנה היתה בת 4 חזרה משפחת לוי לאל -איי והמעברים האלו היוו אתגר גדול מאוד עבור המשפחה.

ילדיה המוצלחים של יונה הם גאווה עבורה, ואם יש משהו שמעציב אותה זה ששניים מילדיה התרחקו מאל.איי והפגישות אינן תכופות כמו בעבר בעיקר בגלל משבר הקורונה והמרחק ממש קשה.

הבת הגדולה בת ה 37 היא עורכת דין בגוגל , ובת נוספת היא הסטייליסטית האישית של קים קרדשיאן וכריסטינה אגילרה .

הסוד לחיים נינוחים וכיפיים אצל יונה זה לדעת לזרום ולקבל דברים כמו שהם, ועל כף המאזניים לחשוב מה היא יכולה להרוויח או להפסיד 

״אני אתן לך דוגמא ״ היא אומרת. יונה מספרת כי לבנה נולד בן ממערכת יחסים קצרה מאוד שניהל עם בחורה אסייתית.

בהתחלה לא רצתה יונה לשמוע בכלל על הילד , כאשר בחנה את הדברים על כף המאזניים לאחר הרבה מחשבה החליטו במשפחת לוי לקבל באהבה את הנכד החדש למשפחה. ״בעלי אמר כן בטעות לא בטעות, זה הבן שלך וזה הנכד שלנו!  ויש לי נכד סיני בן שש , והרווחתי אותו, הוא כזה חמוד והוא איתנו בסופי שבוע בארוחת שישי אני מטיילת איתו והוא קורא לי סבתא בעברית״, היא מספרת ומתמוגגת מאהבה.

לסיום מילה ליום האם?!

״אני נתתי את כולי לילדים ולמשפחה ואני יודעת שהצלחתי כי אני רואה איך הם התפתחו ושהם עצמאיים ומצליחים כל אחד בתחומו, והיו גם טעויות בדרך אבל מטעויות לומדים ואין קיצורי דרך .

"לפעמים ראיתי את הילדים נופלים ואני למדתי לשחרר ולהיות צופה מהצד וההצלחה שלי זה כשאני רואה אותם מתגברים.

"חשוב לתחזק זוגיות בריאה על מנת שכל השבט שלנו יהיה מלוכד, מזלי שגם בעלי וגם אני מזל אריה שנינו באותו ראש , הסכמנו בינינו שהילדים קודמים להכל ולכן הכל היה קל כי אנחנו משדרים על אותו גל.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות