Connect with us

קהילה

לראשונה: משלחת רשמית של הקהילה בלוס אנג'לס השתתפה ב"מצעד החיים"

Published

on

בני משפחתו של מקס שטיינברג ז"ל, שנהרג במבצע "צוק איתן" בעזה ב-2014, נשאו ספר תורה על שמו במסגרת צעדת משלחת ה- IAC• המארגנת דורית אבן חיים: "אנחנו כאן ואנחנו נמשיך. במותכם ציוותם לנו חיים"

יוסי רבינוביץ מייצג בכבוד

ביום השואה תשע"ט, משלחת של ארגון ה IAC, ביחד עם עשרת אלפים אנשים מרחבי העולם, השתתפו בצעדת החיים מאושוויץ לבירקאנו כדי להנציח את קורבנות השואה, לכבד את זכרם ואת הנדר שלהם לעצור את האנטישמיות. השנה השתתפו כ-10,000 איש במצעד השנתי. המצעד נולד כאנטיתזה חדה לצעדות המוות שבוצעו לקראת סוף המלחמה. מאז המצעד הראשון 1988) צעדו כבר יותר מ־260 אלף משתתפים מ־52 מדינות על פסי הרכבת לאורך כשלושה ק"מ בין מחנות הריכוז וההשמדה אושוויץ-בירקנאו, כמחווה אילמת לקורבנות השואה.

משלחת ה-IAC צעדה כדי לזכור ולהצהיר על המחויבות הבלתי מעורערת שלה לעתידו של הדור הבא וההבטחה שלעולם עוד אומר לעולם עוד. למשלחת הצטרפו בין היתר בני משפחתו של מקס שטיינברג ז"ל, חייל בודד מלוס אנג'לס שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן" בעזה ב-2014. בני המשפחה הקדישו ספר תורה שנכתב לזכרו של מקס, שנישא בהתרגשות לאורך הצעדה ומשם יועבר לישראל.

בני משפחת שטיינברג עם ספר התורה שתר

זוהי פעם ראשונה שמשלחת של הIAC משתתפת בצעדת החיים. עם עליית האנטישמיות ברחבי העולם ובארצות הברית בפרט, הרגישו ראשי הארגון חובה להשתתף בצעדה ולצאת למסע חשוב במאמץ לראות את זוועות השואה, בכדי לכבד את 6 מיליון קורבנות השואה ולקיים את המחויבות לדור הבא.

המשלחת מלוס אנג'לס מנתה 18 משתתפים, בהם מנהיגי ותומכי הארגון שיצאו למסע משנה חיים. הקבוצה ביקרה במהלך המסע בבית העלמין בוורשה, אחד מבתי הקברות היהודיים הגדולים בפולין שלפני המלחמה. מוורשה נסעה המשלחת לביקור במחנה ההשמדה טרבלינקה, בו נספו כמעט מליון יהודים במהלך 13 חודשים.

שון, ליאם ודורית אבן חיים, יו״רית ומארגנת המשלחת

אחד מהרגעים המרגשים והנוגעים ללב היה כשחברי הקבוצה צעדו לאות סולידריות והזדהות עם פאולה ליבוביץ, ניצולת שואה שנפגשה עם המשלחת בלוס אנגלס לפני תחילת המסע ושיתפה אותם בסיפורה ועדותה. חברי המשלחת כתבו על ידם את "מספר האסיר" שלה והניחו פרחים לזכר הנספים. למחרת ביקרה המשלחת במחנה הריכוז מיידנק שם שוכנים צריפי השבויים ותאי הגזים. זה היה מחזה מאוד מרגש ועצוב לכולם. בעודם מוחים את הדמעות סביב הר של אפר אנושי, הם אמרו בקולי קולות קדיש ושרו בחוזקה את התקווה.

סם גונן נושא הצהרה

דורית אבן חיים, יושבת ראש המשלחת: "שבת בערב, קראקוב, טקס הבדלה בבית הכנסת בן 160 שנה. בני נוער ומשלחת ה-IAC יחד עם ניצולי שואה שרים ומתחבקים במעגלים חובשים כיפות כחולות בגאווה. הרמתי את עיניי למעלה והסתכלתי היטב מסביב; רציתי לצעוק לכול אלה שניספו בשואה – אנחנו כאן ואנחנו נמשיך. במותכם ציוותם לנו חיים. נילחם בדורנו ובדורות הבאים. עם ישראל חי!"

משתתפי המשלחת חוזרים אלינו לקהילה, נושאים איתם את הנוראות והחוויות, עם המשך המחויבות לחיזוק הדור הצעיר, מדינת ישראל, ולעתיד העם היהודי. זוהי רק נקודת הפתיחה, ומשלחות נוספות מטעם ארגון ה- IAC מתוכננות בהמשך.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

IsraAid: מתנדבים לסייע לנזקקים בבויל הייטס עם הקונכ"ל הלל ניומן

Published

on

הקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס ודרום מערב ארה"ב, הלל ניומן, הצטרף השבוע למתנדבי עמותת ישראייד (IsrAid)במרכז ההפצה שלהם בלוס אנג'לס, הממוקם בשכונת בויל הייטס במזרח העיר. במרכז המתנדבים אורזים ומפיצים אספקת מזון והקלה לקהילות הפגיעות ביותר; במיוחד קשישים וחסרי בית.

IsraAid הוא ארגון הומניטרי שמרכזוב ישראל המספק סיוע לנפגעי אסונות ברחבי העולם. חלק ממרכזי ההפצה בארצות הברית נמצאים בלוס אנג'לס, סן דייגו, מחוז אורנג ', סנטה ברברה, סן פרנסיסקו וניו ג'רזי. המרכזים הוקמו בתגובה ל- COVID-19.

במהלך חודש הפעילות הראשון, מעל מאה אלף אמריקאים זכו לקבל מזון ואספקה נחוצה ממרכזי ישראייד.

לדברי הקונסול הכללי ניומן, "התנדבתי באחד ממרכזי ההפצה של ישראייד כדי לעזור באריזת ושינוע 3,000 החבילות שיוצאות מדי יום לאנשים הזקוקים. אני מברך על הפעילות הזו ועל ההשפעה החברתית העצומה שיש לה על הקהילות שהיא משרתת. מדינת ישראל מצדיעה למתנדבים התורמים את זמנם כדי לעזור לאחרים ואני מעודד את כל מי שמסוגל להתנדב לסייע במאמץ חשוב זה או בכל פעילות אחרת לסייע לנזקקים".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות