לקראת יום הבוחר - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

לקראת יום הבוחר

Published

on

באופן מסורתי, אנחנו מצביעים לפי שייכות מפלגתית, אדומים וכחולים – לאלו ״קואליצית רפובליקנים יהודים״ ולאלו ״דמוקרטים למען ישראל״ – המפלגה שתוכל לשנע יותר אנשים להצביע תזכה בבחירות – כך נצבעת ארה״ב בצבעי כחול ואדום, ולבסוף גובר צבע אחד על האחר למשך שנתיים, ארבע ומקסימום שמונה (שתי קדנציות לנשיא) – מדריך והמלצות לקראת ה-6 בנובמבר

מעת וצילום: ארי בוסל 

בזמן שאנחנו חוגגים את חגי תשרי, העולם לא עומד דום, ובארה״ב שדה הקרב העכשווי הוא הבחירות המתקרבות בשישה בנובמבר. נראה שאנחנו מעלימים עין, שהבחירות לא בדיוק מענינות אותנו, למרות שמהארגונים שלא-למטרות-רווח אנחנו מקבלים כל הזמן תזכורות שצריך וחייבים לתרום להם, שכן הם כה יעילים במה שהם עושים ועבודתם כה משפיעה. תזכורת לבוחר: לחיצה על כפתור ״תרום״ אין פרושה מעורבות בבחירות. ֿהדבר המשמעותי ביותר שהבוחר יכול לעשות הוא לתרום את הקול שלו או שלה, קרי להצביע בבחירות.

ליהודים בהחלט יש את המנגנונים להריץ ולתמוך בצורה מאד משמעותית במתמודדים. כסף, גבירותי ורבותי, כסף. כמה כסף נאסף ומבוזבז, שכן כסף לבדו אינו ערובה מוחלטת להצלחה בבחירות.

באופן מסורתי, מצביעים לפי שייכות מפלגתית, אדומים וכחולים. לאלו ״קואליצית רפובליקנים יהודים״ ולאלו ״דמוקרטים למען ישראל״. מעבר לגופים אלו יש את השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון, השוחה בכסף רב ושנהנתה ממונופול מוחלט מהלך עשרות שנים אך בשנים האחרונות, נכשלת יותר מאשר מצליחה, מתרחקת ממסורות העבר (לא לבקר את ממשלת ישראל ולתמוך בה ללא ערעור ולא משנה מי עומד בראשה). אחד הכשלים העיקריים של אייפא״ק הוא בהתבססות האלטרנטיבה לדור הצעיר, ג׳יי סטריט, המריץ את המועמדים שלו (שהם ללא יוצא מן הכלל בגוונים שונים של אנטי-ישראליות).

בעוד אנחנו מפולגים, נקרעים בין נאמנות מפלגתית לבין הרצון העז להשפיע על היחסים עם ישראל, מימין ומשמאל, ובעוד אנחנו עסוקים יותר בתקופת החגים באירוח או בביקורים, בהם גם אותו ביקור שנתי בבית הכנסת, הרשו לי לספר קצת על מה שעושים אחרים. אך תחילה, על מערכת הבחירות בארה״ב.

הטופס מבחירות 2016 ארי בוסל הצביע בעד דונלנד ג'יי טראמפ

בחירות או לא לבחור

שייכות מפלגתית מפשטת מאד את שיטת הבחירות, כי לרוב המצביע לא מכיר וגם לא מסוגל לזהות עבור מי הוא מצביע, והגרוע ביותר הוא בהצבעה לשופטים.

עומד הבוחר בתא ומנקב נקודות דיו על פס הדף הורדרד. האם השם נשמע יהודי? האם המקצוע מדבר לליבי (עורך דין במקצועו, חייבים להצביע נגדו)? היכרות עם השם, שכן ראיתי אותו בפרסומת בטלוויזיה או שמעתי את השם ברדיו עוזרת עד מאוד, אך לרוב זו היכרות של ״נדמה לי:״ ״השם מצלצל לי (משום מה) מוכר״.

שייכות מפלגתית כאמור מפשטת הכל – שכן דמוקרטי יצביע למועמדים הדמוקרטים ורפובליקני יצביע למועמדים הרפובליקנים.

שייכות מפלגתית פירושה גם שהמפלגה והמנגנון המאוד משומן שלה ניצבים אחרי המתמודד ותומכים בו בתזרים מזומנים ובקולות בוחרים (בעיקר אצל הדמוקרטים המשנעים את ועדי העובדים).

יש כמובן יוצאים מן הכלל. אמא שלי לדוגמא! אמי יושבת משך שעות ארוכות ולומדת את החומר הכתוב, מחפשת ומוצאת מה אמר מתמודד, איך הוא הצביע בעבר, מה הרקע שלו, ומה הצהרות כוונותיו. יושבת אמי משך שעות וימים ולא מניחה לאף מתמודד להתחמק מעמל חקירת ״הכר אותי״. זו מחויבות כבדה להצביע, מאמינה אמי, ואסור לנו להקל ראש בזכות זאת. כך בדיוק אסור יהיה לנו להתלונן אם לא נצביע, דבר שמרבית הבוחרים עושים (פשוט, הם מדלגים על מערכת הבחירות, אך לא על ההערות על הביצועים או הכשלים אחר כך).

למזלנו, אצלנו במשפחה, אמי עושה את העבודה, ואנחנו מחרים-מחזיקים אחריה, כה קל הדבר! (לעיתים חלוקות הדעות, בעיקר לגבי המתמודדים העיקריים, ובהם בראש ובראשונה המועמד לנשיאות. הוא חייב לענות לקריטריון אחד בראש ובראשונה: האם הוא טוב לישראל?אך גם כשמתגלות מחלוקות נדירות, כולנו מקפידים להצביע, כי כך חונכנו וכך ממשיכים אנו את המסורת).

מה יוצאים אנו למדים? רוב הבוחרים לא יודעים עבור מה ומי הם מצביעים. כשרואים את מילות המפתח ״ילדים״ ״ספריות״ ״מכבי אש״ ״גורמי הצלה״ ״בתי ספר״ ״מהגרים״ ״בתי סוהר,״ הלב נמס והיד מיד רושמת ״כן״ בהחלט, חלקו כסף, התחייבו עבור מאות מיליונים במיסים נוספים שיוטלו עלינו בכדי שה״ילדים״ או ה״כבאים״ או הגורמים האחרים יזכו מן ההפקר.

אז המשחק פשוט בעיקרו: אנחנו מצביעים לרוב בלי לדעת ובלי להבין. המפלגה בין השתיים שתוכל לשנע יותר אנשים להצביע תזכה בבחירות. כך נצבעת ארה״ב בצבעי כחול ואדום, ולבסוף גובר צבע אחד על האחר, למשך שנתיים, ארבע ומקסימום שמונה (שתי קדנציות לנשיא).

כחול מול אדום

הדמוקרטים פיתחו שיטה בטוחה, שיטה שעובדת ביעילות רבה ביותר: הם מייצרים תלות מוחלטת (הטבות כספיות לנזקקים, דמי אבטלה ועזרה), הם מעודדים מהגרים בלתי חוקיים (שכן ילדיהם שנולדו כאן יצביעו לטובת מי שלא מאיים על הוריהם בגרוש) והם משתמשים בכל אמצעי הפחדה והשמצה אחר, כאלו שהומצאו ושוכללו (ע״י המאפיה לדוגמא) וכאלו שעדין לא (מיקי מאוס ואנשים מתים מצביעים דרך קבע בשיקגו ובערים אחרות; לבדוק את הבא להצביע באמצעות תעודה מזהה א ס ו ר בתכלית האיסור, וכו׳).

נראה שכף המאזנים נוטה קצת יותר לכיוון הדמוקרטים, וכך ארה״ב מוצאת את עצמה מדי מערכת בחירות (בין אם זה לנשיאות מדי ארבע שנים או אמצע הקדנציה, שנתיים אחרי כניסת הנשיא לתפקיד) בפני צורך להוציא את הבוחרים לקלפיות.

מזג אוויר קשה (לדוגמא סופות שלגים או הוריקנים) גורמות למספר בוחרים נמוך מהרגיל, אך גם כשמזג האויר אידיאל ימספר הבוחרים מכלל אלו הזכאים ורשומים להצביע נמוך בצורה מאד מדאיגה.

ישנם החושבים שקולם לא משפיע, לא ישנה את התוצאה. ישנם אחרים שפשוט אינם מעונינים בפוליטיקה. וישנם כאלו העסוקים בחיי היום-יום, ועבורם הזכות הניתנת להם בודאות ובבטחון כה רבים, הזכות שמכתיבה שקולם שווה ערך לקולו של הנשיא או כל אזרח אחר, שוט אינה חשובה מספיק לענין אותם.

כה חבל, כי הם פשוט לא התנסו במשטרים טוטל טרים בהם לא ניתן להצביע, או שההצבעה מוחלטת מראש (לדוגמא בבחירות הדמוקרטיות והחופשיות לחלוטין בעזה).

כך מוצאים אנו את עצמנו מספר שבועות לפני ההצבעה, וישנם גופים החרדים על גורל המדינה. האוונגליסטים יצביעו, המדינה .

(המהווים איום על דרך החיים המערבית,שהם מצהירים ש״אירופה כבר נפלה, ארה״ב בדרך,״ אך מספרם והשפעתם עדין נמוכים יותר), האבווגליסטים מונים עשרות רבות של מיליונים. מסתבר שמספר לבדו אינו הכל, ומרביתם לא רשום להצביע, ומאלו שכן רשומים, הרבה לא מצביעים.

הנה דוגמא מוחשית. בקליפורניה מקבץ הנוצרים האוונגליסטים השני בגודלו בארה״ב אחרי טקסס. ניתן להניח, לפיכך, שאם כל אוונגליסטים יצביעו, המדינה הכחול (דמוקרטית) תהפוך לאדומה רפובליקנית), בייחוד עכשיו כשכל כך הרבה על המאזנים.

לרבים הדבר נראה שקול בהתכנותו לבי את המשיח ביום זה ממש.

זו בדיוק הסיבה שהנוצרים עוסקים בימים אלו בשינוע כוחות, בימי וכנסי הסברה לפסטורים שיש להיות מעורבים ב״כיכר הפומבית״ ולהצביע לפי ״מצפון תנ״כי,״ לפי עקרונות הדת. מלמדים את הפסטורים לעודד רישום להצבעה ולא לסמוך על הפטור-ללא-כלום כשאנשיהם טוענים ״אנחנו רשומים ואנחנו מצביעים.״

הרבה מוטל על כף המאזנים, ראשית לארה״ב וכנגזרת גם לישראל. לכן חשוב שכל ישראלי החי בארה״ב, בעל זכות בחירה, ינצל זכות זאת ויצביע. המוסלמים עושים זאת. היהודים עושים זאת ולצערנו נגד ישראל במקום עבורה). הנוצרים מתעורר ים.

הגיע הזמן שגם אנחנו נקח חלק פעיל ביותר במערכות הבחירות בארה״ב. זו זכותנו, אךזו גם חובתנו המוסרית. לדון

ליצירת קשר ותגובות: bussel@me.com

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

לראשונה: קו ישיר מישראל ללאס וגאס

Published

on

לא צריך לטוס קודם ללוס אנג'לס – בשורה לחובבי ההימורים ומלונות הפאר המצועצעים – אל על תשיק בקיץ קו אל עיר החטאים של נבאדה – מחיר כרטיס: החל מ- 787 דולר הלוך-חזור

חברת אל על משיקה קו טיסות חדש לבירת ההימורים העולמית לאס וגאס. הקו יתחיל לפעול בחודש יוני 2019, ומחירי הטיסה יחלו מ-787 דולר. המחיר אינו מקרי, מכיוון שהטיסה (אחת לשבוע) תופעל באמצעות בואינג 787 (דרימליינר). עם פתיחת הקו תקבל אל על מענק של רבע מיליון אירו ממשרד התיירות.

הקו החדש מצטרף לקו נוסף שהחברה תפתח ב-13 במאי לסן פרנסיסקו, ובכך תפעיל החברה הישראלית טיסות ישירות לשמונה יעדים בצפון אמריקה: ניו יורק (קנדי וניוארק), בוסטון, מיאמי, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, לאס וגאס וטורונטו.

לרגל פתיחת הקו תיערך בין 11 ל-13 בדצמבר מכירה מיוחדת לטיסות שייצאו בין 14 ביוני ל-20 בספטמבר ללאס וגאס, ובין 13 מאי ל-20 בספטמבר לסן פרנסיסקו. המחיר במחלקת תיירים פרימיום יהיה מ-2,399 דולרים, ובמחלקת עסקים מ-3,999 דולרים (הלוך ושוב). החברה תאפשר במחיר זה לשלב בין שני היעדים.

״ההתחדשות במטוסי הדרימליינר מאפשרת לנו להתחדש גם ברשת הנתיבים ארוכת הטווח", אמר מנכ"ל החברה גונן אוסישקין. "פתחנו בשנה שעברה טיסה ישירה למיאמי, פנינו נשואות לקראת פתיחת הטיסות הישירות לסן פרנסיסקו בחודש מאי הקרוב, ואנו שמחים להכריז על פתיחת יעד נוסף – לאס וגאס. אנו מצפים להטסתם של עשרות אלפי ישראלים ותיירים הבאים ארצה בנתיבינו החדשים, ונמשיך לפעול להרחבת רשת היעדים של החברה".

מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על, אמר כי "לאס וגאס הפכה בשנים האחרונות אטרקטיבית ביותר בקרב תנועת הנופש הישראלית, אך גם בקרב המגזר העסקי נוכח ריבוי הכנסים והתערוכות בעיר. טיסות ישירות ללאס וגאס בימי שישי וחזרה ארצה במוצאי שבת אטרקטיביות ביותר לשילוב האהוב של Business & Pleasure. בנוסף, רשת הנתיבים של החברה בצפון אמריקה והסכמי הקוד שייר מאפשרים שילוב ביקור בלאס וגאס עם יציאה או חזרה מכל אחד מיעדי אל על האחרים ביבשת, לרבות סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ארה"ב: נעצר חשוד שתכנן טבח בבית כנסת

Published

on

ה-FBI עצר את דיימון ג'וזף, בעל קשרים לדאעש, שתכנן לרצוח יהודים בעיר טולדו שבאוהיו • החשוד רצה לחקות את הרוצח מבית הכנסת בפיטסבורג: "אני מעריץ אותו"

מאת: דן לביא // ישראל היום

לשכת החקירות הפדרלית, ה-FBI, הודיעה על מעצרם של שני אנשים בתיקים הקשורים בטרור, ביניהם דיימון ג'וזף (21) שתכנון פיגוע בבית כנסת בעיר טולדו שבאוהיו. ג'וזף הואשם בקשר עם ארגון דאעש, ועל פי החשד תכנן לרצוח יהודים בסגנון של הטבח בפיטסבורג לפני חודש וחצי.

הוא נעצר ביום שישי האחרון לאחר שרכש כלי יריה. מעצרו בוצע לאחר שסוכן חשאי שמע מהחשוד כי הוא מעריץ את הרוצח בטבח בית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג. "אני מעריץ את מה שהבחור עשה עם הירי, אני רואה את עצמי מבצע דבר כזה בעצמי אינשאללה. הם אפילו לא חולמים שאני אעשה דבר כזה באזור שלי", לשונו.

במשך מספר חודשים תכנן ג'וזף את הפיגוע האלים בשם דאעש. "בסופו של דבר התמקד בבית כנסת יהודי באזור טולידו", כך אמר התובע במחוז הצפוני של אוהיו. "ההאשמות מתארות אדם מחושב, המונע על ידי אידיאולוגיה של שנאה וכוונה להרוג אנשים חפים מפשע. ה-FBI והמשטרה ומערכת המשפט שלנו עשו הכל כדי לעצור את הנאשם לפני שיוכל לפעול".

הלכה למעשה, החשוד תכנן לבצע טבח בשני בתי כנסת באזור. הוא שלח לסוכן החשאי סרטונים שבו הוא משכנע אנשים להצטרף לדאעש, וביקש מהסוכן להפיץ אותם. ב-4 בדצמבר הצהיר החשוד שהוא החליט לתקוף שני בתי כנסת באזור, הוא ציין כי הבחירה תהיה תלויה "באיזה מהם יהיה יותר אנשים". וזה לא הכל: ג'וזף התלבט הצהיר בפני סוכן שהוא רוצה לרצוח "רב", הוא אמר שבסוף יתמקד רק בבית כנסת אחד, משום שלא יצליח לבצע פיגוע בשני בתי כנסת.

עצורה נוספת היא אליזבת לקרון, בת 23 מטולדו, שאחראית לרכישת חומרי הפצצה. על פי ה-FBI כוונתה היתה להשתמש בהם בבר מקומי.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

המשך יבוא

Published

on

הקשר בין עפיפונים יצירתיים, גלידת פקאן-מחאה והחרם של AIRBNB על השטחים

מאת: ארי בוסל

לפני תשעה ירחים, יצאו להם העזתים השלווים להפריח עפיפונים. הרגשנו ממש כמו בסרט מרי פופינס, וכל העת מזמזם לי השיר ״בוא נלך להפריח עפיפון…״ שבועות שהפכו לחודשים ואלו לתשעה ירחים, והשיר מסרב לעזוב אותי, כה נפלאה התופעה.

כמובן שבדרכם הייחודית, העזתים הצליחו להפוך דבר כה שלו לעצם הרוע. זו לא הפעם הראשונה. בתוכניות הטלוויזיה שלהם לילדים, אנחנו – היהודים – הרגנו את מיקי מאוס. ועכשיו, העפיפונים הולבשו עם אמצעים שונים גורמי שרפות, וכך חלקים עצומים בדרום הארץ עלו בלהבות. איזו שמחה וצהלה!

בכדי שלא נרגיש בודדים, העזתים יצאו מגדרם, הביאו ואספו הררי צמיגים והעלו גם אותם באש. יתכן שהם אפילו העמידו מאווררי ענק להסיט את העשן לכיווננו, שכך יהיה גם עמוד אש וגם עמוד ענן לפנינו, מאחורינו, בכל עת ובכל שעה, זכר ממש לימי העבר, לנדודי העברים במדבר ממצרים לארץ המובטחת! כה מתחשבים העזתים, כה יצירתיים.

תשעה חודשים של הפגנות שבועיות, עפיפונים באויר, נסיונות חדירה ושמחה רבה.

שר הבטחון של מדינת ישראל היה עסוק מהלך כל אותם חודשים, עד שהגיעה הנקודה בה הכריז ״שברו את הכלים ולא משחקים״ והלך והתפטר. לרבים נראה שהוא, ורק הוא, מוכן להילחם. כל שאר הפוליטיקאים נאחזים בכסאותיהם. אחד איים שאם הוא לא יהיה שר הבטחון, מפלגתו תעזוב. ניחא, לא עזב. האופוזיציה צרחה ורתחה ורקעה רגלים, אך למעט רעש אין בה ממש (ודאי שלא מנדטים). ובינתיים ראש הממשלה שהוא גם שר החוץ נהיה שר הבטחון.

בעזה שמחה וצהלה – ניצחון חדש! כמעט הביאו לידי פירוק הממשלה. לפני כן כמעט פגעו פגיעה ישירה באוטובוס מלא חיילים. ובין לבין, הם הצליחו לגלות חולית קומדנו שחדרה לעזה ונסה משם תוך אבדות כבדות (סא״ל שנפל). מאז הם מנהלים מערכה על דעת הקהל הישראלית, בשיתוף גורמים אירניים, לגלות יותר פרטים על לומי סיירת מטכ"ל שהעזו לחדור לשטחם.

אם בארץ שמח – בין העפיפונים לשריפות לשאר ההפתעות מעזה – לפחות בחלקה הדרומי, הרי שבחזית הלוחמה על דעת הקהל הבינלאומית כאן בארה״ב, שמח עוד יותר.

זוכרים אתם שפעם אחר פעם סיפרו נציגי משרדו של גלעד ארדן על הצלחותיהם במיגור תופעת החרם? התרברבו, התגנדרנו, פרשו לראווה את נוצותיהם, ממש כמו טווס זכר, בועדות הכנסת, באמצעי התקשורת, אפילו בכנסים זרים. אנשים כל כך מוצלחים, בעלי ידע ונסיון כה רב, פשוט שכחו בבית (ואולי לא ידעו) ש״סייג לחוכמה שתיקה.״

אם בעזה זה התחיל עם עפיפונים, כאן אצלנו עם גלידות בטעמים מוזרים. בן וג׳רי, שני יהודים טובים שלפני כמעט שני עשורים מכרו את החברה שלהם עבור כמה מאות מיליונים לחברת יוניליור (מרבית המוצרים שאנו צורכים הם מחברה זו), החליטו שחייבים לתמוך בצעדת הנשים ובנשים שעומדות שם בראש. הצטלמו, העבירו כספים, פיתחו טעם חדש (מרי הפקן) ונהנו עד מאד מהרעש וההמולה.

למה לא? הרי אפילו לינדה סרסור, אתה הצטלמו (״אין אנו מסכימים על הכל״) טענה שהיא נגד אנטישמיות. כמה קל להגיד, ומיד למחוק את האמור תוך שניה ולעבור להצהרת כוונות אמיתית שעיקרה, כל כולה, הוא נגד מדינת ישראל; אנטישמיות מזוקקת וטהורה.

אם עד עכשיו ג׳ורג׳ סורס, יהודי, עשה ועושה כל ביכולתו נגד מדינת ישראל, הרי מה הם שני מיליונרים? הוא אחד מעשירי העולם, והם כאין וכאפס לעומתו. אך בעוד ג׳ורג׳ סורס בוחש ובוחש, הרי שעתה בתודעה של כל אדם מדינת ישראל היא דבר רע, שכן היא מעיזה להתנגד לגלידה, מוצר כה נחשק שכולנו אוהבים. ממש כמו מיקי מאוס שהיהודים רצחו.

עפיפונים, גלידה, עתה הגיע תור תוכנית הלימודים בחו״ל. הסגל של פיצר קולג׳ בקליפורניה העביר החלטה הקוראת להקפאת תוכנית הלימודים בחו״ל בישראל. משום מה לא שמעתי את אוניברסיטת חיפה יוצאת במחאה. פחות תלמידים יגיעו אליה, ודוקא שם חל איסור לפעמים להניף את דגל ישראל. דווקא שם מותר וראוי וגם רצוי לצאת בהצהרות נגד ישראל. אז מדוע להחרים? מדוע להעניש דוקא אותם?

היכן נשיא האוניברסיטה, שישב בארוחת בוקר באולם ״מרק״ בשדרות פיקו, וסירב, פשוט סירב לאחר ששאלתי, להתייחס לפעילויות החתרניות באוניברסיטת חיפה נגד מדינת ישראל? מה שמותר בארץ נשאר בארץ, כך לתומו חשב, אך מסתבר שאפילו הזדהות עם האויב אינה עוזרת בשעת מבחן.

הקהילה הפרו-יהודית ופרו-ישראלית געשה והתרגשה, אך עד מהרה זה עבר ונשכח, כי מי בכלל יודע מה זה פיצר קולג׳? הם המפסידים, ואנחנו נתנחם במנת גלידה בטעם פקאן-מחאה!

בשבוע שעבר קם ענק, שכל איש ואישה מודעים לשמו, והכריז קבל עולם: אנחנו מסירים את הישובים היהודים ביהודה ושומרון מאתרנו. הרבה חשבנו וחככנו בדעתנו, והגענו למסקנה שזה הדבר הנכון לעשותו. כואב אבל הכרח, אין ברירה, חייבים לחתוך, פן הנגע יתפשט. השר גלעד ארדן נזעק, וכראוי פנה מיד לעמיתיו, מושלים בחמש מדינות בארה״ב: עשו משהו. פעלו. יש לכם חוקים. הגיע הזמן לפעול.

כך השר, רק שמן הסתם הוא לא חשב פעמיים לפני שיצא לפעול.

ארדן שלח מכתבים למושלים-עמיתים שיפעלו. אך מה עושה מדינת ישראל? אה-הא! במדינת ישראל קוראים לאותו חרם בדיוק, ואף יותר! מה רוצים מחברת AIRBNB.

כל שהם עשו הוא לפעול בצורה אחראית ובוגרת. יש בעיה, נמחוק את היהודים מיהודה ושומרון, כה מעטים הם, ותמיד יש תחליפים, ימציאו הם להם אלטרנטיבה. הם ודאי לא יסבלו, ואנחנו לא נגרר לאזור מריבה.

קשה, עד כמה קשה, להילחם בחרם, כשאמנים וסופרים, פוליטיקאים ואנשי הון וממון – כולם יהודים ישראלים בישראל – קוראים לאותו חרם בדיוק. וכך, בין עפיפונים לגלידה לדירות להשכיר, יצאנו נפסדים פעם אחר פעם. אפילו תוכניות לימודים בארץ לסמסטר אחד יורדות מהפרק. מה הלאה?

גבירותי, רבותי, המשך יבוא.

אנחנו נמצא את עצמנו צריכים לפרק את אותו מערך שהקים השר ארדן, כי על פוליטיקאים אי אפשר לסמוך לנהל מערכה שעיקרה בחו״ל ולא בארץ. זו חזית שעד כה הוזנחה, וצריך צבא ההגנה לישראל להיות מעורב בה, שכן ירצו לא ירצו, כשמדובר על ״הגנה״ על המדינה והעם היהודי, הדבר מופקד בידי צה״ל ולא אחר.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

דצמ
14
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
דצמ 14 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
דצמ
15
ש
19:30 DAVID BROZA @ The Broad Stage
DAVID BROZA @ The Broad Stage
דצמ 15 @ 19:30 – 23:45
DAVID BROZA @ The Broad Stage
David Broza is one of the most innovative and creative musicians in the world today. His 40+ year career spans the gamut from blues to jazz, rock, country, folk and world music. Singing in Hebrew, Spanish,[...]
20:00 Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, K... @ Microsoft Theater
Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, K... @ Microsoft Theater
דצמ 15 @ 20:00 – 23:30
Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, Kurupt, Too Short & More! @ Microsoft Theater
Puff Puff Pass Tour 3 Saturday December 15th 2018 at Microsoft Theater in LA Live Live on Stage – SNOOP DOGG – DJ QUIK – TOO SHORT – WARREN G – KURUPT – BABY BASH[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות