Connect with us

Featured

לראשונה בהיסטוריה: תכשיטי יוקרה משובצים באבני חן נדירות שנכרו באדמת ארץ ישראל!

Published

on

בעקבות הנחייה של הרבי מלובביץ', יסד אברהם טאוב ב-1999 את חברת "שפע לישראל" לחיפוש, מחקר ופיתוח מכרות של אבני חן ואבנים יקרות בצפון הארץ * היום,  אחרי עצירה בווגאס, ממשיכי דרכו גאים להציג בלוס אנג'לס את מותג תכשיטי היוקרה הישראלי Holy Gems – המציע תכשיטי זהב 18K ויהלומים המשובצים בבלעדיות באבני החן שנמצאו בארץ ישראל  * סיפור על מסע הגילוי המופלא והקשר הרגשי לאבני חן נדירות המתחברות לקדושת המולדת


צילום‭: ‬יניב‭ ‬יצחק

בימים אלה מתחילה חשיפה בינלאומית למותג תכשיטי יוקרה ישראלי בשם Holy Gems  המציע תכשיטי זהב 18K ויהלומים, המשובצים בבלעדיות באבני החן שנמצאו בארץ ישראל. 

לחברה שעומדת מאחורי המותג יש סיפור שיכול לספק תסריט לסרט הוליוודי; המותג מוצג בחשיפה ראשונה בלוס אנג'ל אחרי טיזר ראשוני בתערוכת התכשיטים השנתית בלאס וגאס. 

השקת המותג התקיימה בשבוע האופנה האחרון בתל אביב במפגש עם כ-40 עיתונאים משפיענים וסטייליסטים מכל העולם באירוע בוטיקי שנערך במסעדה בנמל ת"א, במגזין הכלכלי פורבס US לא פיספסו את הסיפור וסיקרו בכתבה רחבה. משפיענים וסטייליסטים מכל העולם כבר מתעניינים. בפירנצה וגם בשבוע האופנה בפריז ביולי השנה יענדו את התכשיטים מובילות דעה בתחום. 

צילום‭: ‬אילן‭ ‬אזולאי

משפחת טאוב, בעלי המותג, הגיעו לחשיפת המותג הנוצץ בלוס אנג'לס, ואנחנו פה כדי לספר. 

איך הכל התחיל?

בעקבות חשיפה של הרבי מלובביץ', לראשונה בהיסטוריה, התגלו באדמת ארץ הקודש אבני חן יקרות – לרבות ספיר כחולה וירוקה, גרנט אדום, ספינל שחורה ואבן חן ייחודית ונדירה: הכרמל-ספיר, הן חלק מאבני החן היקרות המשובצות בבלעדיות בתכשיטים של HOLY GEMS. 

טבעת‭ ‬מזהב‭ ‬לבן‭ ‬ואבני‭ ‬ספינל‭ ‬ויהלומים‭. ‬צילום‭: ‬אורי‭ ‬לבני‭. ‬
בהשראת‭ ‬קריעת‭ ‬ים‭ ‬סוף

אברהם (אבי) טאוב, נצר למשפחת חלוצים בתחום תכשיטי היוקרה, בעלת וותק של שלושה דורות בשוק היהלומים והתכשיטים בישראל, שמע כי בשנת 1988, הרבי מלובביץ' ציין בדרך אגב, שהייחוד של חיפה הוא שיש בה עמק ובעמק יש "אבנים טובות ומרגליות". 

כחסיד נאמן של הרבי האמירה הזו לא נתנה לו מנוח. ואכן, עשור לאחר מכן, בשנת 1999, ייסד טאוב על בסיס אמירתו של הרבי, את חברת 'שפע בישראל' לחיפוש, מחקר ופיתוח של מכרות אבני חן ואבנים יקרות באדמות ארץ ישראל, בהתאם להיתרים ורישיונות שהתקבלו ממדינת ישראל. 


טבעת‭ ‬זהב‭ ‬לבן‭ ‬יהלומים‭ ‬ואבני‭ ‬ספיר‭ ‬כרמל‭. ‬בהשראת‭ ‬מגן‭ ‬דוד‭.  ‬צילום‭: ‬אורי‭ ‬ליבני

כל הסיכויים והקולות מסביב היו נגדו. לא היה שום ביסוס מדעי לחיפוש אבני חן באיזור חיפה. המשפחה נתקלה במחסומים וחוסר שיתוף פעולה מצד הממסד. אך היא לא ויתרה, ומה שהניע אותה היא האמונה. בכל זאת, אנחנו מדברים על משפחה חב"דניקית… 

לאחר 20 שנה של חפירות בצפון הארץ, ולאחר 20 שנים של מחקר ופיתוח בשיתוף פעולה עם מומחים ומכוני מחקר מהארץ ומחו"ל, קיבלה החברה ב"ה לראשונה בהיסטוריה (מרץ 2020), תעודת תגלית המאשרת כי נמצא מרבץ כלכלי של אבני חן באזור נחל הקישון. האישורים הגיעו חמישה חודשים לאחר פטירתו בטרם עת של אבי המשפחה אברהם טאוב. ומשפחתו ממשיכה את דרכו ואת התגשמות הנבואה של הרבי מלובביץ'. 

כיום משיקה החברה קולקציות תכשיטים ייחודיות המשלבות באופן בלעדי את אבני החן היקרות מאדמת ארץ הקודש ומבטאות את מסע הגילוי והקשר הרגשי לאבני החן הנדירות ואת החיבור לקדושה הארץ-ישראלית.

התעניינות רבה בשוק תכשיטי היוקרה

טלי שלם, בתו של אברהם טאוב, שהלך לעולמו לפני כשנתיים, משמשת היום כמנכ"ל חברת 'שפע בישראל' בעלי מותג Holy Gems, אומרת: "עבור המשפחה שלנו, דור שלישי לתכשיטנים, ומי שליוו את אבינו ז"ל כל חייו, השקת מותג התכשיטים Holy Gems  מהווה הרבה יותר מהשקת ליין תכשיטי יוקרה משובצים באבני חן נדירות. אנחנו ממשיכים את ה'לאגסי' של המשפחה שלנו ויותר מזה – אנחנו מגשימים את הנבואה של הרבי ואת משימת חייו האחרונה של אבינו היקר. 

"אבני החן מהמקור המיוחד והקדוש ביותר בעולם, על כל המשמעויות המיסטיות וההיסטוריות שלו, והיכולת של החברה לספק תעודת מקור על אבני החן ומעקב מהמכרה ועד הלקוח (שקיפות נדירה בפני עצמה) – מעוררת התעניינות רבה בשוק תכשיטי היוקרה בכלל ובחוגים וקהילות בעלות קשר לישראל ולארץ הקודש בפרט. על זה נוסיף את האווירה השלילית של תעשיית היהלומים שמגלגלת לא מעט ידיים ומקורות עד שהיא מגיעה ללקוח. על זה אנחנו לקחנו חסות מלאה וזה אחד היתרונות שלנו. 

טלי: "אנחנו גאים בכך שאנחנו החברה היחידה בישראל העוסקת בכרייה של אבני חן מאדמת ארץ הקודש ואחראית לגילויין של אבני החן – ספיר כחולה וירוקה, גרנט אדום, ספינל שחורה ואבן חן ייחודית ונדירה: הכרמל-ספיר, שנבחרה בשנת 2018 למינרל השנה על ידי אגודת המינרולוגים הבינלאומית, ונמצאת באופן בלעדי בישראל ועוד.

אנחנו עובדים כמו יחידה אחת כי אנחנו באמת משפחה ולכולם משימה אחת, והיא להגשים את מה שאבינו התחיל. אני, האחות הבכורה, מנכ"לית החברה ויחד איתי בהנהלת החברה שני אחיי יוסי (מנהל פיתוח עסקי) ומנדי (מנהל מפעל הכרייה), גם אחותנו חן עובדת יחד איתנו כאחראית דיגיטל. אמא שלנו, מיכאלה טאוב,  היא המעצבת של המותג, היא בעלת ניסיון רב בעיצוב תכשיטי יוקרה ויהלומים מעל 40 שנה. המפעל שלנו נמצא בעכו. ואנו מספקים תעסוקה לתושבי האזור. במפעל עובדים גם תושבים ערבים מעכו שחולקים איתנו עבודה משותפת בכבוד ובהערכה הדדית. לאחרונה אף פתחנו מרכז מבקרים ואולם תצוגה יוקרתי במפעל, בו ניתן ללמוד על תהליך מציאת והפקת אבני החן: מהמכרה בשטח, דרך השטיפה, הסינון והמיון על ידי גמולוגיות מיומנות, עובר לעיבוד האבנים במלטשה ועד לשיבוץ האבנים בתכשיטי היוקרה כאשר בסוף התהליך ניתן גם לקנות באולם התצוגה היוקרתי תכשיטים מיוחדים במגוון מחירים. 

ההשראה לקולקציה מגיעה מפסוקי התנ"ך 

נכון למועד ההשקה המותג מציע שתי קולקציות יוקרתיות:

קולקציה הכוללת את אבני החן הראשונות שנמצאו אי פעם בישראל – ונקראת: Holy Gems One of a Kind – הקולקציה כוללת 101 פריטים ייחודיים עשויים עבודת יד, כל אחד מהם יוצר רק פעם אחת, בעיצובה של מיכאלה טאוב, המעצבת הראשית של החברה. 

ההשראה לקולקציה מגיעה מפסוקי התנ"ך והפריטים בה מדגימים את יכולותיה של טאוב לעצב פריטים המגלמים את היוקרה והאלגנטיות של יצירת מורשת, מבלי לגרוע מהמראה העכשווי של כל פריט. כל אבן חן בקולקציה זוכה לליטוש עדין שחושף את יופיה הטבעי ומשובצת באופן ידני ובדיוק מיקרוסקופי, תוך התאמת התכשיט לאבן (ולא להיפך, כמקובל). 

הקולקציה מציעה תכשיטים לגברים ולנשים עשויים זהב 18K מעוטרים ביהלומים באיכות VS בשיבוץ 4 סוגי אבנים ממכרה הקישון שבצפון ישראל – ספיר כחול וירוק, גרנט אדום, ספינל שחור וכרמל ספיר – אבן חן נדירה וייחודית לישראל, המתאפיינת בגווני שמיים מתחלפים וזכתה בתואר מינרל השנה בשנת 2018. טווח מחירים: החל מ- 15,000$ – 500,000$ ומעלה…

קולקציה נוספת הנקראת: Holy Gems Sacred Love – הכוללת תכשיטים עשויים זהב 18K, מעוטרים ביהלומים באיכות VS ומשובצים באבן חן אדומה יפיפיה מסוג גרנט, שמקורה במכרה הכרמל שבצפון ישראל, שממנה נובע גם שם הקולקציה – אבן חן בעלת צבע האהבה מהמקור הקדוש ביותר בעולם. הפריטים בקולקציה מיוצרים באופן מסחרי. טווח מחירים – 2,500-5,000$

מרגישים בלוס אנג'לס בבית

כל תכשיטי המותג נמכרים בצירוף תעודה מגמולוג מוסמך ממעבדות בינלאומיות, המוכיחה את מקור האבן (הבלעדי ל-Holy Gems) ומגובה בדוחות גיאולוגיים וגמולוגיים.  יכולת המעקב של החברה אחר האבן, מהמכרה ועד לתכשיט הסופי, מייצגת שקיפות מלאה וגבוהה, הנדירה בפני עצמה בשוק אבני החן הבינלאומי. 

"הדרך החדשה שהתחלנו מהרגע שהמותג הושק לפני 3 חודשים מלאה בהפתעות והזדמנויות שנפתחות בפנינו כל יום", מרחיבה טלי שלם, מנכ"לית Holy Gems. "התחושה היא שיש בידינו מוצר מאד ייחודי, יוקרתי ומסקרן, עם לא מעט ערכים נלווים. 

"אנחנו שמחים מאוד שאחת התחנות הראשונות שלנו היא לוס אנג'לס והקהילה הישראלית יהודית האדירה שיש כאן. קיבלנו הרבה מאוד פידבקים חמים וטובים מכל מי שפגשנו, ונפתחו הרבה ערוצים חדשים לשיתופי פעולה באזור. 

אנחנו מאוד נרגשים; בשבילנו, אחרי 20 שנה של דבקות במטרה, כשהדרך לא תמיד חייכה אלינו, עכשיו זה הזמן שאנחנו בעצם מתחילים לחשוף, להיחשף, עם כל החששות. וכאן, בלוס אנג'לס, הרגשנו בבית". 

לאתר החברה – https://holy-gems.com/    /    

אינסטגרם: holylandgems@   /

פייסבוק:   Holy Gems.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טירוף הנדל"ן: המלאי מתרחב אבל המחירים ממשיכים לטפס עם האינפלציה; פורבס ממליץ על טיפים לקניה ומכירה בחלק השני של 2022

Published

on

 מחירי הנדל"ן בארה"ב ממשיכים לעלות למרות שיעורי המשכנתאות הגבוהים והעלייה בהיצע הדיור – גורמים שבדרך כלל מפעילים לחץ כלפי מטה על מחירי הדירות. והמספרים עדיין מראים שהשוק די גמיש אבל יקר.

ביוני, המחיר החציוני הארצי עבור בתים צמודי קרקע היה 450,000 דולר, עלייה של 16.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ויותר מ-31% מיוני 2020, לפי Realtor.com.  עם בתים שמתקרבים לחצי מיליון דולר, הקונים מתחילים לצאת מהשוק. בקשות למשכנתאות ירדו לרמה הנמוכה ביותר בסוף יוני, מה שסימן את השפל הגדול ביותר מזה 22 שנים, לפי איגוד הבנקאים למשכנתאות (MBA).

השינוי הנוכחי בשוק הדיור נובע בחלקו מהכלכלה הכללית ומהסנטימנט הצרכני. ונכון לעכשיו, הכלכלה נמצאת על "חולות נודדים" – מצד אחד, ישנם סימנים להיחלשות הכלכלה מכיוון שהתוצר המקומי הגולמי (התמ"ג) ירד במשך שני רבעונים רצופים, מה שלדברי כמה כלכלנים מעיד על מיתון. אבל מצד שני, שוק העבודה וההוצאות הצרכניות עדיין חזקות. ה-MBA לא כלל מיתון בתחזית הבסיס שלהם, אבל הם אומרים שזה "היפוך מטבעות בנקודה זו", שמעריך בערך 50% סיכוי של ארה"ב להיכנס למיתון במהלך 12 החודשים הבאים.

גורמים רבים בתחום הדיור מזהירים את הקונים מפני ניסיון לתזמן את השוק בזמן שהכלכלה עוברת את תקופת אי הוודאות הזו. "ההחלטה לקנות עכשיו או לחכות תהיה תלויה במוטיבציה ובמצב של הקונה. ייתכן שהמתנה לא תהיה אפשרות מעשית", אומרת קריסטה פורסברג, סוכנת נדל"ן ב-Keller Williams Realty באדינה, מינסוטה. "גם אם קונה יכול לדחוף את הפסקת הקנייה להמשך השנה או 2023, לא סביר שיהיה שיפור משמעותי במחירים או בריבית".

מומחי דיור אומרים שהם שמים עין פקוחה על הכלכלה, שנמשכת לכל הכיוונים על ידי האינפלציה, מחירי הגז המרקיעים שחקים, המלחמה באוקראינה וקוביד, אם להזכיר כמה. בעוד שהנדל"ן היה "הכוכב" של כלכלת ארה"ב בשנים האחרונות, ישנם סימני שחיקה – כלומר, עליית שיעורי הריבית מקשה על הקונים לרכישת לדיור בר השגה.

"אני מאמין שהעלייה החדה בריבית מפחידה קונים ומוכרים כאחד; הם לא יודעים אם התעריפים יישארו או ימשיכו לעלות. חוסר הניבוי הזה גורם לקונים ומוכרים רבים פשוט לשבת ולחכות", אומר סטיב סימונס, מייסד "אוקטובר נדל"ן" בלוס אנג'לס. "אך אחרים יסתערו על מכירה או רכישה לפני שהמצב יחמיר."

מכירות הבתים הקיימים ירדו ב-5.4% ממאי עד יוני, מה שמציין את החודש החמישי ברציפות של ירידה במכירות, על פי איגוד המתווכים הלאומי (NAR). עם זאת, מחיר המכירה החציוני של בתים אלו הגיע לשיא של 416,000 דולר ביוני, עלייה של 13.4% לעומת שנה שעברה. כל זה מצביע על כך שמחירי הנדל"ן לא ירדו בקרוב.

האם מחירי הנדל"ן בארה"ב ימשיכו לעלות?

האינפלציה, שיעורי המשכנתאות הגבוהים ומחירי הנכסיםהגבוהים שיא פוגעים בסבירות הדיור. תשלום משכנתא חודשי טיפוסי גבוה ב-75% היום מאשר ביוני 2019, על פי דוח של זילו. והרווחים לא עומדים בקצב העלויות המנופחות. השכר צמח ב-6.7% ביוני, בירידה מאחורי העלייה של 9.1% באינפלציה.

גם כלכלני MBA לא רואים את מחירי הנדל"ן יורדים בעתיד הקרוב. הם דיווחו על מחיר מכירה חציוני של בית קיים ב-361,400 דולר ברבעון הראשון, כאשר הם מצפים לעלות ל-402,000 דולר ברבעון השני, ולאחר מכן הרמה קלה ל-379,000 דולר ברבעון השלישי.

תחזיות מלאי הנדל"ן לשנת 2022

המחירים עשויים להמשיך ולעלות, אבל גם האפשרויות יגדלו, לדברי כמה כלכלנים. תחזית המלאי של Realtor.com עשתה שינוי חד במהלך מתחילת השנה ועד עכשיו, ועברה מעלייה של 0.3% בלבד במלאי לתחזית הנוכחית שלהם לקפיצה של 15% במלאי הנכסים למכירה.

"בעוד שעלויות הדיור נותרו גבוהות, מה שדוחף את הקונים בתים לעשות בחירות קשות לגבי סדרי העדיפויות התקציביים שלהם, מספר הבתים למכירה צפוי להמשיך ולגדול, בהתבסס על המהפך שהחל במאי", על פי דוח Realtor.com.

"ככל שיותר בעלי בתים מחפשים לבצע התאמות כדי להתאים לצרכים האישיים המשתנים ולנצל את תנאי השוק הנוחים כדי לגשת לכמות המשמעותית של ההון העצמי שסביר להניח שצברו, לקונים בתים יהיו יותר אפשרויות בחירה."

האם לקנות עכשיו בית או לחכות?

רכישת בית – בכל שוק – היא החלטה אישית ביותר. מכיוון שבתים מייצגים את הרכישה הגדולה ביותר שרוב האנשים יבצעו במהלך חייהם, חיוני להיות במצב כלכלי איתן לפני שצוללים פנימה.

השתמש במחשבון משכנתא כדי לגלות כמה עלויות הדיור החודשיות שלך יהיו בהתאם למקדמה ושיעור הריבית שלך.

ניסיון לתזמן את השוק או לחזות מה עלול לקרות בשנה הבאה אינו האסטרטגיה הטובה ביותר לרכישת דירות. במקום זאת, עדיף לקנות על סמך התקציב והצרכים שלך. אם אתה מוצא בית שאתה אוהב באזור שאתה אוהב והוא גם מתאים לתקציב שלך, רוב הסיכויים שהוא עשוי להתאים לך. עם זאת, אם אתה מקריב יותר מדי קורבנות רק כדי להשיג בית, אתה עלול להסתיים עם חרטה של הקונה ואלבטרוס יקר שאתה צריך להוריד.

טיפים לקנייה בשוק נדל"ן חם

התחל עם תקציב וערוך הסכם עם עצמך כדי לעמוד בו. אפילו עם עלייה קלה במספר הבתים למכירה, הרוכשים עדיין מתמודדים עם מחירים גבוהים וריביות משכנתא בטווח של 6%.״ יש הרבה גורמים שקונים עכשיו לקנייה, ולמען האמת, הרבה אנשים מפחדים לטעות", אומרת ג'ניפר בפטיסטה, סוכנת נדל"ן ב-Fresh Starts Registry באנדובר, מסצ'וסטס. "כסוכן ותיק, אני שואל את הלקוחות שלי בראש ובראשונה, 'מה תחושת הבטן שלך אומרת?' אם [התזמון] מרגיש שגוי, תמיד תמצא את הבית הלא נכון, אז פשוט חכה".

רייצ'ל לונה, המנהלת של Patriot Title ביוסטון, ממליצה גם לקונים להאט את הקצב. מנטליות המחסור בשוק גרמה לאנשים לקבל החלטות מהירות, שיכולות להפוך במהירות לחרטה של הקונה. הבעיה היא שאתה לא יכול להחזיר את הבית אם אתה מבין ששילמת יותר מדי או סתם קנית מקום שאתה לא אוהב. העלויות של המוכר יכולות להגיע עד 10% ממחיר המכירה של הבית, כך שאתה עלול להפסיד כסף אם תסתובב ותמכור אותו.

"תהיה סבלני," אומרת לונה. "מה שחשוב באמת בעת רכישת בית הוא הכספים האישיים והיציבות הכלכלית לטווח ארוך. שאל את עצמך: האם אתה נטול חובות? האם יש לך קרן חירום להוצאות של שלושה עד שישה חודשים? האם התשלום החודשי שלך לבית יהיה 25% או פחות מהשכר החודשי שלך עבור הכנסה? אם אתה לא עומד בנוחות בכישורים האלה, זה לא משנה אם השוק הוא לטובתך".

טיפים למכירה בשוק נדל"ן חם

הצעד הראשון למכירה מוצלחת הוא למצוא סוכן נדל"ן שמכיר את האזור ומגיע עם המלצות. סוכן טוב יעבוד איתך בשיתוף פעולה הדוק כדי לתמחר את הבית שלך בצורה תחרותית תוך הצגת שאלות והצעות של קונים פוטנציאליים.

בינתיים, הצג את הבית שלך באור הטוב ביותר האפשרי. לא לכולם יש מזומנים שמוקדשים לשיפוצים ותיקונים, אבל מעט הון עצמי של זיעה יכול להגיע רחוק. הצעד הראשון הוא לסדר, לארגן ולנקות.

החביאו ערימות של שטרות וקבלות, אחסנו צעצועים וודאו שהמטבח שלכם מסודר. תאורה בהירה היא גם דרך מצוינת לגרום לבית שלך להרגיש מרווח וקליל.

גם אם הבית שלכם מיושן, חלל נקי נותן לקונים הזדמנות לדמיין את הפוטנציאל של הבית החדש.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured19 שעות ago

טירוף הנדל"ן: המלאי מתרחב אבל המחירים ממשיכים לטפס עם האינפלציה; פורבס ממליץ על טיפים לקניה ומכירה בחלק השני של 2022

Featured19 שעות ago

פרצה בבכי מספר פעמים: ונסה בראינט במשפט התביעה נגד מחלקת השריף על הפצת תמונות של חלקי גופות מהתאונה בקלאבסס

Featured19 שעות ago

אחרי התאונה במאר ויסטה: השחקנית אן הייש "בתרדמת", משטרת לוס אנג'לס לקחה דגימה מדמה בחשד לנהיגה תחת השפעה

חדשות20 שעות ago

אורנג' קאונטי: רופאת עור מואשמת ששפכה בכוונה חומצת "דריינו" ללימונדה של בעלה

טוב לדעת20 שעות ago

"ענק אבל עדין": 'החתול הכי גדול בעולם' מתנשא לגובה של ילד בן שנתיים – ואנשים חושבים שזה כלב…

קהילה22 שעות ago

"התמיכה בישראל אינה דבר מובן מאליו; אנחנו עובדים קשה מאוד להסביר ולשכנע בצדקת דרכנו בכל מקום"

Featured2 ימים ago

אלבקרקי, ניו מקסיקו: המשטרה עצרה מהגר אפגני החשוד ברצח סדרתי של מוסלמים בעיר

Featured2 ימים ago

אחרי שיא של 41 שנים -האינפלציה בארה"ב ירדה ל-8.5%; וול סטריט מזנקת במפתיע

כתבות שבועיות