Connect with us

Featured

לפעמיים החגיגה נגמרת: אירוע ירי טרגי במסיבת ״יום האם״ בהוליווד

Published

on

אתמול, יום ראשון, בעיצומן של חגיגות יום האם באירוע פרטי בהוליווד שני חשודים פרצו למסיבה והחלו לירות לכל עבר. אדם אחד נהרג ושלושה אחרים נפצעו מהירי, מסרו גורמים רשמיים.

שוטרי משטרת לוס אנג'לס סיירו באזור כששמעו לפתע את היריות מתחילות. הם עקבו אחר הצליל לבית שנמצא בסמוך לצומת Fountain / North Gower שם הם מצאו בין 30 ל-40 אנשים באמצע הרחוב.

העדים סיפרו כי שני חמושים, שלא הוזמנו לאירוע, ניגשו לבית נכנסו ופשוט פתחו באש לעבר האורחים, שכללו בני משפחה וילדים.

קצינים שהגיעו למקום גילו אדם אחד הסובל מפצע ירי ואנשים חגים סביבו מנסים להחיות אותו, אך הקורבן מת במקום.

"זה הדבר הכי נורא שאתה יכול לעשות. ירי ללא הבחנה בכל סוג של מסיבה”, כך אמר סגן ג'ון רדטקה מטעם LAPD. “מזלנו שאין לנו ילדים ותינוקות שנהרגו באירוע, כיוון ככל שהאירוע הזה מצער כפי שהוא התגלגל, למרבה הצער, זה יכול היה להיות גרוע הרבה יותר.”

קציני LAPD מצאו גם שלושה קורבנות נוספים הסובלים מפצעי ירי באותו אזור בבית, בין הגילאים 39 עד 50. הם נלקחו לבית חולים מקומי ולפחות אחד מאותם קורבנות נמצא במצב קשה.

החקירה עדיין בעיצומה, עוד פרטים נוספים אודות החשודים אך המשטרה קוראת לכל מי שיש לו מידע נוסף על האירוע לפנות אליה.

Featured

הרשת החברתית החדשה של טראמפ: כישלון ידוע מראש

זה אותו הרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור אבל הפכו לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת

Published

on

מאז שטוויטר ופייסבוק החליטו לחסום את חשבונותיו של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, נשמעת שוב ושוב טענה אחת כלפי כל הביקורת: אם הוא כל כך רוצה להפיץ את הגיגיו ברשת, המיליארדר מוזמן להרים את הכפפה ולהקים רשת חברתית משלו. ובכן, השבוע הודיע טראמפ שזה בדיוק מה שהוא מתכוון לעשות. רשת TRUTH Social, שצפויה להתחיל לפעול בקרוב, "תעמוד איתן כנגד עריצותן של ענקיות הטכנולוגיה", אמר הנשיא לשעבר, בין סופרלטיבים גדולים אחרים ולאחר חודשים ארוכים בהם הבטיחו גורמים בסביבתו שההכרזה הזו בדרך.

מהפרטים שפורסמו עד כה, נראה שלפלטפורמה יהיה מימון משמעותי של כמה מאות מיליוני דולרים ולמפעיליה יהיה אינטרס אמיתי בכך שלכל הפחות היא תהפוך מחלום למציאות. אולם האם TRUTH Social תצליח, ותהפוך לשחקנית משמעותית בזירת הרשתות החברתיות?

במבט ראשון, נראה שהתשובה הברורה היא "לא". הרציונל מאחורי הקמת הרשת החברתית הזו דומה לרציונל מאחורי הקמתן של רשתות חברתיות קודמות כמו Parler ו-Gab שדגלו בחופש הביטוי וחוסר צנזור. בשני המקרים הקודמים, הרשתות הללו הפכו כמעט מיד לכוורת של הזיות – בית גידול לכל נחסם, קונספירטור ונאו-נאצי שלא רוצה או לא יכול להפיץ את התכנים הנבחרים שלו בכיכר העיר המקובלת. ואם באתרים האלה הפעילות נצבע הכמעט מיד בצבעים פוליטיים, האם באמת אפשר לצפות שאותו הדבר לא יקרה ברשת שהקים מר מקוטב, דונלד טראמפ?

שני תנאים צריכים להתקיים כדי שהרשת החדשה אולי תצליח להימנע מגורל כזה: ראשית, להימנע מהמותג של טראמפ. אם TRUTH Social תעמוד כרשת בזכות עצמה, שתתפרסם לא בתור "הרשת של הנשיא שאהבתם/שנאתם" אלא "הרשת החברתית החדשה והמהפכנית שאתם רוצים להשתתף בה", זה יעזור למנוע לפחות חלק מהתיוג האוטומטי של הפלטפורמה. שנית, הנהלים והסגנון של הרשת יהיו מוכרחים להיות, או לפחות להיראות, ניטרליים באמת. לא לדבר בלי הפסקה על דיכוי ימנים ועל השטן הפרוגרסיבי ועל חופש הביטוי אצלכם מול הטרור בעמק הסיליקון. אם המוצר טוב, שהמוצר ידבר.

כמובן שהסיכוי ששני התנאים הללו ימולאו קלוש עד אפסי. טראמפ לא בדיוק ידוע בענווה או אנדרסטייטמנט, והעובדה שהוא כינה את החברה שתנהל את הרשת The Trump Media & Technology Group רומזת שהוא מתכנן בדיוק את ההפך: שהרשת הזו תהיה סוג של מרחב בטוח לכל הימנים, הטראמפיסטים, ואלו שנדחו לחלוטין מהרשתות החברתיות שיוכלו לכתוב, להגות, להזות ולהטריל כאוות נפשם.

אולי זה יעבוד. אולי כמו ב-2016-2015, הנשיא לשעבר יפתיע את כולם, יביס את צוקרברג ודורסי ויקים אימפריה חדשה על חורבות הכחול והתכלת של פייסבוק וטוויטר. אבל כרגע, נראה שרוב הסיכויים הם שיקרה בדיוק ההפך. וגם הפעם, דונלד טראמפ, האדם שבנה את ההצלחה שלו על שיח ישיר עם ההמונים, ימצא את עצמו ללא במה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות