Connect with us

תרבות ובידור

"לשחרר את בריטני": מה עובר על כוכבת הפופ?

Published

on

סרטונים הזויים באינסטגרם, משמורת מלאה של אביה על כספה כבר 12 שנים ובן זוג שאי אפשר לדעת מה הכוונות שלו: בריטני ספירס הפכה מכוכבת הפופ הכי מצליחה בעולם ל"קארן" בת 38 שאין לה גישה לכסף שלה ולילדים שלה * מי יציל אותה?

אם אתם נמנים על 25 מיליון העוקבים של בריטני ספירס באינסטגרם, קרוב לוודאי שיצא לכם להרים גבה, לגחך מדי פעם או לשאול את עצמכם "מה לעזאזל עובר עליה?". רוב הזמן, הכוכבת מעלה תוכן שנע בין מוזר להזוי: סרטונים בהם היא רוקדת בכוריאוגרפיה שהמציאה, פוסטים בהם היא מלהגת דברים לא ברורים ומספרת על מקרים הזויים שקרו לה (כמו לשרוף בטעות את מכון הכושר הפרטי שלה), ובאחרים היא נוזפת בגולשים לא נחמדים או בצלמי פפראצי שלטענתה גורמים לה להיראות רע בתמונות.

לאחרונה, החלו הגולשים להגיב לה ללא הרף, לשאול אם היא בסדר ולמצוא בפוסטים שלה הוכחות לכך שמשהו אצלה לא כשורה. אחת התגובות למשל הייתה של גולש שביקש ממנה ללבוש בפוסט הבא שלה חולצה צהובה אם היא צריכה עזרה. למרבה הפלא – זמן קצר לאחר מכן פרסמה הכוכבת סרטון בו היא מסתובבת מול המצלמה בחולצה צהובה. הדאגה לשלומה אף יצרה את תנועת Free Britney ("שחררו את בריטני") שקוראת להציל את הזמרת מידיו של אביה, ג'יימי ספירס. לאחר 12 שנים בהן הייתה נתונה לאפוטרופסות שלו, שאיפשרה לו לשלוט כמעט לחלוטין בחייה של בתו ולפי הטענות לנצל אותה ואת כספה, הם קוראים להחזיר לה את עצמאותה. 

בשבועות האחרונים טענותיהם של החוששים לשלום הכוכבת קיבלו תמיכה מכיוונים מפתיעים: הצלם שלה לשעבר פרסם מכתב חושפני שכתבה לו, ואימה, לין ספירס, החליטה להתערב ולהבין בדיוק מה עושים אביה ומנהליה של בריטני עם הכסף שלה. 

שמה של בריטני ספירס עלה לכותרות לא מעט בשני העשורים האחרונים. בהתחלה זה היה בזכות הקריירה המצליחה שלה, אך לאחרונה נראה שהיא מושבתת כליל. כזכור, ב-2007 התפרסם סרטון ויראלי בו מעריץ של ספירס, כריס קרוקר, דרש בדמעות מהתקשורת ומכל הלועגים לה "עזבו את בריטני במנוחה", לאחר שכוכבת העל הייתה מעורבת בשרשרת תקריות מטרידות שכללה הופעה מביכה בטקס פרסי המוזיקה של MTV. הקהל לעג לה, התקשורת צלבה אותה והפפראצי התקיף אותה מכל עבר. ללא ספק תקופה קשה עבור ספירס, שהובילה לכך שעברה התמוטטות עצבים פומבית (מי זוכר את היום האיום ההוא בו היא גילחה את שערה והתרוצצה אחוזת אמוק עם מטריה בידה?), בעקבותיה אושפזה בכפייה ב-2008.

מאז חייה של בריטני ספירס מנוהלים כמעט במלואם על ידי אביה ג'יימי, שקיבל עליה משמורת לאחר ההתמוטטות הנפשית שחוותה. הוא הגיש לבית המשפט מסמכים רפואיים שאישרו כי הכוכבת אינה מסוגלת להיות אחראית לעצמה, וקיבל אישור משפטי לקחת את המושכות ולהיות אחראי באופן מלא על שלומה של בתו וגם על כל חייה והחלטותיה – החל מהקריירה שלה, בריאותה ואפילו חייה הרומנטיים. אתר הבידור "דיאט פראדה" מספר שלפי תנאי המשמורת בריטני אינה יכולה לעשות דברים שנראים בסיסיים עבור אישה בוגרת – ביניהם לבזבז את כספה, לנהוג, להצביע, להתחתן ולהביא ילדים לעולם ללא אישור. הכוכבת אכן השתקמה במהרה (לפחות למראית עין) ובסוף אותה שנה כבר הוציאה אלבום מצליח ויצאה אחריו לסיבוב הופעות עולמי. אך אם היה נראה אז שג'יימי הוא אב מסור ודואג שהצליח להציל את בתו מגורל עגום – עם השנים, וככל שהמשמורת התארכה לה, יותר ויותר אנשים התחילו לחשוד שמשהו שם לא ממש כשר.

בריטני היא אישה בוגרת, שחגגה כבר 38 ונחשבת לאחת הבדרניות המצליחות בעולם. מאז 2008 היא הוציאה ארבעה אלבומים, עשתה שרשרת הופעות ארוכה בלאס וגאס ויצאה לשלושה סיבובי הופעות עולמיים (במהלך האחרון גם הגיעה לישראל). למה מישהי כזו זקוקה לאביה שינהל את חייה משל הייתה ילדה קטנה או אישה חולה מאוד?

בימים אלו, 13 שנים לאחר קריאתו של קרוקר להניח לכוכבת האהובה עליו, שוב מבקשים המעריצים שיעזבו את ספירס בשקט – אך הפעם הבקשה מיועדת לאבא שלה, לצוות שלה ובעיקר לבית המשפט. תומכי התנועה טוענים בתוקף שאביה של בריטני מנהל את חייה של בתו לא מכיוון שהוא חושש לשלומה, כפי שהוא טוען, אלא כיוון שכך הוא שולט בכספה ומרוויח בזכותה הון תועפות. לטענת המעריצים הוא מנצל ומעביד את בתו ללא הפסקה מאז שוחררה מהאישפוז, תוך שהוא מאיים עליה ונותן לה תרופות שהיא לא באמת צריכה כדי לבסס את השליטה שלו בה. הטענות על כך שהאב חומד את כספה של בתו קיבלו ביסוס מהכוכבת עצמה, בדברים שכתבה לפני 11 שנים במכתב שנחשף לאחרונה. 

בשנה שעברה ספירס אושפזה שוב במוסד לבריאות הנפש. מטעמה של הכוכבת מיהרו להסביר שהיא זו שיזמה את האישפוז כיוון שהרגישה שהיא זקוקה למעט מנוחה ושלווה, אך מקורבים סיפרו שאושפזה בניגוד לרצונה על ידי אביה. טענות אלו הציתו את ההאשטאג #FreeBritney שבו החלו להשתמש עוד ועוד מעריצים וגולשים מודאגים. בריטני בתגובה, מיהרה לפרסם סרטון הרגעה בו הבהירה שהכל בסדר: "רק רציתי לעדכן את כל מי שדואג לי, שלומי טוב, המשפחה שלי עברה הרבה לחצים ומתח לאחרונה, אז הייתי צריכה קצת זמן להתמודד עם זה". זה לא עזר, המעריצים לא ממש קנו את זה והיו משוכנעים שהיא אולצה לצלם אותו. בנוסף, אנשיה של בריטני מנסים להשתיק את הדיבור סביב עניין המשמורת. בשנה שעברה אביה תבע את אנת'וני עליה, שהפעיל את אחד האתרים הגדולים שהוקדשו לזמרת ונחשב למנהיג תנועת "שחררו את בריטני".  לאחרונה, עקב בעיות רפואיות, נאלץ אביה לפרוש מתפקיד האפוטרופוס של בתו אך בריטני לא שוחררה מהעול, והועברה לחזקתה של המטפלת האישית והוותיקה שלה, ג'ודי מונטגומרי. בריטני עצמה פנתה לבית המשפט בדרישה לסיים את המשמורת, אך במאי האחרון היא הוארכה עד לסוף אוגוסט, אז יתקיים דיון נוסף בעניין

אז על מי בריטני יכולה לסמוך?

האמת העצובה היא שהתשובה לכך לא ברורה. נראה שספירס קרובה לרוב בני משפחתה, ובפרט לאחותה, הזמרת והשחקנית ג'יימי לין ספירס. היא אף בילתה איתה חלק מתקופת הבידוד בחודשים האחרונים.  אמה מנסה להיכנס לעניינים, אך נראה שהיא יותר מדי מחוץ ללופ, מה שמעלה את השאלה איפה היא הייתה כל הזמן הזה ולמה רק עכשיו נזכרה לבדוק מה עבר על בתה בכל התקופה האחרונה.

הקשר בין ספירס ובן זוגה סם אסגרי נראה קרוב ואוהב, לפחות לפי סרטוני ותמונות האינסטגרם המשותפים שלהם. אסגרי אף הגיב והגן על בת זוגו בפני גולשים שדיברו עליה רעות, ואף עשה לייק (והסיר אותו מיד לאחר מכן) לציוץ שקרא לשחרר אותה. יחד עם זאת, יש הטוענים שגם הוא, כמו רבים אחרים, רוכב על הצלחתה.

כמו שגילו לא מעט מצליחנים לאורך ההיסטוריה, הפסגה יכולה להיות מאוד בודדה, ואי אפשר באמת לדעת למה הקרובים אליך רוצים בקרבתך. הסיפור של בריטני מלא ברגעים עצובים, מוזרים ומאוד תמוהים, והחידה סביבה רק ממשיכה לגדול.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

תרבות ובידור

השיא החדש של בילי אייליש: "My Future"

Published

on

לכבוד יום ההולדת של אחיה הגדול, המוזיקאי פיניאס, בילי אייליש שחררה סינגל חדש ואישי במיוחד בשם "My Future", אותו יצרה בתקופת הסגר בלוס אנג'לס * תוך זמן קצר השיר הפך ללהיט וכבש עשרות מצעדים ברחבי העולם * זמן עתיד

בסוף השבוע האחרון בילי אייליש חשפה את הסינגל החדש שלה, "My Future", אותו היא שחררה לכבוד יום ההולדת של אחיה ושותפה המוזיקלי – פיניאס. מדובר בשיר הראשון שבילי מוציאה מאז "No Time to Die", שיצא בתחילת השנה וקידם את הסרט החדש בסדרת הסרטים "ג'יימס בונד".

זמן קצר לאחר יציאתו, "My Future" הצליח לכבוש עשרות מצעדים ברחבי העולם, ובראשם מצעד הלהיטים העולמי ומצעד הלהיטים האמריקאי של שירות הסטרימינג ספוטיפיי. קליפ האנימציה שמלווה את השיר צבר כבר יותר מ-20 מיליון צפיות ביוטיוב.

בהסתמך על נתוני ההשמעות הגבוהים, בילי נכנסה עם "My Future" היישר למקום הראשון של מצעד הלהיטים הרשמי של ארצות הברית (Billboard Hot 100). עד כה היא הצליחה לעשות זאת רק פעם אחת בקריירה שלה עם הלהיט "Bad Guy".

על "My Future", אייליש סיפרה: "(אני ופיניאס) כתבנו אותו בתחילת תקופת הסגר בלוס אנג'לס. זה שיר מאוד אישי ומיוחד עבורי. הוא מתאר באופן מדויק את מה שעבר לי בראש כשכתבתי אותו – תקווה, סערת רגשות והשתקפות עצמית. עכשיו זה מקבל משמעות אחרת בגלל מה שקורה בכל העולם". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות