fbpx
Connect with us

Featured

לקראת 1 בפברואר: מאות אלפי שוכרי דירות בלוס אנג'לס מועמדים ל"אוויקשן" כשתקנות הקורונה יסתיימו 

Published

on

 דיוניסיה סיפרס חייבת שכירות של כמעט 6,000 דולר על דירת חדר השינה שלה בקוריאה-טאון, שם היא מתגוררת עם בעלה. ב-1 בפברואר, כשההגנות על שכר הדירה של לוס אנג'לס עקב מגיפת ה-COVID-19 אמורות לפוג, השעון יתחיל לתקתק עבורה.

סיפרס, בת 53 ועובדת במשרה חלקית בסופרמרקטים, חוששת שללא יציבות תעסוקתית, היא לא תוכל לשלם את שכר הדירה שלה בסך 993 דולר לחודש. בעלה, הסובל מהשפעות בריאותיות מתמשכות מ-COVID-19, עובד בקונסטרקשן – אבל גם מצב התעסוקה שלו לא יציב

"לפעמים, יש לנו מספיק כסף כדי לשלם את שכר הדירה", אמרה סיפרס ל-City News Service בספרדית באמצעות מתורגמן. "לפעמים לא. זה האתגר שיש לנו."

לדבריה, היא כבר מנעה ניסיון פינוי אחד של בעל הבית שלה, בעזרת ההגנות מתקופת המגיפה. היא חוששת שניסיון נוסף יבוא בעקבות ההגנות. "אני מאוד מודאג מכך שבקרוב אצטרך לגור ברחובות", אמרה סיפרס.

סיפרס עשויה להיות קורבן של מה שקבוצות דיירים חוששות הוא גל של פינוי נכנס לאחר שפג תוקפם של ההגנות ארוכות השנים של לוס אנג'לס. היקף הגשות הפינוי (אוויקשן") החל להידמות לרמות טרום-מגפה, לדברי קייל נלסון, פוסט-דוקטורט ב-UCLA וחבר בקואליציית הזכות לייעוץ של לוס אנג'לס.

נלסון, שאסף נתונים על פינויים במחוז לוס אנג'לס במהלך המגיפה באמצעות הגשות לבתי משפט, אמר שמספר התביעות עשוי לעלות לרמות שלא נראו מאז המיתון הגדול – מה שתרם ליותר מ-72,000 הגשות פינוי ב-2008. עד ספטמבר , היו 23,867 הגשות פינוי במחוז השנה, כבר יותר מ-2020 ו-2021 ביחד.

מועצת העיר הצביעה להפסיק באופן רשמי את ההגנות על השכרה על רקע נגיף הקורונה החל מה-1 בפברואר.

קואליציית Keep LA Housed מעריכה ש-650,000 דיירים יאבדו הגנות לפינויב-1 בפברואר, מה שיאפשר לבעלי הבית להמשיך עם פינוי ללא סיבה. על פי ה-National Equity Atlas, ישנם 226,000 משקי בית במחוז לוס אנג'לס שנמצאים בפיגור בשכר דירה.

מתוך למעלה מ-83,000 שוכרים בלוס אנג'לס בפיגור בתשלומים שנסקרו על ידי מפקד האוכלוסין האמריקאי בדצמבר, כשליש הצביעו על כך שהם ככל הנראה יעזבו את מצב הדיור הנוכחי שלהם עקב פינוי בחודשיים הקרובים. כמעט 30% היו בפיגור של שלושה חודשים בתשלומי השכירות. מחצית מהמשיבים הסתמכו על סיוע ממשלתי למזון והשאלו מחברים או משפחה כדי לענות על צורכי ההוצאות במהלך השבוע האחרון.

בחודש דצמבר, מועצת העיר הצביעה על סיום מצב החירום המקומי עקב נגיף הקורונה (COVID-19) בפברואר, אשר גם קבע תאריך סיום להגנות שוכרים שהיו בתוקף מאז מרץ 2020. המועצה עדיין לא אישרה כל צורה נוספת של הגנה על הדיירים. "כשההגנות הללו ייעלמו, הדיירים ייזרקו למצב של חוסר ודאות", אמר ג'ונתן ג'אגר, עורך דין לצוות בקרן לסיוע משפטי.

סיוע כלכלי והגנות פינוי סייעו להפחית את הצמיחה החזויה של חסרי בית במהלך המגיפה ב-43% במחוז לוס אנג'לס, על פי דו"ח של ארגון "השולחן הכלכלי העגול".

כשהמועצה תחזור מהפגרה בשבוע הבא, יהיה לה פחות מחודש לבצע הגנות פוטנציאליות קבועות. יגר קיווה שהמועצה תטמיע הגנות דיירים קבועות לפני שתקבע תאריך סיום להגנות הזמניות.

"על ידי התחייבות לתאריך הסיום הראשון של פברואר ולאחר מכן יציאה להפסקה, מועצת העיר נתנה לעצמה שלושה שבועות בינואר לנסות להשיג זאת", אמר ג'אגר.

דיירים שהחמיצו תשלומים מאז מרץ 2020 יצטרכו לעמוד בשני מועדי תשלום חוזר. על פי חוק המדינה, יש להם עד 1 באוגוסט 2023 להחזיר שכר דירה שהוחמצו בין ה-1 במרץ 2020 ל-30 בספטמבר 2021. על פי ההקפאה של העירייה, לדיירים יהיה עד 1 בפברואר 2024 להחזיר שכר דירה שנצבר. מ-1 באוקטובר 2021 עד 1 בפברואר 2023.

קבוצות דיירים חוששות כי בעוד שלדיירים עשויה להיות עד שנה להחזיר את דמי השכירות המגיעים למשכירים, בעלי הדירות עדיין עשויים להגיש בקשה לפינוי, אם דיירים שלא יגיבו בחמישה ימים הנדרשים. ללא תגובה בזמן, שופט יכול להציע פסק דין ברירת מחדל המאפשר לפינוי להתקדם.

"אם אתה כבר ביום החמישי או היום השישי, בעיקר הפסדת את התיק שלך", אמרה עדנה מונרוי, מנהלת הארגון עם פעולות אסטרטגיות לכלכלה צודקת.

ללא ייצוג משפטי, שאולי הדיירים לא יוכלו להרשות לעצמם או למצוא, הם עלולים לוותר ולאבד את רכושם.

COVID-19 ממשיך להשפיע על משפחות שכבר היו דיור חסרי ביטחון לפני המגיפה, על פי הסנגורים. אלה האנשים שיצטרכו לחזור ולשלם שכר דירה בלי הרבה פניות, אמרה שאנטי סינג, מנהלת תקשורת וחקיקה של "דיירים ביחד".

"COVID פשוט באמת פגע בהם אפילו יותר עכשיו," אמר סינג. "וזה לא נגמר רק בגלל שהפוליטיקאים שלנו החליטו לומר, 'COVID נגמר, אנחנו ממשיכים הלאה."

עם זאת, קבוצות המייצגות בעלי דירות דוחות את הרעיון כי יש צורך בהגנה נוספת על הדיירים. הם טוענים שהמצב השתנה באופן משמעותי מאז שהמגיפה התחילה לראשונה ומאמינים שהחשש מגל פינוי מוגזם.

פרד סאטון, סגן נשיא בכיר לענייני ציבור מקומיים של איגוד הדירות של קליפורניה בלוס אנג'לס, טען כי משך ההגנות על הדיירים מתקופת המגפה יהפוך דיור לקשה יותר למצוא ויקר יותר מכיוון שבעלי הדירות לא הצליחו להעלות שכר דירה כדי לשמור עליהם. עם העלייה באינפלציה.

זה עלול לגרום לעליית שכר דירה חדה יותר כאשר בעלי הדירות יוכלו לחזור לעשות זאת בעוד שנה בדירות בפיקוח על שכר דירה, המהווים שלושה רבעים מהיחידות בלוס אנג'לס, לפי סאטון.

"ספקי דיור לא יכלו להסתמך על תהליך הוגן יציב בנושא הזה, וזה הכל מובנה ביכולות של מישהו לקחת סיכונים – וחישובים פיננסיים באופן שבו הם מפעילים את העסק שלהם", אמר סאטון.

ריץ' קיסל הוא בעל בית קטן שבבעלותו 20 יחידות על פני שלושה נכסים באזור Lawndale ומרכז העיר. קיסל, בן 71, פרש לגימלאות בשנה שעברה ואמר כי דמי השכירות שהוא גובה נועדו להשלים את הכנסתו מהפנסיה. יחידות החדר  שלו מספקות שכר דירה של כ-1,000 דולר בחודש. קיסל אמר שהוא מעולם לא ציפה להתעשר מנכסיו, אבל יש לו שלושה דיירים שלא שילמו שכר דירה מאז החלה המגיפה, מה שגרם לו להיכנס למינוס.

הוא הגיש בקשה שהמדינה תכסה את שכר הדירה באמצעות תוכנית Housing is Key, אבל עם תום התוכנית, קיסל לא קיבל תשלום דמי שכירות מיחידות אלה מאז אוקטובר 2021. הוא אמר שהוא חייב בסביבות 40,000 דולר.

קיסל שומע את הטיעונים לפיהם "דיור הוא זכות אדם" ומסכים שחיים תחת קורת גג חיוניים לכבודו ולבריאותו של האדם. אבל הוא אמר שדיור עולה כסף, ושההגנות מתקופת המגפה גורמות מדי, מדיניות גורפת שהלכו רחוק מדי.

"ספק הדיור הוא לא האויב כאן", אמר קיסל. "ספק הדיור הוא הגיבור, כי רק אנחנו יודעים כמה זה באמת צריך – כמה מאמץ, כמה כסף צריך להיכנס לזה. זו התחייבות לטווח ארוך. זה לא טווח קצר לתוכנית מהירה להתעשר."

Featured

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Published

on

LYNWOOD, קליפורניה – החיפושים נמשכים אחר שני חשודים לאחר שנהג אובר נחטף במכונית ולאחר מכן נורה ונהרג זמן קצר לאחר שביצע הורדת נוסעים בתחנת דלק בלינווד.

הירי דווח קצת אחרי 1:30 בבוקר ביום שישי ב-7-Eleven, שחגג בדיוק את הפתיחה החגיגית שלו יום קודם לכן, בבלוק 2800 של Imperial Highway.

חוקרים ממחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס אמרו כי הקורבן אסף שני נוסעים שביקשו להוריד אותם בחנייה של חנות הנוחות. בשלב מסוים, על פי הדיווחים, הנהג נקלע לוויכוח עם הנוסעים כאשר אחד מהם שלף אקדח וירה בו בפלג גופו העליון. הזבן בחנות היה עד לירי ויצר קשר עם הרשויות. כשהגיעו הכוחות הראשונים, נקבע מותו של הקורבן במקום.

ההונדה אקורד של הקורבן נחטפה לאחר מכן על ידי אחד החשודים, בעוד החשוד השני נמלט בריצה, לפי הרשויות. הונדה סדאן נמצאה נטושה בשכונה סמוך לזירת הפשע ומאז נגררה על ידי חוקרי LASD כראיה.

תיאור מפורט של החשודים לא היה זמין, ומידע נוסף לא פורסם מיד על ידי הרשויות. גורמים רשמיים לא פרסמו את שמו של הקורבן. עם זאת, הוא זוהה כגבר בסוף שנות ה-30 לחייו והיה אב לשניים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 ימים ago

מזעזע: נהג אובר בן 30 ואב לשניים נחטף, נורה ונהרג לאחר שהוריד שני נוסעים ליד סבן אילבן 

Featured2 ימים ago

כנופיית מהגרים לא חוקיים מרומניה שיבטה כרטיסים וגנבה מאות אלפי דולרים מכספומטים בוואלי ובהוליווד 

Featured2 ימים ago

ספר הספרים ישבור שיא: התנ"ך העתיק בעולם יעקוף במכירה פומבית את הסכום ששולם על חוקת ארה"ב 

Featured2 ימים ago

כמחצית מהנדבקים מתים תוך 90 יום: חוקרים בארה"ב מתריעים מפני פטרייה עמידה לתרופות, עם ריכוז גדול בקליפורניה

Featured2 ימים ago

מתנדנדים בדרך לפלייאוף: האם לברון ג'יימס יחזור לשורות הלייקרס  בשבוע האחרון של העונה הרגילה 

Featured3 ימים ago

הטורנדו בדרום קליפורניה – הטרנד החדש במקום רעידות אדמה? כל מה שצריך לדעת 

חדשות3 ימים ago

דו"ח הליגה נגד השמצה: רמת התקריות האנטישמיות בארה"ב – בשיא מאז שנות ה-70, בעיקר בניו יורק וקליפורניה

Featured3 ימים ago

החל משנת הלימודים הבאה: קונדומים יחולקו חינם בכל בתי הספר הציבוריים בקליפורניה 

כתבות שבועיות