fbpx
Connect with us

נפש

לקראת 2023: מהי תודעת שפע וכיצד נוכל להגביר את השפע בכל תחומי החיים? 

Published

on

לכל אחד מאיתנו יש שני חשבונות בנק: חשבון בנק פיזי וחשבון בנק רוחני בלתי מוגבל

כסף, על אף שהוא נראה גשמי, מכיל בתוכו אנרגיה בלתי מוגבלת של אור הבורא: כמו שאור הבורא כולל בתוכו את הכל: אהבה, בריאות,שמחת חיים שפע ועוד, כך גם אנרגיית הכסף יוצאת לפועל בהרבה דרכים. 

כסף יכול לתת לאדם רמת חיים גבוהה, את היכולת לעשות דברים שיעשו אותו מאושר, חופש, מילוי של רצונות , השפעה ותחושה של יציבות בחיים. מכאן המשיכה הגדולה שאנו מרגישים כלפי הכסף! 

אדם אשר הולך עם שטר של 100 דולר בכיס, מרגיש את הכוח שיש בתוך השטר: הוא יכול לרכוש באמצעותו, אוכל, ביגוד, חכמה, חופשה מהנה במלון ועוד.

האנרגיה עצמה, הכח מאחרי הכסף, נובעים רק ממקור אחד, כל כוח ביקום נובע רק ממקור אחד, והוא אור הבורא. ברגע שאנו מבינים את העיקרון החשוב הזה נוכל להתחבר לשפע כלכלי אמיתי ולא רק שיהיה לנו בלי גבול, אלא שהשפע יכלול בתוכו הסרת דאגות, השפעה טובה על הזולת, ענווה, פתיחת הלב, התקרבות לאנשים ועוד.

כסף מביא עימו אפשרויות

כמעט ואין גבול לבחירה שיש לאדם הנושא עימו שטר של 100 דולר: הוא יכול לבחור מתוך אלפי אפשרויות ולהוציא לפועל את רצונו באמצעות שטר אחד של כסף.

כמובן שככל שהסכום עולה כך תחושת הכח והסיפוק עולה, מכיוון שהאדם מרגיש שיש לו את היכולת להיות כמו הבורא: באמצעות אנרגיית הכסף הוא יכול לעשות כמעט הכל.  

העובדה שהכסף מכיל את אור הבורא,מלמדת אותנו שהכסף הוא תוצאה ישירה של מודעות  האדם.

ספר הזוהר מלמד אותנו שהמילה כסף נובעת מהמילה כיסופים – השתוקקות. המשמעות העמוקה של הכסף היא לעורר את האדם להשתוקק לאור הבורא. להתנהג כמו הבורא ולהשפיע לטובה בעולם.

שני חשבונות בנק שיש לכל אדם

לכל אחד מאיתנו יש שני חשבונות בנק: חשבון בנק פיזי וחשבון בנק רוחני בלתי מוגבל.

ספר הזוהר מכנה את חשבון הבנק הרוחני בשם ״מזלא״. מזלא מייצג מימד שבו האדם מתעלה מעל למזל שנקבע לו ומקבל שפע הרבה יותר גדול.

בד״כ, על אדם שמתחבר למזלא, יורד כסף כמו גשם והוא זוכה לשפע שרק הולך וגדל בלי הפסקה. הדבר נכון גם לגבי זוג אשר ניסה להביא ילדים לעולם ללא הצלחה, וכאשר הם מתחברים למזלא הם זוכים להביא ילדים בריאים ורוחניים לעולם.

חיבור למזלא פותח את שערי השפע בכל התחומים ויכול להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

איך מתחברים למזלא?

1.הבנה שהפרנסה מגיעה רק מהבורא.

הבורא פותח את כל צינורות השפע לכל העולם. כאשר יש לאדם ספק ודאגות לגבי הפרנסה הדבר גורם לחסימה בצינורות השפע. על מנת להתחבר עם השפע ממזלא, 

 האדם צריך להיות בוודאות מלאה בבורא  ולדעת שהוא ראוי לקבל שפע. 

2. רצון

לשפע כאשר האדם רוצה שפע ומוכן לעשות הכל כדי למשוך שפע – השפע יגיע אליו. השפע הולך אחר הרצון של האדם. כאשר האדם מתנהל בעצלנות השפע לא יכול להגיע לכן חשוב גם כשיש המון כסף לעורר רצון לגדול.

3. מהות אור הבורא היא נתינה.

כאשר האדם עושה פעולות של נתינה רגילות, שהן בטבע שלו, הוא עדיין מחובר למזל המוגבל שלו. אולם, כאשר האדם עושה פעולות של נתינה המצריכות מאמץ ולא לשם הכבוד, אז הוא זוכה להתחבר למזלא.

4. הכסף ניתן לנו בהשאלה:

כל הכסף ניתן לאדם בהשאלה. כאשר נופלים למחשבה שהכסף שייך לי, אני בעל הבית, אז שוכחים שהכישרונות והכח שיש לנו מגיעים מאור הבורא ואז העסק מתנהל עם הכוח המוגבל.

אפילו הרעיון של איך לעשות כסף, והקשרים עם האנשים הנכונים, הכל מגיע מאור הבורא. הבורא השאיל לי את הכסף והמעמד הגבוה לזמן מוגבל  כדי שאוכל לחלק את השפע בעולם.

5. אחדות 

כאשר שני בני אדם אוהבים זה את זה וכל אחד רוצה רק בטובתו של השני, יש חיבור למזלא. מחלוקת ופירוד מרחיקים את השפע.   כל עסק, אירגון או משפחה שיש בהם פירוד ומחלוקת מרחיקים את השפע, וההיפך – במקום שיש פירגון הדדי ואהבה – השפע ימצא את דרכו לשם מכיוון שהוא מגיע ממקום של אהבה.

5. המוצר שלך מביא ערך לאנשים 

עלינו לוודא שהמוצר שלנו, יהיה אשר יהיה, יכיל  אנרגייה של אור וברכות לאנשים אשר ירכשו אותו. באיכות טובה, במחירים הוגנים. מוצרים אשר נוצרו רק כדי להרוויח כסף, לעיתים לא ביושר, מרחיק את האדם ממזלא.

לפני שהמוצר או השירות מגיע לקליינט, וודאו שאתם מכניסים מודעות של נתינה ואהבה לתוכו, שהמוצר יביא אור לחיי הקליינט. ידוע הסיפור על צדיק בשם יוחנן הסנדלר, אשר  עסק בתיקון נעליים, אך כל מי שנעל את הנעליים  שתיקן, הרגיש את הגדולה שלו והתמלא במחשבות טובות.

להאמין שאנו אמורים לחיות חיים של שפע 

רוב הפחדים וחוסר הביטחון שלנו קשורים לכסף בצורה ישירה או עקיפה.

בהרבה מקרים  חוסר הערכה עצמית נובע  מתיסכול על חוסר הצלחה של האדם להביא שפע לחייו.   האמונה הרווחת בקרב רבים היא שכסף לא עושה את האדם מאושר.

 אני יכול להניח שאף אחד מאיתנו לא שמע בחייו, מיליונר או ביליונר אשר התלונן על כך שהכסף לא עושה אותו מאושר. האימרה המפורסמת שהדברים הכי טובים בחיים באים בחינם כנראה נכונה: להיות מאוהב, לטייל בבוקר בטבע, לבלות זמן של איכות עם הילדים, לצפות בשקיעה ועוד, אולם אדם אשר עובד 60 שעות בשבוע, יתקשה למצוא את הזמן להנות מכל הדברים הללו.

אדם שיש לו שפע של כסף יוכל בד״כ להרשות לעצמו לעסוק בדברים שיעשו אותו מאושר ולהתמקד בדברים שהוא אוהב. בנוסף: הכסף יכול לאפשר לאדם לתת ולהשפיע  לטובה על חייהם של כל כך הרבה אנשים סביבו ולהיות צינור של שפע  בעולם .

עלינו להיפטר מהאמונות המגבילות לגבי הכסף, ולזכור שהכסף הוא כלי אשר ניתן לנו על מנת שנוכל לממש את הייעוד שלנו  להיות כמו הבורא ולשנות את הטבע האנוכי שלנו לטבע של נתינה והשפעה! חישבו על כך שכל כך הרבה אנשים מחכים שתצליחו לממש את הפוטנציאל הבלתי מוגבל שלכם ואם אתם מתעצלים זה פוגע בכל כך הרבה נשמות אשר תלויות בהצלחה שלכם. 

המאמר השבוע עוסק בכסף ובכח השפע ע״פ חכמת הקבלה, אך ניתן באמצעותו להבין עקרונות רוחניים המשפיעים על שאר תחומי החיים. לייעוץ אישי ולהזמנת הרצאות לאירועים פרטיים:

Cell 323 616 3270  

Avner.Madar@kabbalah.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נפש

חג פורים: ודאות לכל השנה  

Published

on

חג פורים אשר נחגג בשמחה ובריקודים מגלה את האור הגדול ביותר בשנה. חז״ל קבעו שאפילו יום כפורים הוא כמו פורים, כלומר, שהאור המתגלה בחג פורים הוא גדול יותר מהאור המתגלה ביום כיפורים. מכאן השם כפורים, שהוא כמו פורים.

מהו הסוד של חג פורים?

הארי הקדוש כתב בשער הכוונות: ״ולהיות כי ענין מרדכי ואסתר, היה בסוף השבעים שנה של גלות בבל כנודע… ונודע כי המן הרשע היה אסטרולוגוס גדול.. כי הוא ועשרת בניו, כוללים כל עשרת קליפין החיצוניים. ולכן חשב ועלה על בלבו כי הזמן מוכן לאבד שונאיהם של ישראל״ ( כתבי האר״י שער הכוונות חלק ב, עמוד שכח,)

בני ישראל היו בגלות בבל – בחשיכה רוחנית למשך שבעים שנה והיו אמורים להיגאל בסוף השנה השבעים.

המן שהיה אסטרולוג גדול הבין שהזמן הכי טוב להשמיד את עם ישראל חס ושלום הוא בסוף שנת השבעים לגלות בבל. מדוע? מפני שלפני כל גילוי של אור חייב לבוא חושך, לכן, לפני זמן הגאולה של ישראל, בסוף שנת השבעים לגלות בבל המן חידב שזה הזמן הכי טוב להוציא לפועל את תוכנית ההשמדה שלו.

מרדכי ואסתר המלכה

המן העביר את תוכניתו  למלך אחשוורוש והסביר לו שזה הזמן לפעול כי עם ישראל נמצא בחשיכה הכי גדולה בזמן הזה .

המן אומר לאחשוורוש: ״ישנו עם״  והאר״י הקדוש פירש: המילה ישנו היא מלשון שינה, המן ניסה להסביר לאחשוורוש שהבורא כביכול נמצא במצב של שינה ,כלומר בהסתר. בזמן הזה של סוף הגלות  השגחת הבורא על בני ישראל אינה קיימת ולכן הם חסרי הגנה רוחנית.

המן רצה בכל כוחו, למנוע את בינין בית המקדש, אולם הוא לא ידע, שאפילו בזמנים הכי חשוכים הבורא לא עוזב את ישראל. עוד לפני שהמן חשב להוציא לפועל את תוכניתו, הבורא שלח שתי נשמות אשר תפקידן יהיה לגאול ולהגן על ישראל: מרדכי ואסתר.

מרדכי היהודי, אשר גדל ולמד מספר הזוהר בזמן שחי בירושלים, הוגלה לבבל, ומשם הגיע לפרס על מנת להתאחד עם אחיו וללמדם את סודות ספר הזוהר.

אסתר בת דודו, של מרדכי, הבינה שהסיבה היחידה שהיא עלתה לגדולה היתה על מנת להביא את הגאולה לישראל. אסתר המלכה היא נשמתה של שרה אימנו, אשר היתה ידועה ביופיה, חיתה עד גיל 127, וזכתה לחזור כאסתר ולשלוט ב127 מדינות.   מרדכי ואסתר, היו הצינורות להעברת אור הגאולה לעם ישראל, ולמרבה המזל הם הצליחו לעורר אחדות גדולה בקרב בני ישראל וביטלו את הגזירה. אחדות תמיד מבטלת את כל הדינים.

מקור השמות מרדכי ואסתר 

האר״י הקדוש מלמד, כי שמותיהם של מרדכי ואסתר, מרמזים על האור הגדול שהם באו לגלות בעולם: השם מרדכי, מורכב משתי מילים בארמית:, מירא דכיא אשר פירושם הוא אור טהור. מרדכי היה צינור להעברת אור הבורא בפרס ואילו השם אסתר מרמז על גילוי הנסתר  – דרך לימוד חכמת הקבלה אסתר גילתה אור גדול אשר מנע את כל החושך שהיה צריך להתגלות. 

האור שהתגלה בפורים חוזר בכל שנה

בעוד שגאולת מיצרים התרחשה בזכות התעוררות אור הבורא להציל את בני ישראל מהנפילה הרוחנית שעמדה לקרות, גאולת פורים התרחשה בזכות ההתעוררות של בני ישראל בכוחות עצמם, בכח אחדותם, הצליחו לגלות אור גדול ובכך ביטלו את כל הכאוס מהעולם. מכאן אנו למדים, כי כאשר ההתעוררות מגיעה מלמטה, האור המתגלה מלמעלה הוא גדול יותר.

אדם אשר חי חיים של וודאות נמצא בשמחה תמידית. מכאן ההבנה של הפסוק ״ משנכנס אדר, מרבין בשמחה״. הרב ברנדווין, המורה של הרב ברג, כתב על כך ״ אין שמחה כהתרת ספקות״ כלומר כאשר האדם מתגבר על הספקות שלו (דאגות על מה יהיה ) ומחדיר כח של וודאות מלאה בבורא, כל החושך מתהפך לאור.

כיצד להתחבר לאור של פורים?

1. שמיעת מגילת אסתר: מגילת אסתר היא צופן של צירופי אותיות אשר מגלים את כל האור של החג. אחד מהצירופים החשובים במגילה הוא הצירוף כ.ה.ת שהוא בהיפוך סדר האותיות התך. כ.ה.ת הוא אחד מ72 השמות של הבורא, לכן, בכל פעם ששמו של המן מוזכר, כדאי לכוון על הצירוף כ.ה.ת  על מנת לסלק את כל הספק והאנרגיה השלילית מחיינו.

2.משתה: המיצוה בחג פורים, היא לשתות עד שכבר לא מבחינים בין טוב לרע.( עד דלא ידע)  הסיבה לכך היא, שבליל פורים אין טוב ורע, אלא הכל טוב. סיבה נוספת היא כי בגלל האור העצום אשר מתגלה בליל פורים אשר אי אפשר להשיגו דרך ההיגיון שלנו,לכן אנו שותים על מנת לעקוף את המיגבלות של ההיגיון ולהתחבר לאור הבלתי מוגבל של הפוטנציאל שלנו לכל השנה.

3.לבישת מסיכה בד״כ אנו עוטים על עצמנו כל כך הרבה מסיכות, עד שקשה לנו לדעת מי אנחנו באמת. בליל פורים אנו עוטים מסיכה על פנינו, על מנת לגלות מי אנחנו באמת.

4. משלוח מנות: המנהג ביום זה,  הוא לתת מתנות לאביונים, ומשלוח מנות בין איש לרעהו. מטרת פעולה זאת, היא לעורר אהבה ואחדות, ביננו לבין חברינו, מכיוון שרק כאשר יש אחדות, האור הגדול של חג פורים יכול להתגלות בעולם.

חשוב לזכור שמטרת המשתה היא להעלות את מודעות הנשמה בתוכנו – להתחבר לאור של וודאות לכל השנה ולא להתחבר לרצונות אנוכיים הקשורים בשתייה ובריקודים.

מאחל לכולנו, חג פורים שמח ואור של שמחה לכל השנה!

Avner.madar@kabbalah.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured2 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות2 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured2 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות